Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#41 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 11:31

Nezlobte se na me, ale na Geocaching to chce zařízení s krytím alespoň IP67, aby to opravdu odolalo desti, blatu, mrazu, pádu. Takže ze smartphonů určitě doporučuji Motorola DEFY s nahranou romkou CM7 (napr. se pak sama taktuje podle potřeby mezi 300-1000Mhz=úspora energie) A dále doporučuji koupit na Ebay jednu nahradni baterku a nosit si ji projistotu sebou v batohu...neznám lepší kombinaci! Z dalších smartphonů s IP67 budou brzy Samsung Xcover a SE Active, tak snad se ten výběr ještě trochu rozšíří.
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#42 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 12:26

Za sebe můžu doporučit cokoliv s Androidem nebo iOS, oficiální aplikace groundspeaku je dost dobrá ( i když ještě pořád je třeba vychytat pár much). Dřív jsem ještě na WM 6.5 Používal GCz II a to bych taky mohl pochválit, jen bohužel neoficiální, tudíž, při jakémkoliv hýbání s gc.com nastal problém a čekalo se na aktualizaci. S mobilem jsem odlovil asi prvních 400 keší a nikdy jsme neměli nějaký větší problém. Ve městě je přesnost víc než dostačující, v lese už je to horší, ale vždy se člověk nějak přibližně dostane. Nyní už mám Dakotu 10 a přeci jen je to jiná liga než ten mobil, hlavně v přírodě i když největší výhodou GPS vždy bude výdrž baterie, na to bohužel mobily ( zvlášť právě dotykové smartphony) nemají a na celodenní kešování se rozhodně bez náhradní baterie nehodí. Ale co se týče toho mobilu, GPS čipy jsou ve všem velmi pdobné, takže spíš bych vybíral podle toho jaký systém se mi líbí a tak.
  • 0

#43 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 13:47

sobikovi napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Svých prvních cca 100 keší jsem odlovil s noikí N96 a krom výdrže baterie nebylo nic na co bych si stěžoval.

No právě, krom výdrže baterie... není snadnější mít v kapse, batůzku, autě náhradní sadu tužkovek nebo si ji koupit v nejbližší trafice? Baterku do mobilu jen tak někde nekoupím... A z vlastní praxe mobil prověří zima, déšť, sníh, mráz, bahno, suťoviště atd. Mobil je funkční náhražka, nic víc, nic míň.



O té náhražce by se dalo polemizovat. ;) Kdyby byla vyřešena, již zmíněná tragická výdrž baterie, určitě by se podle mně, hodně lidí mělo těžší rozhodování, zda klasickou GPS, či mobil.

Vložený obrázek
Mobilní telefon - Dual SIM, vysílačka, vodotěsný, odolný (specifikace IP57), dotykový 2.2" displej 320x240px, MicroSDHC slot, rám z hořčíkové slitiny, 2MPx fotoaparát, FM tuner, Bluetooth 2.0, svítilna, CZ/SK/EN menu


S474N napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Svých prvních cca 100 keší jsem odlovil s noikí N96 a krom výdrže baterie nebylo nic na co bych si stěžoval.

Tak az tech 100 odlovis za jeden den, idealne jeste v desti, tak si potom povime. :D


Nějak mně neláká lovit 100 keší za den. Zkrátka tenhle způsob mně nevyhovuje. ;) Ale i to by šlo. Tuto nabíječku jsem používal a záleželo jen na tom kolik jsem měl u sebe tužkových baterií. A déšť? V mém případě, to vodotěsné pouzdro na mobil vyřešilo. ;)

Vložený obrázek


Mimochodem už nějaký ten pátek lovím v kombinaci Samsung - datový tarif, Dakota.
  • 0

#44 task

task

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 9:39

tomy22:Co to je za nabiječku?? To neznam můžeš prosím poradit????
  • 0

#45 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 10:43

task napsal/a:
tomy22:Co to je za nabiječku??
To neznam můžeš prosím poradit????


možná tato..., ale viz. upozornění.
  • 0

#46 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 11:05

Ano, miki6 radí správně, je to ta nabíječka.
  • 0

#47 task

task

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 18:15

Jo díky :):)
  • 0

#48 task

task

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 9:27

Takže do Nokie C5-03 na kešky prográmek Handy geocaching??? Nebo víte o něčem lepším?? Ale jen do telefonu.
  • 0

#49 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 10:03

Na Nokii C5-03 je pro Geocaching vhodné jen a pouze to, že je levná a její zničení vás nemusí tak bolet :)
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#50 task

task

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 12:22

No tak levná zas neni. Možná pro tebe.
  • 0

#51 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 22:41

Mobily pod 5tisíc je prostě lowend, který ale já mám taky. Na lowend telefonech tedy není nic špatného, to ne že bych se vysmíval. Osobně moc nerozumím geocachingu např. s HTC Sensation,Evo3D či Samsung Galaxy S II ...buď ti lidé mají dost peněz nebo se prostě jen nebojí :) Myslím si tedy, že z mobilů pro lov budou nejlepší s krytím IP67 jako má Motorola Defy, Samsung XCover nebo SE Active...z jiných bych ZATÍM pro Geocaching asi nevybíral...toť můj osobní názor
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#52 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 13:09

nokia e52
  • 0

#53 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 13:16

xheretic napsal/a:
Mobily pod 5tisíc je prostě lowend

Nemusí být.

http://mobilni-telef...-i8700-omnia-7/
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#54 JiraciCZ

JiraciCZ

    JiraciCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 13:23

Shodou okolností Samsunga Omnii mám. S integrovanou GPSkou jsem pak chtěl najít první keše a skončilo to tak, že jsem koupil Oregona 450. Ten Samsung mne navigoval většinou +-20 metrů mimo, a to i po instalaci různých fixů na aGPS a podobně.
  • 0

#55 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 21:55

Po vzoru Motoroly a jejího smartphonu Defy připravil i Sony Ericsson svůj odolný mobil s Androidem. Chlubí se netradičním designem s očkem na šňůrku, 3" dotykovým displejem s možností ovládání mokrými prsty a 1GHz procesorem. Certifikace IP67 navíc zaručí odolnost celého těla telefonu proti prachu i vodě. Telefon pracuje s Androidem 2.3, uživatelské prostředí vychází z loňských Xperií Mini, kde se zástupci nejčastěji používaných aplikací ovládají z rohu displeje. Specialitami jsou aktivní funkce pro sport iMapMyFitness, barometr či kompas v kombinaci s měřením tepové frekvence přímo displeji (díky bezdrátové síťové technologii ANT+). Xperia Active bude dostupná na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí tohoto roku. /zdroj

Vložený obrázek

a koukam, ze by mel mit ANT+! takze pri vhodny aplikaci podpora chirpu!
  • 0

#56 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 22:43

Tak pokud skutečně bude s nějakou aplikací podpora chirpu, tak je to pro mě více méně jasný přístroj pro Geocaching! :)
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#57 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2012 - 16:54

Nevíte někdo o nějaký chirp aplikaci na android? Chrip cache za barákem, ant+ mobil mám domluvenej, ale aplikačku zatim googlim neúspěšně :(
  • 0

#58 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2012 - 17:54

rigor napsal/a:
Nevíte někdo o nějaký chirp aplikaci na android? Chrip cache za barákem, ant+ mobil mám domluvenej, ale aplikačku zatim googlim neúspěšně :(

Pro iPhone je GeoBeacon. Pro Android asi nic.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#59 Lenicka1313

Lenicka1313

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2012 - 18:59

Zdravíčko, já iPhone používám pro navigaci již několik let a měla jsem mnoho možností vyzkoušet různé držáky, úchyty a bůhví co dalšího. Nakonec jsem ale skončila u http://www.quadlockcase.cz/, který mi přijde jako jednoznačně nejlepší. Vřele doporučuji.
  • 0

#60 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 17:41

Lenicka1313: Táhni někam s tou spammerskou reklamou! Máš tu tři stejné příspěvky. Vřele doporučuji trapáku, přestaň se velice slabomyslně vydávat za někoho kým nejsi. Ten tvůj šunt tu stejně nikdo kupovat nebude. Velice mi tu chybí tlačítko Nahlásit.
  • 1
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama