Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#21 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 14:13

Dobra tak ja to prihodim i sem :D nejakej eventik bych bral, sraz kolobezkaru kaceru, treba kratka projizdka kolem vltavy po trase kese Kolem vody, nebo jak se to jmenuje :D

Ja nejdrive jezdil na tomto:

Vložený obrázek

Ale pak jsem nejak zjistil ze ty 12" kolecka nejsou moc do sumavskych hvozdu a terenu kde se mi libi, mno ono to neni moc prijemne ani na sotoline a pripocteme-li k tomu ze jsem 2x odvaril gumu na celistich pro sjezdech, tak jsem se porozhledl a poridil kolobezku od Svena, podarilo se mi jej ukecat k posledni kolobezce, kterou kdy vyrobil. Mel u nej nekdo zarezervovany ram, ale nehlasil se tak jsem jej ziskal a hura cerveny dabel je muj :)

Vložený obrázek

Ta cervena je moje, mno akorat s mensima upravama, jinej predstavec pro mirne zvednuti riditek a vlastovky ze stejneho duvodu, taktez kvuli lepsi riditelnosti, alespon mi to tak proste vyhovuje :D

Mno a co se tyka bezneho najezdu, kdyz jedu jen tak se nekam projet tak je to kolem vltavy z naplavky na Zbraslav a zpet cca 25 podle toho jak kde to beru, mno a je to pohdova jizda po rovine, takze nejake 2,5 hodky - jezdim se psiskama, takze zastavujem, s nima jsem na prumeru tech cca 10-12 km dle pocasi a terenu, mno a bez nich to je dle terenu cca 15-18 km/h - jinak ted uz je to OK, ale co si tak pamatuju na prvni "dlouhou" jizdu, tak jsem druhy den ani nevedel, ze mam na zadech nektere svaly, teda druhej den uz jsem to vedel :D

Nejlepsi maximalka je 75 - samozrejme z kopce a to jeste na malokoleckove MIBO a musim rict ze ackoliv jsem mel veskere mozne chranice a prilbu necitil jsem se na tech 12"koleckach jiste, ted uz je to jina, jen jsem zatim nejak nebyl nikde bez holek kde bych si to zkusil, ale on i takovej Strahovskej svah dokaze pekne rozpalit kotouce na brzdach :D

A kdyz jsme u toho - nemate nekdo navrh na odpruzenou, zamykatelnou vidlici na 20" kola? :D
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#22 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 14:18

MadDogTeam: Vypada to fakt huste - kdo nebo co je ten Sven? Google mlci, klidne to rozved. A proc uz nevyrabi?

Edit: uz nemlci, ale je to skoro jako kdyby mlcel... http://sven.webpark.cz/
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#23 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 14:22

hplus napsal/a:
MadDogTeam: Vypada to fakt huste - kdo nebo co je ten Sven? Google mlci, klidne to rozved. A proc uz nevyrabi?


Tak to by mě také zajímalo, když jsem hledal koloběžku, hledal jsem něco podobného, ale na českém trhu mi přišel právě výběr nic moc.....

a vzhledem k tomu, že jak se zdá, koloběžky opět ožívají a jsou mezi lidmi, tak by Sven mohl zase výrobu obnovit, né? :) - tedy pokud se dovíme, kdo je Sven :)
  • 0

#24 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 14:36

Hehee, hele podle mne je to nejakej "duch bloudici internetem" ja ho hledal taky strasne dlouho, vzdy jsem mezi mushery atd kteri kolobky pouzivali a pouzivaji doted dostaval jen rady najdi si Svena a ten ti ji udela a je to kvalitka (coz musim potvrdit a ten kdo mne zna a videl 105 kilo zive vahy to pochopi :D ). Takze hledani probehlo a povedlo se mi asi po dvou mesicich nalezt jeho stranky, jenze pak nejak nebyly zase chvily penize a protahlo se to a pak jsem konecne mel jak cas tak penize a napsal jsem mu, odpoved byla rychla vse probehlo, jen jsem musel chvili pocat nez zjistil zda ma ten jeden ram volny, pac jsem proste chtel kotouce po predchozich zkusenostech ze sumavy se spalikama :D a pak uz to slo raz na raz, nemohl jsem si vybrat vlastne ani barvu, pac ram byl cervenej a vidli mel jen cernou pripravenou. Ale me to na druhou stranu vyhovovalo. Bohuzel nevim proc skoncil, nejedou uz ani ty web stranky, jen nejake male pozustatky:

http://fddecin.dc.fd.cvut.cz/~sven/

a par fotek :(

http://fddecin.dc.fd..._In_action.html

na te druhe fotce zleva nahore v modre cyklokombineze je to on, evidentne dela mushing, nebo delal, takze mozna se zkusit poptat na mushing foru, jestli by o nem nekdo neco nevedel??? Pripadne zkusit email: Svencz@volny.cz ale me uz se to pak odsud vracelo - chtel jsem se optat na sedacku. Myslim si taky ze je to skoda, protoze ten stroj je fakt kvalitni, ja s ni nemam jediny problem a krom vymeny brzdovych desticek jsem na ni nemusel sahnout, jasne klasicky predsezoni servis typu vycistit, promazat atd, ale jinak je naprosto pohodova a bytelna, pravda o neco tezsi, ale zase se na druhou stranu nebojim ani se svou vahou, ze bych nekde na nejakem hupu udelal kolobezky dve :D
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#25 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 14:45

MadDogTeam, chtěla bych se zeptat, ohledně psů - tahají, nebo je necháš běhat volně vedle koloběžky? Pokud taháte, myslíš, že je lepší mít vodítko připnuté na sobě (pás), nebo na koloběžce?
  • 0

#26 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 14:53

Mno z 90% netahaj, behaj vedle ale to hlavne z toho duvodu, ze stara brnda na to nebyla vubec prizpusobena a Phalko jeste dost mala mno a kdyz uz mohla dostavat (samozrejme kontrolovatelnou) zatez tak jsem si poridil druhou holku a novou brndu :D ta uz ma vpredu i pripravu na uchyceni tazneho oka, respektive pripravku kterej hlida zamotani snury do kola, ale zase mam celkem mladou fenu a jeszdime ted jen tak na pohodicku, ale asi je brzo zkusim zaprahnout :D Jinak pradon za odboceni, ale je to jak kdo a oba zpusoby maji sve pro a proti, me osobne vyhovuje spise uchyceni na brnde/kole, dle meho mam vetsi kontrolu nad psama, snaze je zastavim a v pripade drzkopadu, ony nemaji jak utect pac kolobezka je pribrzdi, ikdyz je fakt ze ja nemam tazne psa, ale flat coated retriever, takze ty mi budou skakat po hlave jeste nez dopadnu, ale i ja mam vetsi prostor pro manevrovatelnost respektive "vyskoceni" z brndy v pripade problemu :D Ale jak rikam holky z 90% behaj aktualne samostatne, Ela ani jeste nema postroj :)
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#27 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 20:45

Ahoj,
pomerne kvalitni terenni kolobezky dela Vella

Dalsi moznosti jsou finske Kickbiky - delaji je i s kotoucovymi brzdami - cena cca 11 tisic
Vložený obrázek

Popřípadě Kickbike freerider - cca 6 tisíc
Vložený obrázek
  • 0
Vložený obrázek

#28 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 21:35

Hlasím se ke kačerům koloběžkářům. Ve městě se dobře převáží a mimo město to jde s terénní koloběžkou jedna radost. Nemám žádný upgrade, používám standartní verzi. Kola, tak 12tky. Foto přidám později. Stáří, tak 5 let, dostal jsem ji k pololetnímu vysvědčení. Barva, černo - stříbrno - modrá. Ideální držák na micra. :-D
  • 0
Cogito ergo sun ...

#29 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 7:02

MadDogTeam napsal/a: A kdyz jsme u toho - nemate nekdo navrh na odpruzenou, zamykatelnou vidlici na 20" kola? :D

Zkus se zeptat u mého oblíbeného dodavatele http://www.azub.cz/. S 20" koly a odpruženými vidlicemi mají dost zkušeností.

Vložený obrázek
  • 0

#30 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 7:45

Koukam ze zlepsili a zmenili sortiment, kdysi jsem s nima prave komunikoval a to byla sice vstricna odpoved, ale typu ze to si zakaznici resi sami samovyrobou ze oni je nedodavaji. Tehda prave vsichni pouzivali nemecke vidlice jednoho lehokoloveho vyrobce ale ta cena byla doslova a do pismene zavratna :D Diky za postouchnuti, ja uz Azub "vyradil z moznych" :)
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#31 pepedami team

pepedami team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 10:14

Ahoj,
tak i já se přidávám ke komunitě kačerů koloběžkářů.
Něco z mé zahrádky http://www.kolojack....album/kolobezky

a oblíbený výrobce
http://www.tretroller.de/roller.htm
  • 0

#32 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 10:27

pepedami team napsal/a:
.........
http://www.tretroller.de/roller.htm


na té stránce na konci při kliku na ten obrázek "Bild für Imagevideo klicken ! " je pěkné video :) - a i zajímavá ta vodoběžka, jen ten výstup moc efektní nebyl :)



btw používáte někdo nějaké chrániče na kotníky? Netvrďte mi, že jste se ještě do kotníku nikdy neflákli ;)
  • 0

#33 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 10:39

Ne, proste si reknu ze jsem blbej a priste uz to neudelam :D Ne, normalka, kdyz uz je to hodne spaty, tak to zalepim nejakou naplasti a pri nejblizsi prolezitosti to o ten srob strhnu znovu :D
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#34 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 10:42

No znáš tu básničku o cyklistech? "Každý správný závodník, má na noze převodník" No tak o koloběžkách platí něco podobného, že každý správný koloběžkář má okopané kotníky ... akorát nevím jak to zrýmovat :) Já se dycky kopnu tak, až ta koloběžka zaduní ... musí se to rozjet, jinak to bolí :) Každopádně to k tomu patří a žádné chrániče se nepoužívají ...
  • 0
Vložený obrázek

#35 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 10:43

pepedami team napsal/a:
Ahoj,
tak i já se přidávám ke komunitě kačerů koloběžkářů.
Něco z mé zahrádky http://www.kolojack....album/kolobezky

a oblíbený výrobce
http://www.tretroller.de/roller.htm

Koukam, jaky mas pekny zavodni stroj - nechces nekdy vyzkouset zavody v Rollo lize??
  • 0
Vložený obrázek

#36 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 10:46

:) s tím rozjetím je to pravda :) hlavně nezastavit :) No a po ruce mít náplast a raději tmavou ponožku, na bílé je ta krev až moc vidět :) - teda né že by to bylo jako utržení nohy, že teče krev, ale prostě pokud se trochu sedře ta kůže na kotníku tak holt to občas krvácí ;)
  • 0

#37 pepedami team

pepedami team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 10:49

Tak mně se to ještě nestalo;),ale co není může bejt. Vzadu mam rychloupínák natočenej tak abych se do něj nekop. Ale začal jsem si brát chrániče na kolena.Stalo se mi že sem si při sjezdu Kletě rozbil pěkně kolena. Už jste zkoušeli max.rychlost při sjezdu.Právě z té kletě jsem udělal 75Kmh. a pak už jenom bum prásk.:@
  • 0

#38 pepedami team

pepedami team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 10:53

Roll ligu znám,ale na závodech jsem ještě nikdy nebyl. Jestli bude nějaký závod v nejbližší době a budu stíhat časově tak to zkusím.
  • 0

#39 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 11:11

pepedami team napsal/a:
Roll ligu znám,ale na závodech jsem ještě nikdy nebyl.
Jestli bude nějaký závod v nejbližší době a budu stíhat časově tak to zkusím.

Kalendář akcí je TADY. Více na www.ceskykolobeh.cz nebo na www.kkplzen.cz
Budeme se těšit :) Každý nový koloběžkář je vítán!!
  • 0
Vložený obrázek

#40 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2010 - 15:33

Také jsem jeden z těch, co vlastní koloběžku a skoro všechny mé keše byly odloveny na koloběžce. Když jsem ji sháněl, tak jsem toho prolezl víc než dost a nakonec jsem si ji nechal vyrobit na zakázku, takže má třeba kotoučové brzdy. Jsem s ní naprosto spokojený, jezdím na ní do práce (asi 18 km denně) a loni jsem najezdil 4000 km. Průměrná rychlost v kopcovitém terénu je kolem 11 km/hod, maximálně ujetá denní dávka 75 km.
Prostě koloběžka je to nejlepší
Vložený obrázek
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama