Přejít na obsah


Fotka

Domácí výroba CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#1 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 11:20

Zdravim. Zajímalo by mě jestli je možné si vyrobit čistě doma s pájkou vlastní CWG. Řekl bych, že jsem i celkem zručný na to, abych byl schopný vypálit do dřeva znak GC a z druhé strany svůj nick. Ptám se pro to, že chci do své keše, kterou mám rozdělanou a budu ji za chvíli zprovozňovat, dát takovou ještě větší raritu než jsou samotné CWG. Mám v plánu tech svých CWGček mít jenom pár jako jedno bo dvě. Díííky za odpovědi......
  • 0

#2 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 11:35

Vypálit pájkou do dřevěného kolečka si můžeše co chceš, ale neměl bys tomu říkat CWG. Nechci zpochybnit tvoji zručnost, ale přesnosti laseru těžko dosáhneš, takže výsledek bude zdálky vypadat jako CWG, ale nebude to CWG.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#3 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 11:39

Já to před lety zkoušel - a výsledek byl méně než uspokojivý. Ony ty naše suky nejsou na vypalování pájkou úplně nejlepší a vypálit s nimi malá písmenka nebo logo GS je troufám si říci nemožné. Jinak proti vypalovanému sigitemu nic nemám, může to být krásné - ale CWG z toho ani při nejlepší vůli neuděláš.
  • 0

#4 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 12:01

Do dřeva se nevypaluje pájkou, ale speciální vypalovací jehlou, kde je tenký odporový drátek. Potřebuješ jednak daleko jemnější hrot, a dvadnak podstatně vyšší teplotu, než má pájka. Nejsnáž k dostání dnes asi v Bavorsku (Mnichov) - je to tam jejich národní tradice (Holz Brennen). Přes net. Takovou drobnou kresbu jako má lejzr ale nedocílíš ani náhodou. Hodí se na větší prkýnka, jednotlivé kusy. Čita se s tím několik dlouhých let živila profesionálně.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#5 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 12:45

Citecka napsal/a:
Do dřeva se nevypaluje pájkou, ale speciální vypalovací jehlou,....


No ale běžnou pájkou to lze taky :) A pokud se poněkud zkrátí očko, jde to ještě lépe......

Tip: úplně nejromantičtěji a "zadarmo" to jde obyčejnou lupou za pomoci sluníčka ;) - ale to jen tip tak poněkud mimo téma.
  • 0

#6 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 13:01

I motor se dá spravovat kladivem, a když zkrátíš rukojeť, jde to ještě lépe... :|
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#7 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 13:07

Citecka napsal/a:
a když zkrátíš rukojeť, jde to ještě lépe... :|


Jako vždy totálně OT .. ale myslím že když tu rukojeť prodloužíš motor spravíš líp...víc se rozmáchneš :D
A něco k tématu...;) jako sigitem to bude zajímavý, ale asi ne v takové velikosti a provedení jako CWG... ale "nakrájená a podepsaná větev" by mě v keši udělala asi větší radost než kinderbordel, takže do toho !
  • 0

#8 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 13:15

Díky za nápady a připomínky, vážím si toho. Jako ohledně pájky mám jak mikro tak klasickou velkou pájku, drát tam klidně můžu dát jakejkoliv to není problem. Jde mi o to jestli to moje "CWG" bude vůbec někoho zajímat po stránce FTF keše. To cwg není za účelem dělat si je doma jedno po druhým, určitě po chvilce dostanu do ruky ten grif, ale nehodlám jich dělat desítky. Nemám v plánu nějak narážet na origo CWG od firem, který to dělaj po stovkách tím již zmíněným laserem, jako takových cwgček jsem už v rukách držel moc a je to moc pěkná práce. Jde jen o, že když se už budu trápit s kešulí, s krabicí na keš tak proč se rovnou nepotrápit s CWGčkem, který se k tomu bude vázat.
  • 0

#9 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 13:17

Citecka napsal/a:
I motor se dá spravovat kladivem, a když zkrátíš rukojeť, jde to ještě lépe... :|


myslím, že naprosto zbytečná poznámka, nějak jsem jí nepochopil......

Je snad jasné, že pokud bude někdo něco chtít dělat profesionálně a ve větším množství, použije k tomu nástroj odpovídající kvality. Pokud někdo něco chce jen v malém množství a neprofesionálně, tak použije dostupné prostředky co má doma, že?
Nebo co jsi chtěl touto poznámko říci?
Na mojí připravovanou cache jsem jistý znak do dřeva obyčejnou pájkou vypálil celkem solidně. A co jsem viděl, jak u nás vypalovaly na dětském hřišti piktogramy na sloupky, dělali to též obyč. pájkou a vypadá to krásně.
Ale nevím, zda je toto ještě k tématu.....
  • 0

#10 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 13:24

Tondanesek napsal/a:
Nemám v plánu nějak narážet na origo CWG....


No já myslím, že tu spíš narážíme na hranici toho, co je a co není CWG a jak má přesně vypadat. Mě by, pokud bych takový CWG našel, asi přišlo zvláštní, pokud by byla vidět "amatéřina" - nic proti, třeba to dokážeš udělat dobře. Ale jako obyčejný předmět - což CWG je! - nijak neurazil a rád bych ho třeba viděl, v podstatě v tom potíž žádná není :) Jen o názvosloví, jestli se tomu může říkat CWG :) - a to ti asi každý řekne něco jiného :)

Možná by to chtělo nalézt někde přesnou definici CWG

a upřímně, pokud by se zavedli CWG ručně osobně dělané, myslím, že by to byla dost zajímavá věc, kterou bych možná i viděl raději, než ty vyrobené v "továrně" (nic proti nim!)


a jiná otázka: Proč tomu chceš říkat CWG ? :) Je to tak důležité ? :)
  • 0

#11 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 13:30

No tak tomu nebudeme říkat cwg :D nevim jak jinak, prostě mělo by to vypadat jako cwg, ale nebude to cwg :D nazvu to jenom WC (wood coin ne water closet :D pro upřesnění) Mám totiž doma možnost ty dřevěný "suky" udělat řekl bych i v dobré kvalitě. Ohledně popisu bych si na to i ten den našel. Šablonu nakreslit rovnou na dřevo a pájkou to tam napálit. Byl bych rád kdyby to někdo vzal s potěšením, že má ručně dělaný WC. To by potěšilo snad každýho, kdo nad tím strávil několik hodin :D
  • 0

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 13:34

Tondanesek napsal/a:
No tak tomu nebudeme říkat cwg :D ......



Tak už nevím, kde je potíž :P

Udělej to určitě! Bude jistě jedna z těch hezčích věcí, co v keši bude! A nejedno srdce zaplesá :)
  • 0

#13 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 13:36

Okey to jsem potřeboval slyšet :D Nuže díky za konverzaci. Možná ho někde potkáš na toulkách za keškama. Kešingu zdar:D zamykam
  • 0

#14 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 14:00

Mau Loftin napsal/a:


Možná by to chtělo nalézt někde přesnou definici CWG


Možná by to chtělo hledat :-)
viz web CWG....
http://www.volny.cz/jpa/geocoin.html

Šablony CWG pro Corel Draw! nabízíme k využití všem zájemcům za těchto podmínek:
- geomince bude vyrobena laserovým gravírováním z "větvového suku" o průměru 35 mm x 7 mm
- zadní strana musí zůstat nezměněná - je znakem série
- stejně tak formát (font jména je Arial 11, tučný) a umístění textu na přední straně
- jméno na CWG odpovídá nicku na Geocaching.com (malá/velká písmena a diakritika dle libosti)
za nick je možno připojit "& team", "a team", "& family"... (jiné texty lze umístit jedině do prostoru obrázku, viz příklady v katalogu)
- zašlete nám 2 vzorky hotových CWG pro katalog - kontakt: jpa@volny.cz
od 2. pololetí 2008 zasílají všichni oficiální výrobci 2 ks CWG do katalogu za vás
- a od nás obdržíte speciální CWG Collection Member
v průběhu října 2008 začnou oficiální výrobci CWG sami přikládat CWG Collection Member ke každé zakázce


Vše ostatní není CWG a když už to není CWG tak by stálo za to vymyslet nějaký nový design... ne kopírovat... takže ručně pálená kolečka ano...hurá, hurá... teším se, ale pokud to bude jen ruční kopie designu CWG, tak to pro mě osobně bude veliké zklamání.
  • 0

#15 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 15:29

samozřejmě nemám v plánu kopírovat něčí výtvor. CWGčka jsou opravdu krásná věc, někdy v budoucnu si také pár pořídím, ale teď to neplánuju a proto si chci jen pár max 3 vyrobit pro sebe, hlavně pro svou keš. Můj woodcoin bude čistě jednorázová záležitost, nebudu si jich pálit desítky. Zatím by měly být z břízových placek asi 40mm velké. Jen možná jedna věc, ze spodní strany vypálím znak GC, aby bylo jasno, že jde o coin ke Geocachingu.
  • 0

#16 t100-CZ

t100-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 16:21

tak trochu mě ty pravidla pro tvorbu CWG přijdou přinejmenším zavánějící. Tedy pouze přesněji to: - geomince bude vyrobena laserovým gravírováním. Proč když to někdo zvládne vytvořit jinak a přesně dle daných parametrů viz zbytek pravidel, nemůže to být považováno za CWG. Přijde mě to jak monopol pro gravírovače ;)
  • 0
SE K750i + Nokia LD-3W + Handy Geocaching Asus F3KA + MoZiGo

#17 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 16:24

Mno, pokud někdo dokáže jinou technologií napodobit laserové gravírování tak, že to bude k nerozeznání od původní technologie, pak před ním smeknu a klidně jeho výrobek za CWG označím. Obávám se ale, že jiná technologie dá jiné výsledky - nechci polemizovat zda lepší nebo horší, ale prostě jiné. (Ona taky tisícovka vytištěná na inkoustové tiskárně bude vypadat jinak něž tisícovka tištěná hlubotiskem z tiskárny cenin.)
  • 0

#18 t100-CZ

t100-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 16:28

jasný tak já zakoupím pytel suků správné velikosti a budu přes léto bádat :) taková přesnost jako laserem vím že nikdy nebude,natož pájkou, ale třeba potřít suk nejakou fotocitlivou látkou,poté nalepit vzor vytištěný na tiskárně,osvítit a myslím že by se mohlo povést něco dosti podobné CWG,ale třeba to taky neklapne :D
  • 0
SE K750i + Nokia LD-3W + Handy Geocaching Asus F3KA + MoZiGo

#19 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 16:54

Když jsem cca před 30ti lety jezdíval po vandrech, tak jsme na potlachy pálili do dřevěnejch placek tzv. "camrátka". Bylo to super, co kus originál, nekterý vyloženě umělecký dílka...bohužel už nic nemám,nějak to vzal čas...ale takový PWC (personal wood coin) by byl v kešce nesrovnatelně lepší než řada věcí které se dnes v keších nalézají a svou hodnotou (pokud by byly slušně provedené) i větší než fabricky "hrnuté" CWG. Pokud máš na to čas, běž do toho !
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 16:57

t100-CZ napsal/a:
tak trochu mě ty pravidla pro tvorbu CWG přijdou přinejmenším zavánějící. Tedy pouze přesněji to: - geomince bude vyrobena laserovým gravírováním. Proč když to někdo zvládne vytvořit jinak a přesně dle daných parametrů viz zbytek pravidel, nemůže to být považováno za CWG. Přijde mě to jak monopol pro gravírovače ;)

Já tam teda čtu něco jiného:

Šablony CWG pro Corel Draw! nabízíme k využití všem zájemcům za těchto podmínek:
- geomince bude vyrobena laserovým gravírováním z "větvového suku" o průměru 35 mm x 7 mm

tedy, pokud bude vyrobena tím gravírováním, můžete použít nabízenou šablonu pro CorelDraw. Nic o tom, že jen a pouze v tom případě je to CWG, a jinak to není CWG B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama