Přejít na obsah


Fotka

Import kešek do Garmin eTrex Legend HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#21 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2010 - 12:38

nismo44 napsal/a:
ja na viste hcx pouzivam exportne makro pre gpsmap 60csx (60 CSx TRUHLICKY with hint by Qnik), vytvara waypointy aj s hintom


Kde toto makro najdu? :)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#22 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 19:09

Posunu :-)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#23 nismo44

nismo44

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 12:27

Gorole napsal/a:
...


pardon, dlho som tu nebol... hodil som ho na rapid, povodny zdroj zaboha neviem najst: http://rapidshare.co...xport_60csx.rar
  • 0

#24 Crazymen

Crazymen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 18:12

Zdravíčko,mám Legenda HCx a nejde mi do něj naimportovat body. Nainstaloval jsem si GeoGet - stáhnul body z GC.com vyexportoval přes doporučený plugin.V PoiLoaderu mi to krásně najde jak etrex-tak po exportu nahlásí správný počet exportovaných bodů-ale v GPS-ce se nic neobjeví-setkal jste se s tím někdo?
  • 0

#25 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 18:21

Crazymen: pokud to do GPSky láduješ přes POIloader, tak se keše objeví v bodech zájmu (POI) a ne v trasových bodech (WP). Takže je to v: Hlavní menu > Hledat > Uživatelské body.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#26 Crazymen

Crazymen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 11:18

Jenže mě se to neobjeví ani v bodech zájmu-prostě to po hlášce přeneseno v pořádku v GPS-nikde nemůžu najít:-(

UpDate 9.2.2011
Tak jsem to poněkud kostrbatě, nicméně rozchodil.Poté, co ani servisák v Garminu nebyl schopen zobrazit body a jediné jeho řešení bylo použití placeného softu, jsem trochu pohledal na netu a voilá....

1. Vyexportoval jsem z GG vyfiltrované body jako standartní PQ
2. Otevřel jsem .gpx v programu EasyGPS (free)
http://www.easygps.com/download.asp
3. Nahrál je jako standartní body do Garmina (včetně hintu do poznámky)
4. Konec příběhu ;)

Je to trochu moc klikání a doufám, že s novou GPS to už nebude třeba,ale možná někdo narazí na stejný problém a potom mu tento postup může pomoci.
  • 0

#27 Parkerhale1

Parkerhale1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 19:14

Ahoj. Mám asi 14 dní Legenda HCx a stále jsem ve fázi experimentování. Po zaregistrování se na Garminu a stažení všech možných(i nemožných)programů a pluginů,teď stahuju kešky z GC.com. Po připojení GPS k PC si rozkliknu příslušnou kešku,zadám"send to GPS",vyskočí okno"send to GPS",tam zadám "write" a mám to nahraný. A ukládá se to do složky Poklady.Na mapě se pak zobrazují jednotlivé keše pod označením GC..... a po rozkliknutí se zobrazí název keše.
  • 0

#28 Crazymen

Crazymen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:39

Jojo, tenhle systém je dobrý jako začátek - popřípadě když někdo loví 1 - 2 keše týdně. Ale v momentě, kdy přijdeš na to, že když chceš někam jet strávíš několik hodin vyhledáváním a nahráváním souřadnic, přejdeš pomaloučku k zautomatizování činností.;) Pak začneš koketovat s věcmi jako MapSource a nahrávání .gpx - výsledkem bude ještě větší množství kešek a následně potřebě fungovat i na jiných počítačích a hlavně MapS.. ti neumožní to, co by sis představoval.:D Další krok je, že začneš hledat programy, které jsou rozšiřitelné a použitelné.A výsledkem je...Geoget :D Aspoň takhle to fungovalo u mne a myslím, že ostatní prošli podobným vývojem;) Tak se s ním nauč dělat hned a máš toB) A tak zpět k tvému příspěvku - či dotazu:-o -Ano, s pluginem ve Firefoxu stačí na GC.com jen kliknout na send to GPS - a je to. Můj dotaz byl, jak toto zautomatizovat třeba pro nahrání sta keší, když mi Etrex odmítal zobrazit soubor nahraný přes PoiLoader a následně jsem dal k dispozici postup, který mi funguje - neb nemám origoš eTrex s kódy pro MS. Takže hodně štěstí při lovu a zpracovávání infošek:D
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:52

Crazymen napsal/a:
Zdravíčko,mám Legenda HCx a nejde mi do něj naimportovat body.
Nainstaloval jsem si GeoGet - stáhnul body z GC.com vyexportoval přes doporučený plugin.V PoiLoaderu mi to krásně najde jak etrex-tak po exportu nahlásí správný počet exportovaných bodů-ale v GPS-ce se nic neobjeví-setkal jste se s tím někdo?


Nesetkal. Pravidelne laduji z geogetu pres 40000 bodu tak, ze pouziju v Geogetu tenhle skript: http://geoget.ararat...skript:poietrex Jsou ta i obrazky, jak to pak vypada v GPSce. Vysledek prozenu pres POIloader.

Aby se ti body objevily na mape, musis si mapu priblizit. V nastaveni mapy si nastavujes, od jakeho priblizeni se ti "uzivatelske body" ukazuji. Vyhledavani ale funguje porad.

Obcas se mi ale stalo, ze ackoliv vsechno probehlo v poradku, POIloader nebo eTrex se zvencnul, a bnahrane body nevidel. V tu chvili ukazoval misto vsech kategorii POI bodu nejake smeti. Stacilo ty POI smazat a nechat vygenerovat a nahrat znova.
  • 0

#30 Crazymen

Crazymen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 22:14

HaLuMa napsal/a:

Crazymen napsal/a:
Zdravíčko,mám Legenda HCx a nejde mi do něj naimportovat body.
Nainstaloval jsem si GeoGet - stáhnul body z GC.com vyexportoval přes doporučený plugin.V PoiLoaderu mi to krásně najde jak etrex-tak po exportu nahlásí správný počet exportovaných bodů-ale v GPS-ce se nic neobjeví-setkal jste se s tím někdo?


Nesetkal. Pravidelne laduji z geogetu pres 40000 bodu tak, ze pouziju v Geogetu tenhle skript: http://geoget.ararat...skript:poietrex Jsou ta i obrazky, jak to pak vypada v GPSce. Vysledek prozenu pres POIloader.

Aby se ti body objevily na mape, musis si mapu priblizit. V nastaveni mapy si nastavujes, od jakeho priblizeni se ti "uzivatelske body" ukazuji. Vyhledavani ale funguje porad.

Obcas se mi ale stalo, ze ackoliv vsechno probehlo v poradku, POIloader nebo eTrex se zvencnul, a bnahrane body nevidel. V tu chvili ukazoval misto vsech kategorii POI bodu nejake smeti. Stacilo ty POI smazat a nechat vygenerovat a nahrat znova.

Díky, eTrex s zřejmě zvencnul už dříve a řešení, které jsem rozchodil mi vyhovuje. Aspoň do doby nového stroje:D
  • 0

#31 rarachek

rarachek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2011 - 21:58

HaLuMa napsal/a:
Koukam, ze budu muset zverejnit makro, ktere uz dlouho zkousim ja. ;)...
Po rozkliknuti bodu se pak objevuje jeste poznamka, kde mam dalsi informace, jako treba hint.


Zdravim,
slo by toto makro (pripadne vyexportovany soubor) pouzit i na klasickeho Legenda? Mam problem se zobrazovanim hintu u kesi. Lepe receno jestli se mi po x pokusech nahravani pres Mapsource, ci Easy GPS podarilo hint v commentech kesi do GPS dostat, tak kde ho pak najdu? O jednotlivych bodu se mi zobrazuju porad jen nazev, souradnice...
A jeste dotaz. Nevim proc, ale nenahravaji se mi vsechny kese. Mam jich treba najitych jen 70, ale ikdyz v seznamu v Mapsource nektere jsou, tak v GPS je pak hledam marne. A to je vyuzita pamet treba jen 4% z tech 8MB.
Predem diky!
  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 7:39

To je jednoduche, neslo! Stary Legend vubec nepodporuje CustomPOI.

Jdou do nej nahravat jen trasove waypointy, ale tam mas k dispozici jen 10 znaku na nazev. Nic vic! Krom toho, techto waypointu se tam vejde max.1000, a to je to uz tak pomale, ze se to neda ovladat.

Cesta, jak tam dostat vice informaci, existuje. Pomoci POImapy - viz. http://geoget.ararat...:navody:poimapa Ale abys tam dostal i hint, tak potrebujes koupit alespon shareware verzi cGPSMapperu.
  • 0

#33 rarachek

rarachek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2011 - 21:02

No jen jsem se ptal. Je to hodne nadejnych popisu, jak by to slo udelat.. No to je jedno. Hold si hinty budu psat na papir ci do mobilu. Ale jeste mi teda vrta hlavou, proc se mi v gps nezobrazi vsechny kese, ktere importuji. At uz pres EasyGPS, nebo Mapsource.. Ted o vikendu jsem byl na vylete a chtel odlovit vetsi pocet kesi a misto cele serie se mi mezi naimportovanymi kesemi zobrazila jen jedina. Tak nevim, kde delam chybu..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama