Přejít na obsah


Fotka

Poradíte jakou značku bot na turistiku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#21 Twada

Twada

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 22:46

Osobne, kdyz se divam na cenu, tak pokud jeste maji v Rockpointech, tak jsem koupil Zamberlan Expert Plus GT (celokozena, cervena, vibram podrazka, gore-tex) a podle meho do vyprodani zasob za 3990,-. Maji to jako tridu Alpy (bota na vysokohorskou turistiku a velkou zatez). Podrazka uplne v pohode, da se za cca 1500,- stejna pak vymenit az se ochodi (dela to firma ve Zline a maji ty stejne podrazky). Jinak upnuti rychloupinacich (takze i ramovych) macek samozrejmosti. Mam s tim osobni zkusenost (koupil jsem a moji znami taky). I chuze v hlubokem snehu v Alpach (ostatni na skialpech, my pesky :-) ) v pohode. Test s recenzi zde: http://www.rockpoint...uality/?aid=643 Jeste maji v nekterem shopu i s gumovou obsadkou (barva tmave seda tech bot)....ty ted mam, bo ty cervene mi slohnul kamos, jelikoz mu "lepe" sedely.
  • 0
Tw.

#22 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 6:51

Žjo, no to sou určitě všecičko parádní boty, ale není to tak trochu příliš nadupané? Já jsem fanda značky Merrell a myslím že s těmahle http://www.merrell.c...talog[uid]=9812 v cenové akci u Sportisima , taky nesáhneš vedle.
Výhodou je cena, to že jsou lehoučké ale přitom pevně drží tvar, a prodyšnost. No ale asi na hardcore terén tak to ne. Nicméně na každodenní kešování a chození po českých luzích a hájích (i skálách) myslím že budou OK.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#23 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 7:19

U těch merrellů je 'blbá' ta síťová vrstva, rychle se mi to roztrhalo. A to nejsem kdoví jaký prase.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#24 Consolador

Consolador

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 7:58

Každopádně si dej pozor na tvrdost podrážky. Dle toho se obvykle odvíjí i cena. Vyber si dle toho, kde je budeš nejčastěji používat. Měkčí do města, střední do běžného terénu a tvrdé na vysokohorskou turistiku. Já volil střední s tím, že je používám jen když jdu na outdoor (Scarpa Kailash GTX). Do města už jsou tvrdší, ale v zimě se dají použít.
  • 0

#25 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 8:10

Někdy potkám v Praze ve Stromovce výletníky v takových pohorkách, že se o nich mnohým skutečným zálesákům ani nezdá :D:D:D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#26 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 8:43

Bisaci: ted maji ty same nizke za 1499 v akci.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#27 MaLuPeS

MaLuPeS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)
  • LocationDěčín

Publikováno 17 červen 2010 - 9:06

pouzivam Zamberlan a Reichly a na VHT Meindly a Lasportiva
  • 0

#28 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 9:08

bodlak napsal/a:
Dobrý den, jaké boty máte v 48.
:o :o
:( Tak zase nic, děkuju, nashledanou.


:D Tak zkus nadměrnou obuv na Žižkově;) Jinde se boty na chlapy schánějí špatně. Všude mají pouze boty pro "podmíráky" a děti:D :D
  • 0

#29 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 11:05

kapsa napsal/a:

honny napsal/a:kapsa - odkazy, reference? :) Potrebuju ted nejake, moje low & entry class Raichle se zacinaji loucit.

Tohle neni bezne zbozi, takze nejake reference nebo podrobne info najdes tezko, navic za tyhle penize je maji jen v armyshopu v Holoubkove ale fakt to stoji za to :
http://www.us-armysh...uemart&Itemid=3

Buď je to nějaký vyběhlý model, nebo je to padělek. Takový typ firma Belleville nevyrábí.


http://www.bellevill...m/stylesall.php
Originál je v ceně okolo 170 USD.
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 11:54

bertlak: taky uz jsem se na to dival a nenasel je tam. Podle me to spis bude neco hodne staryho. Ono i ten tvar, siti, respektive cely design tomu odpovida.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2011 - 13:16

Na kapsovo doporučení jsem si tyhle botky sehnal a zatím spokojenost, jen si je ještě musím pořádně rozšlápnout :)

Co se týče pochybností o jejich původu - je to model někdy z roku 99-2000 a tak už zřejmě v aktuální nabídce nebudou. Nicméně zdá se že pro armádu se ještě pořád vyrábí. Pokud se v tom chce někdo ještě povrtat tak v NATO jsou vedeny pod NSN 8430014718226
  • 0

#32 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2011 - 13:49

Já mám tyhle a jsem nadmíru spokojenej.

http://prabos.cz/cz/...651-desert.html
  • 0

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2011 - 14:15

Bisaci napsal/a:
Žjo, no to sou určitě všecičko parádní boty, ale není to tak trochu příliš nadupané? Já jsem fanda značky Merrell a myslím že s těmahle http://www.merrell.c...talog[uid]=9812 v cenové akci u Sportisima , taky nesáhneš vedle.
Výhodou je cena, to že jsou lehoučké ale přitom pevně drží tvar, a prodyšnost. No ale asi na hardcore terén tak to ne. Nicméně na každodenní kešování a chození po českých luzích a hájích (i skálách) myslím že budou OK.


Ten odkaz tedy nejde, ale já taky nedám na Merrell dopustit.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2011 - 16:37

Za sebe rozhodně doporučuji Salomon. Postupně jsme na boty této značky přešli všichni z rodiny. Pohodlně se nosí, hodně vydrží (mám jedny, které už táhnou 4. rok a pořád to na nich kromě odřeného loga není znát) a dokonce od té doby, co je nosím, tak mi doktorka přestala vytýkat spadenou klenbu na noze.
  • 0

#35 elduno

elduno

    El Důňo

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2011 - 16:42

Zeptejte se prodejcu na mnozstvi reklamaci bot Merrell s membranou GTX - kolekce od roku cca 2009 a novejsi ;-) Samozrejme, bezny prodejce vam pravdu nerekne. Kvalita vyrobku Merrell sla velmi rapidne dolu, ale pokud se chcete prevsedcit osobne... Pred temi nekolika malo lety se z Merrellu stala obycejna "masovka" a kvalita tomu zkratka odpovida. Jako boty na prochazku do mesta, bez membrany? Klidne, jsou velmi pohodlne, prijemne se v nich chodi. Pokud mohu doporucit konkretni znacky, u bot s membranou (Gore-tex, zadne napodobeniny). Kvalitnich vyrobcu je na trhu spousta - volte radeji znacky Salomon, Prabos, Aku, Garmont, Viking, Raichle... Typu outdoorove obuvy je velke mnozstvi a zkuseny prodavac vam urcite poradit, co se tyce parametry boty, vhodne vysky, pouzite podesve...
  • 0

#36 Jurasa 100

Jurasa 100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2011 - 16:59

www.saltic.cz
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#37 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2011 - 19:43

Z vlastních zkušeností Merrell nedoporučuji. Já i manželka jsme si koupili cca před 3mi lety lehké letní síťované boty (už nejsou v nabídce tuším, že stáli 1 990,- Kč jedny), které si nikdy nesedly, dodnes je nosím minimálně a vždy z nich mám puchýř. Navíc se rozpadají. Dále jsem si koupil (před dvěma lety už také nejsou v nabídce za cca 2 500,- Kč) turistické kotníčkové Merrelky s goretexem a bohužel s nimi opět nejsem spokojený. Goretex vůbec negotetexuje, začalo do nich téměř okamžitě zatékat a to jsem s nimi v potoce nebyl. Stačí jim orosená tráva. I tak jsem je nosil jen do sucha a už praskají. Doplňky na botě se jeví jako šité, ale jsou jen nalepené a už se odepují, tkaničky se rozpadají. Takže tuto značku nedoporučuji. Také jsme si koupili s manželkou vysoké boty na náročnější turistiku značka Zamberlan s goretexem za 2 990,- Kč jedny. Tyto boty nás dost překvapili, téměř bez údržby jsme s nimi nepřetržitě chodili celoročně po keškách po všech možných terénech. A pořád drží , no maželce začínají lehce propouštět vodu, moje zatím drží. Naposled jsem si koupil Meindlovky nový model Islandů a po 150km jsem s nimi zatím moc spokojený. Sice jsou na naší republiku trochu předimenzovaný, ale chtěl jsem si koupit kvalitní boty se kterými budu mít vystaráno. Doufám, že jsem trefil do černého. Samozřejmostí pak je kvalitní ponožka letní/zimní. www.meindlboty.cz
  • 0

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 8:51

No nevim, mit doma 3 roky ve skrini a potom se divit, ze membrana "nefunguje". No nic, radeji se zdrzim komentare.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#39 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 10:15

Já mám oblíbené KEENy:
http://www.keenfootw.../trailhead.html :)
Jak vyšší, tak na léto sandály...
Prodává je RockPoint - v Praze na Floře v nákupním centru mají přímo Keen-obchod.
Myslím, že SPHERE slevu lze uplatnit...
  • 0

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 10:35

honza-pavla napsal/a:
Z vlastních zkušeností Merrell nedoporučuji.
.......


No, já nevím, kupuju hlavně nízké Merrell na každodenní nošení a jsou to jediné boty, které na noze vydrží, prakticky nepřetržitě, 2 roky.

Relativně nedávno koupená bota Head už je v kontejneru, rozpadla se.

S výdrží Goretexu zkušenosti nemám, ale obecně si o membránách v botách myslím svoje. Ty, co mám právě na nohách, membránu mají a v potoce do nich neteče a mokrou trávu taky zvládnou. Ale já na běžné nošení nepromokavou botu nevyžaduji.

Ještě mám jedny Merrel, lehké kotníčkové, bez membrány, letní trekovky. Zatím spokojenost, ale ty tolik nenosím.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama