Přejít na obsah


Fotka

Vaše IP adresa byla zablokována


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 18:51

Tak tahle hláška mi včera večer docela dostala. Nemá s tím někdo zkušenost? Jelikož mám neveřejnou IP adresu tak to může být i problém. Admina jsem kontaktoval. Tak uvidíme. Editace: Připojuji se docela šíleně ( bez grafiky jen s 50kb/s:|) a tak jsem přehlídl v jakém tématu se pohybuji. Vaše IP adresa (XX.XX.XX.XXX) byla zablokována. Zablokování mohlo být z důvodu porušování pravidel serveru, nebo vás mohla zablokovat automatická ochrana proti spamovým robotům. V případě omylu se omlouváme a kontaktujte administrátora na info [zavináč] geocaching [tečka] cz.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#2 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 21:05

Protože máš neveřejnou adresu, u tvého ISP běží proxy server, který za všechny připojené klienty vystupuje pod jednou IP adresou. Je to levnější, je to snáz spravovatelné, je to celkem standardní. Kdosi, o koho se tento proxy server kromě tebe také stará, ať už vědomě nebo ne, porušil nějaká pravidla a protože navenek je vidět jen jedna IP adresa, a to adresa tohoto proxy serveru, problém mají všichni za proxy serverem.
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#3 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 23:39

Nějak sis spletl skupinu fóra, ne? Toto do skup. Reviewer opravdu nepatří ;), čili přesunuto do správné skupiny: Geocaching.cz-Dotazy a připomínky...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#4 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 23:42

Jinak po mém moderátor.zásahu ;) ještě k věci: toto se mi taky stalo, a to při připojování přes internet od operátora Ufon - i tam byla IP z rozsahu kterou Ufon v danou chvíli přidělí komukoliv, čili na GC.cz ochrannou reakci na danou IP mohl vyvolat kdokoliv. Po kontaktu admina byla odbloknuta, nicméně tyto blokace proti spammerům-robotům atd. chápu...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#5 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:04

minarjo napsal/a:
Jinak po mém moderátor.zásahu ;) ještě k věci: toto se mi taky stalo, a to při připojování přes internet od operátora Ufon - i tam byla IP z rozsahu kterou Ufon v danou chvíli přidělí komukoliv, čili na GC.cz ochrannou reakci na danou IP mohl vyvolat kdokoliv. Po kontaktu admina byla odbloknuta, nicméně tyto blokace proti spammerům-robotům atd. chápu...


Jsem taky pro, aby se fórum ochránilo od spamu a dalšího internetového balastu.
Dnes už jsem měl čas řešit připojení na GC.cz a oproti včerejšku mi to alespoň provizorně funguje.

Díky za přesun do správného šuplíku :)
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 17:23

Tak ochrana se da resit ruznymi zpusoby, treba v pripade "zavadove" IP hodit captcha apod. Blokovat cely nebo cast rozsahu UFONa ci podobne mi prijde jako nesmysl.
  • 0

#7 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 19:31

Tak jsem 48 hodin bez regulérního přístupu na GC.cz. Jsem zvědav jak dlouho to ještě potrvá. Vůbec mě nebaví se sem dostávat přes anonymizér :(
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 21:47

Proč to řešíš tady? Napiš svoji IP adresu správcům fora s tím, že jsi OK a čekej.
  • 0

#9 rebel

rebel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 21:53

sobikovi napsal/a:
Proč to řešíš tady? Napiš svoji IP adresu správcům fora s tím, že jsi OK a čekej.


Třeba proto, že by to mohlo zajímat i ostatní. Jestli to Tebe nezajímá, tak se nevyjadřuj !
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 22:00

Každý uživatel internetu by měl být soudný a znát i různá tajemna, zákoutí a kličky internetu. I mě se stalo, že jsem měl adresu zablokovanou díky proxy poskytovatele. Za pár hodin po kontatu s adminy bylo vše OK. Každý uživatel by měl vědět, jak postupovat...
  • 0

#11 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 23:44

sobikovi napsal/a:

Nevidim duvod, proc by nekdo nemohl upozornit na rekneme nesikovnou ochranu tohoto fora. Pred casem jsem se taky (ne svoji vinou) dostal do podobne situace - no a rekneme si rovnou, ze prekonat zrovna tuhle ochranu anonymizerem zabere asi 30 sekund (nez si clovek z Googlu vybere jeden z milionu odkazu)... Opet sobik za nejchytrejsiho. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 8:44

Jak zde zaznelo vyse, s tim oznacenim "nesikovna ochrana" se naprosto ztotoznuji. Pokud chce nekdo (s odpustenim) "vysirat", tak to stejne obejde v radech sekund pres anonymni proxy a ty obycejne lidi to uplne zbytecne potrapi.
  • 0

#13 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:13

jestli víte o jiné "šikovné" a spolehlivé ochraně kromě ručního potvrzení registrace podle občanského průkazu, tak se pochlubte.
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:17

Rad bych poradil, ale co je primarnim problemem? Respektive kvuli cemu jsou voleny blokace konkretnich IP? Jde o to, jestli je primarni nepritel nejaky debilek, co neumi s pocitacem nebo naopak nekdo znaly, kdo se stejne "prokouse" pres proxy.
  • 0

#15 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:28

tak proti znalým škodičům existuje jediná obrana a to je ruční potvrzení registrace po fyzické kontrole uživatele. Takže jde o ty ostatní. Udělal jsem malou změnu a už to není tak nemilosrdné.
  • 0

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:32

Tak to neni taky zadna zabrana, sehnat homelessaka, ktery se za krabicku pujde nechat overit neni az takovy problem :D V kazdem pripade sam vim, jak jsou tyto blokace osemetne a ze to kolikrat odnese i nekdo jiny.
  • 0

#17 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:34

Co takhle povinné navázání účtu zde na účet na GC.com? Pokud do svého profilu zde nevložím odkaz na profil se stejným nickem na GC.com, tak nevložím příspěvek. Klidně i zpětně pro všechny již registrované. Většina diskutujících už to beztak má.
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:36

To je taky docela dobry napad, potencionalniho prudice by to taky mohlo odradit. Navic by se urcite dalo i vymyslet nejake vyparsovani PM, ze by tady mohlo byt rovnou i videt, kdo je PM na GC.com a kdo nikoliv.
  • 0

#19 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:39

S474N napsal/a:
Tak to neni taky zadna zabrana, sehnat homelessaka, ktery se za krabicku pujde nechat overit neni az takovy problem :D

Taky nikde není řečeno, že to potvrzení dostane každý automaticky. Jenom ten koho znám.

Sodobar napsal/a:
Co takhle povinné navázání účtu zde na účet na GC.com? Pokud do svého profilu zde nevložím odkaz na profil se stejným nickem na GC.com, tak nevložím příspěvek. Klidně i zpětně pro všechny již registrované. Většina diskutujících už to beztak má.

Ten odkaz je pouze orientační a naprosto nic nezaručuje, protože jeho obsah je bez jakéhokoliv ověření.
  • 0

#20 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:42

Předem upozorňuju, že kecám do něčeho, o čem absolutně nic nevím :), ale třeba na těchhle nedávno zmiňovaných stránkách http://www.tb-rescue.com je registrace podmíněná tím, že nick bude odpovídat nicku na gc.com, jinak neproběhne. To by asi problém řešilo, ne? Netřeba pak blokovat IP adresu, ale konkrétního škodícího uživatele, protože si nenapráská deset nových identit. Leda by ukradl existující nick někomu jinému, ale to by se dalo už případně v tom kterém případě ověřit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama