Přejít na obsah


Fotka

Nebezpečná keška?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
118 odpovědí na toto téma

#101 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:18

A nebo Walburga, Notburga a Walstan, mají neobvyklá jména :-)
  • 0

#102 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:18

Smrk napsal/a:
Co třeba Jan Nepomuk Neumann? Patron přepracovaných a vyčerpaných :-)


Kdo může zakládat ankety? Navrhoval bych zvolit si patrona:-D
  • 0

Pozdrav z jihočeské Klece!


#103 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:20

Nosferatu XIII. napsal/a:
myslivci maji sv Huberta, pro kacery by to mohl byt sv. Antonin Paduansky (patron ztracenych veci) ;)


Myslivci měli před Sv. Hubertem ještě Sv. Eustacha, který byl před svým obrácením lovcem křesťanů, takže někteří naši myslivci spíše vzývají jeho.
A pro kačery by mohla být i Sv. Helena, která je patronkou hledačů pokladů. Ale na myslivce asi bude krátká.
  • 0

#104 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:25

Lynxh napsal/a:
Ok, svorně držme tlamy a nechme po sobě střílet :D Neznám mysliveckýho patrona, ale Kačeři by si nějakýho měly jmenovat a prosit ho o ochranu ;)

Je to myšlené tak, že myslivci samozřejmě dle zákona nemohou střílet jen tak po všem co se hýbe, bez toho aby si byli jistí na co střílí. Ale samozřejmě jako všude co se týká lidí, někteří lidi jsou nezodpovědní a navíc za šera se blbě vidí. A stejně jako na ulici ti je prd platné, že toho řidiče, co tě sejmul na přechodu zavřou, když ty už se chladíš v márnici. Takže je třeba zachovávat určitou opatrnost i když je zákon teoreticky na tvojí straně.
  • 0

#105 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:26

Smrk napsal/a:

Nosferatu XIII. napsal/a:

myslivci maji sv Huberta, pro kacery by to mohl byt sv. Antonin Paduansky (patron ztracenych veci) ;)


Antonína Paduánského má i pošta... Ale patron není špatná myšlenka :-)


Teda s tou postou jsi me dostal, to fakt sedi !!! :D:D:D:D:D:D:D
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#106 plazem

plazem

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:29

Jsem pro Sv. Helenu.
  • 0

Honza - Plačko
Blanka, Gábi - Zemanovi
a spol. - prostě, "koho a co", nám kdo svěří !!!

*"PlaZem"*


#107 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:30

LudaL napsal/a:

Lynxh napsal/a:
Ok, svorně držme tlamy a nechme po sobě střílet :D Neznám mysliveckýho patrona, ale Kačeři by si nějakýho měly jmenovat a prosit ho o ochranu ;)

Je to myšlené tak, že myslivci samozřejmě dle zákona nemohou střílet jen tak po všem co se hýbe, bez toho aby si byli jistí na co střílí. Ale samozřejmě jako všude co se týká lidí, někteří lidi jsou nezodpovědní a navíc za šera se blbě vidí. A stejně jako na ulici ti je prd platné, že toho řidiče, co tě sejmul na přechodu zavřou, když ty už se chladíš v márnici. Takže je třeba zachovávat určitou opatrnost i když je zákon teoreticky na tvojí straně.


No tak to doufám, že naši myslivci ctí zákon a že v lese neexistuje zvíře jehoš srst by připomínala reflexní vestu:-D
  • 0

Pozdrav z jihočeské Klece!


#108 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:30

plazem napsal/a:
Jsem pro Sv. Helenu.


Taky
  • 0

Pozdrav z jihočeské Klece!


#109 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:44

Smrk napsal/a:

Nosferatu XIII. napsal/a:

myslivci maji sv Huberta, pro kacery by to mohl byt sv. Antonin Paduansky (patron ztracenych veci) ;)


Antonína Paduánského má i pošta... Ale patron není špatná myšlenka :-)


Me Antonin Paduansky hlida stage jedne multiny. :) Teda... prsknul jsem ji ke kosteliku, ktery je mu zasveceny, no...
  • 0

#110 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:46

Pro určité keše spíše svatou Barboru.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#111 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:47

já našel, že patronem cestujících a hladačů pokladů je sv. Kryštof.
http://www.kvetenacr...sp?IDdetail=221
Čím víc patronů tím líp. Alespoň budem lépe chráněni před mysliveckými patronami.
Myslivče, hleď si svých patron,
mě chrání svatý Kryštof, patron.
(nepřeložitelná slovní hříčka)
  • 0

#112 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 9:55

poohDA napsal/a:
já našel, že patronem cestujících a hladačů pokladů je sv. Kryštof.
http://www.kvetenacr...sp?IDdetail=221
Čím víc patronů tím líp. Alespoň budem lépe chráněni před mysliveckými patronami.
Myslivče, hleď si svých patron,
mě chrání svatý Kryštof, patron.
(nepřeložitelná slovní hříčka)


Nebo se obrátíme na Islám a sešleme na ty bezvěrce v zeleném Jihhad!!!
  • 0

Pozdrav z jihočeské Klece!


#113 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 10:00

Beru Helenu, Bramboru i Krystofa:-) a asi zacnu uvazovat o te reflexni veste na nocni lovi. To pak budeme ale nenapadni:-)
  • 0

#114 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 10:00

Lynxh napsal/a:
v předchozí diskuzi jsem se dočetl, že myslivci zastávají názor, že v noci by nikdo neměl chodit do lesa. Chápu je v tom smyslu, když většina myslivců z mého okolí používá taktiku lovu "Všechny je postřílíme a pak zjistíme co je to za zvířata".

Stále mi však vrtá hlavou jedna otázka. Myslivci mají nějaký speciální ultra povolení kecat lidem do toho kam smí a kam nesmí chodit a v jakou denní či noční hodinu? Nemyslím si, že sebranka přiopilejch střelců, které jsem potkával na naháňkách by mohla racionálně uvažovat natož rozhodovat...


Když už jsi otevřel 2 roky starý vlákno, tak tě mohu ubezpečit, že procento debilů mezi myslivci bude úplně stejný jako mezi řidiči, zahrádkáři, rybáři, kačery, prostě v celé populaci. Bohužel procento hajzlů mezi lidmi narůstá.
Co se týká ožralů na naháňce, nevím, mezi myslivci se občas pohybuji cca 30 let a nepamatuji si ožralý s flintou během leče ani jiný průser se střelnou zbraní.
  • 0

#115 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 10:05

Sedmitecka napsal/a:
Beru Helenu, Bramboru i Krystofa:-) a asi zacnu uvazovat o te reflexni veste na nocni lovi. To pak budeme ale nenapadni:-)


Reflexní vestu s nápisem Don´t shoot! I´m human, not deer you idiot!
  • 0

Pozdrav z jihočeské Klece!


#116 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 10:10

bodlak napsal/a:

Lynxh napsal/a:
v předchozí diskuzi jsem se dočetl, že myslivci zastávají názor, že v noci by nikdo neměl chodit do lesa. Chápu je v tom smyslu, když většina myslivců z mého okolí používá taktiku lovu "Všechny je postřílíme a pak zjistíme co je to za zvířata".

Stále mi však vrtá hlavou jedna otázka. Myslivci mají nějaký speciální ultra povolení kecat lidem do toho kam smí a kam nesmí chodit a v jakou denní či noční hodinu? Nemyslím si, že sebranka přiopilejch střelců, které jsem potkával na naháňkách by mohla racionálně uvažovat natož rozhodovat...


Když už jsi otevřel 2 roky starý vlákno, tak tě mohu ubezpečit, že procento debilů mezi myslivci bude úplně stejný jako mezi řidiči, zahrádkáři, rybáři, kačery, prostě v celé populaci. Bohužel procento hajzlů mezi lidmi narůstá.
Co se týká ožralů na naháňce, nevím, mezi myslivci se občas pohybuji cca 30 let a nepamatuji si ožralý s flintou během leče ani jiný průser se střelnou zbraní.


jsem kynolog a věnuji se výcviku psů... Jen na čumendu jsem byl mezi myslivcema v několika jihočeských spolcích. Viděl jsem víc než jsem chtěl. Od postřelenýho labradora v rákosí až po všudypřítomnou „meducínu“ (Rum). Neříkám, že je to všude, ale u nás na jihu je to šílený...
  • 0

Pozdrav z jihočeské Klece!


#117 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 11:10

Procento deb.lů mezi ozbrojenými brigádníky bude stejné, ale ostatní deb.lové nemají flinty. Ale mají třeba auta, nebo nezvladatelné čokly.
  • 0

#118 Lynxh

Lynxh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 11:14

mpik napsal/a:
Procento deb.lů mezi ozbrojenými brigádníky bude stejné, ale ostatní deb.lové nemají flinty. Ale mají třeba auta, nebo nezvladatelné čokly.


Přesně tak.. lidí co mají nezvládnutý psy je ještě víc jak myslivců.
Proto se věnuju výcviku.. spíš než psy cvičím ty hovada co mají psy doma..
  • 0

Pozdrav z jihočeské Klece!


#119 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2012 - 11:42

John Steinbeck v Toulkách s Charliem píše o farmáři, který na svou krávu napsal velkými písmeny COW a stejně mu ji zastřelili. A o starém indiánovi, který ze stromu, připomínajícího siluetou jelena, po lovecké sezóně doloval olovo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama