Přejít na obsah


Fotka

Dakota 20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#21 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2009 - 1:48

VranaTC napsal/a:
Mam skromny dotaz, silne uvazuji o koupi pristroje Dakota 20 a chci se zeptat, jestli nekdo nema zkusenosti jaky ma prijem v listnatem lese, na navigovat.cz jsem se docetl, ze pry ma problemy pod listnatymi stromy. Ma nekdo jiz nejake zkusenosti s citlivosti cipu?
Diky


Dakota má stejný chipset jako Oregon. A v praxi jsem ani v lese žádné problémy o kterých by se dalo mluvit nezaznamenal.

PS: Na navigovat.cz taky psali že má "špatný" displej a není to tak úplně pravda;) Dokonce bych to nazval hoax.
  • 0
Vložený obrázek

#22 VranaTC

VranaTC

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 12:17

Děkuji :) za odpověď, asi jsem už také rozhodnutý. Dokonce jsem v posledním PPK viděl reklamu na Europe Lifetime pro Dakotu 20, ale ta cena je jaksi moc vysoká (9.900,- Kč):(
  • 0

#23 aloha

aloha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 14:01

kde jsi vzal tu cenu? běžně je k dostání kolem 7 tis. a jsem s ní moc spokojenej :-) http://www.zbozi.cz/...w5mw8zBn4dBrWlc
  • 0

#24 YelloweL

YelloweL

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 16:58

No, tak už se mi pár dní hřeje v dlaních...tedy, spokojenost veliká! Díky všem za pomoc při rozhodování ;)
  • 0

#25 VranaTC

VranaTC

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 19:46

aloha napsal/a:
kde jsi vzal tu cenu? běžně je k dostání kolem 7 tis. a jsem s ní moc spokojenej :-) http://www.zbozi.cz/...w5mw8zBn4dBrWlc


Cena je z www.garmin.cz právě s Europe Lifetime. S Topo Czech PRO ji nabízí za 8.990,- Kč, ale je mi jasné, že je k sehnání levněji. Škoda jen, že Lifetime není pro Topo Czech PRO :( myslím, že by to hodně lidí uvítalo.
  • 0

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 8:50

Zdá se, že uživatelů Dakoty je tady už dost a dost. Tak prosím o info a postřehy z praxe. Především čitelnoust, funkčnost ve městě a v lese, reakce šipky atd. Díky moc.
  • 0

#27 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 12:34

sobikovi napsal/a:
Zdá se, že uživatelů Dakoty je tady už dost a dost. Tak prosím o info a postřehy z praxe. Především čitelnoust, funkčnost ve městě a v lese, reakce šipky atd. Díky moc.


Mám Dakotu 20 s posledním firmware z Webupdateru.
Zkusím to nějak shrnout. Příjem signálu a funkce, i rychlost asi budou nachlup stejné jako u Oregonu, mínus WIGO a prohlížeč obrázků, plus tříosý kompas ala O550.

Displej je menší s adekvátním rozlišením aby se celek vešel do formátu eTrex. Při práci mi to nijak nevadí, asi by byl ale problém s většími prsty.
Čitelnost je dobrá (ve dne ani zaplé podsvícení moc nepoznáte - chce to mít jistotu že je vyplé a zbytečně tak nevybíjet), za zatažena též bez problémů. Podsvícení budete zapínat až v šeru a ve tmě.
(výdrž je tím pádem velmi, velmi dlouhá)

Podsvícení není silné, ovšem maximum málokdy využijete - ve tmě to stejně oslňuje. Větší intenzita se sama zapne až při napájení kabelem.

Příjem bych přirovnal k sérii HCx, možná se mi zdá že občas ukazuje menší přesnost, ale nevypadává. Díky Hotfix má po opětovném brzkém zapnutí ihned signál. Jak jsem četl, tak stejně jako Oregon, občas ukazuje špatně rychlost chůze (při pomalé chůzi). Ale zatím mi třeba nedriftoval mimo prošlou trasu. Tracklog kopíruje mapu.

Ve městě jsem zatím nic co by stálo za zmínku nezaznamenal, nebo jsem zatím nebyl mezi mrakodrapy, nebo byly družice tak akorát (testováno v Praze).

V přírodě bych vypíchnul snad jen horší příjem pod mokrými listnatými stromy a v hlubokých údolích, ale kromě naprostého extrému ne výpadek. Při horším signálu zdatně sekunduje výborný elektronický kompas, takže šipka ukazuje poměrně přesně.
Kompas je fakt výborný, nemám připomínek, kalibrace je sice ve třech osách, ale není složitá. Vzhledem ke třem osám, funguje kompas v různých polohách, nakloněný a tak podobně, paráda.
  • 0
Vložený obrázek

#28 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 13:07

tak s tím co píšeš se dá souhlasit, akorát tento odstavec mi tam nesedí:

pk84 napsal/a:
Čitelnost je dobrá (ve dne ani zaplé podsvícení moc nepoznáte - chce to mít jistotu že je vyplé a zbytečně tak nevybíjet), za zatažena též bez problémů. Podsvícení budete zapínat až v šeru a ve tmě.
(výdrž je tím pádem velmi, velmi dlouhá)
Podsvícení není silné, ovšem maximum málokdy využijete - ve tmě to stejně oslňuje. Větší intenzita se sama zapne až při napájení kabelem.

mám Oregona300 a podsvícení ve dne jedu na 100% /ano, jde to i bez něj, ale je to bída a např. na kole by potom šlo asi i o život/, v noci bohatě stačí tak 30-40%, potom už to je baterka :)
výdrž je tak jeden den /8-10 hod./
pokud by platilo to, co píšeš o Dakotě, tak by to byl malý zázrak :o
nechci se hádat, ale nějak se mi to nezdá /navíc i v recenzi na Dakotu psali o horší čitelnosti displeje - proti Oregonu/.
Prostě už se těším, až se ke mě Dakota dostane a budu to moct porovnat.
Pokud si Oregona měl, tak mi holt nezbyde než ti věřit, ale nevím, nevím...
jo a co se týká příjmu, tak Vista HCx byla citlivější než Oregon, Dakota by na tom měla být stejně
  • 0

#29 VranaTC

VranaTC

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 16:59

Pokud se chceš podívat na čitelnost displeje u Dakoty 20 na slunci, tak mrkni na http://www.gpsklub.c...ds/dakota20.jpg snad Ti to pomůže v rozhodování.
  • 0

#30 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 17:19

Leroj napsal/a:
tak s tím co píšeš se dá souhlasit, akorát tento odstavec mi tam nesedí:

pk84 napsal/a:
Čitelnost je dobrá (ve dne ani zaplé podsvícení moc nepoznáte - chce to mít jistotu že je vyplé a zbytečně tak nevybíjet), za zatažena též bez problémů. Podsvícení budete zapínat až v šeru a ve tmě.
(výdrž je tím pádem velmi, velmi dlouhá)
Podsvícení není silné, ovšem maximum málokdy využijete - ve tmě to stejně oslňuje. Větší intenzita se sama zapne až při napájení kabelem.

mám Oregona300 a podsvícení ve dne jedu na 100% /ano, jde to i bez něj, ale je to bída a např. na kole by potom šlo asi i o život/, v noci bohatě stačí tak 30-40%, potom už to je baterka :)
výdrž je tak jeden den /8-10 hod./
pokud by platilo to, co píšeš o Dakotě, tak by to byl malý zázrak :o
nechci se hádat, ale nějak se mi to nezdá /navíc i v recenzi na Dakotu psali o horší čitelnosti displeje - proti Oregonu/.
Prostě už se těším, až se ke mě Dakota dostane a budu to moct porovnat.
Pokud si Oregona měl, tak mi holt nezbyde než ti věřit, ale nevím, nevím...
jo a co se týká příjmu, tak Vista HCx byla citlivější než Oregon, Dakota by na tom měla být stejně


To o té "horší čitelnosti" psali na navigovat.cz a dovolím si tvrdit že je to blábol - Dakotu 20 už chvíli mám a dobrá čitelnost bez podsvícení pro mě byla při rozhodování důležitá. nahrazoval jsem Legend HCx.
Oregona jsem si jen prohlédl a ano, bez podsvícení to u něj v té chvíli nešlo (Dakota 20 byla v druhé ruce).

Citlivost Dakota = Oregon.

Dobrý odkaz na foto viz. příspěvek výše:
http://www.gpsklub.c...ds/dakota20.jpg
A srovnání displejů s Oregonem zde:
http://www.naviboard...ad.php?p=309630

Dakota 20 je "malý" zázrak. ;)

Edit:
V podstatě souhlasím dole s Coyotem, Oregon svítí víc. Za snížené viditelnosti funguje dobře obojí. Signál +- stejný (obojí Cartesio).
  • 0
Vložený obrázek

#31 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 17:24

Nedávno jsem porovnával svůj Oregon 300 s Dakotou 20 v jedné prodejně. Čitelnost displeje je bez podsvícení lepší u Dakoty. Podsvícení je opravdu horší. Citlivost displeje na dotyk je u Dakoty o dost lepší. Jen se mi zdálo že Dakota chytá o trochu hůř družice ale nevím jaký měla frw. Když leželi obě navigace vedle sebe na prodejně Dakota ztratila signál (jen 2 družice) a Oregon se držel jen tak tak (3 družice).
  • 0

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 21:36

Ja to beru tak, ze DAKOTA 20 ofiko nejde s Czech TOPO 3 PRO mapou, neumi 3D pohled, neumi WhereIGo, nema fotoaparat, nema prohlizec obrazku, ma o dost mensi rozliseni displeje a taky pouze 1000 wpt (preci jenom 1000 vs 5000 je trosicku nekde jinde). Na druhou stranu ty rozmery jsou fakt super. Trosicku nechapu cenovou politiku, protoze kdyz si clovek koupi O550 a vyresim si mapy "jinak", tak ten rozdil proti D20 neni takovy. Nicmene verim tomu, ze spouste lidi ty rozmery opravdu ucaruji.
  • 0

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 21:38

Co je 3D pohled?
  • 0

#34 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 23:12

Jak to, že v Dakotě 20 nejde Topo 3 PRO když se prodává Dakota 20 PRO s touto mapou? Nebo myslíš, že nejde na Dakotě 20 pirátská mapa 3 PRO??? 3D režim jsem na Oregonu 300 ještě nikdy nepoužil, mapa vypadá dost kostičkovaně viz foto.

Přiložené miniatury

  • 3d.jpg

  • 0

#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 0:10

Aha... - Dakota 20 s TOPO 3 Pro se prodává a jde tam, - 3D pohled je tak nějak o ničem a myslím, že jej použije 0.5% kačerů při lovu a ještě k tomu tam jde, - Wherigo se tady už řešilo, je to cca 3% všech existujících keší a kromě jiného většina z nich je hodně podprůměrná, - fotoaparát je fotoaparát. Navigace má navigovat, mobil volat a foták fotit. Dohromady to nikdy nebude 100% - když nemá foták, prohlížečku obrázků nepotřebuji. Jo, a jestli je to kvůli fotohintu? Tak s tím jsem se v praxi setkal 1x a stejně byl k ničemu. No a na ten se dá v nejhorším podívat v mobilu, - 1000 waypointů.. tam je to ? ale asi to pro běžnou práci stačí.
  • 0

#36 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 8:20

Ale ja netvrdil, ze "o necem" je, pouze jsem provedl vycet funkci, nic mene, nic vice. Stejne tak jsem psal, ze nejde OFICIALNE s TOPO 3 PRO mapou. Nekterym jedincum by prospelo, kdyby radeji pozorne cetli, nez vytrhavali vety z kontextu a reagovali na ne jak byk na cerveny hadr.
  • 0

#37 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 9:01

S474N napsal/a:
Ale ja netvrdil, ze "o necem" je, pouze jsem provedl vycet funkci, nic mene, nic vice. Stejne tak jsem psal, ze nejde OFICIALNE s TOPO 3 PRO mapou.

Nekterym jedincum by prospelo, kdyby radeji pozorne cetli, nez vytrhavali vety z kontextu a reagovali na ne jak byk na cerveny hadr.


Dakota 20 nejde oficiálně s Topo Czech 3 PRO? Můžeš to trochu rozvést?

Edit:
Absence několika relativně zcela nepotřebných funkcí není až taková nevýhoda, hádám že uživatelé Dakoty v ní spíše vidí povedenou reinkarnaci všestranného přístroje v kompaktním balení ala eTrex.
  • 0
Vložený obrázek

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 9:44

pk84: a prodava se snad set s TOPO 3 Pro mapou? O tom, jestli jsou funkce "relativne" nepodstatne nebo podstatne si musi kazdy uzivatel rozhodnout sam. Ovsem slusi se vzdycky vypsat jak plusy, tak i minusy.
  • 0

#39 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 10:20

Přesně, každému může vyhovovat něco jiného. Tak ať se nám to tu zas nezvrhne ve flame.:)
Jenom tu nefunkčnost TOPO Czech 3 Pro by to chtělo nějak dovysvětlit, respektive sdělit, odkud informace pochází.
V nabídce garmin.cz normálně vidím distribuci s TOPO 3 Czech Pro, takže, kde je problém?
  • 0

#40 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 12:17

alkes: no vidis to, treba na takovem Navigovat.cz pisou opak, tak a potom babo rad. Nicmene davat 9 litru mi prijde uplnej ulet, protoze to me osobne uz O550 vysel levneji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama