Přejít na obsah


Fotka

Oregon novy beta firmware 3.41


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#41 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 8:53

Rufuc napsal/a:
No podle mého názoru to rozbité nebude. Přechod mapa-pozadí dashboardu je hodně bijící do očí, obrazovka navigace se tím opticky hodně zmenší. Řešením je průhledné pozadí jak je použito při zobrazení kompasu a nebo částečně průhledné, jak je použité u např. velkého pole

Me ten prechod osobne nevadi. Stejne bych asi pouzival jen cisty kompas (v pripade, ze bude mit ukazatel vzdalenosti)
  • 0

#42 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 8:54

bobrb napsal/a:

Leroj napsal/a:
Kvety ale píše o velké šipce, o takové jako je na screenu - poradíš jak na to? já tam mám slabou čárku /ale vidět je dobře/

nastaveni\smer pohybu\ukazatel kompasu\Azimut (velky ukazatel)
jinak to byla jedna z prvnich veci co jsem zrusil - ta obri supka me desne stvala...


Asi to je tedy jen na 550, mám 300 a tam ukazatel kompasu nevidím. Ani nic podobného. NEbo jsem totálně slepej.
  • 0

#43 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 9:00

ATIP me upozornil, ze jemu nejde dat navigovat pri kliku na dashboard a nabidku kesi navigovat na jinou nez tu v zahlavi nejblizsi jinak se musi do puvodniho menu, to je trochu skoda. Uvital bych take misto obrazku pruhled na mapu podobne jako je tomu i v holem kompasu
  • 0

#44 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 9:43

Kvety napsal/a:
Mimochodem, když je to verze Beta, co všechno nejhoršího se mi může s Oregonem 300 stát? Když píší že za něj neručí?


V nejhorsim ti to nepojede a preflashujes si to zpatky.
  • 0

#45 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 11:22

sekator napsal/a:
Tak konecne ikona EarthCache


Koukám na kalendář a apríla není, nevěřím vlastním očím, jdu ji hned zkusit.
  • 0

#46 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 13:54

Pročítal jsem si zahraniční fóra o této verzi fw a snad nebylo vlákno, kde by si neposteskli, že jim vadí neprůhlednost dashboardu při použití s mapou. I o zobrazení vzdálenosti v minikompasu se tam psalo, takže podle mě to bude na Garmin dobrá páka, aby se to v nějaké příští verzi objevilo. Posouvací šipky v listingu nikomu krom nás nechybí :)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#47 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 13:58

rufuci, prosimte posli mi link na nejake to nejvyzivnejsi zahranicni forum. mam jeden tip na upravu a potrebuju ho nekde vyventilovat. neveriiim, ze jsem jediny, komu je liito, ze kdyz vylistuju waypointy nebo kese, ze se ten seznamek SAM dynamicky nemeni s ohledem na to jak se hybu a k nekterym bodum priblizuju a od jinyych vzdaluju. prijde mi strasne neprakticke napr pri ceste autem vzdy ze seznamu vyskocit a znovu do nej skocit abych mel aktualni nejblizsi kesku tu prvni v seznamu.. diiq
  • 0

#48 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 14:38

Nějak nemohu docílit u Oregonu 300 tohoto nastavení:
Vložený obrázek
  • 0

#49 Krtektor

Krtektor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 14:40

Na zde uvedenych screenshotech jsem si vsiml, ze v seznam waypointu maji tyto svou ikonku. Muzete mi prosim nekdo zdelit, jak toho dosahnout? Dikes.
  • 0

#50 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 14:44

Maxinoha: Nejsem u oregonu, takze to bude z hlavy a snad dobre NASTAVENI > MAPY > A tam jak nastavujes pocet zobrazenych datovych poli, tak nastavis dashboard a dale tam nastavis active geocaching krtektor: no podle me to funguje tak, ze tem waypointum musis v Basecampu, nebo Mapsource tu ikonku priradit a pak je nahrat do navigace. Jake ikonky Oregon zobrazi a jake ne sem videl v jednom z clanku na navigovat.cz
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#51 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 14:51

Rufuc napsal/a:krtektor: no podle me to funguje tak, ze tem waypointum musis v Basecampu, nebo Mapsource tu ikonku priradit a pak je nahrat do navigace. Jake ikonky Oregon zobrazi a jake ne sem videl v jednom z clanku na navigovat.cz

a nebo pouzijes export z GeoGetu pro nove Garminy...
  • 0

#52 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 14:52

Rufuc napsal/a:
Maxinoha: Nejsem u oregonu, takze to bude z hlavy a snad dobre
NASTAVENI > MAPY > A tam jak nastavujes pocet zobrazenych datovych poli, tak nastavis dashboard a dale tam nastavis active geocaching


Díky, již funguje:
Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#53 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 14:53

krtektore, mam takove tuseni, ze v tuhle chvili to umii pouze 550ky


Krtektor napsal/a:
Na zde uvedenych screenshotech jsem si vsiml, ze v seznam waypointu maji tyto svou ikonku. Muzete mi prosim nekdo zdelit, jak toho dosahnout? Dikes.


  • 0

#54 Krtektor

Krtektor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 15:01

djw napsal/a:
krtektore, mam takove tuseni, ze v tuhle chvili to umii pouze 550ky


Krtektor napsal/a:
Na zde uvedenych screenshotech jsem si vsiml, ze v seznam waypointu maji tyto svou ikonku. Muzete mi prosim nekdo zdelit, jak toho dosahnout? Dikes.


Ahoj. Mam uplne stejny pocit. Protoze at delam co delam, u meho oregonu 300 toho ne a ne docilit.
  • 0

#55 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 15:21

Rufuc napsal/a:
Pročítal jsem si zahraniční fóra ...
Posouvací šipky v listingu nikomu krom nás nechybí :)

Asi v zahraničí nemají tak dlouhé listingy, nebo je nečtou. :D
  • 0

#56 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 15:32

Krtektor napsal/a:
Na zde uvedenych screenshotech jsem si vsiml, ze v seznam waypointu maji tyto svou ikonku. Muzete mi prosim nekdo zdelit, jak toho dosahnout? Dikes.


Nevím co přesně máš na mysli, ale mně to na O300 nějak funguje... Zatím jsem to ale viděl jen při navigaci po uložené trase, pak tam nějaké ty ikonky v seznamu jsou. Podmínkou ale je aby v Oregonu ty dotyčné waypointy byly... Pokud naviguji po trase, kterou mám uloženou i s výškovými daty, tak ten seznam obsahuje i ty "nejvyšší/nejnižší" body, i když tady jsem nějak moc nepochopil podle jakého systému to volí... Ani zatím moc nechápu jak určuje waypointy, které v tom seznamu budou. Jestli bere jen ty, které přímo projedu, nebo jestli je někde natvrdo nastavena nějaká vzdálenost (proximity ?), podle které to pak vyhodnocuje...
  • 0

#57 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 16:00

Tak jsem si dnes odlovil jednu multinku s novou beta verzí: Napíšu co jsem nepřišel: když mám zvoleno na mapě dashboard, tak při navigaci na waypontmi to stále naviguje na souřadnice kešky. Když se přepnu do kompasu, tak ten ukazuje správně. Ale kompas v dashboard ne. Nevíte co mám udělat? Určitě to bude prkotina.
  • 0

#58 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 16:25

Kvety napsal/a:
Tak jsem si dnes odlovil jednu multinku s novou beta verzí: Napíšu co jsem nepřišel: když mám zvoleno na mapě dashboard, tak při navigaci na waypontmi to stále naviguje na souřadnice kešky. Když se přepnu do kompasu, tak ten ukazuje správně. Ale kompas v dashboard ne. Nevíte co mám udělat? Určitě to bude prkotina.

Je to chyba - pokud se naviguje na keš tak je to ok, ale pokud se naviguje na něco jiného (waypoint, souřadnice) tak to ukazuje na výchozí souřadnice nejbližší keše.
Dodatek - a taky odtud nejde zvolit na kterou keš navigovat ...
  • 0

#59 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 17:44

Maxinoha: Nemáš zač :) Krtektor,djw,Jarous : Postup je nasledovný: Jak jsem psal, ty body, ktere se mají zobrazovat v seznamu aktualní trasy, musí byt nahráty v navigaci jako waypointy. To de buď mapsourcem,basecampem a nebo si v Oregonu z poi bodu uděláte waypoint. Pokud to nahrajete z těch dvou softwérů, tak by to hned mělo mit danou ikonku (tu kterou tomu nastavíte) Pokud uděláte waypoint z poi bodu, tak se mu automaticky přiřadí ikonka vlaječky a tu si pak musíte v navigaci změnit podle libosti. Zobrazení waypointu v seznamu je ovlivněna vzdáleností od stopy. Jak malá/velká vzdálenost nevím. Je to odskoušene v Oregonu 300 a funguje to tak, jak má. Tímto by se dali dost dobře řešit funkce keše podél trasy nejvyšší/nejnižší waypoint to přiřazuje pokud je rozdíl mezi těmi dvěmi velký (jak velký nevím). Mě se to nezobrazilo ani při rozdílu 200m, tak možná se to ještě řídí délkou trasy. Tommu: naprostej souhlas. V cizině se s tim tak nemazli, coz je fakt skoda Kvety: Je to bug, o kterem se ví, takže snad se to příště napraví
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#60 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2009 - 19:08

Mně taky skáče mapa, když se nehýbu a musím říct, že mi to pěkně leze na nervy :/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama