Přejít na obsah


Fotka

co je lepší?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#1 simulka

simulka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 17:24

ahoj, chci se zeptat, zda je lepší garmin oregon 200 nebo garmin oregon 300 pro hledání kešek? Nevím, jestli stačí ta 200 nebo zda bude taky potřebovat ten kompas, co je ve GO 300. Chci to koupit manželovi na vánoce a fakt si nevím rady. Mockrát díky za rady.:P
  • 0

#2 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 17:39

Na otazku je jednoducha odpoved, 300 je kazdopadne lepsi, takze pokud ti nebude vadit vyssi cena tak urcite 300. Samozrejme, ze se daji kesky hledat i bez toho kompasu, nicmene kompas je sikovny.Dale je tu pak jeste dalsi vec a to je barometricky vyskomer a ten 200 take nema.A konecne dalsi vec a to je vestavena pamet, 300 ma 850MB coz je naprosto postacujici pro mapove podklady treba pro celou CR, kdezto 200 ma jen 24MB a na to uz se cela CR nevejde.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#3 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 19:05

Jeden můj kolega má 200, už jsem ji měl párkrát v ruce a z vlastní zkušenosti nemohu doporučit, největším nedostatkem je to že mu nejdou zadávat souřadnice přímo ručně ale musíš je tam nahrát z počítače, takže pro geocaching prakticky nepoužitelný, protože nemůžež lovit mysterky ani multiny. To se ovšem asi může u každé série lišit. Já osobně používám nemapový etrex H a nemohu si ho vynachválit a když potřebuju mapu tak mrknu do PDAčka, kde mám TomToma. Ale kdybych si chtěl kupovat něco lepšího, tak bych šel spíš do prověřeného Legenda HCX nebo do Visty HCX.
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 19:13

tak s tou pameti musis jen pocitat se 150kc navíc za kartu. jinak co se tyce elektronickeho kompasu a barometru, tak to ti tezko někdo poradi, to je o osobni preferenci - třeba ja mam el.kompas vypnuty - staci mi druzice a na obcasne hrani s vyskovymi daty druzice místo barometru staci taky. ale jak rikam, tohle je na uzivateli. fridmen: ja bych se spis vsadil, ze to neumi pouzivat :D
  • 0

#5 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 19:29

Fridmen napsal/a:
největším nedostatkem je to že mu nejdou zadávat souřadnice přímo ručně ale musíš je tam nahrát z počítače

Plácáš blbiny, samozřejmně že to jde!
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#6 juhele

juhele

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 19:40

Mam oregon 200 a jsem s ním spokojenej B) A ty souřadnice zadavat přímo ručně samozřejmě jdou ;)
  • 0

#7 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 20:03

tak mi prosím někdo napište postup, já mu to předám ;)
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#8 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 21:01

Fridmen napsal/a:
tak mi prosím někdo napište postup, já mu to předám ;)


Kam vést? / Souřadnice (Where To? / Coordinates)

tadááá ...

Pokud to tam nemá, možná je na čase aktualizovat firmware ... ;)
  • 0

#9 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 21:37

Fridmen napsal/a:
Jeden můj kolega má 200, už jsem ji měl párkrát v ruce a z vlastní zkušenosti nemohu doporučit, největším nedostatkem je to že mu nejdou zadávat souřadnice přímo ručně ale musíš je tam nahrát z počítače, takže pro geocaching prakticky nepoužitelný, protože nemůžež lovit mysterky ani multiny. To se ovšem asi může u každé série lišit. Já osobně používám nemapový etrex H a nemohu si ho vynachválit a když potřebuju mapu tak mrknu do PDAčka, kde mám TomToma. Ale kdybych si chtěl kupovat něco lepšího, tak bych šel spíš do prověřeného Legenda HCX nebo do Visty HCX.

seš si jistej, že píšeš o G-O200?

jinak volba těžká, na GC bude bohatě stačit i 200 s topo2/3 (celá čr) na kartě
kouknul bych kolik je rozdíl v ceně, předpokládám, že to bude nákup nového přístroje
spíš bych řešil, jestli koupit 200 nebo 550
  • 0

#10 simulka

simulka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 7:18

díky za info a teď mi ještě, prosím vás poraďte, jestli je lepší ten dotykový displej nebo ne. Nebo spíše mi řekněte, jestli byste šli raději do Vista HCX nebo do Garmin oregonu 300. Díky moc.
  • 0

#11 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 7:54

Z těch dvou bych šel do Oregona :)
  • 0

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 8:03

simulka napsal/a:
díky za info a teď mi ještě, prosím vás poraďte, jestli je lepší ten dotykový displej nebo ne. Nebo spíše mi řekněte, jestli byste šli raději do Vista HCX nebo do Garmin oregonu 300. Díky moc.


Nejčastější názory na dotykový / nedotykový displej:
(btw mimochodem věčné téma :) )

Dotykový:
+ výborné jednoduché ovládání
- trošku horší viditelnost (např. na slunci) - je potřeba zapnout častěji podsvícení - ale zase tragédie to není
- někomu vadí, že musí v přírodě na displej šahat - to je když máš upatlané ruce, bojíš se o poškrábání apod. - obecně možnost řešit koupí ochranné folie (obecně na dotykové displeje doporučeno, lépe na folii peníze nešetřit - kvalita a průhlednost, občas může i zlepšit viditelnost na slunci)

Nedotykový:
+ obecně lepší viditelnost (např. na slunci), podsvícení je třeba zapnout jen až ve výrazném šeru
- horší, resp. pomalejší ovládání
- tlačítka a kolečka na ovládání - přeci jenom další mechanický prvek, možnost poruchy -ale osobně bych se tohoto zase nebál

Já má Colorado 300 a naprostá spokojenost!

Ale kup Oregon 300 - asi jedna z nejčastějších navigací - a rozhodně neprohloupíš a uděláš radost. Vista HCX už asi nekupuj, jsou to starší modely, sice dobré, ale doba už pokročila a pod Oregon 300 bych asi nešel.

Ale toto je hrozně subjektivní věc a názory, co kačer, to jiný názor :)

Záleží to na penězích a nárocích. Ale myslím, že Oregon 300 jasná volba.
  • 0

#13 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 8:14

Pod to co napsal Mau Loftin bych se klidne podepsal ;) a doplnil bych k tomu jeste toto: Pokud si das na displej ochrannou folii (velmi doporučuji!!!) tak se v podstate ani nemusis bat na ten displej sahat upatlanyma spinavyma rukama nebo i jinym predmetem, Oregous je vodotesny takze se pak klidne muze oplachnou pod vodou. Jeste se vratim k te folii, tohle plati vseobecne na dotykove displeje at uz treba PDA nebo navigacni - na folii nesetri!!! Kup nejakou kvalitni, kdyz uz das ty penize za ten pristroj tak investuj nejakou korunu i do te folie, vyplati se to.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#14 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 8:23

lubik napsal/a:
Pokud si das na displej ochrannou folii (velmi doporučuji!!!) .....


Tak jsem to tam dopsal aby to bylo hezky pohromadě :) - ale skoro by tyto poznatky stálo za to sepsat a někam oficiálně vystavit, je to věčné téma :)
  • 0

#15 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 8:38

lepsi v cem? pokud v pohodlnosti ovladani, tak ano. i kdyz třeba v silnych rukavicich se bude lip ovladat takova 60csx - ale ono to vypada, ze zimy uz stejne nebudou :) displej oregonu je taky vetsi, jemnejsi, mapy tim padem jsou hezci. ale na druhou stranu je mnohem tmavsi, takze za horsiciho se okolniho svetla se musí displej driv podsvitit. to v souvislosti s narocnejsim procesorem znamena, ze dojdou u oregonu driv baterky. ale cely den stejne vydrzi. potom oproti viste ma oregon praci s gpx soubory, coz je pohodlnejsi pro kese. a taky je predpoklad, ze další novejsi mapy bude vista hure zvladat a muze u ni dojit ke klasicke unave materialu - tj odlepeni gumy okolo pristroje. vistave o trochu mensi a o trochu vic levnejsi. no a ted si vyber :) ja bych spis doporucil oregon, ale pokud jsou peníze taky dulezita volba, s vistou se budou kese hledat stejne dobře.
  • 0

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 9:42

simulka napsal/a:
Chci to koupit manželovi na vánoce a fakt si nevím rady. Mockrát díky za rady.:P


Sice Tě neznám, ale dost mě mrzí, že nejsem Tvůj manžel… :D:D:D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 10:46

Ale kup Oregon 300 - asi jedna z nejčastějších navigací - a rozhodně neprohloupíš a uděláš radost. Vista HCX už asi nekupuj, jsou to starší modely, sice dobré, ale doba už pokročila a pod Oregon 300 bych asi nešel.

Ale toto je hrozně subjektivní věc a názory, co kačer, to jiný názor

Obecně se s tímhle dá souhlasit, ale nenacházím vysvětlení proč třeba tady http://gps-navigace....a-sport/mapove/, je "starý" model 60CSx o 1000 Kč dražší než Oregon 300. Mně u 60-ky vyhovují ty tlačítka hlavně pro jízdu na kole, ale myslím, že celkově je O300 už propracovanější a s vícero funkcemi, tak tu cenovou disproporci nechápu.

Edit: A teď se ještě dívám, že v té 60-ce je Topo 2 a v O300 už Topo 3.
Úaaa ..... samozřejmě patřilo dražší ....... opraveno
  • 0
Ranní ptáče hlavou zeď neprorazí.

#18 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 14:17

HuntBehind napsal/a:

Fridmen napsal/a:
tak mi prosím někdo napište postup, já mu to předám ;)


Kam vést? / Souřadnice (Where To? / Coordinates)

tadááá ...

Pokud to tam nemá, možná je na čase aktualizovat firmware ... ;)


to tam právě nemá a říkal že má nejnovější firmware
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#19 simulka

simulka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 14:42

hoši díky moc, koupím mu Oregon 300. Hodně jste mi pomohli, díkes, pěkný den.:P
  • 0

#20 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 14:43

Fridmen napsal/a:
to tam právě nemá a říkal že má nejnovější firmware

No hele, sice před sebou Oregon 200 teď nemám, ale dost silně pochybuji, že by tam ručně nešly zadat waypointy jako ve všech ostatních handheldech od Garminu.
Pokud skutečně není problém mezi židlí a displejem, jako že na 99% bude (viz třeba manuál v české pdf verzi strana 4), zbývá jedině reklamace.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama