Přejít na obsah


Fotka

co je lepší?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2009 - 15:07

simulka napsal/a:
hoši díky moc, koupím mu Oregon 300. Hodně jste mi pomohli, díkes, pěkný den.:P


Tak šťastný lov!

a né že nám pak budeš nadávat :P - (což dle mě určitě nebudeš ;))
  • 0

#22 simulka

simulka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2009 - 9:10

:)neboj, určitě nebudu. Dík za váš čas, ten už mi zbývá jen najít stránky, kde to bude nejlevnější. :D
  • 0

#23 simulka

simulka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2009 - 9:51

jo, ještě teda jeden dotaz, která ta ochranná folie je the best a přibližná cena?
  • 0

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2009 - 10:35

ZAGG Invisible Shield, cca 300 Kc. Ale priprav se na to, ze nalepit to je opravdu porod (a to rika nekdo, kdo lepil folie na nekolik desitek PDA/iPhone)
  • 0

#25 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2009 - 11:54

simulka napsal/a:
jo, ještě teda jeden dotaz, která ta ochranná folie je the best a přibližná cena?

s fólií ti neporadím, ale pro představu nedobrovolný crashtest o300
http://www.geocachin...55-6ee6a33937fc
ta lupka na lcd co o ní píšu v logu se stala tak, že mé gramlavé ručičky neudržely na lavičce skrývat gps před mudlama a ona upadla lcd přímo na štěrk :( to bylo v začátcích
kdybych dnes znovu začínal, tak koupím o550 bez fólie a nezmatkoval :) oregon je jinak normálně nezničitelný
  • 0

#26 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2009 - 12:30

No to zacvakavani do drzaku na riditkach je moje nocni mura, vzdycky se po nasazeni snazim s tim silou zakvedlat, abych overil, ze tam Oregon skutecne drzi, ale protoze se znam, tak vim, ze to stejne jednou prijde :).
  • 0

#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2009 - 12:33

KaMo_cz: byt tam kapacitni displej s tvrzenym sklem, tak folii taky neresim. Ale bohuzel rezistivni displej je prostem, at chces nebo ne, nachylny k poskozeni - at uz poskrabanim nebo proste zvysenym tlakem a poskozenim a tam folii rozhodne doporucuji.
  • 0

#28 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2009 - 13:27

simulka napsal/a:
jo, ještě teda jeden dotaz, která ta ochranná folie je the best a přibližná cena?


ja jsem koupil tuto: http://www.aukro.cz/...min_oregon.html
A jsem s ni spokojen.Sla bezvadne pritisknout na displej, nesnizuje moc citelnost displeje a opravdu drzi dobre.
Obecne co mam takove zkusenosti jak s foliema na navigace, tak i na jine pristroje, tak folie, ktere se prodavaji pod 100,- Kc jsou vetsinou nic moc. (pro rejpaly: netvrdim, ze to je tak vzdy, ale vetsinou ano ;) )
Jinak aplikace folie na displej je take piplacka, chce to opravdu perfektne ocistit displej a dobre je to provadet treba v koupelne po osprchovani, kdy je diky pare potom cisty vzduch bez prachu.Pokud se folie nepodari napoprve nalepit spravne, nebo se tam dostanou necistoty, neni problem folii opatrne treba pomoci izolepy odlepit, oplachnout ji pod vodou a zkusit znovu aplikovat.Oregon je vodotesny, takze je mozno folii aplikovat i mokrou cestou.

simulka napsal/a:
Dík za váš čas, ten už mi zbývá jen najít stránky, kde to bude nejlevnější


Oregona maji za velmi peknou cenu i s mapou Topo Czech 3 treba tady: http://obchod.sunnys...topo-czech.html ale treba jeste nekdo poradi neco levnejsiho.Bez mapovych podkladu se da poridit i levneji.


Uf to jsem se rozepsal, ale kdyz to jde, tak rad poradim ;););)

EDIT: jelikoz odkaz na folii, ktery je uveden v tomto postu casem pozbyde platnost, tak pro upresneni jeste doplnuji, ze se jedna o tuto folii: Ochranná folie Vikuiti DQC-160 na display Garmin Oregon.

A tady jeste jeden videonavod :-)
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#29 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2009 - 13:29

No jestli planuje dat 8 tisic za 300, tak bych spis trosicku pritlacil a rovnou koupil 550. Ten rozdil neni zas tak veliky.
  • 0

#30 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 10:56

co se týče ochrané folie doporučuji http://aukro.cz/item...n_portable.html stčí trochu přistřihnout
  • 0
fičí fičí fičí too

#31 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2009 - 12:57

Také doporučuji fólii, na kterou odkazuje lubik. Je výborná.
  • 0

#32 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 23:28

Zdravim všechny geocachery a geocacherky ;) Rozhoduji se teď pro koupi nové GPS navigace a přemýšlím mezi oregonem 200 a 300. Moje otázka zní: když si stahnu do oregonu třeba 500 listingů keší budou se mi ukládat na kartu nebo pouze do telefonu? Je mi jasné, že asi na kartu, ale radši se ptám než koupím. Druhá otázka: Když se vloží paměťová karta s větší kapacitou neseká se přístroj?
  • 0

#33 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 23:48

Loschuanos napsal/a:
Zdravim všechny geocachery a geocacherky ;) Rozhoduji se teď pro koupi nové GPS navigace a přemýšlím mezi oregonem 200 a 300. Moje otázka zní: když si stahnu do oregonu třeba 500 listingů keší budou se mi ukládat na kartu nebo pouze do telefonu? Je mi jasné, že asi na kartu, ale radši se ptám než koupím. Druhá otázka: Když se vloží paměťová karta s větší kapacitou neseká se přístroj?

Kese muzes ukladat na kartu i do pameti Oregonu, limit 2000kesi plati pro gpx format, v POI formatu muzes mit kesi i s listingem vpodstate kolik chces. Jinak podle me nema cenu kupovat dvoustovku - nema el.mag.kompas, ma mensi pamet, neumi Wherigo, nema 3D pohled pri routovani, 3D krajiny - to te ale mrzet nemusi ;), barometricky vyskomer, co jsem mel moznost porovnat tak tristovka ma sviznejsi praci s mapou - tisicikoruna navic za to stoji ;)
  • 0

#34 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 0:12

Děkuji. Tak asi sáhnu po třístovce ;) A jaký je třeba rozdíl v porovnání Oregonu 300 a Dakoty 20? Kromě velikosti :D Protože paměť t o má stejnou, barometr, kompas také.
  • 0

#35 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 0:26

Loschuanos napsal/a:
Děkuji. Tak asi sáhnu po třístovce ;) A jaký je třeba rozdíl v porovnání Oregonu 300 a Dakoty 20? Kromě velikosti :D Protože paměť t o má stejnou, barometr, kompas také.

http://www.geocachin...rt=&rowstart=40
- tady se to resi, jen bych dodal ze Dakota 20 nema Wherigo, zato ma tri osy u el.mag. kompasu
  • 0

#36 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 8:18

Loschuanos napsal/a:
...... Moje otázka zní: když si stahnu do oregonu třeba 500 listingů keší budou se mi ukládat na kartu nebo pouze do telefonu?...... Druhá otázka: Když se vloží paměťová karta s větší kapacitou neseká se přístroj?


Tak když něco budeš dávat do oregona, těžko se ti to uloží do telefonu :P;)
Ale pochopitelně si při ukládání můžeš vybrat, kam to chceš (teda u Colorada, ale určitě to jde i u Oregon řady)

500 - listingů - tady pozor, někde ve foru či ve specifikaci si najdi, kolik max listingů tam jde nahrát, není to omezeno velikostí ale nějak samotným přístrojem. (Myslím, že je to ve vlastnostech položka "Waypointy/oblíbené/pozice") Jednou jsem s tím v přírodě měl problém, že hlásil, že už je tam toho moc - a nemohl třeba zaznamenávat trasu apod....
Maximální velikost karty by jsi zase měl najít ve specifikaci přístroje či u výrobce, ale myslím, že s tím nebude problém a formát SDHC podporují snad už dnes všechny přístroje.
  • 0

#37 simulka

simulka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 15:13

kluci, jsem tu znova :D. Tak odměny nebudou tak šťavnaté, jak jsem očekávala:(, tož bych se chtěla zeptat, co byste řekli o Garminu etrex Vista HCX. Je to taky dobrý? Stačilo by nám to? Jste s ní spokojení? Díky moc.
  • 0

#38 simulka

simulka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 15:18

nebo mi chlapi zkuste napsat, který garmin (z těch levnější) má kompas. díkes, začínám být zoufalá a stresovaná....:@
  • 0

#39 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 16:45

simulka napsal/a:
kluci, jsem tu znova :D. Tak odměny nebudou tak šťavnaté, jak jsem očekávala:(, tož bych se chtěla zeptat, co byste řekli o Garminu etrex Vista HCX. Je to taky dobrý? Stačilo by nám to? Jste s ní spokojení? Díky moc.

Je to nejlepsi pristroj etrexove rady, ma velice citlivy gps cip (s O300+-stejny), zhruba o 40% delsi vydrz na 2 tuzkove baterie nezli Oregon, o trochu rychlejsi odezvu u el.kompasu - na kesovani s domaci pripravou, nebo mobilnim internetem staci.
Vzhledem k cenovemu rozdilu kolem 2000Kc bych volil spise Oregona - mnohem lepsi ovladani (hlavne psani textu a souradnic), rychlejsi prace s mapou, nahravani kesek vcetne listingu, napovedy...., podpora Wheriga, prehlednejsi displej, bezdratovy prenos listingu jednotlivych kesi se take muze hodit, nahravani vice map a prepinani mezi nimi, podpora rastrovych map (satelitni snimky, nebo vlastni mapa), moznost prohlizeni obrazku, podpora Adresy CR- navigace az na cislo popisne, automobilovy mod mapy (takovy ten sklopeny pohled - neni to plnohodnotna autonavigace, ale v nouzi staci)
  • 0

#40 simulka

simulka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 17:13

no do oregona bych taky radši šla, ale jak říkám, tolik kaček zaměstnavatel ze sebe nevymáčk, což mě fakt mrzí, tak chci udělat radost aspoň něčím levnějším. ach jo:|
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama