Přejít na obsah


Fotka

Oregon firmware 3.70


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#41 Johny5etka

Johny5etka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 8:01

bogi napsal/a:
Pozri adresar http://www.gawisp.com/perry/oregon
konkretne 3.60: http://www.gawisp.co...pdater__360.gcd


Díky díky, super už to táhnu :). Ještě se musím pokusit ponížit z 3.70 na 3.60.
  • 0

#42 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 16:11

Mám takový pocit, že s instalací 3.70 se mi zpomalilo načítání satelitů, někdy se nenačtou vůbec, tak nevím co je špatně. Podle zde uvedeného návodu jsem se chtěl vrátit třeba na 3.60 nebo na 3.50, ale nějak se to nedaří. Podle návodu stáhnu požadovaný soft (3.60 nejde nějak stáhnout) přejmenuji, nahraji do garmina 300 a nic. Proběhne normální start bez instalace a stále tam je 3.70. Poradíte někdo jak postupovat, případně kde by mohla být chybka? Díky.
  • 0

#43 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 18:26

Je možný že 3.70 vymazal almanach. První načtení po restartu taky trvalo dlouho. Chytil jen dvě-tři družice. Po chvilce se to už dalo do pořádku. Ikdyž přesnost signálu "asi" blbne více než předtím
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#44 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 18:59

Tímto nebude, protože po upgrade na 3.70 se to načetlo OK, akorát dnes to nějak zlobí. Nějaký fígl jak tam dostat tu starší verzi nevíte?
  • 0

#45 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 19:35

Ted jsem chodil s novym fw 3.70 tri dny po Ceskem raji a nezaznamenal jsem jediny problem. Nacitani satelitu, zanam trasy, navigovani ke keskam - vsechno paradne slapalo. Bohuzel se mi ale pri vymene baterii ulomil jeden ten plisek od kontaktu co drzi ty tuzkove baterie. Nevite kde by mi to v Praze opravili? Pripadne je to mozne uplatninn v zaruce jako vyrobni vadu?Dekuji
  • 0

#46 nolada

nolada

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 11:19

Kíto napsal/a:
Tímto nebude, protože po upgrade na 3.70 se to načetlo OK, akorát dnes to nějak zlobí. Nějaký fígl jak tam dostat tu starší verzi nevíte?


Použij "fígl" popsaný na předchozí straně.
Já jsem se tak v pátek vrátil k verzi 3.60, bez problému. Jen se ukázala prospěšnost zazálohovaných profilů.

V sobotu jsem hledal na Dunaji a na několika cache jsem se dostal - v místech s nerušeným výhledem - k cíli na 0-1-2 m. Což je teoreticky, vzhledem k udávané přesnosti systému, nesmysl. No.
Ale zase při zadávání bodu (když jsem ve Straubingu nechával auto na parkovišti pro 1.500 aut) se mi Oregon zasekl - poprvé za měsíc, co jej mám.
Vyřešil to restart, ale červíček pochybnosti zůstává. Vista HCX to neudělala za 2 roky ani jednou...
  • 0

#47 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 12:11

Jenom takový kacířský výkřik do tmy - do Visty si ale nikdo neládoval listingy, které samy o sobě nemusí být vždy O.K. Vždy záleží na na programu, který ta data pro něj vytvořil... Další věc je diakritika, se kterou ještě přes rok od uvedení na trh, a po různých opravách firmware, Oregon spíše zápasí než by ji na 100% podporoval...
  • 0

#48 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 12:23

nolada napsal/a:
Takže jsem provedl upgrade na 3.70 a ejhle - Oregon 300 odmítá CNE2010.30c!...



Ve FW 3.70 a mapě City Navigator 2010.30c je již implementován nový typ ochrany.
  • 0

#49 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 12:48

nolada napsal/a:
Použij "fígl" popsaný na předchozí straně.
Já jsem se tak v pátek vrátil k verzi 3.60, bez problému ...


A to je právě ten problém, že mi to nejde. Když stáhnu třeba tu 3.50, přejmenuji, nahraji do adresáře jak je napsáno, tak nic. Normálně proběhne start GPS, stále tam je 3.70 a ten přejmenovaný nahraný soubor s 3.50 je pryč. Jo a mimochodem ta 3.60 mi nejde nějak stáhnout.

Volal jsem na technickou podporu a prej mám zkusit upgrade na "chipset" nebo "lokalizaci". Nevíte náhodou, jestli se v tejto oblasti něco nezměnilo? Prostě GPS ze so/ne přestala číst satelity, maximálně načte 1-2. :(
  • 0

#50 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 13:02

Blbost, to musí fungovat... Ten soubor přejmenovat na GUPDATE.GCD a nahrát do adresáře Garmin v Oregonu, ne na kartu ! Mimo jiné se Oregon ještě pro jistotu ptá jestli opravdu chceš ten downgrade FW udělat... A nechal jsi to hledat delší dobu ? Už tu někdo jednou psal, že pokud je smazaný "almanach", tak už z principu fungování GPS první přenos těchto dat trvá minimálně 12 minut... Samozřejmě někde venku a ne v bytě ;)
  • 0

#51 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 13:09

On almanach se může načítat třeba i půl hodiny...někdy to fakt trvá. Člověk taky musí být někde kde je dobrej signál. Žádné odrazy od budov, zastínění signálu stromy atd. atd... Pokud je mi známo, tak v posledních několika verzích se nedělalo nic, co by se satelity mělo cokoliv společného
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#52 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 13:17

Právě že poslední FW 3.70 postrčil verzi GPS chipsetu na 4.34, rovnou z 3.60... EDIT: Oprava, předešlá verze FW GPS chipsetu byla 3.70.
  • 0

#53 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 13:23

jj, taky me to dlouho nacitalo almanach, ale to je normalni kdyz je takovejhle update, neni se cemu divit. Proste to dele trva, stim se musi pocitat ;)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#54 nolada

nolada

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 13:28

Jarous1 napsal/a:
Jenom takový kacířský výkřik do tmy - do Visty si ale nikdo neládoval listingy, které samy o sobě nemusí být vždy O.K. Vždy záleží na na programu, který ta data pro něj vytvořil... Další věc je diakritika, se kterou ještě přes rok od uvedení na trh, a po různých opravách firmware, Oregon spíše zápasí než by ji na 100% podporoval...


Jó, to neládoval, ale:
na Vistě jsem při zaznamenání bodu zmáčknul joystick, tady dotyk na display. Zdá se mi to bez hlubšího zkoumání stejné = nikde nic nepíšu, žádný listing nemám zobrazen, diakritika spí někde v koutě...
Takže tak, jen jako upřesnění...
  • 0

#55 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 13:48

Jarous1 napsal/a:
Právě že poslední FW 3.70 postrčil verzi GPS chipsetu na 4.34, rovnou z 3.60...

Jo už na to koukám. Pravda toho sem si nevšiml...
To se m z toho jelen...Na Oregon wikispace píšou, že u 3.70 podpora custom waypoint symbol a geocache symbol je. Mě se to však nepodařilo rozjet.Tak buď tam maj chybu, nebo nevím
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#56 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 14:10

2 Rufuc: Zkus tuhle sadu symbolů http://www.geocachin...532#post_188532 - jsou o cca 5 příspěvků dál ke stažení a jsou vyzkoušený.
  • 0

#57 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 14:38

Já už to jednou zkoušel. No a oficialni informace od garminu o custom waypoints pro 3.70 (Oregon 300) nic nepíši
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#58 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 15:31

Jarous1 napsal/a:
Právě že poslední FW 3.70 postrčil verzi GPS chipsetu na 4.34, rovnou z 3.60...
EDIT: Oprava, předešlá verze FW GPS chipsetu byla 3.70.

pro který Oregon?
mám Oregon 300, FW 3.70, verze GPS: 4.34 (nikoliv 3.60)
  • 0

#59 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 15:42

Jo, už jsem to předtím opravil, předchozí verze GPS chipsetu byla 3.70, nyní s novým FW 3.70 je už chipset verze 4.34.
  • 0

#60 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 16:17

Jarous1 napsal/a:
Blbost, to musí fungovat... Ten soubor přejmenovat na GUPDATE.GCD a nahrát do adresáře Garmin v Oregonu, ne na kartu ! Mimo jiné se Oregon ještě pro jistotu ptá jestli opravdu chceš ten downgrade FW udělat...
A nechal jsi to hledat delší dobu ? Už tu někdo jednou psal, že pokud je smazaný "almanach", tak už z principu fungování GPS první přenos těchto dat trvá minimálně 12 minut... Samozřejmě někde venku a ne v bytě ;)


Nefunguje ..., zkusil jsem přes Webupdater udělat novou instalaci 3.70, udělalo to ten soubor "GUPDATE.GCD" uložilo tam kam mělo, ale po zapnutí oregona 300 se nestalo nic, tedy mimo toho že se normálně spustil. Kde je tedy chyba, případně co je špatně? Když jsem se potom podíval do GPSky, tak tam ten soubor nebyl.
Nechal jsem GPSku asi těch 12 minut než se satelity chytly, tak snad toto bude dobrý, ale je mi záhadou proč se ten "almanach" smazal, když po upgrade na 3.70, který jsem udělal již minulý týden a vše šlo v pohodě. Naposledy jsem běhal s GPS v sobotu, normálně vypnul, nebyl žádný problém. V neděli již satelity nenaběhly. Poradíte?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama