Přejít na obsah


Fotka

Geojarry 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1096 odpovědí na toto téma

#1061 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 9:05

Asi stejný problém, na který jsem při této funkci narazil já.

Jestli jsem dobře pochopil funkce "Aktualizovat nálezy" aktualizuje nálezy od svého posledního "spuštění" (je jedno v které databázi, kterého uživatele atp. - alespoň co jsem pochopil z HaLuMovay odpovědi  zde)

Nebylo by logičtější v databázi zjistit poslední můj nález a stáhnout nálezy od tohoto data?

 

Jedná se mi i o ten případ, kdy postupně loguji kešky třeba x dní dozadu, nezaloguji je všechny, protože nestíhám, stáhnu si je však do GG, aby se mi alespoň ty, co jsem stihl zalogovat označily za nalezené pro export mezitím... pak dologuji zbytek - ovšem další aktualizací se mi už nestáhnou.

Případně při stahování nálezů bude nějaká chyba a ty nálezy se nestáhnout.

 

Nechci stahovat všechny nálezy, protože mám pocit, že jsem jednou takhle přišel o nastavení hodin v nálezech, které jsem si pracně nastavil u již stažených nálezů, kde jsem ty hodiny neměl zapsané v lozích.

 

PS.: Chtěl jsem to nejdříve vyzkoušet, než jsem chtěl tento dopis napsat na fórum, ale to budu moct vyzkoušet asi až večer, tak se omlouvám, jestli jsem to jen špatně pochopil a špatně jsem nějak importoval nálezy, když se mi to chovalo takto...


  • 0

#1062 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 9:20

Poslednich 6 nalezu? To je dost divne. Co konkretne jsi udelal? Ta funkce stahuje vsechny logy (pripadne vsechny "nove" logy). Pokud keska, na ktere ten log je, jeste v databazi neni, zalozi ji v "minimalisticke forme". Je tedy dobre pro takove kese pak stahnout dalsi informace. Jak vis, ze ti to stahlo jen 6 nalezu?

Jen jsem otevřel databázi, kde jsem měl poslední nález z 07/2014 a dal onu ikonku na aktualizaci nálezů. Ale to se mně stalo jen jednou a pak už vždycky nula stažených.

Zkoušel jsem to ještě i s novou db, ale nic se nestahuje. Filtr mám jako výchozí z GG -- All.


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#1063 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 9:21


Nebylo by logičtější v databázi zjistit poslední můj nález a stáhnout nálezy od tohoto data?

 

Jedná se mi i o ten případ, kdy postupně loguji kešky třeba x dní dozadu, nezaloguji je všechny, protože nestíhám, stáhnu si je však do GG, aby se mi alespoň ty, co jsem stihl zalogovat označily za nalezené pro export mezitím... pak dologuji zbytek - ovšem další aktualizací se mi už nestáhnou.

Případně při stahování nálezů bude nějaká chyba a ty nálezy se nestáhnout.

 

Nebylo by to logictejsi, byla by to naopak chyba!

 

V soucasnost existuje jen jeden problem, kdyz stahujes nalezy do dvou ruznych databazi. A to bude v pristi verzi opraveno.

 

Te funkci je uplne jedno, v jakem poradi logujes nalezy, prave proto, ze se to datem nalezu v databnai nijak neridi! On totiz v principu stahuje "nalezy zalogovane po posledni aktualizaci nalezu." To je neco zcela jineho, nez "od posledniho nalezu".

 

Takze ve tvem prikladu se ti ty pozdeji zalogovane prave normalne stahnou, protoze ty logy vznikly pozdeji, nez byla tva posledni aktualizace. Je uplne jedno, jestli jsi nalez zalogoval treba deset let zpetne, dulezity je okamzik, kdy ten log vznikl.


  • 1

#1064 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 9:22

Je tam ještě jedna zákeřnost - pokud ke keši napíšu Write Note, protože vkládám nebo vyzvedávám coin a později změním Write Note na Found It, tak se mi logy nestáhnou a keš se stále tváří jako nenalezená. Podotýkám, že mezi logováním WN a FI GeoGet ani nespouštím, tedy k žádnému posunu data posledního načtení logů nemůže dojít.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#1065 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 9:24

Jen jsem otevřel databázi, kde jsem měl poslední nález z 07/2014 a dal onu ikonku na aktualizaci nálezů. Ale to se mně stalo jen jednou a pak už vždycky nula stažených.

Zkoušel jsem to ještě i s novou db, ale nic se nestahuje. Filtr mám jako výchozí z GG -- All.

 

Protoze si uz pamatuje, ze jsi to stahl. Prepinani databazi to nezmeni - to je jedina chyba, ktera v tom existuje.

 

V tom menu v GG je i uplne stazeni nalezu, ne jen aktualizace. Pokud to mas zmatene, udelej to uplne stahnuti.

 

Pokud ti vyskoci chyba, ze jsi prekrocil limit na volani API, tak na nic nesahej, ono to bude za chvili samo pokracovat. Pokud to v tu chvili ustrelis, pravdepodobne to jen zmates.


  • 1

#1066 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 9:32

Te funkci je uplne jedno, v jakem poradi logujes nalezy, prave proto, ze se to datem nalezu v databnai nijak neridi! On totiz v principu stahuje "nalezy zalogovane po posledni aktualizaci nalezu." To je neco zcela jineho, nez "od posledniho nalezu".

 

 

Jeste jinak: stahuje logy, ktere byly zmenene po posledni aktualizaci. To znamena ne jen nove, ale i ty, ktere jsi zalogoval driv a pak upravil.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1067 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 9:32

Je tam ještě jedna zákeřnost - pokud ke keši napíšu Write Note, protože vkládám nebo vyzvedávám coin a později změním Write Note na Found It, tak se mi logy nestáhnou a keš se stále tváří jako nenalezená. Podotýkám, že mezi logováním WN a FI GeoGet ani nespouštím, tedy k žádnému posunu data posledního načtení logů nemůže dojít.

 

Jsi si naprosto jisty, ze tohle jeste plati? Ja jen ze jsem nekdy aktualizovani zmeneneho logu opravoval...


  • 0

#1068 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 9:34

Je tam ještě jedna zákeřnost - pokud ke keši napíšu Write Note, protože vkládám nebo vyzvedávám coin a později změním Write Note na Found It, tak se mi logy nestáhnou a keš se stále tváří jako nenalezená. Podotýkám, že mezi logováním WN a FI GeoGet ani nespouštím, tedy k žádnému posunu data posledního načtení logů nemůže dojít.

 

To je zajimave, protoze opravdu mam overeno, ze se stahuje i zmeneny log. Toto by znamenalo, ze pri zmene typu logu GS nemeni cas zmeny logu. To se mi nezda pravdepodobne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1069 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 9:37

Nebylo by to logictejsi, byla by to naopak chyba!

 

V soucasnost existuje jen jeden problem, kdyz stahujes nalezy do dvou ruznych databazi. A to bude v pristi verzi opraveno.

 

Te funkci je uplne jedno, v jakem poradi logujes nalezy, prave proto, ze se to datem nalezu v databnai nijak neridi! On totiz v principu stahuje "nalezy zalogovane po posledni aktualizaci nalezu." To je neco zcela jineho, nez "od posledniho nalezu".

 

Takze ve tvem prikladu se ti ty pozdeji zalogovane prave normalne stahnou, protoze ty logy vznikly pozdeji, nez byla tva posledni aktualizace. Je uplne jedno, jestli jsi nalez zalogoval treba deset let zpetne, dulezity je okamzik, kdy ten log vznikl.

 

Díky moc za vysvětlení, tady jsem tu předchozí odpověď úplně nepochopil. Vzhledem k problémům se stažením logů jsem myslel, že to stáhne logy s datem od data posledního spuštění té funkce. Nevěděl jsem, že logy mají svůj vlastní skrytý datum "zapsání" :-).

A omlouvám se za vnášení zmatků.


  • 0

#1070 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 10:07

Protoze si uz pamatuje, ze jsi to stahl. Prepinani databazi to nezmeni - to je jedina chyba, ktera v tom existuje.

 

V tom menu v GG je i uplne stazeni nalezu, ne jen aktualizace. Pokud to mas zmatene, udelej to uplne stahnuti.

 

Pokud ti vyskoci chyba, ze jsi prekrocil limit na volani API, tak na nic nesahej, ono to bude za chvili samo pokracovat. Pokud to v tu chvili ustrelis, pravdepodobne to jen zmates.

Díky za radu, tímhle způsobem to půjde. Jen to stahuje i krabky, kde jsou write note atp., ale to půjde odfiltrovat.


  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#1071 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 10:10

ano, stahuje je to zcela zamerne.


  • 1

#1072 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2015 - 10:26

Jsi si naprosto jisty, ze tohle jeste plati? Ja jen ze jsem nekdy aktualizovani zmeneneho logu opravoval...

 

Stalo se mi to naposledy v dubnu. Klidně to ověřím znova, mám teď u sebe dva TB, tak až je někam budu dávat, napíšu to napřed jako WN, druhý den editací logu zaloguji FI, mezitím nebudu GG vůbec pouštět, a pak pustím aktualizaci nálezů.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#1073 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2015 - 17:21

Děkuji za aktualizaci, konečně vidím ve své Geoget databázi atributy i u nových kešek. Autor by určitě zasloužil nějakou odměnu.  


  • 0

#1074 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 22:54

Cca v polovině července jsem stahoval pomocí GG+GJ pro mě obvyklým způsobem nějaké waymarky.

Nyní mám takový stav, že na dvou PC s Win7 mám poslední verze GG+GJ a na jednom z PC mi stahování waymarků funguje a na druhém mi to hlásí problém s přihlášením na server Goundspeaku. Podobně ja na tom kolega Bronin.

Snažil jsem se hledat a našel jsem zde z dubna http://www.geocachin...ry/?hl=geojarry ale to mě moc nepomohlo.

Stahovaní kešek mě pomocí GG+GJ funguje,

Neporadil by nám někdo, kde děláme chybu? Díky předem.

Přiložené miniatury

  • gj.png

Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 11 srpen 2015 - 23:14

  • 0

#1075 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 6:07

Z kusil jsi tohle? To je podle me jedna z mala veci, v cem se oba pocitace mohou lisit.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1076 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 20:40

Neodržel jsem disciplínu :( a umístil jsem nechtěně některé své poznatky k nefunkčnosti GJ v.2.5 při stahování waymarků do nesprávného vlákna.

http://www.geocachin...e-8#entry509097

http://www.geocachin...e-9#entry509149


  • 0

#1077 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2015 - 6:21

Nicmene ten zminovani session.txt je soucasti adresare last, ktery jsem doporucoval zkopirovat (a zda se, ze to nestaci).

 

Ale abych odpovedel, pomoci GJ jsem ted stahl nejake WM a v *session.txt radek s gspkuserid mam.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1078 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2015 - 7:29

Díky moc gorde za zprávu ohledně gspkuserid. Zvláště díky, protože vím, že GJ není tvoje parketa.

Předpokládám, že v okně GJ se v tvém případě info o Loginu neobjevuje?

Kdyby se totéž nedělo i von Broninovi, tak bych řekl, že jsem něco rozvrtal jen já sám.

Přiložené miniatury

  • gj_login_err.jpg

Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 13 srpen 2015 - 7:34

  • 0

#1079 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2015 - 12:15

U me to ted vypada takto: wm.png

 

Takze se zda, ze se neloguje, ze to ma prihlaseni nekdy z davnoveku.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1080 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:20

Ackoliv se web nezmenil, doslo k jedne podstatne a nesnadno viditelne zmene. Prihlasovani se totiz provadi zabezpecene pres SSL/TLS.

 

No, a co v Groundspeaku nekoho nenapadlo? Vypnuli tam podporu pro TLS-1.0, (na geocachingu je tato verze povolena!) jde pouzit jen TLS-1.1 nebo TLS-1.2. Jenze Geojarry pouziva knihovnu, ktera tyto protokoly neumi! Takze to prihlasovani proste ani nemuze fungovat!

 

Tim krasne odstrihli nejen Geojarry, ale take spousty starsich webovych prohlizecu, mimo jine i jakykoliv Internet Explorer do verze 10 vcetne.

 

Nicmene z toho vyplyva, ze nakopirovani funkcnich cookies (pokud opravdu vznikly na zcela stejnem username!) by melo fungovat. ;-)


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama