Přejít na obsah


Fotka

Koupím jednoduchou navigaci GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 KayserSoze

KayserSoze

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 13:48

Dobrý den, začínám s geocachingem a sháním nějakou základní navigaci. Něco jako Geko nebo legend. Pokud se někdo chcete zbavit svého starého kousku tak se ozvěte. Petr
  • 0

#2 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 14:18

Ahoj, teda jen můj názor je, že jestli nebude lepší spíš GPS modul a použít telefon, vyjde to asi levněji než Geko, budeš to mít nové a funkčně stejné, spíše ještě lépe - budeš mít alespoň rastrové mapy - ale toť jen můj názor.
  • 0

#3 KayserSoze

KayserSoze

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 16:07

Hmm nemam telefon který by to uměl... Takže bych musel pořídit i ten.
  • 0

#4 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:57

KayserSoze napsal/a:
Hmm nemam telefon který by to uměl... Takže bych musel pořídit i ten.


Aniž bych chtěl nějak hodnotit tvé znalosti nebo tak něco, ale co tím myslíš, že nemáš telefon, který by to uměl?Jaký máš mobil? Značka a typ? resp. tvuj mobil nemá bluetooth a nepodporuje Javu? To musíš mít ale hoodně starý mobil, to už v podstatě umí dnes každý už několik let zpátky (aspoň si teda myslím :))

Ale jen se ptám, jen aby nedošlo k mýlce, že jen nevíš, že tvůj mobil to
umí :)


resp jinak, pokud má mobil bluetooth, myslíš, že tam žádný z těchto http://wiki.geocachi....C3.AD_telefony programů nerozchodíš?

Doporučuji asi TrekBuddy nebo Locify
  • 0

#5 MorceZaVolantem

MorceZaVolantem

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:12

Jsou i mobily, co mají BT i javu, ale GPS moduly s tím nejdou. Třeba SE K700i, cca 5-6 let starý model. No a pak jsou taky lidi, co mají telefon skutečně jen na telefonování a SMS, tak mají klidně 10 let starý mobil, protože se jim ještě nerozpadl a stačí jim.
  • 0

#6 KayserSoze

KayserSoze

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:16

Hmm mam nokii 6300, javu i BT to má, ale nemam s tim zkušenosti nevim jestli to bude fungovat ani sem se nikde nedočet že by to u tohodle telefonu šlo.
  • 0

#7 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:24

MorceZaVolantem napsal/a:
Jsou i mobily, co mají BT i javu, ale GPS moduly s tím nejdou. Třeba SE K700i, cca 5-6 let starý model. No a pak jsou taky lidi, co mají telefon skutečně jen na telefonování a SMS, tak mají klidně 10 let starý mobil, protože se jim ještě nerozpadl a stačí jim.


To mu nerozumím, proč by s tím GPS moduly nešli? Pokud tam jde ten program tak co v tom brání? .... zajímavé.... tak asi by to chtělo pohledat a vyzkoušet, o tom jsem ještě neslyšel. Já to rozběhl na K800i, bez potíží.

Jo, s tím starším mobilem chápu, já to nikomu neberu, jen jsem se chtěl ujistit, že dotyčný si je jistý, že mu to tam opravdu nejde.

Jen mi přišlo, že než kupovat Geko, třeba jsou i levnější a i asi lepší varianty, ale pokud to opravdu s mobilem nejde, tak asi nic jiného nezbude.
  • 0

#8 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:34

Zato na druhou stranu začátečníka chápu - za podobný peníz, jako nový BT modul, koupí starou GPS typ GEKO nebo Legend, nemusí (kromě baterek) nic instalovat, zadá "navigovat na souřadnice" a hurá za šipkou ... A o víc se starat nemusí.
  • 0

#9 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:37

Osik napsal/a:
Zato na druhou stranu začátečníka chápu - za podobný peníz, jako nový BT modul, koupí starou GPS typ GEKO nebo Legend, nemusí (kromě baterek) nic instalovat, zadá "navigovat na souřadnice" a hurá za šipkou ... A o víc se starat nemusí.


OK, už jsem ticho :)

zvláště pokud se mu podaří opravdu najít GEKO nebo Legend za podobný peníz. Jen jsem navrhl i jinou alternativu, která mě osobně by se zdála asi lepší. Ale každý jsme individuální specifická osoba (naštěstí :) )
  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 11:49

KayserSoze napsal/a:
Hmm mam nokii 6300, javu i BT to má, ale nemam s tim zkušenosti nevim jestli to bude fungovat ani sem se nikde nedočet že by to u tohodle telefonu šlo.

Žádný problém B) jde
Třeba Handy Geocaching- viz forum zde, modul Nokia LD-3W používám občas taky
Locify (to mi moc nesedlo, ale funguje)
atd.
  • 0

#11 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:00

dr.vota napsal/a:

KayserSoze napsal/a:
Hmm mam nokii 6300, javu i BT to má, ale nemam s tim zkušenosti nevim jestli to bude fungovat ani sem se nikde nedočet že by to u tohodle telefonu šlo.

Žádný problém B) jde
Třeba Handy Geocaching- viz forum zde, modul Nokia LD-3W používám občas taky
Locify (to mi moc nesedlo, ale funguje)
atd.


Moje doporučení je (že se teda zase do toho míchám :)), že než se ti někdo ozve na levnou navigaci GEKO a eTrex, tak zatím si vyzkoušet nějaký ten program pro Javu. Viz odkaz co jsem uvedl výše (4. příspěvek). No a pak, zda se ti toto podaří, zkusil bych GPS modul, buď někde půjčit nebo tak. If jsi z Phy, klidně ti ho můžu půjčit, stačí se jen sejít, zkusíš a hned uvidíš, zda si ho koupíš.

Ale pochopitelně jsou tu i jiné zrady: výdrž mobilu jak ve smyslu doba provozu tak i ve smyslu fyzické odolnosti.
  • 0

#12 MorceZaVolantem

MorceZaVolantem

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:08

Mau Loftin napsal/a:

MorceZaVolantem napsal/a:
Jsou i mobily, co mají BT i javu, ale GPS moduly s tím nejdou. Třeba SE K700i, cca 5-6 let starý model. No a pak jsou taky lidi, co mají telefon skutečně jen na telefonování a SMS, tak mají klidně 10 let starý mobil, protože se jim ještě nerozpadl a stačí jim.


To mu nerozumím, proč by s tím GPS moduly nešli? Pokud tam jde ten program tak co v tom brání? .... zajímavé.... tak asi by to chtělo pohledat a vyzkoušet, o tom jsem ještě neslyšel. Já to rozběhl na K800i, bez potíží.


Java neumí s bluetooth: http://forum.navigov...hp?f=27&t=47565
K800 je o dost novější a vybavenější.
  • 0

#13 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:17

Ahoj Jsem vlastníkem geko 201 ale má to jeden háček teď je půjčená jedné kačerce je to už asi pátej začátečník co loví pomocí tohoto přístroje.Jinak vlastnosti geka nebo legenda jsou dost zoufalé.Pokud chceš nějakou odolnou navigaci za šipkou pořiď si etrex H myslím si že se dá sehnat kolem 1700-2200peněz.Jinak tě naprosto chápu že se nechceš babrat s modulem a telefonem.Ono sehnat program spárovat to s telefonem odblokovat statickou navigaci a neustále být v pozoru jestli máš na celodenní lovení baterku je dost velkej opruz.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:26

Mau Loftin napsal/a:
To mu nerozumím, proč by s tím GPS moduly nešli? Pokud tam jde ten program tak co v tom brání? .... zajímavé.... tak asi by to chtělo pohledat a vyzkoušet, o tom jsem ještě neslyšel. Já to rozběhl na K800i, bez potíží.


Mám starší bezdotykový HTC, Winga, tuším je to 730, a BT modul. Chodí mi dva navigační softy (auto) a jedna šipková navigace s jpg mapama. Handy Geocaching se při pokusu připojení na BT modul natvrdo zavěsí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:29

ad mwh: eTrex H je dodneška zdaleka nejpřesnější modul... ani CSx, ani nová Oregána a Kolouše neukazují PŘESNĚJI. Neříkám hůř ;), říkám že ne líp/rychleji/stabilněji/spolehlivěji ve zhoršených podmínkách.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:33

a ještě jednou mwh: baterie v mobilu/modulu: dneska se běžně nabíjejí přes mini USB rozhraní. Mám v šachtičce (koupíš v Contaktu za pade) čtyři AA baterie, připájený kousek kablíku s tou koncovkou, nabiju tím mobil v terénu cca třikrát. Nebo funguju připojený k těm baterkám rovnou.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 Mademanof

Mademanof

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 15:14

Zkus se mrknout treba v internetovych aukcich po bazarovém PDA Garmin Ique M3 případně M4 - velice slušná výdrž baterie, Windows Mobile 2003 SE a ceny okolo 1200,- až 1900,- Diky Windows máš k dispozici i prohlížeč *.pdf, Word pro poznámky či stahování celých listingů a Excel pro terénní výpočty. Není to špatná alternativa.
  • 0
Přání je otcem myšlenky.

#18 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 16:58

A nebo je tu také volba, vybrat si dobrou autonavigaci, která zvládne i hladání pokladů, osobně používám Garmin nüvi 200, který jsem sehnal za 2500,- a mám i autonavigaci, což se docela hodí:-) H.
  • 0

#19 maxovna

maxovna

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 18:40

poslána SZ
  • 0

#20 KayserSoze

KayserSoze

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 19:46

Dík všem za návrhy a podňety. Nakonec to zkusim s Garmin Legend a uvidíme :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama