Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#21 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 12:04

marekl napsal/a:Nechápu, proč tam nedali stejný displej jako v Coloradu. Zobrazení mapy na 160 x 240 je bohužel dost hrozné.

Rozlišení mi bylo zdůvodněno tím, že kdyby bylo větší, tak by displej nebyl tak dobře čitelný na slunci a dopadlo by to stejně jako na Coloradu (tady jsem byl upozorněn na nějaké fyzikální zákony). Zákazníci, na které je šedesátková řada směřována, údajně dávají přednost dobře čitelnému displeji před rozlišením. Malou útěchou může být, že displej podporuje 65k barev místo 256 a je to opravdu hodně znát, v tomto směru se displej hodně zlepšil a mapa vypadá dobře (to soudím podle GPSmap 78, kterou jsem měl možnost vidět).

alkes napsal/a:Snad by taky konecne mohl pribyt triosy kompas... jedna z veci, ktera by me na stare sedesatce citelne chybela.
+ rychlejsi procesor, vetsi pamet, wireless prenos.
Rekl bych, ze tam toho bude docela dost.

Tříosý kompas bude určitě, procesor je stejný jako v Oregonu 550, paměť bude 1,7GB u veze 62S a 500MB u verze s TOPO mapou. Wireless přenos bude také.

Co se týče toho displeje, tak to zase taková tragédie není, to chce prostě vidět na vlastní oči. Aspoň se bude mapa překreslovat pěkně svižně, protože se bude počítat jen polovina displeje oproti třeba Oregonu.
Jinak funkce by měli být dost podobné jako má současná šedesátka, nic by nemělo chybět, protože by ji tento model měl nahradit. Přesné specifikace se mi ale zatím nepodařilo sehnat, obzvláště dle posledních informací to vypadá špatně s podporou Wherigo.
  • 0

#22 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 13:09

Já můžu jen říct že v 95% jsem na šedesátce na mapu 3.1 PRO koukal v měřítku 300 až 120 m a při normálním pohybu se vše překreslovalo rychle a bez problémů. Samozřejmě při nutnosti posouvat se v mapě nastal problém s rychlostí překreslení, ale to má i Colorado sice jsou prodlevy menší, ale jsou! Díky většímu rozlišení Coloráda je jen možné používat navigaci pro prohlížení větší části mapy a nahradit tak částečně mapu papírovou, ale stále je to nouzovka. Řekl bych, že kombinace papírové mapy pro hrubé plánování a dobré navigace, i s malým rozlišením displeje, pro zobrazení detailních podrobností okolí je velmi funkční řešení. Pro mě je největší přínos Colorada v porovnání se starou 60CSx v dotykovém ovládání, v tříosém kompasu a v kompletní podpoře bezpapírového kešování.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#23 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 14:04

garfield napsal/a:
Pro mě je největší přínos Colorada v porovnání se starou 60CSx v dotykovém ovládání, v tříosém kompasu a v kompletní podpoře bezpapírového kešování.

To je tezky diskutovat s nekym, kdo ani nevi, jakou GPSku ma. ;)

Ale zpatky k tematu - trosku jsem googlil a podle ruznych zprav to vypada, ze "vnitrnosti" budou opravdu podobne jako u Garmin 78. Pokud by to nekoho zajimalo, tak technicka specifikace 78 je tady:

https://buy.garmin.c...=63601#specsTab

P.S. Jsem jedinej, koho zaujalo tohle?
• Includes a variety of essential outdoor apps, including compass, altimeter, and wireless
- Wireless co, kurnik? :)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#24 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 14:20

Sem se splet, no :) Tím wireless myslí ten jejich unikátní systém pro komunikaci s bezdrátovými měřiči tepu, kadence a v neposlední řadě možnost výměny obsahu mezi dvěmi kompatibilními navigacemi.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#25 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 15:07

hplus napsal/a:
P.S. Jsem jedinej, koho zaujalo tohle?
• Includes a variety of essential outdoor apps, including compass, altimeter, and wireless
- Wireless co, kurnik? :)

To bude udelatko pro bezdratovy prenos dat, ktere uz maji Oregony a Dakoty. Prakticke napriklad pro vymenu souradnic mezi dvema GPS, jenom skoda, ze to neni postavene na BT (teda aspon co jsem slysel), ale na necem proprietarnim.

edit: No jo, proc ja vzdycky nectu az do konce vlakna. Usetril bych si psani.:)
  • 0

#26 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 17:01

hplus napsal/a:Ale zpatky k tematu - trosku jsem googlil a podle ruznych zprav to vypada, ze "vnitrnosti" budou opravdu podobne jako u Garmin 78...


Přesně tak, dá se říct že úplně stejné. GPSmap 78ST jsem měl možnost dneska vidět ale Vložený obrázek
  • 0

#27 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 20:56

Tady přidávám další dva obrázky:

Vložený obrázek
Všimněte si tlačítka, pro vypnutí, zapnutí a na ovládání podsvícení, na pravé straně.


Vložený obrázek
Detail na ovládací tlačítka.

A ještě jeden velkej obrázek 62s

Vložený obrázek
  • 0

#28 kulin&janek

kulin&janek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2010 - 15:23

Tady jsou dalsi informace
http://www.gpsfix.ne...rmin-gpsmap-62/
  • 0

#29 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 9:26

Tak dnes se v zahraničních internetových diskusích začalo spekulovat nad tím, že nová GPSmap 62 serie by neměla obsahovat čipset Cartesio, ale SirfIV s HotFix® technologií, což by bylo jedině dobře! Je zajímavé sledovat rozdíly v českých a zahraničních diskusích. Zatím co u nás, se diskutuje nejčastěji o displeji s nízkým rozlišením, tak v zahraničí se více méně řeší jen použitý čipset. Lidé nejsou moc nadšeni tím, že by nová serie 62 měla obsahovat stejný čipset jako Oregon 550, prý ten čipset není žádná sláva...
  • 0

#30 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 19:18

Tady pár screenshotů:

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Jsou z GPSmap 78, který má dle mých informací naprosto stejné menu jako GPSmap 62.
  • 0

#31 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 17:05

pořád tam ale nevidím to wigo
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#32 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 19:04

mwh napsal/a:
pořád tam ale nevidím to wigo

Tak poslední informace, které mám ze zámoří, jsou takové, že podpora Wherigo nebude.
Důležitá je také informace, že FW nové 62 vychází ze současné 60 série, takže by měla nová 62 série umět to samé, plus něco navíc. Nicméně jsem byl upozorněn, že první FW nemusí obsahovat všechny nastavení.
  • 0

#33 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 19:15

Co si budem říkat, není divu, že to WIGo nebude podporovat. Všichni moc dobře víme jak to je s celým vývojem WIG....
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#34 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 20:23

Na druhou stranu - nevidim duvod, aby to tam nedali, kdyz to ten HW utahne. Stejne jako podpora listingu neni dokonala, ale je tam - a prinosna je, ne? (Treba kdyz dojdou baterky v MDAcku) B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#35 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 20:38

přijde mi to divné že by to tam nedaly když je to tak pokrokoví přístroj ikdyž dakota ho taky nemá.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#36 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 21:29

Me by se libila SIM uvnitr. Telefonovat s GPSkou, zavolani 112 pro pripad nouze, online pristup kdyz si neco zapomenu dopripravit doma ...
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#37 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 13:42

Další obrázky:

Vložený obrázek

Vložený obrázek

A už je to i oficiálně na stránkách Garminu:

GPSMAP® 62
https://buy.garmin.c...=145&pID=63800#

GPSMAP® 62s
https://buy.garmin.c...D=145&pID=63801

GPSMAP® 62st
https://buy.garmin.c...D=145&pID=63802
  • 0

#38 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 13:50

Už v prodeji:

https://buy.garmin.c...ID=63802#mapTab
  • 0

#39 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 13:57

Product Available: 3rd Quarter Currently there are no dealers available. ;)
  • 0

#40 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:02

Jinak už mám potvrzeno, že podpora Wherigo v GPSmap 62 series nebude.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama