Přejít na obsah


Fotka

Budoucnost (?) série Smajlík


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
23 odpovědí na toto téma

#1 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 13:04

Zdravím všechny fandy a příznivce série Smajlík. Mám pro vás bohužel neradostnou zprávu. Ukradené krabky mají na svědomí lesáci, kterým se nelíbí, že do lesa chodí lidi. Včera došlo k jednomu incidentu, kdy byl jeden kačer seřván lesákem, který na něj chtěl volat policii. Fakta jsou taková, že keše se nachází v lesích na území přírodního parku, tedy oblasti, která byla zřízena PRÁVĚ z důvodu rekreace a turistiky. Samozřejmě, že pohyb zde není nijak omezen či nežádoucí a lesáci nemají nejmenší právo něco takového požadovat. Bohužel, pokud si nějaký blbec usmyslí, že mu les patří, že tam nikoho nechce a krabky bude systematicky likvidovat, nevidím řešení, jak tuto sérii zachovat. Tedy v tuto chvíli je možné, že tam některé krabky nejsou. S jistotou víme o několika zmizelých (např. #20, #23, #34). K této situaci a "dobrému vztahu" s lesáky také významně pomohl incident s kačery s nickem Vopic, mráza a Veveruska.zuzka, kteří i přes zákaz vjezdu a upozornění v listingu jeli do lesa autem, Vopic skončil na policejní stanici a ještě se tím pochlubil v logu. Předpokládám, že se toto dělo i v minulém roce a bylo jedním z důvodů likvidace série. Chtěl bych tedy poděkovat těm, kteří se chovají slušně a přijdou si užít pěkný den v přírodě. Pro ně je (byla?) tato série určena a těší nás, že se líbí (líbila?). A pak bych chtěl "pěkně poděkovat" těm, kterým je zatěžko udělat pár kroků pěšky a dělají si z této série drive-in. Takže až opět zmizí všechny krabky, víte, komu za to můžete být vděční ...
  • 0

#2 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 14:01

Nomohu nereagovat.
Je to náhoda, že 3 dny po návštěvě vopice a veveruska.zuzka na mojí kešce GC1KR8Y tato zmizela komplet i s něčím, co samotnou kešku drží "zasazenou" v zemi...? Tudíž to musel být pořádný impuls k ukradení kešky, protože ta se dá vzít samotná a to "něco" v zemi zůstane a musí se vyvinout jisté úsilí to dát pryč. A samotná keška absolutně není vidět, i kdyby nebyla maskovaná...

Smajlíka je mi moc líto, sám se na něj chystám!
Ovšem pokud ti dva jdou po keších hlava nehlava, je to těžké... :|
  • 0

#3 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 14:12

My se teprve na smajlíka chystáme, asi marně... Je mi líto, že už i v rámci geocachingu se dá potkat s naprostýma ignorantama. Toto je naprosto ubohé a bezohledné.
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#4 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 15:29

Kura jsme plánovali že se tam podíváme :-( Tak to vidím že to nestihnem :-( Kačeři ste hovada:@ to nemužete udělat pár kroků pěšky? - Netýká se slušnych kačerů;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#5 Baloni

Baloni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 15:41

Můžu mít dotaz - hodláš ještě ty znovu zmizelé obnovovat, nebo necháš sérii tak nějak "vyhnít" a pak archiv kvůli těm incidentům? Chybí nám asi 10 kusů, mimo jiné zmiňovaná 34 - vzhledem k tomu, kde je, tak lesáci asi zrovna tuhle můžou pohodlně likvidovat furt dokola.. Jinak k automaniakům - je to hnus, ono stačí, že tam zřejmě jezdí domorodci na dřevo - když jsme tam vloni šlapali s děckama, několik jsme jich tam potkali, rovnou s vozíkem si po cestách jezdí jak doma. No když se k tomu přidají kačeři, tak se nedivím, že jsou z toho lesáci na nervy.
  • 0

#6 Kasta

Kasta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 17:14

Ach jo, to je škoda. Zrovna jsme se tam na jaře chystali, tak uvidíme... Ty lidi jsou ale opravdu hrozní, s prominutím si dovezou prdel až ke kešce místo toho, aby se hezky prošli a protáhly klouby jinak uvězněné v autě... Co k tomu říct :(
  • 0
Na gc.com Muminek1995

#7 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 22:56

No ono taky jde o to, jestli to jsou lesáci, nebo myslivci. Osobně bych to tipoval na ty druhý. Sami dělají bordel, že to kolikrát není možný, ale to jim nikdy nevadí. Jediná možnost co mě napadá je zjistit (nejspíš přes starostu Hlíny, do jejíhož katastru velká část smajlíka spadá) kdo spravuje les a s tím se zkusit dohodnout. Nabídnout třeba uspořádání nějakýho CITO eventu, když už je po kačerech po lese takovej nepořádek a tak... Případně po eventu celou sérku archivovat, s tím že by to vlastně byla poslední možnost jak mít na mapě smajlíka ze smajlíků.:):):)
  • 0

#8 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 1:04

Tak i já se musím zapojit do diskuse. I když zastávám Drive-In lov, za zákazovou značku bych se neopovážil, nehledě na důsledky ze strany policie a jiných orgánů, ale protože mi to přijde SPROSTÉ vůči Ownerovi! Polovina mých keší je v "zakázaném pásmu" a vždycky jsem věřil, že kačeři takové omezení berou na vědomí a raději se projdou nebo projedou na kole v rámci pěkné procházky.. Tady vidím, že jsou i takoví "vychcánci" kteří neberou na vědomí krásy přírody a "neúmyslně" je ničí a je jim to jedno. To je velká škoda pro geochaching.. :( Na Smajlíka jsme se chystali s přáteli už loni, ale tou dobou byl zrovna vykraden.. :( Doufal jsem, že letos to konečně vyjde, že se pěkně prokeškujeme lesem a užijeme si volné, čisté přírody, jako na šipce, ale zdá se, že to opět nevyjde.. :( I když nemám Smajlíka zrovna za humny rád bych nějak pomohl, protože takový skvost by bylo škoda vymazat z mapy.. APELUJI na všechny kačery (i když se jich to spousta nedoví, protože nechodí na toto fórum), ať se ZAMYSLÍ, zda jim za těch pár bodů stojí zničit kus přírody a spousty pěkných zážitků dalších kačerů tím, že přijedou autem až ke keši!
  • 0

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 9:38

Hele, to je život. Sice se mi to samotnému ne že nelíbí, ale naprosto protiví (to, co se kolem děje), ale prostě jednou něco uděláš a plácneš to mezi lidi a pro lidi. Jaký lidi tam přijdou a jaký lidi se budou pohybovat v okolí, to prostě neovlivníš... a čím frekventovanější místo/keš, tím větší jistota setkání s blbcem/bojovníkem za bůhvíco. Nemá moc cenu to hrotit. Zamáčknout slzu a postupně nechat umřít. Budou další. PS: taky to kua už nemám asi šanci stihnout... a zrovna tuhle serii, i když, že jo... jsem chtěl mít a docela se na ni těšil. Takovej trošku unikát, zážitek a v lese. Hmm. Škoda.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 19:50

Citecka napsal/a:
,,,
Nemá moc cenu to hrotit. Zamáčknout slzu a postupně nechat umřít. Budou další.

PS: taky to kua už nemám asi šanci stihnout... a zrovna tuhle serii, i když, že jo... jsem chtěl mít a docela se na ni těšil. Takovej trošku unikát, zážitek a v lese. Hmm. Škoda.


Tak něco nového by tu bylo... http://www.geocachin...33&lng=15.96367
  • 0

#11 kantor

kantor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 20:06

Zrovna dneska jsem tam zase po půl roce byl. Tenkrát jsem byl jeden z prvních, který našel kulový. A to jsem to tenkrát sváděl na geoslepotu. Dneska jsem kupodivu všechno našel, až na tu u obory. Doma mne pak bavily found logy typu: místo jsem našel, ale keška tam nebyla (a to i u těch keší, které jsou na svých místech...). Možná by pomohlo vzít sebou pár filmovek s čistým papírem a chybějící prostě doplňovat. Co jiného na to říct než: je nas mnógo
  • 0

#12 chochocz

chochocz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 20:31

Uz sem si myslel ze se serie asi neobnovy...loni sem tam chtel vyrazit ale bohuzel sem to nestihl...no a kdyz to tady ctu tak nevim jesli to ma cenu tam vubec vyrazet kdyz ani covek nevy jestli tam ta kes je nebo ne...no smajlika je samozdrejme skoda....muzem podekovat tem neslusnym kacerum...
  • 0

#13 JiMikl

JiMikl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 23:08

No možná to s těma ztracenejma nebude až tak hrozný. Olii05 je možná stižen geoslepotou a loguje i keše, které nenašel. Jako důkaz přikládá fotky, které lze udělat normálně podle fotohintu. O #34 asi nepochybuju. U té jsem to čekal jako první. #20 už kdosi po Oliim našel, tak snad to není FAKE, a #23 vím, že jsem sám hledal dobrých dvacet minut a to jsem ten strom objímal. Ne fotil z 5-ti metrů. Keška tam byla špičkově schovaná. Žádný typický odhrabaný kořen. Přestože Smajlíkovi přeju delší život, asi mu nebude dopřán. Lidská blbost je nekonečná. Na obou stranách. U kačerů i lesáků. Beru to podle sebe. NIKDY bych nezalogoval krabku, do které bych nezvěčnil otisk svého palce.
  • 0

#14 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2010 - 8:48

chochocz napsal/a:
Uz sem si myslel ze se serie asi neobnovy...loni sem tam chtel vyrazit ale bohuzel sem to nestihl...no a kdyz to tady ctu tak nevim jesli to ma cenu tam vubec vyrazet kdyz ani covek nevy jestli tam ta kes je nebo ne...no smajlika je samozdrejme skoda....muzem podekovat tem neslusnym kacerum...


nemá, pač by ses spíš měl naučit česky. Aspoň trošku. a abych nebyl mimo téma, šipka se mi líbila, smajlík je taky na pěkným místě, tak proč ne.
  • 0
:)

#15 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2010 - 9:53

3.4.2010 jsme byli na smajlikovi. Jeste jsme nelogovali, ale obavam se ze vetsi cast leveho usmevu je(resp. vcera byla) v cudu. Na stromech byl jen zeleny sisal. Nakonec jsme smajlika prosli celeho s 10DNF za 10 hodin. Hledani ukradenych kesi hodne zdrzovalo. Misto je to fakt pekne, ale myslim, ze s tou cetnosti posedu, nema tahle serie dlouheho trvani. To je jak nekde ve vojenskem prostoru jedna strazni vez vidi na druhou. Takovou hustotu jsem jeste nevidel. Proto me neudivilo, ze jsme tam nevideli jedine zvire, to ale borci asi nepochopi, ze tam nic neni kvuli tomu, ze tam chodi lidi, ale kvuli tomu, ze je proste vse vystrileno. No kazdopadne drzim palce a pokud maji autori chut znovu obnovovat at mi napisou na pm pislu jim postou nejake prazdne krabky.
  • 0

#16 LunaWZN

LunaWZN

    LunaWZN

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 10:05

Situace 6.4.2010
Úterý, den po Velikonočním pondělí a volném víkendu jsme se domluvili s Popokatepetlem07 a vyrazili jsme na sérii Smajlík. O všech strastech této série jsme si přečetli. Pracovní den, v lese čilý ruch lesních dělníků a terénní vozidla Mitsubishi a Nissan se začala objevovat na lesních cestách. Začali jsme na SM32, kde jsme krabičku nenašli a tak jsme ji obnovili. Dalších pár jsme museli vynechat, protože se v blízkosti těšilo dřevo. Na SM22 jsme spolehlivě našli místo ukrytí, leč krabička nikde. Obnovovali jsme i SM21, kde krabička chyběla. Následoval SM20, kde jsme konečně uviděli i fyzickou cache. Následoval SM28, a to jsme si všimli z dálky přijíždějící zelené Mitsubishi. Chvilku jsme je pozorovali, dva chápci vystoupili, šli k místu ukrytí cache SM20 a za chvilku se vraceli. Nedalo nám to a vrátili jsme se prověřit skrýš. A co? A byla prázdná. Auto nás pak provázelo s malými přestávkami na všech možných místech. Nemělo cenu dálo lovit. Na SM17 a SM09 jsme fotili ukrytí, kraby jsou na svých místech. Odlovili jsme ještě SM08, kde je cache na svém místě a vraceli jsme se zpět k autu. Na zpáteční cestě jsme zkontrolovali ještě pár míst, ale krabičky jsme už nenašli.

Když jsme chtěli odjíždět z parkoviště, přišli k nám tři chlapi z firmy - lesáci. Slušně a v klidu nás požádali, jestli si můžou popovídat o situaci u nich v lese. Proč ne? Vysvětlili nám, co všechno jim vadí na tom, že v lese jsou schované cache. Ujistili nás, že sem tam nějaká skrýš jim vůbec nevadí. Ale to, co se tam děje díky sérii Smajlík je v klidu nenechává. Masové nájezdy skupin lidí prý vyhnali ze svých lovících teritorií zvěř, jsou poškozené stromy. Les jako takový je majetkem firmy Lesy ČR, ale oni jako firma (nevzpomenu si na název) mají od Lesů ČR 600 ha v pronájmu. Na GC.com zaregistrovaní nejsou, sledovali situaci pouze na GC.cz. Jeden z těchto tří pracovníků nám dal na sebe E-mail, abychom ho předali zakladateli celé série. Oni už mu rovněž psali, nebyli si ale jisti adresou. Rozešli jsme se a večer jsem zjistil, že už je vypnutá celá série.

Dnes ráno jsem mluvil telefonem s TomEeKem, předal jsem mu všechny tyhle informace. Dojde asi ke vzájemnému jednání obou stran a na výsledek musíme počkat. Toť vše.
  • 0
-- http://ok2wzn.blogspot.com geocaching.lunawzn@gmail.com

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 10:33

Hm. Tak asi takhle: nejsem právník, ale nějaké to povědomí už mám. Mají pronajaté od majitele za účelem těžby, nebo výkonu činnosti. Podle českého práva ať už jsou lesy majetkem Českých lesů, nebo je pronajímají, slouží lesy rekreačním účelm, pokud není přímé omezení za jiným účelem. rekreační účely uložení krabiček pro GC nepřekračují. Argumenty o zvěři a jánevímco by musel posoudit rozhodčí orgán. Samy od sebe nestačí. Měli jste si ofotit mitsubishi is chlapíky a značkou. Odnos krabičky je krádež, ať už si to okecávají jak chtějí. Krabička je označená, nelze ji zaměnit za odpad. Že leží kdesi na volníém území naprosto nic neznamená, to auto zaparkované u silnice taky. Pokud byly krabice označeny jak mají, byl tam i kontakt s upozorněním, že pokud vám krabice vadí, tak nás kontaktujte. To neudělali, nebo udělali až po delším ničení cizího majetku. Ani pak není owner POVINEN něco měnit, je to na jeho dobré vůli (a zdravým rozumu, samosebou). V právu nebo ne, za válku to nestojí. Ale jen aby byly trochu na stole fakta. To co pánové předvádějí, je zvůle.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 11:09

Právo a krádež bych do toho netahala. Napadá mě i jiný pohled. Že by třeba v oblasti probíhala nějaká činnost nevyžadující příliš svědků? Právě lidé co chodí rádi do přírody (trampové, turisté, kačeři) bývají všímaví. Někdo by mohl zvednout telefon a optat se, vyfotit RZ aut a další. Takže bude lepší odradit. Po zlém likvidací keší, po dobrém domluvami. Je ten mail officiální, nebo jakýsi seznam? Pověření a nájem oné firmy bych si u Lesů ČR také ověřila. A co se zvěře týká, rozhodně s ní nemá moc společného kdosi s pilou, o tom bude fundovanější pobavit se na správě polesí s myslivci co mají oblast ve správě.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 11:22

Zegga by tam netahala právo (i když o nic jiného nikdy nejde :) ) , zato přijde s konspirací ;) Obávám se, že firma s dřevem a myslivcí jsou jedni a titíž. Viz hustota posedů.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2010 - 11:37

Citecka napsal/a:
Zegga by tam netahala právo (i když o nic jiného nikdy nejde :) ) , zato přijde s konspirací ;)

Obávám se, že firma s dřevem a myslivcí jsou jedni a titíž. Viz hustota posedů.


Právo bych tam netahala protože keš je pro mudlu povalující se odpad. Může je ignorovat, tolerovat nebo uklidit a tím pro nás ukrást.

Konspirace? Černá těžba či pytláctví je dostatečně známý pojem, takže co dodat? Všímám si co se kolem mě děje.


Firma mající pronajatý kus lesa na těžbu, obchodující se dřevem a provádějící jeho těžbu rozhodně není totéž co hajnej, polesní nebo myslivci. Podléhají pouze stejnému ministerstvu. Kravín také není mlékárna. Spolupracovat by měli a většinou spolupracují, ale umistění keší není oficiální záležitost, tady bude každý hrát za své hřiště. Co jsem chtěla říci je nutnost najít to správné a oprávněné hřiště a tam se tázat.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama