Přejít na obsah


Fotka

Poradíte jakou značku bot na turistiku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#81 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 15:05

Reklamní okénko: http://triop.cz/kata...id=113&kat_id=2 Nejlepší boty mého života. Srovnatelně vydržely jen staré pohorky od AKU.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#82 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 16:16

 

 
 

Salomon má podobný systém rychlozavazování, říkají tomu Quicklace. Mám to na jedněch trekovkách a dcera taky, funguje to výborně. K utažení sice potřebuješ dvě ruce, ale je to rychlé, během chůze se to nepovoluje a hlavně se tím bota dá krásně rovnoměrně utáhnout - na rozdíl od normálních tkaniček, kde obvykle máš utažený jen vršek a spodní část je volná. Právě jsem si objednal jedny na letní chození, mají je na mall.cz v akci - tady.

 

 

No ja porizoval tyto http://www.a3sport.c...ltr-gtx-s366996 , za pravda ponekud vyssi peniz nez maji ted a nejak mi ten system nevyhovuje. Sice ano, rychle pevne utazeni, fajn. Ale co dal s tou plastovou bambuli na konci delsich lanek, z pod jazyku vypadavaji, navic jsou tam neprijemne. Pokud jsem je nechal plandat odstredivou silou se nejednou o sebe zasekly pri chuzi a je to na velkej drzkopad....


Tento příspěvek byl upraven od Lukas&Verca: 30 červen 2015 - 16:19

  • 0

#83 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 16:40

Lukas&Verca: No proto je na vnější straně jazyka taková kapsička, do které se volný konec tkaničky včetně toho plastového prvku zastrčí. Tam to spolehlivě drží po celou dobu co máš boty na noze, nikde nic neplandá, netlačí ani nepřečnívá. Kapsička je tak nenápadná, že sis jí asi nevšiml...

 

PS: Ten tvůj odkaz na boty nefunguje, tenhle je správně. Když si obrázek boty zvětšíš tak je na něm vidět jak je tkanička do kapsičky zastrčená.


  • 2

#84 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2015 - 20:00


  • 0

#85 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2015 - 7:30

 

PS: Ten tvůj odkaz na boty nefunguje, tenhle je správně. Když si obrázek boty zvětšíš tak je na něm vidět jak je tkanička do kapsičky zastrčená.

Aha, tak toho jsem si nevsimnul, diky . Vyzkousim ;)


  • 0

#86 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2015 - 8:30

Už po dva roky den co den v létě, v zimě, v práci i na výletech mám na nohou tyto:

Salomon Elios Mid 3 GTX

Až na ošlapaný vzorek (proto jsem si před pár dny koupil nové, aby mi to v lese neklouzalo) nejeví zádnou známku poškození a do práce je budu nosit stále dál. Žádné prasklé švy, žádné odlepení podrážky, prošoupané vnitřky apod.

Už jsem oddělal více bot takovéhoto typu, ale tyto vydržely nejdéle. Evidentně povedený model.


  • 0

#87 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2015 - 21:38

Na hodně úzkou nohu doporučuju boty Columbia. Nemám žádnej hi-tech model, ale stály 1100 kč a za tu cenu jsou podle mě dobrý.
Od jara do podzimu je měnim za sandále...

Nejdýl v životě mi vydržely klasický kožený farmářky, snad 10 let –a ještě když jsem se vyhazovala, tak byly plně funkční.

Rozhodně si NEkupujte ten salomoní rychlozavazovák, stejná zkušenost jako už někdo psal, "tkaničky" hned manželovi prořízly botu na několika místech :((


  • 0

#88 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 9:43

Slibovaná fotka. Moc na ní vidět není, ale proříznuté poutko a prosvítající bílá látka pod proříznutou vrchní černou při troše fantazie ano ...

 

Hm, tak slibovaná fotka se nekoná ... musím to ještě nastudovat :rolleyes:

 

Edit: tak snad už slibovaná fotka :ph34r: :

Salomon.png


Tento příspěvek byl upraven od va3: 02 červenec 2015 - 13:03

  • 0

#89 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 12:31

Mám Salamon Speedcross 3GTX a jsem maximálně spokojený. Také mají již uvedené quicklace™ šněrování / rychlozavazovák / a nemám s tím sebemenší problém. Žádné prořezávání, nebo že by koncovka quicklacu tlačila do nártu při pohybu, jsem nezaregistroval.


  • 0

#90 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 12:46

Moje oblíbená značka je KEEN. Nosím je do města, do práce, do lesa i do hor a vydrží řadu let. Vyzkoušené a opakovaně koupené mám sandály NEWPORT a ARROYO II W, pod kotník TARGHEE II W a vyšší TARGHEE II MID W a v zimě REVEL W. Obrovskou výhodou je, že podrážka těchto jmenovaných typů drží opravdu dobře na skále a kamenech, a že jsou široké a pohodlné. Nevýhody mají dvě: látková část se promočí (možná by pomohla impregnace, kterou nepoužívám) a cena je fakt vysoká (během roku jsou ale různé slevové akce, takže se dá min 1.000 Kč na vybraném modelu ušetřit). Pár let jsem v sandálech chodila od jaro do zimy úplně všude, jako píše Jacka a vydržely toho hodně.


  • 0

#91 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 13:19

Keeny jsem si koupil v bazaru, co býval v Černošicích. Sandály za 300, perfektní do lodě, nekloužou a chrání špičku nohy, když se holt musí rychle do kamení. Polobotky za 400, nosím je několik let a spolu s Camelem moje nejmilejší městské botky. A to mám štíhlé chodidlo, mohl bych mít i jiné botky, přesto jsou mi pohodlné. Moje geožena, jež má tlapku spíš medvědí, ani jiné trekovky už nezkouší, má nízké a vysoké keeny a je plně spokojená.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#92 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 13:34

Vyšší Keeny mám taky, odolné, pohodlné, noha v nich bezvadně drží, ale jednu vadu přece jen mají. Tvrdá podrážka způsobuje, že po asi dvaceti kilometrech mi úplně ztuhnou nohy a další chůze, zejména po asfaltu se stává utrpením. Ale to nemusí být botami, že :wacko: .


  • 0

#93 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2015 - 16:04

Na asfaltu se moc chodit nedá. Když jsme ještě vymýšleli stokilometrové pochody, tak jsme se silnic drželi jen za tmy, kdy se zase dá noha snadno vymknout v terénu. Jak se rozednilo, honem jsme přešli na polní a lesní cesty.


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#94 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2015 - 21:26

Teď jsem si nakonec po zde zveřejněných zkušenotech s rychlouvazováním koupil ve slevě ve Sportissimu Adidas TERREX SWIFT R GTX a jsem naprosto nadšen - netlačí, perfektně sedí (mám širší a vyšší nárt), na skále i prašné cestě drží jak přibité (prý mají podrážku od Continentalu) a po brodění cca 6 cm vody uvnitř ani kapka. Jediné co bych uvítal je zpevnění kotníku, možná jsem měl sehnat kotníkovou verzi.


  • 0

#95 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2015 - 12:00

Tak jsem prave koupil Scarpa R-EVO GTX PRO. Prvni dojmy naprosto super, ale jestli to byla dobra koupe vam reknu az za par let :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama