Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
2086 odpovědí na toto téma

#2041 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 21:01

KAMPJ napsal/a:

LukasX napsal/a:
GC1QYV6.


Fakt pěkný, rád bych si to prošel, ale času je málo. Nevíte, jestli bude příští rok GeoKOPR?

Geokopr bude, prý se půjde rozumně, ovšem dle Geldy:) Ta multina by mohla být ideální trénink na Geokopr:)
  • 0

#2042 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 21:04

To PRESEKA

Moje řeč. Líp bych to nenapsal ;)
  • 0

#2043 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 21:06

kapsa napsal/a:
Jo, pokud ji opravdu ignoruješ i když ji máš "vyluštěnou", tak pak je to opravdu fér a klobouk dolů.

Spíš ji vůbec neluštím, pokud o ni nemám zájem. (I když jsou výjimky, jako třeba Hradníkova mostová, kde luštění od stolu byla docela výzva. Ale k odlovu asi nikdy nedojde. Nebo jo? Možná by byl Hradník potěšen mým postupem a já jeho keškou.)
Ale hlavním smyslem mého prvního příspěvku bylo to, aby se všichni "luštiči" neházeli do jednoho pytle. Ano, jsou takoví, kteří chtějí co nejkratší cestou k bodu a jsou jiní, které k tomu vede něco jiného.
  • 0

#2044 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 21:18

PRESEKA napsal/a:


Uf, přečetla jsem to celé, něco i dvakrát...

A tedy, pravdu díš.

Podle mého je tu ta diskuse fakt zbytečná a ještě více je zbytečné to tu pořád dokolečka vytahovat.

Ovšem pozor, neplést s tím, že podporuji porušování pravidel. To určitě ne.


A teď zase něco pro Honzak83:
Osobně jsem si kdysi při zakládání mysterek myslela, že je budou lovit jen někteří, kteří "vyluští" indicie přesně tak, jak jsem si myslela, že by je měli vyluštit. Ovšem brzy jsem byla vyvedena z omylu a zjistila jsem, že většina ty keše loví hlavně proto, aby měli ten bod a smajlíka na mapě a tím pádem ono oblíbené "vyčištěnou mapu". Přiznávám, že mě to překvapilo, byla jsem zkrátka naivní začátečník:D:D:D Posléze jsem si řekla, že je to vlastně jedno. Kdo chce, tak si finální souřadnice sežene a tu keš odloví tak či onak. Hlavně, když jsou keše v pořádku, neztrácejí se a kačeři mají radost, že získali onen vytoužený bod:D
No a časem jsem dospěla už do takové fáze, že log, kde lovec napíše, že keš odlovit s tím či oním, který jí vyluštil a nebo že vyluštil někdo z rodiny a nebo je i z logu jasné, že neluštil, ale připíše pár slov ohledně umístění, zážitku z odlovu atd., případně poděkuje za bonusové CWG, tak takový log mi udělá taky radost a rozhodně se nečílím, že se ke keši dostal "nepoctivě". Nevadí mi to a leckdy si s některým lovcem ještě vyměním pár mailů;)

Nechej lidi žít a užívej si života. Buď rád, že lovci chtějí Tvoje keše lovit a měj radost z toho, když Ti napíší hezký log. A pokud si někdo dojde jen pro finále, tak co? Ať si dojde, tomu stejně nezabráníš a zbytečně se čílíš. A těmto lovcům je to vážně jedno, co si o nich Ty myslíš:D

A poznámka pod čarou - samozřejmě souhlasím s tím, že obecný postoj by měl být takový, že se multiny obcházejí a mysterky luští - to tedy jako pro začátečníky, aby věděli, že šmelina s finálkama není to pravé ořechové... i když i zde platí, že pro někoho to pravé ořechové je.
Zkrátka každý si tuhle hru hraje podle svého a tak nás jí tak nech hrát, ju?
  • 0

#2045 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 21:24

Jo a to mi taky připomnělo, že mám vyluštěných pár multin hezky od stolu, ale vážně "náhodou". Zkrátka jsem narazila na multinu, mrkla kde jsou na mapě stage a najednou koukám, že mám jednu, druhou... indicii. A tudíž vypočtenou finálku, i když sedím na druhém konci republiky... No a to jako když tam někdy v budoucnu pojedu, tak si pro tu finálku nesmím dojít a musím ty stage obejít???:o
  • 0

#2046 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 21:37

Vláček napsal/a: Ale hlavním smyslem mého prvního příspěvku bylo to, aby se všichni "luštiči" neházeli do jednoho pytle. Ano, jsou takoví, kteří chtějí co nejkratší cestou k bodu a jsou jiní, které k tomu vede něco jiného.

Ale jo, já vím a beru to, mě spíš prostě štvou ti, co pořád jen vymýšlí, jak by to ochcali - a to jsou luštiči jen málokdy ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2047 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 21:47

honzak83 napsal/a:

Geokopr bude, prý se půjde rozumně, ovšem dle Geldy:)


Jo to znám... :D
  • 0

#2048 AJFA

AJFA

    Advanced Member

  • Moderators
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2012 - 21:50

Vážení, držte se tématu fóra. Zde se mají řešit deprese z GC a ne rozjíždět diskuze, která by si již dávno zasloužila vlastní vlákno, a jejímž předmětem je spíše, než cokoliv jiného, vzájemné napadání.

AJFA

  • 0

#2049 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 1:56

Člověk jim pustí keš a oni se na ní zase pohádaj: GC42PA9
  • 0

#2050 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 7:15

Alke04 napsal/a:
Člověk jim pustí keš a oni se na ní zase pohádaj:
GC42PA9

A jsme zase u předpublikačních odlovů. Přiznám se, že mi to docela bere chuť ještě něco zakládat. A nemyslím si, že bych byl v tomhle sám. Jestli si tenhle důsledek pánové lovci BP FTF (nebo ZTF) uvědomují? Aby nakonec měli vůbec co lovit (a s nimi bohužel i ti ostatní, co tuhle hru hrají fér).
  • 0

#2051 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 7:37

Alke04 napsal/a:
Člověk jim pustí keš a oni se na ní zase pohádaj:
GC42PA9

Jen jsem to prolétl, napadlo mne, že pro log nulonálezce platí "čím víc znaků, tím víc pravda".
  • 0

#2052 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 7:58

njn. aby clovek netrpel depresema, tak je jedina moznost. Zakladat to jako mysterky s lehouckou sifrou. Pak jsou predpublikaci nahrani. BTW. do publikace si s kesi muzete delat co chcete, ne? Klidne vymenit logbook ;-)
  • 0

#2053 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 8:25

GC42PA9
Zajímavé. RaRa Team použil spoooustu písmenek k tomu, aby prakticky řekl: "Kurvím hru a budu to dělat tak dlouho, dokud to půjde, protože na to mám právo a baví mě to. Vy ostatní ovšem nemáte právo mě za to odsuzovat." Když už tu hru chce tímhle způsobem kazit, je to jeho věc. Proč ale má potřebu se takhle sáhodlouze obhajovat? Co mi to jenom připomíná? "Kradu, na co přijdu, ale běda vám, jestli mě nazvete zlodějem, budu křičet, že je to diskriminace!"

Samaell napsal/a:
njn. aby clovek netrpel depresema, tak je jedina moznost. Zakladat to jako mysterky s lehouckou sifrou. Pak jsou predpublikaci nahrani.

Je to ještě jednodušší. Pokud nějakého ownera štvou předpublikační odlovy tak moc, že je chce v rámci pravidel co nejvíce ztížit, pak lze založit offsetovou multinu, přičemž umístění finálky je ve waypointu uvedeno přímo bez vzorce. Nikde není psáno, že finálové souřadnice se musí podle něčeho počítat.

Samaell napsal/a:
BTW. do publikace si s kesi muzete delat co chcete, ne? Klidne vymenit logbook ;-)

S keší si můžeš dělat cokoli i po publikaci, ne?
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#2054 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 8:25

Samaell napsal/a:
Do publikace si s kesi muzete delat co chcete, ne? Klidne vymenit logbook ;-)

To není tak úplně jasné. Či přesněji - logbook určitě vyměnit lze, ale logy v tom prvním je přesto zřejmě nutno uznat.
  • 0

#2055 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 8:38

"Since the cache was not published when the user found it the first time they should probably go back and find it again." (Groundspeak, duben 2012)
  • 0

#2056 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 8:45

Tiskar94 napsal/a:
"Since the cache was not published when the user found it the first time they should probably go back and find it again." (Groundspeak, duben 2012)

To je nějaké oficiální stanovisko, nebo to jen zaznělo v rámci nějaké diskuse na GC fóru?
  • 0

#2057 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 8:51

hrabosata napsal/a:
To je nějaké oficiální stanovisko, nebo to jen zaznělo v rámci nějaké diskuse na GC fóru?

To mi přišlo jako odpověď od jejich technické podpory na můj e-mailový dotaz. Ale je to už pár měsíců, dotyčná která mi odepisovala tam dnes už ani nepracuje, tak kdo ví jestli svůj postoj nezměnili... To by se jich musel někdo zeptat.
  • 0

#2058 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 9:04

Smazat takový log nelze, ovšem je otázkou, zda tento způsob lovu keší není v rozporu s pravidly, jež každý odsouhlasí při registraci na gc.com. Pokud by někdo našel nepublikovanou keš BF, tj.vůbec o ní nevěděl, šel kolem, zaujal jej nějaký podezřelý objekt, tak je to v podstatě ok, ovšem pokud někdo získá získá souřadnice nepublikované keše využitím nějakého bugu na gc.com, je to totéž, za co byl některým zamknut účet na gc.com (rovněž využili bugu na gc.com, ale rovnou k archivování keší).
  • 0

#2059 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 9:10

Tiskar94 napsal/a:
"Since the cache was not published when the user found it the first time they should probably go back and find it again." (Groundspeak, duben 2012)

To by se tam potom musel hnát podruhý i betatester a případně kamarádi ownera, kteří mu s instalací keše pomáhali (časté např. u T5). Dosud s nimi nikdo neměl problém a nečílil se, že by mu narušovali hru o FTF.

Jinak já mám depresi z množství vláken na fóru, která jsou zaspamovaná OT příspěvky pořád o tom samém dokolečka. A copak deprese, ale jmelí :D !
  • 0

#2060 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 9:23

Jacka_dominikanka napsal/a:
Jinak já mám depresi z množství vláken na fóru, která jsou zaspamovaná OT příspěvky pořád o tom samém dokolečka. A copak deprese, ale jmelí :D !

Však tohle vlákno je depresi věnováno, ne? Kdo ji dosud nemá a chce ji dostat, tady má možnost :D. A kdo ji mít nechce, tak ať se tomuto vláknu raději obloukem vyhne ;). Nebo ať se raději vyhne jakémukoli vláknu tady :D.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama