Přejít na obsah


Fotka

Aký externý BT GPS modul na GC a chôdzu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 joysi

joysi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2009 - 13:58

Ahoj! Poprosim Vas poradit, aky externy gps modul pouzit na geocaching a chodzu/beh. Mal som kupeny Holux m-1000c, len som ho po par dnoch vratil. Signal naslo aj v byte 2m od okna. Je tam chipset mediatek MTK2, ale neda sa vypnut staticka navigacia. Cize pri chodzi nepresny, v aute sa to dalo. Tiez som mal pozicanu nokiu LD-3W tam to bolo celkom fajn, len ma odradzaju niektore nedostatky, ciastocna nekompatibilita, tiez casto napr po par hodinach ak ho zapnem hlada signal aj 20 min. (2D fix skoro hned ale 3D trva dlho = nepresne na GC. Cize cakat 15 minut pred behom sa mi nechce ). Takze je nieco lepsie, asi so SIRF III chipsetom (abo aj inym kde sa da vypnut static. nav.? Dakujem za radu
  • 0

#2 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2009 - 14:06

Mám Qstarz BT-Q1000X a nemůžu si ho vynachválit... Stojí 2200, což je sice jako dva jiné moduly, ale je velmi slušně přesný a i fix, výdrž baterie, obslužný SW jsou velmi dobré. Před tím jsem měl modul se SirfIII a MTKI. MTK2ka v Qstarzu tu ale naprosto kraluje.
  • 0
Hczech

#3 joysi

joysi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2009 - 14:41

hczech: dik za skoru odpoved . Presne ten modul som chcel, rozhodoval som sa po recenzii na http://navigovat.mob....asp?ARI=114335 ale ako som cital forum tak jeden tam pisal ze ma taky podobny modul s takym istym chipsetom ale lacnejsi a to uz zmienovany Holux m-1000c. Ale ja som bol po piatich dnoch sklamany. Ak som isiel pomaly, cez riedky les tam asi 1 km a potom spat a nahraval som si trasu a potom pozrel na mapach ako som isiel tak som isiel ciastocne mimo cestu a aj cesta spat bola o hodne ina.. Dalsi priklad idem pesi domov, jasna obloha, kracam v meste po hlavnej ulici 500 metrovy usek je rovny .. ale v tracingu mi ukazuje ako by som bolo opity .. Este jeden priklad, stojim na mieste, sipka skace 5-10-30 metrov hore dole, ak pobehnem tak sa to normalizuje a ukazuje ako tak dobre .. Tiez pohnem sa a opozdene reaguje, alebo zmenim smer a este chvilu ide ako zotrvacnostu .. Tebe vsetko ide spravne aj pri pomalej chodzi ? Aj ked sa neda vypnut SN ? To by bolo super a ta vydrz ...
  • 0

#4 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2009 - 15:44

Já mám Holux m-1000 (tedy bez toho "c"), má chip mediatek, a určitě nemá statickou (podle mě má statickou jen sirf, kde se dá vypnout)
  • 0

#5 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2009 - 15:59

Mam levny Gtraxx od Evolve, nasel jsem s nim vsechny krabky a nemenil bych, signal chyti velmi rychle, funguje dobre i v hustem lese, pri "sipkovani" jsem se potkal se nekolika kolegy s Colorady atd a rozptyl signalu byl stejny takze co se tyce citlivosti je na tom stejne neli lepe jak Sirfstary. Co se mu da vytknout je urcita setrvacnost az lenost pohybu sipky pri pomale chuzi, ale da se nato bez problemu zvyknout. Vydrz vetsi jak 24h, baterka Nokie takze doporucuju, je uz novejsi verze se zvysenou citlivosti, ale i tak chytam signal i v panelakovem jadre na zachode :-)
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#6 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2009 - 18:57

EmbreOnyx napsal/a:
Mam levny Gtraxx od Evolve, nasel jsem s nim vsechny krabky a nemenil bych, signal chyti velmi rychle, funguje dobre i v hustem lese, pri "sipkovani" jsem se potkal se nekolika kolegy s Colorady atd a rozptyl signalu byl stejny takze co se tyce citlivosti je na tom stejne neli lepe jak Sirfstary. Co se mu da vytknout je urcita setrvacnost az lenost pohybu sipky pri pomale chuzi, ale da se nato bez problemu zvyknout. Vydrz vetsi jak 24h, baterka Nokie takze doporucuju, je uz novejsi verze se zvysenou citlivosti, ale i tak chytam signal i v panelakovem jadre na zachode :-)


Myslíš, že bys mi sem mohl hodit link na ten novější model? Díky moc! :)
  • 0

#7 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2009 - 20:14

Hele, mám tu jeden zánovní modul goTraxx v šuplíku, našel jsem s ním pár stovek cachí a absolutní spokojenost. Teď lovím s něčím jiným, takže kdyby byl zájem...
  • 0

#8 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2009 - 21:26

Pokud mu nevyhovuje MTK2 v Holuxu, asi nebude nadšenej ani z Gtraxxu - neni to vůbec zlý modul - měl jsem ho rok, pak reklamace - ale na MTK2 sezvlášť ve městě nechytá a i o lese bych pochyboval. Od Holuxe jsem taky měl chvíli m-241, ale to byl krok vedle. Byl jsem rád, že jak jsem ho dobře koupil, tak jsem ho dobře prodal...
  • 0
Hczech

#9 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 0:16

Taky mám asi dva měsíce Qstarz BT-Q1000X s MTKII chipsetem a recenze nelže - proti GPS v Qualcommu (Kaiser) to je velký pokrok. Používám ho i na OSM mapování a např. když se vracím po cestičce v lese, tak i podle GPS logu jdu prakticky ve svých stopách. Na GC semozřejmě vyhovuje bez problémů - je vidět minimální rychlost (třeba 0,2 km/h) když se pohnu, zastavím, pohnu, pružně mění i heading, zkrátka chová se to zcela správně. Kde se na to hrabe Kaiserova integrovaná GPS. :) Zatím je MTKII pravděpodobně na špici. Uvidíme, jestli časem Sirf přijde s něčím konkurenceschopným. ;)
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#10 joysi

joysi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 13:53

Tak som objednal Qstarz BT-Q1000X . Dufam ze budem spokojny. A ako tak citam fora mozno stacilo na Holuxe prestavit hodnoty z 5hz na 1 ci naopak. Vdaka kazdemu za reakciu.
  • 0

#11 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 14:24

Nastaveni prenosove rychlosti odvisi od rychlosti mobilu ci jineho pristroje na kterem je to pouzivano, osobne jsem zkousel vsechny varianty a jako nejlepsi se porad stejne jevila na GC 1Hz, pri ostatnich sice dochazi diky zvysenemu poctu bodu ke zlepseni presnosti zaznamenane trasy, ale na chovani pri kesovani to nema vliv s vyjimkou 5Hz kdy uz dochazelo i ke zpomaleni pohybu sipky. Je tu k tomuto tematu cele vlakno kde se to probiralo. Edit: Jinak ja bych sel do Qstarz GPS BT-Q818X ktery je shodny s drazsi tisicovkou, jen nema zaznam trasy do interni pameti, ale taky je podstatne levnejsi.
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#12 Happy-Gilmore

Happy-Gilmore

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 14:01

Dobrý den, nechci zakládat nové téma tak jsem se připojil tady k tomuhle. Doufám, že to nebude vadit.
Mám takový problém s výběrem GPS modulu. Chtěl bych ho využít jak v autě tak i na geocaching.
Mám jeden vybraný, ale nevím, či mi bude komunikovat s mobilem. Mám mobil SE C510. Mohli byste mi prosím poradit?
Jedná se o tenhle.
http://www.alza.cz/g...-iii-d73223.htm
  • 0

#13 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 17:21

K Ericssonu bych doporučoval zapomenout na bluetooth a koupit si modul HGE-100, který se připojuje přes sériový port. Pro použití v autě se dodává i s držáčkem na sklo.
Cena několikanásobně nižší a výdrž lepší než u BT (žádné baterky nejsou potřeba, napájí se z telefonu). Poctivý měděný drát je přece jen hospodárnější přenos dat než BT.
Více na http://mobilenet.cz/...azlete-si-mobil.
  • 0
Vložený obrázek

#14 Happy-Gilmore

Happy-Gilmore

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 19:23

Super. Dík moc. Tohle mi hodně pomohlo. Jen jsem se chtěl zeptat to budu muset mít nějaky tarif, kde je internet, nebo na geocaching to je zdarma? Trochu jsem to z té recenze nepochopil :-/
  • 0

#15 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 20:14

Po prvním připojení ti bude nabízet stažení aplikací Wayfinder a Earth GPS, což je hodně přes 1 MB, ale můžeš to odmítnout. Místo toho si radši nainstaluj Trekbuddy, který je funkčností x-krát lepší a zadarmo. Ten žádné datové přenosy nepotřebuje.
  • 0
Vložený obrázek

#16 Happy-Gilmore

Happy-Gilmore

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 13:14

zdravím vás pánové a dámy. Tak trekbuddy jsem si stáhnul a funguje úplně skvěle. Jen mám jedn problém. Když jsem si tam do něho zadal souřadnice nějaké kešky, tak mi ukáže jak daleko odemně je, ale nevím vůbec jakým směrem jít. Není tam třeba nějaká šipka nebo něco podobného? Vůbec se v tom nevyznám a na netu jsem zkoušel hledat různé návody, ale nic co bych potřeboval jsem nenašel. P.S. Předem se omlouvám, že se to netýká tohodle tématu, ale když už to tu je tak rozjeté :-) Moc děkuji
  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 13:24

Ahoj. Jestli to spouštíš na mobilu, zkus klávesu #. :)
  • 0

#18 Happy-Gilmore

Happy-Gilmore

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 13:33

jj dostal jsem se na zalozku geocaching, ale nic mi tam neukazovalo :-/ pak tam je i nějaký kompas

vlastně ta záložka vypadá takhle
http://navigovat.mob...ddy&IMI=/06.png
Vůbec nevím jak se v tom zorientovat :-/
  • 0

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 13:44

Zapni modul, dej v TrekBuddy start, pak zvol bod, ke kterému chceš navigovat (klávesa 1 atd.) a na obrazovce s kompasem se ti objeví zelená šipka ukazující směr k cíli, azimut a vzdálenost. Stejná zelená šipka se objeví i na obrazovce s mapou. edit: Více kdyžtak v nějakém vlákně o TrekBuddy, ať nejsme zbytečně offtopic.
  • 0

#20 radio2

radio2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 13:55

ja mam holux co si mal a tiez bez problemov...na jednom zahranicnom fore som sa docital ze tie prve holux-y maly problem s firmwarom priblizne podobny ako popisujes ty....asi si len mal smolu na stary kus..inak myslim ze medi qstar a holux ked maju rovnaky cip velky rozdiel nebude... a staticku navigaciu maju iba sirf je to ich vymysel
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama