Přejít na obsah


Fotka

Jak hromadne logovat ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#41 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:19

Osik: Chápu to dobře, že to tvoje nové makro dělá stejnou službu jako geocache_visits.txt, které generuje Oregon/Dakota/BeeLine? Nebo v tom je nějaká vychytávka navíc?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#42 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:25

Rufuc napsal/a:
Osik: Chápu to dobře, že to tvoje nové makro dělá stejnou službu jako geocache_visits.txt, které generuje Oregon/Dakota/BeeLine?
Nebo v tom je nějaká vychytávka navíc?

Jo, dělá to samé, akorát na začátek logu přidává pořadové číslo nálezu (předpokladem jsou všechny mé nálezy v databázi) a hlavně čas nálezu (to Oregon/... nedělá). Teda pokud to v makru neupravíš ...
  • 0

#43 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:32

Hmmm pár drobností navíc a hned to z toho dělá takovou šikovnou fičuru. To stojí za odskoušení. Díky Předpokládám, že nějakou drobnou editací tvého makra by šel poupravit "vzhled" výsledného logu. Např. nejprve čas nálezu, poté pořadové číslo keše v hranatých závorkách.Na druhém řádku log a na třetím text "IN: OUT:" šlo by to?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#44 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:39

Jasně, formát výstupu si každý (kdo se do toho podívá a někdy viděl kus programu) může upravit jak chce.

Prosím přejmenujte pak to makro z -Osik na něco jiného.
  • 0

#45 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 15:22

zLOST: delam to prozatim skoro stejne az na tu perlovou robotu.
stahnu field_notes do kompu, v poznamkaci napisu logy, a poradi nalezu (casy pisu v terenu), poslu monini a uploadnu na web a odklikam. pak jen import jarrym do gg a je to..
ale samo, ze se na logyourvisit 0.3 tesim :P
  • 0

#46 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 17:58

mikrom: tak ono je to cely zabaleny ve webovym udelatku, takze tam samozrejme nechybi ani to dodatecny upravovani logu.. zatim jsem na linuxu pouzival akorat skrysotlac a vsechno ostatni je pro me spanelska vesnice :)
  • 0

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 19:00

Ja pro zmenu vyzkousel nove vlastnosti noveho GJ 2.1.0 a podarilo se mi uploadnout field-notes na web. ;)

Pokud to chce nekdo zabudovat do nejakeho skriptu, tak takto:

1. vytvorte si soubor formft.ini s obsahem:
[control]
url=http://www.geocaching.com/my/uploadfieldnotes.aspx
submit=ctl00$ContentBody$btnUpload
multipart=1
[form]
ctl00$ContentBody$fuFieldNote=ft.txt

2. vyse zmineny soubor ft.txt je soubor s field-notes. Muze se pochopitelne jmenovat i jinak, pripadne muze byt ulozeny nekde jinde. Staci tam uvest jmeno i s cestou.

3. A pak uz se jen zavola GJ:
geojarryw.exe gj.ini setform formft.ini

  • 0

#48 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 19:03

>S474N
// hh:mm - cas nalezu
  Result := Result + formatdatetime('hh":"nn" "', dt);
// #nnn - poradi nalezu
  for n:=1 to id.count do if id[n-1] = GC.ID then Result := Result + '#' + IntToStr(n) + CRLF + CRLF;
// Obsah tagu 'fieldnote'
  if GC.TagHaveCategory('fieldnote') then Result := Result + ReplaceString(GC.TagValues('fieldnote'),'"','''') + CRLF + CRLF;
// Obsah Poznamky
  if GC.Comment <> '' then Result := Result + ReplaceString(GC.Comment,'"','''') + CRLF + CRLF;
// TFTC
  Result := Result + 'TFTC' + CRLF
// Fine
  Result := Result+ '"' + CRLF;

  • 0

#49 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 7:53

Sally&eL: abych rekl pravdu, tak na prvni pohled nevidim rozdil, ale to je jedno. Ted jsem to zkousel a zjistil jsem, ze pro moje ucely je to nepouzitelne, protoze to exportuje obsah poznamky, do ktere si ukladam poznamky k odlovu nebo k lusteni.
  • 0

#50 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 7:59

S474N napsal/a:
Sally&eL: abych rekl pravdu, tak na prvni pohled nevidim rozdil, ale to je jedno.

Ted jsem to zkousel a zjistil jsem, ze pro moje ucely je to nepouzitelne, protoze to exportuje obsah poznamky, do ktere si ukladam poznamky k odlovu nebo k lusteni.

Já taky, ale to není automatické nahrání logů ke keším, ale jen předvyplnění formulářů na gc.com pro log, kde to jde samozřejmě upravit. Proto mi celé to šaškování co jo a co ne připadá divné, protože pořád je možnost to zkontrolovat a upravit při logování na gc.com.
  • 0

#51 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 8:02

S474N napsal/a:
Sally&eL: abych rekl pravdu, tak na prvni pohled nevidim rozdil, ale to je jedno.

Ted jsem to zkousel a zjistil jsem, ze pro moje ucely je to nepouzitelne, protoze to exportuje obsah poznamky, do ktere si ukladam poznamky k odlovu nebo k lusteni.

tak si ten řádek zakomentuj, kde je problém?
  • 0

#52 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 8:33

V nulove ochote spolupracovat? B)
  • 0

#53 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 8:41

AHoj, tak me to eportni makro pripada super. Koukal jsem do zdrojaku a je to naprosto prehledne. Nemel by byt vubec zadny problem to zmenit. Diky moc
  • 0

#54 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 8:54

Parkis: nebrani mi tomu logicky nic. Ale v tom pripad nechapu vyuziti tohohle. Kdyz prijdu domu, tak si ten stazeny soubor z GPS rovnou vhodim na GC.com a proc tohle "mezisaskovani"s GG, do ktereho si to potom pekne dotahnu pres GJ i se svym logem. medwyn: viz vysvetleni co jsem psal Parkisovi.
  • 0

#55 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 9:16

S474N napsal/a:
Parkis: nebrani mi tomu logicky nic. Ale v tom pripad nechapu vyuziti tohohle. Kdyz prijdu domu, tak si ten stazeny soubor z GPS rovnou vhodim na GC.com a proc tohle "mezisaskovani"s GG, do ktereho si to potom pekne dotahnu pres GJ i se svym logem.

medwyn: viz vysvetleni co jsem psal Parkisovi.


hele ujasni si co vlastně chceš a proč sem vůbec píšeš. Nejdřív je to pro tebe nepoužitelné protože je tam poznámka, pak že je to pro nepoužitelné i bez ní a nakonec že to je vlastně celé k ničemu. Tak si radši běž stáhnout svůj soubor z GPS a nemusíš tady "mezišaškovat" na fóru, evidentně z tebe stejně nic užitečného nevypadne.
  • 0

#56 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 9:46

Parkis: no logicky, nez neco vyzkousim, tak se tezko k tomu mohu vyjadrovat. Navic nikde netvrdim, ze je to nepouzitelne pro tebe, nybrz PRO ME! Pisu sem proto, ze treba nekdo muze predpokladat neco jineho jako ja a abych mu usetril pripadny cas. Takze se zase uklidni pro zmenu ty, protoze tve prispevky maji opravdu vysokou informacni hodnotu.
  • 0

#57 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 10:07

S474N napsal/a:
Parkis: no logicky, nez neco vyzkousim, tak se tezko k tomu mohu vyjadrovat. Navic nikde netvrdim, ze je to nepouzitelne pro tebe, nybrz PRO ME! Pisu sem proto, ze treba nekdo muze predpokladat neco jineho jako ja a abych mu usetril pripadny cas. Takze se zase uklidni pro zmenu ty, protoze tve prispevky maji opravdu vysokou informacni hodnotu.


Však my už jsme se z mnoha dalších vláken tady dozvěděli že jsi zvláštní živočišný druh se specifickými požadavky a názory prakticky na cokoliv ;) A neboj, já jsem klidný dost. Akorát už mě nebaví číst tvoje plky u každého druhého vlákna. Klidně si to ber osobně, já nejsem typ člověka co by se bál říct názor na plnou hubu. Už tě nebudu svými vysoce informačně hodnotnými reakcemi obtěžovat, ono je to stejně házení hrachu na zeď.

//Sory za OT, script jsem vyzkoušel a funguje bezvadně, třeba mě do zas dokope k poctivému vyplňování časů nálezů, poslední dobou to dost flákám ;)
  • 0

#58 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 10:22

Parkis: procpak ten plural majesticus? Pokud te neco nebavi, tak to necin a proste necti. V pripade, ze bys mel pozadavek na rozsirene funkce (napriklad ignoraci), tak se obrat ve spravnem tematu na prislusneho administratora s zadosti o doprogramovani. Toto je diskusni forum a proste jsem puvodne myslel, ze to bude delat neco jineho, nez to dela. Pokud myslis, ze sdelit tuto skutecnost ostatnim prostrednictvim fora je neco spatneho, tak neco spatne opravdu je, ovsem ve tve hlave. ;)
  • 0

#59 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 11:46

Osik: prosím tě, mám poněkud hloupý dotaz: Jakým způsobem zakomponuji do výsledného souboru .txt poznámku? Pokud jsem si otevřel tvé makro v editoru a na daný řádek ve píši poznámku mezi "//", tak GG mně tvé makro po té nezobrazí. Předpokládám, že dělám něco špatně, ale co? EDIT: A, hurá, už jsem na to došel...... Omlouvám se za hloupý a otravný dotaz....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#60 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 12:19

vin-lin napsal/a:
EDIT:
A, hurá, už jsem na to došel......

Omlouvám se za hloupý a otravný dotaz....

Dotaz k tématu není NIKDY hloupý a otravný ... alespoň z mého pohledu.

A malé bezvýznamné plus za vyřešení problému vlastními silami :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama