Přejít na obsah


Fotka

Colorado nebo Oregon a proč.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Slapator

Slapator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 19:27

Ahoj. Mám možnost za stejnou cenu koupit ojeté Colorado nebo Oregona. Využití na geocaching, jako navigace na kolo a příležitostně do auta. Můžete mi doporučit, pro kterou GPS se rozhodnout a proč. Díky.
  • 0

#2 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 19:41

V zasade se jedna o stroje, ktere umi stejne veci. Rozdily bych tedy hledal hlavne v ergonomii ovladani. Ciste kvuli dotykovemu displeji bych do auta a na kolo doporucil Oregon kvuli rychlejsimu a dle meho nazoru pohodlnejsimu ovladani behem pohybu. Na GC je to asi vicemene jedno a skutecne zalezi na preferencich. Oregon je take o trochu mensi (o antenu a kolecko). Mimo ergonomicke argumenty stoji fakt, ze je Oregon novejsi rada, ma trochu dynamictejsi podporu v podobe novych verzi firmware a myslim ze i pocetnejsi uzivatelskou zakladnu tady na GC.cz.
  • 0

#3 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 20:14

Kdyz jsem si na podzim kupoval novou gps, tak jsem se rozhodoval taky mezi oregonem a coloradem a chtel jsem se rozhodnout az na prodejne po osobnim vyzkouseni. Nakonec jsem vzal oregona, protoze colorado ani nemeli. Prodavac mi vysvetlil, ze ho prestali brat, protoze skrz ovladani je oregon mnohem lepsi. Mel jsem colorado nekolikrat v ruce a souhlasim, ovladani dotykace je mnohonasobne prijemnejsi nez kolecko u colorada. Takze muj nazor je jedine oregon.
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 21:13

Do auta ani jedno a na kolo či geocaching je to jedno. Snad spíš to novější Colorado.
  • 0

#5 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 21:50

vlastním colouše a přítelkyně oregona... musim říct ze dotykáč na oregonu je prisernej, ovladani tim padem taky, trefit se na nejaky bod tim priblblym spendlikem je vetsinou nadlidsky vykon, kvalita displeje je hrozna (pracuji s pristroji s dotykovymi displeji a ani výrobky z číny nemají tak šílený dotyk), ovládání za jízdy v aute nebu na kole bude u obou zarizeni asi tak stejne obtizne, kolecko ma ale pevny a jisty chod, podle cvakani presne vis co si udelal o kolik policek si posunul, colorado na kole pouzivam bez problemu v origo garmin drzaku na riditkach drzi jak pribyte, displej je krasne citelny jak na primem slunci tak pri seru, oproti tomu vim ze si pritelkyne na oregona na slunicku dost ztezuje, nevim nevim, novejsi oregon asi je, ale rozhorne bych ho za colouse nevymenil, i ten vzhled u oregona mi prijde jako lacina plastova hracka-ale mozná jsem zaujaty, ale za me oregon fakt ne (má tu verzi tusim 300 bez fotaku)
  • 0

#6 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 22:00

sobikovi napsal/a:
Snad spíš to novější Colorado.


Jen pro uplnost: Colorado je starsi
  • 0

#7 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 22:12

Co se týká většiny funkcí, umí oba přístroje zhruba totéž. Orgon o něco víc, nepovažuji to za podstatné. Ovládání nemůžu posoudit, mám zkušenosti jen s Oregonem 400t. Předtím jsem měl 60 CSx. Nedokážu si ale představit, jak bych dokázal stejně rychle něco napsat do kolouše, tak jak to jde velmi rychle do Oregonu. Pokud jde o uchycení (jak do auta, tak na kolo), oba přístroje mají stejný způsob, jen z Oregonu netrčí anténa. Mého syna fascinuje elektronika, s Oregonem si moc rád hraje. Jsou mu tři a když mu řeknu, aby mi zapnul budíka, nemá s tím problém. Zatím tedy neumí nařídit čas :(. Tolik k ovládání. Občas mu spadne na zem, takže něco musí vydržet. Trefit se do bodu dá. Používám prsty (i když mám na GC propisku, kde je stylus). Ikony jsou natolik velké, že ovládání i na kole za jízdy je bez problémů, pokud se nechci trefovat do přesného bodu. Ale obvykle jde jen o trefení ikony. Displej opravdu není nejsvětlejší, někdy na kole, pokud svítí slunce přímo na displej, to není ideální. Ale srovnání s čínskými dotykáči? Rád bych viděl některý, který by vydržel to, co displej Oregonu ;). Doporučení - jdi do obchodu nebo se zeptej známých a oba přístroje zkus. Je to dost peněz, vyplatí se chvilku vybírat. A není nad osobní vyzkoušení a pocit z mašinky.
  • 0

#8 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 23:52

Já jsem před nedávnem řešila to samé, vyhrál Oregon. Dotyk je mi prostě blíž a rozhodně žádný problém s trefováním a nějakou zmíněnou nepřesností vůbec nemám. Jako promiň, ale sorvnávat čínské napodobeniny s dotykem u Garmina je jenom vidět fakt, že jsi Oregona moc dlouho v ruce nedržel. To je naprostá blbost. Stoprocentně ale jako výše ostatní doporučuji si jít oba osahat do obchodu - sám poznáš, co se ti líbí víc. Mě třeba Oregon na kolo přijde o sto procent lepší ovládáním než Colorado. Pro geo a turistiku s GPS do ruky je to v podstatě jedno (i když na Oregonu spoustu věcí zadáš rychleji). Do auta nedoporučuji ani jeden - do auta normální navigaci do auta - i když příležitostně Oregon tím autem zvládne navigovat.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#9 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 5:51

Mel jsem Colorado a hned jak to slo jsem se ho zbavil a koupil Oregona, me ten dotykac vyhovuje. To tocitko na Coloradu bylo na kole uplne nepouzitelny....
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 7:21

medwyn_cz napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Snad spíš to novější Colorado.

Jen pro uplnost: Colorado je starsi

njn, překlep. To víš že jsem myslel Oregon nebo Dakota.
  • 0

#11 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 7:32

Idelane mit moznost oba pristroje v ruce a vyzkouset si je, osobne mi kolecko u Coloreda nevyhovovalo a tak jsem sel do Oregonu, ale najdou se taci kteri na nej nedaji dopustit, ale to je vec kazdeho. Ja doporucuji Oregona :)
  • 0

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 7:40

To je v podstatě jasné:

-pokud preferuješ jednoduché rychlé ovládání a nebude ti vadit, že na displej v přírodě budeš sahat někdy i špinavýma rukama (lze ošetřit ochranou folií) a že je o něco hůře vidět na displeji (častěji se musí podsvítit a plus něco zkazí folie) a odolnost může být poněkud menší, vol Oregon

-pokud preferuješ výbornou viditelnost displeje a asi větší i odolnost a nechce se ti sahat na displej ušmudlanýma rukama a oželíš horší pomalejší ovládání - (i když záleží, co v podstatě na tom pořád chceš klikat - já v přírodě stejně nejčastěji měním jen měřítko mapy, což jde i zde kolečkem velmi rychle a dobře) - tak vol Colorado

ale věř, že nakonec se stejně musíš rozhodnout sám :) - a věř, že spokojen asi budeš s oběma přístroji, každý má své + a -. Vše je dost subjektivní věc, ale napsal jsem to tak, jaký panuje asi nejobecnější názor, ale je téměř jisté, že se proti tomu jedinci ohradí.
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 8:16

michal_smsmsm napsal/a:
musim říct ze dotykáč na oregonu je prisernej, ovladani tim padem taky, trefit se na nejaky bod tim priblblym spendlikem je vetsinou nadlidsky vykon,

Bud delam neco spatne ja, nebo tvoje pritelkyne. Ale ja si obvykle umistim spendlik libovolne kliknutim na displej a potom posouvam celou mapou tak, aby se spendlik "zapichnul" do bodu, ktereho potrebuji.

Jinak samozrejme ve vyberu (mozna by se sluselo i napsat, ktery model Oregonu konkretne) volim na stranu novejsiho Oregonu.

BTW jenom mezi nami, ma vubec Colorado podporu WIG cachi?
  • 0

#14 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 8:19

Ještě jedna poznámka k displeji. Jak píše Mau Loftin, na dotykáč Oregonu je ideální ochranná folie (ona není marná ani u kolouše, i ten se může poškrábat). Já nedělal kompromisy a koupil tu od Zaggu, ale asi i jiné mají podobnou kvalitu. Na displej lze skutečně hrábnout i špinavýma rukama a foile to ustojí bez ztráty kytičky. Možná je nepatrně horší čitelnost v některých úhlech pohledu, ovládání (zejména posuvy) mi ale subjektivně připadá lepší.
  • 0

#15 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 8:41

jj colo ma podporu WIG cachi, nekolik sem jich s nim nasel... folii to chce urcite pac po oregonu staci prejet zavrenou propiskou, nebo stylusem nebo cimkoli a na displeji resp na te dotykove vrstve jsou hned ryhy, na vzdycky... jinak urcite souhlasim s tim ze psani textu nebo souradnic je na dotykaci lepsi a mnohem rychlejsi nez na kolecku, nicmene ovladatelnost i na kole je hlavne o zvyku a o cviku...
  • 0

#16 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 8:46

přitelkyne s tim problemy nema, takze asi je to o zvyku nebo to neumim, ale po pulroce bych rekl ze uz bych se mel s pristojem naucit, s kolousem jsem tyhle problemy teda fakt nemel, to jsem vzal a hned jsem fungoval, ale jak rikam asi jsem zaujatej ;) jinak samozrejme, jestli preferujeme ze cim novejsi zarizeni tim lepsi tak urcite oregon.
  • 0

#17 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 8:49

V oregonoch s fotoaparátom funguje aj možnosť navigácie na obrázkový hint, čo colorado alebo Dakota nemá...
  • 0

#18 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 9:21

Na gc používám Oregon 300 a s Coloradem zkušenost nemám. Na kole není problém, ovládání bez problémů, dotykový display reaguje dobře. Trochu je problém se světlem, zvlášť, když jedu např v aleji pod stromy a větvě na display hází stíny, tak se dá i s velkým podsvícením špatně číst v mapě. Myslím si ale, že tohle je u všech barevných displayů stejné. Musí být ovšem dost jasno a při plném podsvětlení pak baterie vydrží zhruba 5 hodin provozu (to je už ale o bateriích a zde je na to vlastní fórum). Držák na kolo nic moc, někdy je problém Oregona sundat. V autě používám navigaci PDA na přiblížení a Oregona mám pak na dohledání, během cesty je uložen ve dveřích či na sedadle spolujezdce :c).
  • 0
SELECT * FROM krabička

#19 PedroSanches

PedroSanches

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 9:24

Nejsem žádný odborník ani spisovatel, k GC jsem se vrátil po nějakém tom roce a taky jsem se rozhodoval. Jen s rozdílem koupě nového přístroje... Vyhrál Col (výbava vs. cena - polovic oproti Oregonu, za přibližně stejných tech. možností u GC). U jetého bych volil Oregon, asi hlavně kvůli zde již zmíněné technické podpoře výrobce. Nemluvě o tom, že ten by mohl být ještě i se zárukou (taky hledisko u jetého výrobku - je/není ještě kousek záruky)
  • 0

#20 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 9:32

S474N napsal/a:
...
BTW jenom mezi nami, ma vubec Colorado podporu WIG cachi?


WIG na Coloradu je dokonce stabilnější než na Oregonu (vč.550) - tedy aspoň na mých WIG keších.
  • 0
Retired slowcacher




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama