Přejít na obsah


Fotka

Existuje nějaké nové PDA s WM a SirfStar?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 12:59

Ahoj, prosím o radu. Vybírám nové zařízení nejen pro gc a zoufale narážím na to, že snad ve všech smartfounech a pda, které jsou tu dostupné, je chip qualcomm. Potřebuju univerzální zařízení, trvám na WM a chci mít SirfStar. Musí jít o nový telefon běžně dostupný u nás, s normálním servisem atd. Za předpokladu, že to bude umět telefonovat jsou veškeré ostatní parametry naprosto nepodstatné. Bohužel nemůžu nic takového najít. Zatím jsem našla jen Mivvy, ale nemám k tomu důvěru, podle všeho za nimi stojí společnost, která dříve do ČR dodávala e-teny a to není vůbec dobré doporučení. E-Ten mám teď a jejich servis, to bylo něco tak příšerného, že už to nehodlám opakovat. Takže nemáte prosím prosím jiný tip? P.S. Pls. žádný flame, že symbian/android je super nebo že si mám pořídit outdoorovou navigaci nebo externí modul a podobně. Děkuji.
  • 0

#2 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 14:36

Asus P552W a Asus P565. 552 je QVGA a 565 je VGA.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#3 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 14:55

Tohle jsem pred nakou dobou resil taky. Nakonec vyhral Asus P552w, na Asus P565 uz jaksi fin. nebylo .... pokavad budes mit chut ... a cas ... muzem se sejit.... Ve svy podstate je to ale stejny jako HTC Touch (velikostne, mel jsemho take, mohu tedy porovnat). Jestli chces naky info, klidne napis.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#4 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 15:47

Nebo třeba Mio A701.
  • 0

#5 bubu61

bubu61

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 12:40

Mam ASUS P565 asi rok a jsem spokojenej. Předtím jsem měl ASUS P 750 taky byl dobrej, jen na něm stále praskal kryt tak jsem ho vrátil. Oba maji sirf III a jsou wm mobil.P 565 má větší display a výkonější procesor. Jinak co se týká servisu mohu ze svoji zkušenosti potvrdit že je to v pohodě. V záruce jim napíšeš že je nějakej problem, oni objednají přepravu vyzvednou si mobil a po opravě opět doručí.Reklamoval jsem 2x prasklý kryt na P 750 a do týdne byl zpět.Takto to fungovalo.
  • 0

#6 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 13:41

sirf III chipy se dávají do nových acerů (acer převzal výrobu E-tenů) , dají se sehnat za rozumnou cenu. např. ACER M900 - http://www.ce4you.cz...etail.asp?d=656
  • 0

#7 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 13:50

á sorry, ja přehlédl že e-ten mas prave ted, tak nevim jestli acer jako jeho nastupce je ta spravna volba...
  • 0

#8 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 15:27

Mezi svátky mi konečně po 8-mi letech !!! kleknul starej siemens M35i (i když kleknul nebude to správné slovo - občas měl signál a přesto nepřijmul ani SMS, ani hovor - až po restartu), tak jsem se s podobnými požadavky jako máš ty vrhnul do hledání smartfouna. Nakonec jsem skončil na rozhodování mezi tím co jsi našel ty a GSmartem MS802, což je skoro to samý, ale od Gigabyte, což sice taky není v oblasti mobilní komunikace, ale alespoň je známá ;o). Otestováno: IGO, BEELINE, OZI, Google mobile mapy, GCZII, Garmin XT - vše 100% funkční. Sirfstar má standardně zapnutou statickou navigaci (asi jako všude) a v Beeline vestavěná funkce na vypnutí ji naprosto v pohodě vypne. Sdílení gps na COM4 jde standardně - zkoušel jsem mít zapnuté souběžně 4 GPS používající aplikace a jelo to bez problémů. Navíc má HDSPA, takže asi nejrychlejší internetové připojení u nás (zatím ale funkční asi jen v Praze). Z aplikace GCZII jsem i 2 kešky na místě zalogoval. Jen ten předinstalovaný freewarový telefonní shell jsem nahradil zakoupením SPB Mobile shell. Je ještě dost věcí co chci otestovat a nastavit, ale zatím spokojenost. Výdrž zatím prověřenou nemám, ale baterka klesala pomaleji než jsem čekal (na to že jela GPS, displej trvale, 4 softíky, GPRS a pro google mapy se přenášely online satelitní mapy). Celej den by ale určitě nevydrželo - bude to jako u každého DPA jen pár hodin. Nabíjení je ale přes standardní miniUSB, takže no problem. Ještě si vzpomínám, že jsem testoval javu - v pohodě jsem spustil Locify v předinstalovaném Java Midlet manažer od IBM. Ještě časem prubnu věci na Whereigo, ale nevím proč by to nejelo.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#9 mr.kokos

mr.kokos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 17:11

Co Mio K70??? Máto dokonce doporučení pro geocaching... http://www.mio.cz/mio-k70/
  • 0
Garmin Vista HCX + GT Avalanche 2.0 2008

#10 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 18:04

Ten ale nema chipset SirfStar (a hlasil pozaduje neco co ma SirfStar ) Mio ma chipset Qualcom.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#11 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 22:38

Především díky všem za tipy. Zmiňované Asusy jsem původně k prodeji v ČR už nenašla, teď zas ano, P565 vypadá docela dobře. Pravdou tedy je, že za ty stejné peníze bych mohla mít smartfoun sisce s Qualcomem, ale jinak mnohonásobně lepšími parametry :-(( V současnosti je v nabídce ještě další "Asus", a to Garmin Asus nüvifone M20, kterého ovšem diskvalifikuje fakt, že nemá slot na paměťové karty a tím pádem je nepoužitelný (a to jsem si myslela, že v současnosti nemůže být na trhu už nic, co by mohlo mít nějakou zásadní vadu parametrů!). Další nalezený Gigabyte S1200, o němž na Alze i Sunnysoftu uváděli, že SSIII má. Už jsem se pro něj rozhodla a jen náhodou prověřila parametry i na webu výrobce. Ukázalo se, že má Qualcom. Mio K70 jsem také našla, také Qualcom...
  • 0

#12 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 22:43

malin napsal/a:
á sorry, ja přehlédl že e-ten mas prave ted, tak nevim jestli acer jako jeho nastupce je ta spravna volba...


Z principu by to nevadilo, problém u E-TENu byl neexistující servis v ČR a mizerná komunikace s firmou, která jim zde zajišťovala sběr do servisu. Patrně stejně to bude fungovat právě s Mivvy - stejná adresa, stejní lidé. Pokud by Acer podpořil nové telefony standardním servisem v ČR, tak by asi nevadil, ale na českém webu Aceru o telefonech není ani zmínka a podle katalogu na ce4you.cz se v ČR ani neprodávají :(
  • 0

#13 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 22:49

lubik napsal/a:
Ten ale nema chipset SirfStar (a hlasil pozaduje neco co ma SirfStar ) Mio ma chipset Qualcom.


To proto, že na vlastnosti Qualcomm chipů (typicky v HTC) pro GC nejsou na netu příliš dobré odezvy, i zde na fóru jsou rozporuplné informace. Pokud jsem všechny diskuze pochopila správě, tak navigují při nízké rychlosti jen, dokud se člověk nezastaví. Pak se zase rozběhnou až při překročení určité rychlosti. Pravdou však je, že jsem teď měla příležitost vyzkoušet HTC HD, na kterém Beeline běžel naproto normálně a bez problémů, jak jsem byla zvyklá u E-TENu. Začínám tedy zvažovat, že bych se přeci jen uvolila to risknout a jít do Qualcommu.

Pokud by měl někdo praktickou geo-zkušenost s Gigabyte S100, příp. HTC Touch 2, Touch 2 Pro, Diamond 2 nebo HD2, prosím o ně. Díky :)
  • 0

#14 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 0:36

hlasil napsal/a:Pokud jsem všechny diskuze pochopila správě, tak navigují při nízké rychlosti jen, dokud se člověk nezastaví. Pak se zase rozběhnou až při překročení určité rychlosti.

Ano pochopila jsi to dobre, rika se tomu staticka navigace a v cipech sirfstar se to da prave vypnout pomoci programu sirftech.V cipsetech Qualcom to nejde.Ja mel HTC Kaisera a i kdyz se s tim kesovat dalo, tak to preci jen nebylo ono. Jeste pred HTC Kaiserem jsem mel MDA Vario a k tomu externi GPS modul se Sirfstarem a tam sla staticka navigace vypnout a fungovalo to docela dobre.No a kdyz jsem mel toho Kaisera, tak jsem zacal pokukovat po necem co ma sirf a volba padla prave na toho Asuse P565. No bohuzel to stejne nebylo to prave orechove, i kdyz tam ta staticka navigace vypnout jde, tak prave po vynuti se ta GPSka chova nejak divne .Nevim, jestli to dela jen to moje PDA nebo jestli to delaji vsechny 565ky.Cim dal tim vic me vadilo porad pobihat aby to zaclo navigovat, tak me to nakonec dokopalo ke koupi Garmina.
Nicmene abych se jeste vratil k tem PDA.Co jsem mel moznost vyzkouset jak toho Kaisera, tak i jeste jine modely od HTC s Qualcomem tak myslim, ze to je velmi dobry cipset a treba automobilova navigace se s nim chova velmi dobre. A jak uz jsem napsal, kesovat se s tim da, odlovil jsem s tim spoustu kesek takze to lze.Tak to jsou moje zkusenosti s temito pristrojecky.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#15 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 1:28

jak na Qualcomm. alespon u meho Touch Cruise to pomohlo. kdyz jsem ho kupoval, jeste jsem o gc nevedel prakticky nic. kdyz mne brasulak zasvetil a mne to chytlo, toto byla prvni vec, co jsem provedl. to same i kdyz jsem preflashoval na WM 6.1

zdroj: http://forum.xda-dev...ad.php?t=388576

Hi,
after searching some time, I found this post here very helpful to switch off static navigation for the internal Qualcomm GPS chip:
http://forum.xda-dev....66#post1747266

Open your favourite registry editor, and search for
HKLM\Software\HTC\SUPL AGPS\GPSMode

Mine was set to "2", and I got the bad behaviour when slowly walking or geocaching.
Switching it to "1" led the GPSr to send each position without modifications or smoothing directly to the internal com port: Perfect!
Now my Kaiser can really replace the old Wizard with external SirfIII-GPS!

Hope someone searching for i.e. Geocaching, Walking and Jumping Locations happily find this thread.
Cheers, Horst



  • 0

#16 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 11:23

mr.kokos napsal/a:
Co Mio K70??? Máto dokonce doporučení pro geocaching...
http://www.mio.cz/mio-k70/


Ehm,možná trochu mimo, ale četl jste tu recenzi někdo ? :D:D

mio.cz wrote:
Zařízení je vhodné nejen pro manažery, ale i pro tzv.geokařery vyznávající stále populárnější hru GEOCACHING a to zejmnéna při využití programu GCz II *).


  • 0

#17 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 23:17

K původní otázce:
Já jsem to řešil několik měsíců také a nakonec jsem pořídil (již výše malinem zmíněný) Acer M900.

V řadě Acer Tempo jsou 4 modely (X960, F900, M900 a DX900) všechny vybavené SiRFstarIII. Do ČR se ale nedováží a vypadá to, že ani nebudou, takže se servisem asi bude problém :(.

Po vypnutí statické navigace se zdá, že je to pro geocaching použitelné, ale moc zkušeností s tím zatím nemám.
V době uvádění na trh v UK se to dalo pořídit za méně než za poloviční cenu u nás prodávaných HTC.

Nejsou to ale nejnovější Acery, novější mají podstatně rychlejší procesor a větší paměť - ale GPS (nejspíš) Qualcomm. Tomu se ale nedivím, aniž jsem to viděl, předpokládám, že díky vyšší míře integrace s chipsetem to bude mít výrazně nižší spotřebu než stařičký SiRF a přitom pro automobilovou navigaci dostatečnou přesnost.
Spotřeba GPS v M900 je obrovská.

Jediné co v M900 (kromě dostatku paměti) není, je elektromagnetický kompas. Do některých PDA se však už zhruba rok dává. Pokud bych vybíral nyní, asi bych oželel HW klávesnici, ale hledal bych něco s kompasem a to pokud možno 3D - podobně jako v nejnovějších Garminech. Zda něco takového existuje nevím, pro geocaching by se to hodilo.
  • 0

#18 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 19:31

lubik napsal/a:
Ano pochopila jsi to dobre, rika se tomu staticka navigace a v cipech sirfstar se to da prave vypnout pomoci programu sirftech.V cipsetech Qualcom to nejde.


Ale právě například první generace HTC HD se tak nechová, i když má také Qualcom chipset (testováno Beelinem, ukazoval a stále aktualizoval polohu, přestože byl pouze položený na okně). A to mne mate. Podle diskuzí také ne na všech modelech funguje postup, který psal sHpy00n.

Mne by Qualcom stačil, pokud bych měla od někoho potvrzeno, že tímto problémem konkrétní model netrpí, nebo to lze přepnout. Ale pro nejnovější HTC či jiné přístorje jsem žádné přesné info na netu nenašla :(
  • 0

#19 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 23:43

Ohladom Qualcomm gpsOne: Spociatku po precitani staznosti na spravanie sa niektorych modelov som ho aj ja odmietal. Lenze aj toto je vo vyvoji. Ku niektorym modelom s gpsOne: - Asi 3/4 roka pouzivam HO iPAQ 614c a tymto nedostatkom naozaj netrpi. - Na jesen som testoval nuvifone M20, jeho GPSko sa chovalo prikladne. Tiez ziaden naznak statickej navigacie. - Ohladom HTC HD2 mam tiez priaznivu informaciu, mozes poslat sukr. spravu uzivatelovi lacop cez gpsforum.sk. - Cital som ohlasy na webe na Mio Explora K70 a keby som dnes kupoval PDA, bolo by mojim favoritom. - Uzivatel geohladac z gpsforum.sk pouziva HTC Touch Cruise. U neho ta vyssie spominana uprava registry zabrala. Ku dalsim modelom sa neviem vyjadrit.
  • 0

#20 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2010 - 12:17

hlasil napsal/a:
Pokud by měl někdo praktickou geo-zkušenost s Gigabyte S100, příp. HTC Touch 2, Touch 2 Pro, Diamond 2 nebo HD2, prosím o ně. Díky :)


Mam HD a mel jsem tyden na hrani HD2. Nepozoroval jsem zadny rozdil a s HD rok spokojene kesuju.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama