Přejít na obsah


Fotka

Jak vyzrát na tur v ohradě při cestě na kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#41 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 0:10

Kvety napsal/a:

Pozdni sber napsal/a:
Toho pohledu krav se bát nemusíš. Ještě se mrkni, jestli mají v uchu žlutý značky. Býci mají červený.


Může ještě někdo potvrdit to s tou červenou značkou u býka? pokud je to fakt, máme vlákno vyřešené.


Třeba tady se píše, že:

Býci narození v ČR a býci dovezení ze zemí mimo EU mají ušní známky červené barvy.

Býkům dovezeným z členských zemí EU, pokud se uvažuje o jejich dalším exportu, je obvykle zachována původní barva značení. V případě, že býk nebude znovu exportován, lze na základě žádosti chovatele objednat i ušní známky červené barvy.

Krávy a jalovice mají ušní známky žluté barvy.

  • 0

#42 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 0:44

Tak já si přestávám dělat srandu a taky něco přidám. Má dcera tyncad je do krav úplně zblázněná, takže mezi ně běžně chodíme a fotíme. Toto je naše kešovací bike dovolená po České Kanadě - doporučuji, je tu spousta krav i BEJKŮ :D Tentokrát jsme za ohradou a jen krmíme.
  • 0
Vložený obrázek

#43 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 0:50

Tenhle o pár desítek km dál už vypadá mírumilovněji :D
  • 0
Vložený obrázek

#44 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 7:47

Pod chalupou máme louku, a na ní má soused el. ohradník, dvě nebo tři krávy a býka. No a za tou pastvinou je lesík, kde mám svoji keš :-) Přes tu pastvinu chodím běžně, dobytek když je pár desítek metrů ode mě, tak jenom znuděně kouká a přežvykuje. Jednou se ale ten býk chtěl na mě podívat zblízka, a přiznám se, že to hovado v poklusu vzbuzuje opravdu, OPRAVDU značný respekt.
  • 0

#45 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 9:42

Je pravda, že býci mají červený TB v uchu :D, ale někdy si ho nemusíš ve stádu vůbec všimnout.
Pokud je dobytek příliš blízko, radši poodejdu a do pastviny lezu až ve větší vzdálenosti od nich. Pak je jim to šumák. Zvědavé tele nebo jalovička která je pěkně roběhlá, se fakt blbě brzdí:D:D
Jenou jsem ale neměl nazbyt, keška byla v remízu, který byl v pastvině a stádečko hned vedle...
...všechno jsem obhlídl, vlezl dovnitř a říkal si, že mezi stromy v křovinách budu mít klid. Chyba. Jedno zvědavé tele tam vlezlo za mnou a začalo do mě žďuchat a olozovat mě. Asi se taky chtělo zalogovat :P. Otočil jsem se k němu zády a odstrkoval ho loktem a po chvíli dalo pokoj...
... po chvíli jsem zjistil, že dalo pokoj, protože ho zaujal můj geobatoh, zavěšený kousek vedle na větvi a tak ho začalo ožužlávat :P. Odehnal jsem ho, vylezl ven z křoví a když jsem se ke stádu otočil zády, aby jsem si udělal fotku, slyšel jsem najednou za zády dusot a funění :o ...
...no můžu vám říct, že jsem v tu chvíli neřešil co se ke mě řítí, a v tu ránu jsem třemi maxiskoky skočil ven za ohradník :D:D:D.

.. jo a ještě fotečka toho nezbedného telete :P
Vložený obrázek
  • 0

#46 lamin

lamin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 9:48

Podle euronormy je kazdy byk povinen si svoje uzemi zretelne oznacit..viz foto.
  • 0

#47 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 9:50

Loni v létě jsme s lendys kešovali v okolí Třeboně a tam byla finálka uprostřed ohrady. Krávy mi nevadí a tak jsem opřel kolo a šel logovat.Krávy se začaly zvědavě přibližovat a tak jsem raději otestoval jejich reakci. Udělal jsem několik rychlých kroků proti nim, zatočil rukama vykřikl huš. Krávy kousek ustopily a já v klidu dologoval. Potom jsem zjistil, že nemají v napáječce vodu, tak jsem jim tam trochu nalil z opodál stojící cisterny a během pití opravdu ztratily o mě zájem. Druhý den jsem se dozvěděl, že to prý byli býčci :o ale nejsem odborník a tak to neřeším.;) Nedávno jsem viděl záběry vzduchem létajícího toreadora ale těm to tak trochu přeji.:)
  • 0

#48 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 9:53

pavels napsal/a:
Pod chalupou máme louku, a na ní má soused el. ohradník, dvě nebo tři krávy a býka. No a za tou pastvinou je lesík, kde mám svoji keš :-) Přes tu pastvinu chodím běžně, dobytek když je pár desítek metrů ode mě, tak jenom znuděně kouká a přežvykuje. Jednou se ale ten býk chtěl na mě podívat zblízka, a přiznám se, že to hovado v poklusu vzbuzuje opravdu, OPRAVDU značný respekt.

Chtělo to přejít také do poklusu a tím si udržovat požadovaný odstup.:P
  • 0

#49 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 9:59

kolombo napsal/a:
Ve Švýcarsku se normálně chodí skrz pastviny s krávama a ty leží a nechají se hladit po čumáku. Takže bych v tom asi nehledal problémy.


JJ, kolombo pravdu dí. A je to zcela běžná realita nejen ve Švýcarsku. Setkal jsem se s tím i v Německu a Anglii. Prostě pastvina a v ní pasoucí se krávy a skrze tuto uzavřenou a plotem obehnanou pastvinu normální turistická cestička. :) Pohoda. :)
Naposledy jsem takto před sebou hnal stádo krav v Řecku, když jsem scházel jednu vyschlou řeku. Snažil jsem se jim uhybat, abych je neplašil, ale stejně to bylo těžké, neboť tam byly příkré svahy.
Mno a pokud pojedeš kamkoliv na východ, tak ti ani nic jiného nezbyde, než že si na ně budeš muset zvyknout. Jsou totiž všude a na Ukrajině mě dokonce jedna taková vzbudila. :)

Krávy vám skutečně nic neudělají. Jsou to natolik plachá zvířata, že se raději schovávají jedna za druhou. U býka je to samozřejmě jinak.

Takže před vstupem do ohrady se pořádně kouknout na značky v uších (na východě se značky v uších nepoužívají, tam holt musíš doufat), na značky na plotě a pak hezky pomalu a v klidu projít klidně v bezpečné vzdálenosti od nich. Bezpečná vzdálenost kvůli těm zvířatům, nechceme přece zbytečně plašit tak ušlechtilé zvíře. :)
  • 0

#50 kantor

kantor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 10:24

Co krávy v ohradě, ale někdy stačí i na.. kohout ve vsi. Jednou v Hamrech jsem měl co dělat jednomu zbaběle utéct.
  • 0

#51 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 21:49

Vaše příběhy mě opravdu baví a díky všem, perfektně jsem se dověděl co jsem chtěl.

Zegga: díky Hradník už poradil, opravdu se to dá hlásit, protože jednou za tři roky se značky obnovují (popř. pozmění trasa).

Nerd Angel: teď mám chuť se i s nějakým tím telátkem potkat.
  • 0

#52 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 22:16

Apropó, bacha na ohradníky, viz třeba ZDE :D:D:D
  • 0
Vložený obrázek

#53 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 22:46

Kvety napsal/a:
Nerd Angel: teď mám chuť se i s nějakým tím telátkem potkat.


Jsou i jiná telátka, než taková ta obyčejná :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#54 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 22:48

kolombo napsal/a:
Jsou i jiná telátka, než taková ta obyčejná :-)


:D co dodat
  • 0

#55 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 22:52

kolombo napsal/a:

Kvety napsal/a:
Nerd Angel: teď mám chuť se i s nějakým tím telátkem potkat.


Jsou i jiná telátka, než taková ta obyčejná :-)


Ale jako kravička vypadají daleko nebezpečněji.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#56 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2009 - 23:52

no, doma jsem srab a mezi kravy nelezu, připadají mě nějak vystresovaný a navíc semnou jedna kdysi šeredně hodila. ale když jezdíme kolmo po alpách či pyrenejích (foto), tak to je jiná. tam je vše na volno, klídek, pohodička, ze silnice ji odstrčíš, pofotíš...
  • 0

#57 m@ila

m@ila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 10:36

Také posílam jednu. S krávama jsem se potkal mockrát a někdy jsou jen zvědavé a jdou se podívat blíž, jindy je vůbec nezajímam. Nikdy se mi nestalo, že by mě nějaká napadla. S býkem jsem byl v ohradě jen párkrát, ale nechal mě naštěstí vždy být. Člověk to zjistí většinou už pozdě, když si ho všimne během přechodu pastvou nebo že majitel pozemku nadává, že tam má býky.
  • 0

#58 fortiaf

fortiaf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 12:13

jinak psy (zvlast mlade, kteri jeste nevi, jak reagovat) je dobre si pri prechodu pastvinou uvazat. Kravy se proti nim shluknou a muzou je udupat. Starsi psi, kteri se neleknou a stekaji, by uz meli byt v pohode.
  • 0

#59 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 12:25

fortiaf napsal/a:
jinak psy (zvlast mlade, kteri jeste nevi, jak reagovat) je dobre si pri prechodu pastvinou uvazat. Kravy se proti nim shluknou a muzou je udupat. Starsi psi, kteri se neleknou a stekaji, by uz meli byt v pohode.

¨

V rámci slušného chování je vhodné mít při přechodu pastviny přivázaného jakéhokoliv psa. Nejde jen o bezpečí psa, ale také o klid stáda. Cizí pes je zneklidní vždy.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#60 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2009 - 15:23

Tak jsem se zeptal kámoše, a cituji jeho slova. Ony jsou holky naučený na hlas traktoru. Takže všici povinně traktor do vyzvánění :P Ale jinak říkal, že jit v menším chumlu a pokud je fak průser, tak se rozejít všemi směry, neotáčet se, ale jako by couvat a hlavně neutíkat.
  • 0
Kolo jede




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama