Přejít na obsah


Fotka

Import kešek do Garmin eTrex Legend HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 kubrts

kubrts

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2010 - 8:16

Ahoj, jestli toto téma již existuje, tak se předem omlouvám, ale po 15 min hledání jsem nenašel odpověď, tak zkusím vlastním vláknem. Chtěl bych vědět jak (a jestli vůbec lze) nahrát seznam kešek do Garmina eTrex Legend HCx. Importní soubor si připravím ve Skýšotlači/GeoGetu ale nepodařilo se mi dostat tento soubor do GPS. Sice si mohu GPS pripojit pres datový gabel jako diskovou jednotku, ale kam nahrát ? Pokud vít, tak mi prosím napište celý postup (i třeba co nastavit v exportu ve Skrýšotlači/GeoGetu) ve variantě "pro blba" :o) Díky moc
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2010 - 8:28

Asi jsi špatně hledal, ale hlavně tu schází informace co přesně chceš nahrát. Do téhle GPS jdou nahrát jen WP, bez listingů a dalších podrobností a nebo POI body.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 Geo bubaci

Geo bubaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2010 - 8:38

Pro Geoget: 1. Stahni si Export subor pro etrex tady http://www.geoget.ar...rex.gge.1.0.zip 2. rozbaleny subor nahraj do zlozky Geogetu, pravdepodobne bude vypadat takhle C:\Program Files\GeoGet\distdata 3. Vyexportuj zoznam kesi pomocou volby "PocketQuery GPX etrex optimised" - subor gpx_etrex_gge.pas 4. Po exporte suboru .GPX na disk pouzi aplikaciu od Garminu na import do GPSky POI suborov POI loader (http://www8.garmin.c...ucts/poiloader/) - tymto jednoducho naimportujes subor do GPSky. Tiez sa pomocou neho daju body z GPSky odmazavat. Pozor, Vista ma kapacitu len na 1000 bodov
  • 0

#4 kubrts

kubrts

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2010 - 9:03

Díky za radu. Kešky se podaří dostat do gps jako POI, ale lze je taky dostat jako klasické uložené body ? Myslím tím jako když importuji kešky z GC jednu po druhe.
  • 0

#5 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2010 - 9:11

Co pres MapSource? Tak to delam ja ... kdyz mam cas na pripravu. Jsou pak v bodech.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#6 Geo bubaci

Geo bubaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 13:06

ja mam premium clenstvi, takze si muzu vyexportovat primo strance kesky na gc.com bod do GPSky - je tam na to volba. Tohle se mi libi nejvic, proste kdyz nemam pripravene body, tak se kouknu rychle kam jdeme a stahnu si rychle kesky do GPSky a je to.
  • 0

#7 olda_v

olda_v

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 8:30

[quote]Geo bubaci napsal/a:
Pro Geoget:
1. Stahni si Export subor pro etrex tady http://www.geoget.ar...rex.gge.1.0.zip

...atd

Kdyz jsem se pokusil naimportovat soubor do MS, doslo k chybe, je moznost odeslat hlaseni na helpdesk ke garminum. Ozvali se mi, ze se asi jedna o spatnou synchronizaci data - bud spatne nastaveny v PC(mam spravne datum), nebo v GPS-ce, ale sami hned vysvetluji, ze se zesynchronizuje po nalezeni druzic(taky spravne). Mam eTrex summit HC.
  • 0

#8 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 8:51

Možná mimo téma, ale dá se nastavit v tomto exportním makru (http://www.geoget.ar...rex.gge.1.0.zip ), aby se vyexportoval i hint?
  • 0

#9 VoTeP

VoTeP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2010 - 8:05

mr.mates napsal/a:
Možná mimo téma, ale dá se nastavit v tomto exportním makru (http://www.geoget.ar...rex.gge.1.0.zip ), aby se vyexportoval i hint?


Ahoj, tuhle možnost bych taky uvítal, nějak jsem se v tom pokoušel vrtat ale nic novýho z toho nevypadlo, kdyby měl někdo nápad, případně i nějaký jiný makro, který funguje na podobným principu jako výše zmíněný skript pro etrexe a ne formát pro nový garminy.

Asi toho tady bude už hodně popsáno, ale každá odpověď dobrá.
V.

PS: Možná by chtělo přesunout tohle téma do GeoGetu, tak kdyby měl někdo čas to tam dát, tak dík.
  • 0
Podpis? Ty to ještě neumíš? Prostě takhle ne... Křížeeek a kolečko!

#10 pavel.o

pavel.o

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2010 - 19:57

Také jsem se pokoušel vyexportovat data, vše prošlo v pohodě a při otvírání v MS dojde k chybě. Toto se stane vždy při exportu více jak 10 keší. Nevíte kdy by mohla být chyba?

-----------

Tak závada vyřešena instalací nové verze MS.
  • 0

#11 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2010 - 23:26

A lze tam přidat třeba HINT?
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#12 ZajdaTeam

ZajdaTeam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 7:29

Gorole napsal/a:
A lze tam přidat třeba HINT?


Ve skrýšotlači při nastavování exportu GPX je možnost získat i hint. Myslím, že to je na té druhé záložce a myslím, že se to dělá tak, že se třeba do pole "Description" zadá řetězec "%hint%". Myslím, že je to tam naznačený.
Já to tak mám a mám pak v popisu i hint. Je tam ale limit v počtu znaků.
Já pak takto vyexportovaný GPX soubor ze Skrýšotlače otevírám v Mapsource, upravím si ikonky a jména a podobně a pak body nahrávám do GPSky (Legend Hcx).

Navíc ještě exportuji GPX PQ do telefonu a generuji HTML stránku pro tisk seznamu kešek a listingů.
  • 0

#13 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 7:45

Já používám GeoGet a mám makro na export ale je tam pouze velikost a obtížnost keše.
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#14 nismo44

nismo44

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2010 - 12:31

ja na viste hcx pouzivam exportne makro pre gpsmap 60csx (60 CSx TRUHLICKY with hint by Qnik), vytvara waypointy aj s hintom
  • 0

#15 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2010 - 8:09

Pouzivam gg a makro GPX eTrex, kesky i wp nacpu do visty cx,ale mam problem s wp konkretne s pojmenovanim,jek poznam ktery wp je ke ktere kesi?Byl jsem testovat v hk na namesti,tam je nekolik multin a k nim pripadny pocet wp ale nejak se mi nepodarilo zjistit ktery wp je ke ktere multine takze jsem si stejne musel wp zadavat rucne,nazvy wp jsou napr. 121NDE2,H318053,061NDE2 z toho nic nevyctu. mam nekde neco spatne nastaveno nebo pouzivam spatne makro?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2010 - 8:47

Koukam, ze budu muset zverejnit makro, ktere uz dlouho zkousim ja. ;) Jednak pouzivam svoji specielni sady ikonek optimalizovanych pro male displeje. Druhak body mam pojmenovane podle GC kodu, TAGu (druh, velikost, obtiznosti) a zacatek lidskeho nazvu. Waypointy jsou pojmenovane take podle GC kodu (takze jsou v seznamech u rodicovske kese), dvoupismenneho prefixy, tagem s druhem waypointu, lidskeho nazvu a nazvu rodicovske kese (co se vejde do limitu delky...) Po rozkliknuti bodu se pak objevuje jeste poznamka, kde mam dalsi informace, jako treba hint. Takze s orientaci v seznamech i na mape nemam problem. ;) Zkusim to po dovolene nejak dotahnout do publikovatelneho stavu.
  • 0

#17 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2010 - 8:50

HaLuMa napsal/a:
Koukam, ze budu muset zverejnit makro, ktere uz dlouho zkousim ja. ;)

Jednak pouzivam svoji specielni sady ikonek optimalizovanych pro male displeje. Druhak body mam pojmenovane podle GC kodu, TAGu (druh, velikost, obtiznosti) a zacatek lidskeho nazvu. Waypointy jsou pojmenovane take podle GC kodu (takze jsou v seznamech u rodicovske kese), dvoupismenneho prefixy, tagem s druhem waypointu, lidskeho nazvu a nazvu rodicovske kese (co se vejde do limitu delky...)

Po rozkliknuti bodu se pak objevuje jeste poznamka, kde mam dalsi informace, jako treba hint.

Takze s orientaci v seznamech i na mape nemam problem. ;)

Zkusim to po dovolene nejak dotahnout do publikovatelneho stavu.


Myslim ze nejen ja bych Ti byl moc vdecny ;)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#18 VoTeP

VoTeP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 8:50

ahoj,vim,ze je to tady nekde urcite popsany,ale na mobilu se tu spatne hleda,tak se chci zeptat,jestli tam jde do etrexe hcx nahrat i jinak nez pres jakejkoliv soft?Teda kdyz mam gpx soubor a ten nandam napr. na pametovku,tak to etrex sezere?Diky za kazdou odpoved.
  • 0
Podpis? Ty to ještě neumíš? Prostě takhle ne... Křížeeek a kolečko!

#19 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 9:32

Nejde to. Do všech eTrexů se to musí ládovat pomocí nějakého programu...
  • 0

#20 geomary.cz

geomary.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 9:48

chci se taky zeptat,: pouzivam makro gpx_etrex.gge a nasledně MapSource, ale vadí mi, ze souradnice vypoctenych finalek pak musim hledat v bodech (nenahraje se primo upraveny poklad). Delam neco spatne nebo to tak je u vsech :) ?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama