Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#401 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 15:45

Za předpokladu, že aplikace fungují i z SD karty je vcelku jedno, zda je úložiště interní nebo na kartě a samozřejmě alespoň 32GB dohromady je dneska dolní použitelná hranice.
A to připojení bych opravdu nebral na lehkou váhu, ono leckdy bývá třeba v opravdu nečekaných situacích a 2G je dle mých zkušeností hooooodně pomalé a nespolehlivé.

Nojo, ale oficiální androidové telefouny (Nexus) nemají karty.

A data - léta jsem je neměl a i teď je při lovu vypínám, protože to zbytečně žere baterii, navíc se to stále snaží do aktuálního listingu dotahovat obrázky i když nejsou zapotřebí. A v zahraničí je to s datama v současné době stejně na prd. Možná nějaká ta jednorázová platba za den dat, ale zatím nevím jak by se to dalo u firemního tarifu realizovat.

K bitmapovým mapám - OSMka jsou bohužel děsně nepřehledný a při určité úrovni zoomu zmizí názvy velkých měst a přitom malé tam zůstanou. Pokud se chci zorientovat kde jsem a kam chci jet, tak jsem vděčný za bitmapu.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 15 duben 2016 - 15:49

  • 0

#402 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 16:54

.A to připojení bych opravdu nebral na lehkou váhu, ono leckdy bývá třeba v opravdu nečekaných situacích a 2G je dle mých zkušeností hooooodně pomalé a nespolehlivé.

Z téhle formulace je snad dost zřejmé, že valnou většinou jsem taky offline.


  • 0

#403 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 22:04

Vidíš, já bych naopak z tvé formulace vyčetl, že online připojení akcentuješ, že ho využíváš (a nejspíš nejen v nečekaných situacích) a máš i solidní zkušenosti s pomalou rychlostí 2G (což ani mnozí neví, co je) - tedy že jsi valnou většinou online. :)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#404 Hudra

Hudra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 22:49

http://mobilni-telef...dmi-note-2-16gb

https://www.beryko.c...Ah-YDDYP01.html

 https://www.beryko.c...TA-U90E-2A.html

+ fast SD karta 32GB

dvojsimkovy tel, takze data sdilime na jeden ucet,

presnost super a rychlost nabehnuti ultrasuper (rychly procesor 8x2ghz a dobry GPS chip - i kdyz nekdy za sera v lese kovbojka :)) ) a jeste se mi nepodarilo vybit zalozni zdroj (vydrz hadam 24 hodin plnyho zaprahu), maximalne za cely den pouzivani jsem byl  na polovine,- baterie telefonu v plnym hledani 5-7 apl naraz cca 70min - usporu napajeni jako vypinani wifi nebo GPS senzoru mam vyple - jo a ta 2a nabijecka je k tomu nutna, standardni nabijeckou  se to nabiji 20hodin + tel :)

mam tam nainstalovano 67 aplikaci, najednou pouzivam cca 5-8. data mam porad zapnuty wifi i gprs, gprs nepreleze 50MB denne (vim, ze kdyz se providerum slapne na krk, prodavaji 1GB/mesic za 99Kc)  LTE je naprd mimo mesta v dolinach, to je ciste teorie, ale E staci, zkousel sem T-mobile a vodafone, tmobile ma na vice mistech H a H+ ale vodafonu jede daleko rychleji E. vetsi soubory stejne taham u uradu a restauraci prez wifi - 5ghz pasmo je vyhoda, byva cisty.

 

GPS top garmin to neni ale me to vyhovuje - takze tak


Tento příspěvek byl upraven od Hudra: 16 duben 2016 - 22:58

  • 0

.....


#405 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2016 - 23:26

Tak zrovna to Xiaomi nema u LTE 800MHz, ani 900MHz, kterymi ma treba prave ten Vodafone pokryty hlavne venkov. EDGE opravdu nestaci! Je to hodne velke zoufalstvi, kdyz pak nekde v lese u kese zjistis, ze si potrebujes stahnout treba fotohint...


  • 0

#406 Hudra

Hudra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 0:03

20kb/s staci, ale opet, je to vec nazoru a ano, je to jediny minus, ktery ani bezne nevnimam


  • 0

.....


#407 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2016 - 0:21

Jo? Takze autor da megabajtovy obrazek... pro jednoduchost berme 1000000 bajtu. Tedy 8000000 bitu. To budes tahat tou tvoji rychlosti 20kb/s  idealne 400 sekund, tedy temer 7 minut! Pokud ti to spojeni za tu dobu v tom lese s mizerym signalem neslitne... A to nekteri owneri pouzivaji i vetsi obrazky. Uplna pohoda a jazz! :rolleyes:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama