Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#41 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:07

Jinak Garmin novou modelovou řade GPSmap 62 přestavil zde:
http://garmin.blogs....-handheld-.html
  • 0

#42 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:11

To je hustý na oficiálních fotkách jsou na displeji ikony pro zoom mapy jako na beztlačítkových modelech ;) Ať žije Photoshop :D EDIT: naofiko stránkách Garminu to není, je to jen na fotce na navigovat.cz
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#43 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:16

garfield napsal/a:
To je hustý na oficiálních fotkách jsou na displeji ikony pro zoom mapy jako na beztlačítkových modelech ;) Ať žije Photoshop :D

No jo, tak to dopadá, když se někdo snaží upozornit na novou funkci (BirdsEye) a nechce s tím mít moc práce...
  • 0

#44 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:18

Takže je to vlastně stejne jako dakoty, jen to nema dotykac a je to vetsi cihla...
  • 0

#45 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:19

garfield napsal/a:
To je hustý na oficiálních fotkách jsou na displeji ikony pro zoom mapy jako na beztlačítkových modelech ;) Ať žije Photoshop :D

Ted jsem to chtel psat, k cemu tam ty touchscreen buttony maj :D, kdyby to nebylo z ofiko stranky Garminu tak bych tomu nevenoval pozornost :D
  • 0

#46 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:21

Numira napsal/a:
Takže je to vlastně stejne jako dakoty, jen to nema dotykac a je to vetsi cihla...

No já nevím, já bych řekl, že to jsou naprosto rozdílné přístroje. Jak po stránce ovládání, tak vzhledu menu, funkcí a celkovou konstrukcí.
  • 0

#47 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:23

Tak jsem teď dostal odpověď na můj dotaz, jaké bude mít 62 konektory. Takže bude mít miniUSB a konektor na externí anténu. Sériový 4-pin už mít nebude.
  • 0

#48 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:56

Brabenecz napsal/a:
Jinak už mám potvrzeno, že podpora Wherigo v GPSmap 62 series nebude.

Ja myslim ze jo :D
Vložený obrázek
  • 0

#49 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 20:28

Takže tady je schrnutí toho, co o nové serii GPSmap 62 zatím vím: Displej 160x240 s 65k barvami. Měl jsem možnost vidět fotky 62st, 60CSx a Oregon 550t a na sluníčku je čitelnost 62st srovnatelná s 60CSx, což je úplně skvělé. Ač má displej malé rozlišení, tak díky podpoře 65k barev není zdaleka tak zubatý, jako na 60CSx. Byl jsem upozorněn, že tato modelová řada je dělána do nejnáročnějších podmínek a tam je důležitější čitelnost, než jemné rozlišení. Zadní kryt je přichycen stejným systémem jako je na současné šedesátce s tím, že má úchytný systém z Oregonu, takže budou kompatibilní držáky s Oregonem/Coloradem, se současnou šedesátkou bohužel ne. Nad krytem baterií je gumová krytka konektorů, pod kterou je miniUSB a konektor externí antény. Sériový 4-pin konektor přítomen nebude. Stejně tak chybí závit pro uchycení takového toho "špuntu", co má šedesátka pro uchycení na klips na opasek a do držáků. Jinak nově je tlačítko pro zapínání na pravé straně, po jeho stisknutí se otevře menu podobné tomu na Oregonu (datum, čas, intenzita podsvícení, stav baterií, stav GPS). Nové menu bude jezdit jakoby do stran (je to akorát jiné přepínání listů) půjde nastavit klasické přepínání tlačítkem Page, jako je na 60. Funkce budou víceméně stejné jako na současné šedesátce akorát bude prostě kompletně nový design celého prostředí. V menu přibude budík a bezdrátové sdílení waypointů a trackogů. Podporován bude také pás pro měření pulsu a další bezdrátové příslušenství od Garminu. Půjde se nechat navigovat na souřadnice uložené v EXIF fotky na paměťové kartě, dokonce se ukazují malé miniatury fotek, když se na ni klikne, tak se miniatura trochu zvětší, nicméně 62 nemá vestavěný prohlížeč fotek. Možná časem v novém FW, když už umí načítat miniatury. Bude i možnost ukládání tracklogů na microSD kartu, akorát se snažím ještě zjistit podrobnosti, jestli to bude jako na 60 každý den, nebo jako na Oregonu po zaplnění paměti 10000 bodů. Další novinkou je podpora GPX souborů z geocaching.com Takže půjde nahrát seznam keší i s údaji o terénu, obtížnosti, nápovědě, poslední logy atd. Mělo by jít nahrát až 5000 keší, ale to prý záleží na FW. Wherigo podporováno nebude. Dále se hodně spekuluje nad použitým čipsetem, ještě to nemám potvrzeno, ale mělo by se jednat o SiRF IV. Takže to je asi zatím vše.
  • 0

#50 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 23:02

Tak už jsem potkal i první reklamu na nový GPSmap 62st.
  • 0

#51 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 23:13

...samé radostné zprávy. Má milá 60CSx už je po téměř 4 letech řádně ojetá a Oregon 550 leži nenáviděn v práci v šuplíku.Ale 62 vypadá veeelmi geosexy.
  • 0

#52 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 7:20

Už dlouho vlastním 60CSx. Hodně jsme spolu prožili. Párkrát jsem měl na víkend půjčený Oregon a kešoval se dvěma navigacemi. Porovnání mělo jednoznačný výsledek - šedesátku za nic nevyměním. Nyní došlo ke změně v mém uvažování. Dvašedesátka by mne mohla v mnohém uspokojit. Nebudu ale průkopníkem, před zakoupením bych ji chtěl nejprve v terénu řádně otestovat. Navíc nastává další problém, kam s mojí starou, věrnou, nezničitelnou, spolehlivou, přesnou, ...
  • 0

#53 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 9:45

Do ČR dorazí šedesátdvojka v průběhu července ;)
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#54 LuLaMO

LuLaMO

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 12:53

Hmmm tak ted kdyz je venku 62ka, tak by mohla klesnout cena 60tce, ze? :-) Minimalne tak o 2500 kc....jsem pred nakupem GPSsky a uvital bych to hodne. I kdyz se asi to nestane :-) a stejne budu muset dat balicek za GPSku. Ale 62 vypada ze bude hodne dobra alternativa k Oregonu.
  • 0

#55 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 14:43

LuLaMO napsal/a:
Hmmm tak ted kdyz je venku 62ka, tak by mohla klesnout cena 60tce, ze? :-) Minimalne tak o 2500 kc....jsem pred nakupem GPSsky a uvital bych to hodne. I kdyz se asi to nestane :-) a stejne budu muset dat balicek za GPSku.
Ale 62 vypada ze bude hodne dobra alternativa k Oregonu.

Cena určitě neklesne, spíš se šedesátka přestane prodávat, k tomu by ale mělo dojít až někdy na konci roku.
  • 0

#56 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 15:26

LuLaMO napsal/a:
Hmmm tak ted kdyz je venku 62ka, tak by mohla klesnout cena 60tce, ze? :-) Minimalne tak o 2500 kc....jsem pred nakupem GPSsky a uvital bych to hodne. I kdyz se asi to nestane :-) a stejne budu muset dat balicek za GPSku.
Ale 62 vypada ze bude hodne dobra alternativa k Oregonu.

Nedavno jsem v akci na jednom americkym e-shopu videl 60CSx za 199USD, coz uz je hodne slusna cena. Ale pokud mas o 60ku za levny peniz zajem, tak pockej, az prijde 62ka a ona se nejaka ve frcu objevi. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#57 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 16:14

klidně bych jí bral teď mám 300 ale vadí mi že 62 nemá wherigo. neuveřitelně mě totiž sere displej na 300.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#58 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 1:11

Pár obrázků nového prostředí:

Vložený obrázek Vložený obrázek

Vložený obrázek Vložený obrázek

Vložený obrázek Vložený obrázek

Vložený obrázek Vložený obrázek

Vložený obrázek Vložený obrázek

Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#59 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 22:27

Novinkou není, že nová řada GPSmap 62 by se měla v Americe začít prodávat 23. července. Ceny v předprodejích na internetu jsou: GPSMAP 62; $339.95 GPSMAP 62S; $439.95 GPSMAP 62ST; $539.95 Což není zrovna málo... U nás bude nová řada GPSmap dostupná během srpna. Oficiální ceny budou: GPSMAP 62; 9990 kč GPSMAP 62 PRO; 10990 kč GPSMAP 62S; 10990 kč GPSMAP 62S PRO; 11990 kč GPSMAP 62ST; 11990 kč GPSMAP 62ST PRO; 12990 kč
  • 0

#60 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2010 - 13:24

Nová řada GPS přístrojů GPSmap 62 má už i svůj geocoin:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama