Přejít na obsah


Fotka

nova eventova moda ??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
187 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 14:07

A o co pánové jde? O bod? No tak o bod... Tak si holt 3 kamarádi udělají bod za event a jeden z nich za založení. Příště někdo další... Není to proti pravidlům, snad proti rozumu, ale to je všechno. Zítra o takovém eventu nebude nikdo vědět, zmizí z mapky a bude zase klid.
  • 0

#22 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 14:53

sobikovi napsal/a:
A o co pánové jde? O bod? No tak o bod... Tak si holt 3 kamarádi udělají bod za event a jeden z nich za založení. Příště někdo další... Není to proti pravidlům, snad proti rozumu, ale to je všechno. Zítra o takovém eventu nebude nikdo vědět, zmizí z mapky a bude zase klid.

Ono tady ani tak nejde o bod. Jde třeba i o to, že nejsou uvedeny žádné další informace. Souřadnice ukazují na dům, jehož vlastník ho zřejmě pronajímá a asi ani netuší, že zde chlapci něco chtějí pořádat. Kdyby to ukazovalo naproti do hospody, tak to chápu, jenže tam by hrozilo, že tam dorazí i jiní kačeři, čímž by "event" dostal trhliny.
Skutečnost je taková, že tam borci jedou s rodičema, chalupa je plná a jediní kačeři jsou ti tři a kamarád, který si založil nick, aby to nevypadalo úplně blbě.
O úrovni svědčí i to, že tam mají kromě svých vlastních trackables zalogovaný i GC, který mají od září.
Rozhodně to nedávám za vinu reviewerům, protože to nemohli tušit. Ale je to pakárna a nedivím se, že už tam dva lidi dali požadavek na archivaci. U Atlasky na chaloupce nás bylo aktivních kačerů minimálně 3x tolik a neprudili jsme s tím ostatní.
Když to doženu ad absurdum, nabízí se otázka, zda si můžu založit event, zalogovat si Will attend pro 10 lidí a vyhlásit STOP stav.

O co opravdu jde mně a těm, kteří chtěli archivaci? Třeba o fair play, což byla ještě před nějakou dobou věc, která byla většině kačerů vlastní. Když jsem začínal, nějakou dobu jsem prakticky jel jen podle toho, co mi řekl kamarád, který mi GC ukázal a podle vlastních etických hodnot. Za prvních padesát keší jsem udělal jedinou botu - dal jsem do keše coin a vzal si něco jiného. Později jsem to v keši napravil. Pravidla jsem neporušoval a hlavně - měl jsem pocit, že mám něco pěkného společného s lidmi, které sice neznám, ale vyznávají stejné hodnoty.
A být na Krompachu opravdový event, rád bych se ho zúčastnil, mám to skoro dostupné po vlastních.:(

Škoda, že to nikdo nestihl zalogovat, mohla to být sranda B).
Teď mě ale napadá, že o 20 metrů vedle v hospodě budou mít ten den otevřeno, Atlaska tu asi bude, pár dalších kačerů je tu za půl hodiny ...;)
  • 0

#23 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 14:54

Zřejmě celou situaci svým vyjádřením jen zhorším, alespoň to pro mne bude poučením, že sem nemám vůbec přispívat ;), nicméně: Kolegové, rozlišujte "pozlátko" a praxi. Pozlátko tvrdí - "je to event pro málo lidí, proto pri obsazení kapacity JAKÝCHKOLIV 15 osob bude vyhlášen STOP stav." Praxí zde ale je zřejme to, že těch 15 lidí jsou kamarádi, kteří si rozhodli zpestřit si osobní setkání bodíkem za Attended. Nicméně bez ohledu na praxi, díky pozlátku je event v souladu s pravidly. Ukážete-li mi rozpor, můžeme se o tom bavit dále, do té doby ale nemohu s takovouto akcí nic udělat. A ještě jedna věc, kterou na sebe ušiji bič ;): Původně před schválením byla skutečně v listingu uvedena podmínka, že je určen jen pro pár vybraných osob, ostatním budou jejich Will attend logy mazány. Samozřejmě v této podobě nebyl listing publikován a autor jej musel změnit tak, aby se na něj mohl přihlásit kdokoliv. Že to nakonec nikdo neudělal, že na eventu budou skutečně jen autorovi přátelé, to už je bohužel smutná praxe, kterou reviewer neovlivní. Změna byla provedena, aby byla akce v souladu s pravidly, takže z mé strany nesměl být důvod, proč jej nepublikovat.
  • 0

#24 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 15:03

Taky se vyjádřím, vím že s tím nic dělat nemůžeš, ale takovéto "divy" někdy bývají startem více stejných "divů". Na druhou stranu, jak se tu omílá pořád dokola, jde jen o jeden bodík v jedné velké hře, který může být jinému ukradený. Mě osobně to přijde, že si podle tohoto vzoru za chvíli někdo bude dělat event pro 10 lidí každý pátek (např. sraz v hospodě-když už jsem tam, proč si nenafasovat bodíky)
  • 0

#25 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 15:09

Lidi, že se na to nevykašlete! Vždyť je to jedno, když to ty mlaďochy baví..., nám ostatním tím nikomu neubližují.
  • 0

#26 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 15:19

Jenom doufam, ze po tomhle zcela zbytecnem divadelnim predstaveni mi DLR povoli mini event pro 10lidicek. ;-) Skoda, ze se tu nevyjadril autor eventu. Mozna se jedna o deti, ktere se sejdou u mamky v obyvaku, a chteji to mit za ikonku. Me to zase tak neva. Tak ci tak, ten bodik jim prejme. Co me vadi vic, a moc tomu nerozumim, asi take nove EVENTOVA MODA, jak nekdo muze prijit na event, praticky ihned odejit, a pak si klidne zaloguje Attended. Je to stejne trapna honka za bodem. Nehledic na to, ze svym WA blokovali ucast nekomu jinemu, ktery by s nami treba chtel zustat dele. Nabizi se otazka, ma pak smysl delat oficialni eventy? Samozrejme ze MÁ! Nenechame se preci otravit nekolika nedospelými jedinci! MCH&HNY
  • 0
Via est scopus!

#27 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 15:25

PaWcz napsal/a:

maaaca napsal/a:
Jinak mam taky pocit, ze se tu revivr uklikl...


Retrívr není jasnovidec ;)
Z listingu těžko předem poznat, že se přihlásí tři spřízněné nicky svolavatele s tím, že každý dorazí v pětičlenném stádu.

Ano, to mas pravdu. Tohle beru zpatky.

Ale soucasna situace podle meho rozhodne neni v souladu s quidelines, hezky to tam napsal H+.
  • 0

#28 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 15:25

Jen by mě zajímalo, co by dělali, kdyby se jim nahlásili lidi dřív, než se stihla nahlásit celá parta. A není nějaké pravidlo o mísení kačerů a nekačerů? Jasně, bereme partnery, děti,... ale z 20 lidí jen 5 nicků je docela soda. EDIT: vidím H+ův příspěvek, přesně tohle jsem měl na mysli.
  • 0

#29 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 15:41

Koukal jsem na profil zaklatele eventu a je to skutečně borec protože stihnul v jednom dni navštívit tři kešky ve třech zemích takže tento event odpovídá jeho přístupu ke hře (Krka v Chorvatsku. Lomnický štít na Slovensku a jednu v čechách).
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 15:48

DarkLord Reviewer napsal/a:...
A ještě jedna věc, kterou na sebe ušiji bič ;): Původně před schválením byla skutečně v listingu uvedena podmínka, že je určen jen pro pár vybraných osob, ostatním budou jejich Will attend logy mazány.

No jo no. Tak to je fakt humus. Nějak mi ty attend logy už taky začínají připomínat příklad typu: Petr má dva bratry, Simona a Prokopa. Simon i Prokop mají také dva bratry. Kolik je sourozenců celkem?:D Škoda, že se nestihl přihlásit i někdo jiný. :)
Snad tenhle počin nebude moc lidí napodobovat.:|
  • 0

#31 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 15:56

No Boze, tak si taky zalozte event az pujdete v par lidech na pivko a je to :D Zbytecne se rozcilovat nad blbostma uz tady nema posledni dobu cenu ;p
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#32 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 15:58

A to si ty eventy mohli založit tři, jeden od pěti, jeden od půl šestý a jeden od sedmi. B) Popravdě ale lidi, že vás baví se tady hádat nad večůraností některých adolescentů. Běžte na kešky, to vám dá víc než hádání ve fórech.
  • 0

#33 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 16:00

To sou dobří čuráci todlecto.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#34 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 16:04

To by taky asi slo :D A nejlepe si to publikovat vzdy hodinu pred zacatkem at jim tam nikdo cizej neleze :D
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#35 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 16:28

Jarouch napsal/a:
Koukal jsem na profil zaklatele eventu a je to skutečně borec protože stihnul v jednom dni navštívit tři kešky ve třech zemích takže tento event odpovídá jeho přístupu ke hře (Krka v Chorvatsku. Lomnický štít na Slovensku a jednu v čechách).

Dvě z toho jsou Earth a oni nejsou schopní zalogovat ve správný den ani multinu. Na jedné zdejší keši byli bráchové spolu a logovali 4 dny po sobě B). Zázrak je, že dokázali vytvořit listing;).
Pouštím to z hlavy, jen asi pro jistotu vyberu ze své keše coiny, aby neskončily na 3 měsíce u nich. Pokud je někdo nevzvedne do soboty :).
  • 0

#36 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 16:36

Pazitka napsal/a:
Mozna se jedna o deti, ktere se sejdou u mamky v obyvaku, a chteji to mit za ikonku.


co si pamatuju od jedne kese, tak prokopovi je cca 10-11.
  • 0

#37 mechtuar

mechtuar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 17:12

Jarouch napsal/a:
Koukal jsem na profil zaklatele eventu a je to skutečně borec protože stihnul v jednom dni navštívit tři kešky ve třech zemích takže tento event odpovídá jeho přístupu ke hře (Krka v Chorvatsku. Lomnický štít na Slovensku a jednu v čechách).


sakra asi si taky pořídím teleportační zařízení :)
  • 0
fičí fičí fičí too

#38 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 17:42

pes13 napsal/a:
Ono tady ani tak nejde o bod.

Já vám rozumím, ale snažím se na to dívat z různých stran. Ano, souhlas, je to trochu unfair, ale zase né tak, aby to bylo nějaké porušení pravidel. Prostě někdo využil možnost a bylo to. Geocaching je hra a je taková, jakou si ji uděláme všichni. Takže prostě tenhle event jde ignorovat, těm hochům přejme ten bodík a třeba jednou si to uvědomí a bude to... Osobně vnímám řadu jiných věcí jako větší prohřešky proti fair play atd.
  • 0

#39 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 17:51

Já bych hlavně rád věděl, proč se akce jmenuje po tom mouřenínském potentátovi, tuhle věc totiz zadani jaksi neráčí prozradit.
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 18:11

Toniczech napsal/a:
Já bych hlavně rád věděl, proč se akce jmenuje po tom mouřenínském potentátovi, tuhle věc totiz zadani jaksi neráčí prozradit.

Třeba je to zakládající event nového Saka Zulu Teamu :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama