Přejít na obsah


Fotka

Dakota 20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#41 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 14:45

Teď o víkendu se mi dostala do ruky Dakota 10 - v druhé ruce byl můj Oregon 300: - Displej mi přišel srovnatelný - ve dne bez podsvětlení, tak, jak to obvykle používám. V noci problém nebývá, na svícení pod pařezy mám baterku, ne navigaci. - Mapa byla menší a hrubší, což je dáno velikostí displeje a pixlů. - Dakota byla příjemná do ruky (malá, lehká). Pro kačerky velikosti Andílka ideální ... (máš u mě Katko džus...)
  • 0

#42 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 15:52

S474N napsal/a:
alkes: no vidis to, treba na takovem Navigovat.cz pisou opak, tak a potom babo rad.

Podle mě je směrodatný spíš oficiální distributor, už jenom proto, že mu gpsku můžeš omlátit o hlavu, když nebude fungovat tak, jak výslovně uvádí.
Informace z navigovat může být z nějakého starého článku, kdy ještě distribuce s TOPO PRO nebyla, nebo prostě omyl. Kdo ví, hledat se mi to nechce.
  • 0

#43 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 15:56

Kdyz uz jsme u te smerodatnosti, tak podle me je nejsmerodatnejsi tohle:

Dostupnost: není na skladě

:D:D
  • 0

#44 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 15:57

Hehe, tak to každopádně.:D
  • 0

#45 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 16:38

Ty jeden čerte;) :
Tady máš Dakotu 20 PRO skladem a dokonce za velmi pěknou cenu :D

http://www.mironet.c...h-pro dp101160/

No nekup to, když už to s tou mapou i prodávají.
  • 0
Vložený obrázek

#46 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 17:58

S474N napsal/a:
..... Stejne tak jsem psal, ze nejde OFICIALNE s TOPO 3 PRO mapou.


Tak jsem kouknul na navigovat.cz. Je tam recenze na Dakotu 20 kde se sice píše, že je dodávána pouze topo 3 ale je to recenze jen na Dakotu 20 ne 20 PRO. A nebo to píšou v jiném článku?

Na Garmin.cz není skladem Dakota 20 PRO ale i Dakota 20 Europe Lifetime a některé verze Oregonů. Znamená to, že i tyto navigace nefungují s přiloženou mapou:o.
  • 0

#47 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 18:34

pk84: no kdyz uvazim, ze me O550 stal o par stovek vic, tak to nema pro me smysl resit. Ale verim, ze si kupce najde. Coyote.cz: tak to uz trosicku zbytecne slovickarime, nemyslis?
  • 0

#48 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2009 - 19:28

S474N napsal/a:
pk84: no kdyz uvazim, ze me O550 stal o par stovek vic, tak to nema pro me smysl resit. Ale verim, ze si kupce najde.

Nezlob se, ale pár stovek....
GARMIN Oregon 550 - Topo Czech 3 cena od 8 555 Kč
GARMIN DAKOTA 20 PRO cena od 5 989 Kč

Jak už tady padlo, Dakota 20 je výrazně lepší v poměru cena/výkon proti Oregonu a je to hlavně ideální náhrada za Legend bez všech zbytečností a s tím, co navigace má mít.
  • 0

#49 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 18:22

DAKOTA 20 vs. OREGON 300

V Neděli jsem měl možnost otestovat tyto dva přístroje na asi 2 hodinové procházce. Obě navigace s nejnovějším frw. DAKOTA 2.40, OREGON 3.40 a v obouch mapa CZECH Topo 3 PRO(v Dakotě funguje mapa bez zaváhání;)). Testováno za velké oblačnosti a v dešti.

Display: ani při velké oblačnosti nebylo třeba zapínat podsvětlení stejně by to moc nepomohlo:o. DAKOTA má hladkou dotykovou vrstvu oproti vroubkované u Oregonu. Hladkou vrstvou mnohem lépe projde světlo a neodráží se na hrbolcích. Obraz je víc kontrastní a lépe čitelný(u O300 je zašedlý). Hlouběji v lese už bylo zapnuté podsvětlení znát. Za slunného počasí to bude bez podsvětlení pohodička. Odezva dotykové vrstvy je u DAKOTY určitě lepší. "Hrubší" rozlišení displeje nebylo překážkou. Jen dodám, že mám zatím naštěstí dobrý zrak někdo to může třeba hodnotit jinak.

Citlivost GPS: občas tu proběhla informace, že je DAKOTA méně citlivá. Při pohybu v otevřeném terénu je citlivost stejná i při pohybu v lese jsem žádné větší rozdíly nepozoroval. Ani v té nejhlubší rokly v nejhlubším lese nebyl rozdíl moc velký. Spíš se mi zdálo že když stojím na místě je přesnost +- stejná a při pohybu je na tom OREGON o něco lépe ale o pár metrů dál to bylo zase naopak. Většinou v přesnosti vedl Oregon rozdílem 1-3 m. Možná je citlivost o trochu menší, Dakota měla většinou v lese o jednu uzamčenou družici méně ale rozdíl se mi zdál minimální. V otevřeném terénu byl rozdíl pár tisícin stupně nebo žádný a v lese se souřadnice lišily i víc jak o desetinu. Přesnost v lese se pohybovala mezi 5 až 14 m(u obou navigací). Les byl listnatý ale bez listí a pršelo. Test v 6 metrovém tunýlku pod kolejemi vyhrál o chlup OREGON který s těží udržel 3 družice a DAKOTA ztratila signál jen se dvěmi družicemi. Tak mě napadá jestli na to nemá vliv menší velikost přístroje ve kterém musí být zákonitě menší antena? Žádná neodlovená krabice zrovna na blízku nebyla, takže přesné navádění na cíl neodzkoušeno.

Menu a ovládání jsem moc neřešil je to stejné jako u OREGONU jen chybí pár funkcí. O něco málo vyšších hran u displeje jsem si ani nevšiml kdyby to tu někdo nepsal(mám malou ruku). Kompas nemá ani cenu hodnotit u OREGONU se prostě nepovedl:(. U Dakoty není klip s karabinou který by mně dost chyběl ale dá se dokoupit (300,-). Menší rozměry jsou celkem sympatické ale já už si zvykl na svojí "cihličku":D. Moje osobní hodnocení DAKOTY 20 je velmi kladné:P.

Takže klidně jděte do toho;)

edit: moc se mně nelíbí zadní kryt baterie, vypadá oproti OREGONU tak nějak chatrněji. Umístění USB konektoru je naopak lepší jen jsem ho nejdřív nemohl najít:D.

edit2: ještě dodám, že hrubší rastr displeje mně osobně nevadil ale znát to určitě je.
  • 0

#50 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 18:48

konečně podrobnější porovnání - asi začnu věřit tomu, že ten displej není tak špatnej jak se píše :| no stejně počkám na osobní zkušenost. opravdové mínus Dakoty bude nyní asi ten menší displej - pokud pro ni udělaj FW s tím Dashboardem, tak ten pěknej kus mapy sebere
  • 0

#51 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 19:26

Oregon není podsvícený naplno.

Přiložené miniatury

  • dvo.jpg

  • 0

#52 jgguty

jgguty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 16:20

Ahoj taky mám v plánu koupit nějakou tu navigaci a opravdu nevím pokud bych neřešil display (to se rozhodnu až to uvidím na vlastní oči) tak se mi hrozně zamlouvá ten 3D kompas což prý O300 nemá.Je to funkce kterou využiju na geocaching??Jakože ta šipka mě bude lépe navigovat na cíl než kompas v O300?Jde o to že zatím mám jen PDA a tam můj směr určí navigace až po tom co ujdu pár metrů je to tak i v oregonu?Využiju vůbec kompas pro geocaching? - umí pracovat přímo s navigací na určitou souřadnici nebo prostě furt jen ukazuje sever?Díky moc za odpovědi
  • 0

#53 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 16:22

Ano, vyuzijes to pro geocaching, protoze ti sipka ukazuje i na miste kdyz otacis jenom pristrojem.
  • 0

#54 jgguty

jgguty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 16:55

Takže pokud chci dobrý kompas tak oregon 200 , 300 , 400 nepřipadá v úvahu pokud se nemýlím.Jo a ještě jsem kouknul na rozměry těch displayů vystřihnul jsem si je z papíru a ŠOK!!!Takove tintítko to je hrůza jsem zvyklej na svém PDA se zobrazovaním mapy šoupat jak o život a to přitom ty navigace mají ten display tak dvakrát tak menší.Je to použitelné v reálu?když si třeba zobrazím třeba 20km trasu tak pochybuju že na tom něco uvidím.Fakt jsem zvědav až to uvidím na vlastní oči.Mimochodem má Garmin v těhle přístrojích nějakou konkurenci z čeho by se dalo vybírat?
  • 0

#55 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 17:06

Magellan Triton 2000
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#56 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 17:25

jgguty: a na tom PDA si pouzival Garmin MobileXT? Pokud ne, tak se budes hodne divit, ze je to trosiciku nekde jinde, nez PDA. Samozrejme super kompas je pouze 3D, tzn. Dakota 20, Oregon 550.

mwh: to je spis vtip, i kdyz jeden clovek v CR uz ho ma :D
http://www.aukro.cz/...?item=845820447
  • 0

#57 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 17:44

Myslíš Bobsona ale ten už s ním loví dlouho a je moooc spokojený.A mapy ty tam má taky prostě kdo umí......
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#58 jgguty

jgguty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 17:47

S474N napsal/a:
jgguty: a na tom PDA si pouzival Garmin MobileXT? Pokud ne, tak se budes hodne divit, ze je to trosiciku nekde jinde, nez PDA. Samozrejme super kompas je pouze 3D, tzn. Dakota 20, Oregon 550.

mwh: to je spis vtip, i kdyz jeden clovek v CR uz ho ma :D
http://www.aukro.cz/...?item=845820447



Používal jsem SMARt maps v čem je to jiné?Jak někde jinde?Dík
  • 0

#59 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 18:38

free mapy pro Magellan Triton 2000 http://magellanboard...opic.php?t=3300
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#60 lamin

lamin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 18:43

-> mwh psst, nebo se Garmin přestane prodávat a stoupne prodej Spritu ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama