Přejít na obsah


Fotka

Garmin a zahraniční mapy zdarma (návod)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
136 odpovědí na toto téma

#41 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 19:55

Podle návodu jsem stáhnul Slovensko (všechno šlo hladce), ale když se teď na to dívám na GPS, některé části chybí. Prostě chybí mi tam 3 obdélníky mapy, místo nich prostě nic. Poradí někdo, co se s tím dá dělat? Oregon 450 - na kartě pod názvem "slovensko.img" společně s českou "gmapsupp.img" - obě jde normálně zapnout/vypnout
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#42 mirulinm

mirulinm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 13:14

dobry den,mam maly problem s nahranim map na sd kartu vista hcx a nechci zakladat dalsi diskus.Nahraju mapu nemecka ve spravnem souboru viz navod v tomto diskus,primo na kartu bez mapsource.Kdyz ji vlozim do GPS,tak karta ukazuje mapy:0,ostantni:675mb.Tak nevim kde je chyba,jde o open street mapy
  • 0

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 13:17

Ona HCX podporuje libovolne pojmenovane soubory s mapami? :o
  • 0

#44 mirulinm

mirulinm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 14:47

jo,to kdybych vedel.Bral jsem to podle navodu v tomto foru,ze vista hcx ma dany format pro mapy.Evidentne teda ne
  • 0

#45 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 16:10

nejake US mapy
http://www.gpsfilede.../maps/state/all
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#46 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 16:41

mirulinm napsal/a:
jo,to kdybych vedel.Bral jsem to podle navodu v tomto foru,ze vista hcx ma dany format pro mapy.Evidentne teda ne


Daný formát samozřejmě ano, ale ten soubor s mapou/mapama se vždy MUSÍ jmenovat GMAPSUPP.IMG. Jiného si vůbec nevšimne...

Libovolný název souboru (samozřejmě bez českých znaků a dalších podobných paznaků) umí načíst až Colorado a samozřejmě i novější modely Garmin GPS, tzn. Oregon, Dakota, GPSMap 62/78 a předpokládám, že i momentálně nejnovější Montana.
  • 0

#47 Cvrckove

Cvrckove

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 17:03

pepa.z.pocernic napsal/a:

harald.cz napsal/a:
Pokud nemáte v GPS SD kartu, pak b y mělo fungovat i to, že v bodě 7 si stávající soubor gmapsupp.img zazálohujete do jiného adresáře a nahradíte jej tím staženým. Po návratu ze zahraničí pak jen obnovíte ze zálohy původní mapu. To už ale vyžaduje trochu nastavování map na GPS.

Chtěl bych upřesnit, že Dakota, asi i Oregon a možná i jiné umožňují ten soubor přejmenovat a provozovat v GPS více map v různých souborech najednou. Není tedy nutné bez SD karty nic nahrazovat.


Poradíte někdo, jak a co přejmenovat ?? stáhnul jsem úspěšně mapu Kypru, ale při nahrání do Dakoty mi přemaže topo pro 2010 , ale Worldvide Basemap zůstává... Přejmenovat někde v adresáři Dakoty? Díky za radu. ( soubor dmapsupp tam nemá žádnou příponu..? )
  • 0

#48 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 17:40

paráda děkuji !!!!
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx

#49 Cvrckove

Cvrckove

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 18:22

Tak se už podařilo, přejmenoval jsem v adresáři Dakoty a kupodivu vše funguje.
  • 0

#50 mirulinm

mirulinm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 17:09

na sd karte mam nahranou mapu nemecka ve formatu gmapsupp.img.Kdyz to vrazim do visty hcx tak mapy nevidi,jen ostatni tak nevim kde delam chybu.vite to nekdo?diky za pripadnou pomoc
  • 0

#51 vevky

vevky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 18:24

myslím, že je potřeba na kartě vytvořit složku garmin a do ní dát uvedený soubor.
  • 0

#52 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 21:25

vevky napsal/a:
myslím, že je potřeba na kartě vytvořit složku garmin a do ní dát uvedený soubor.


Přesně tak. :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#53 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2011 - 7:41

Taky bych taky potřeboval poradit nebo nápad jak s něčím vydrbat. Stáhnul jsem si z CloudMade mapy tří prefektur v Japonsku, ve formátu img, přejmenoval na tokio, chiba a kanagawa, nahrál na SD v Oregonu 550, do adresáře garmin, ale v GPS se mi zobrazuje jenom jedna (ta první nahraná) a ty další dva souboru přístroj vůbec neidentifikoval. V čem by mohhl být problém?
  • 0

#54 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 10:28

Neni img jako img. ;-) V tomto Garmin nemuzeme pochvalit.... Garmin pouziva dva logicke typy img souboru mapove dlazdice a mapove sady. Mapove sady obsahuji mnoho mapovych dlazdic a dalsi informace. Takze musis nejdriv zjistit, jestly ty img soubory jsou mapove sady nebo mapove dlazdice. Pokud mapove dlazdice, tak z nich nejdrive musis udelat mapove sady. To udelas treba instalaci map do Mapsource. Treba programem MapsetToolkit, ale jsou i jine. A z Mapsource je pak nahrajes do GPS. Pokud to jsou mapove sady a nezobrazuji se, tak mozna maji stejne cislo mapy a koliduji. Mapy nesmeji mit stejne cislo. Na prozkoumani img souboru je asi nejlepsi GMapTool. Jinak nejake free mapy Japonska mam, mohu ti je tedy nekam nahrat.
  • 0

#55 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 9:52

Super vlákno! Díky!
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#56 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 20:22

Já nemohu pořád přijít na to, abych si přes GmapTool spojil do Jednoho všechny slovenské a české kraje dohromady a měl to jako "gmapsupp.img" Já za par dní odjíždím na Slovensko vlakem a docela rád bych, aby mi tam fungovala na navigacu československá mapa. Já mám navigaci "Garmin Etrex Vista" HCx
  • 0

#57 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2011 - 16:49

Zalezi, jake mapy (mapove listy nebo mapove sady?) chces spojit. Pomoci GmapTool muzes spojit mapove sady, t.j. mapy vyexportovane z Mapsource na kartu GPS. V tvem, pripade bys vyexportoval z Mapsource mapy pro CR, pak mapy pro SR a nakonec je spojil v GmapTool. (Take muzes z Mapsource vyexportovat mapy CR a SR soucasne). Pokud mapy nemas v Mapsource a pro kazdy stat mas nekolik img souboru, pak mas dve moznosti. Bud mapy nejdrive nainstalujes do Mapsource pomoci MapsetToolkit (nebo nejakeho podobneho programu) nebo posles primo do GPS (nebo na kartu) pomoci Mapsend (nebo SendMap - proste tak nejak... ;-) ). Jak presne, to nevim, nikdy jsem ho nepouzival.
  • 0

#58 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2011 - 17:35

nema nahodou vista omezeni na velikost mapy? resp malou pamet?
  • 0

#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2011 - 17:47

Vista HCx ma jako pamet pametovou kartu... a omezeni mela 2GB, s poslednimi firmwary 4GB na mapovou sadu. Stejne jako mnohem modernejsi kousky. :P

Ale jak uz tu bylo receno, neumi libovolne pojmenovane soubory s mapovymi sadami!
  • 0

#60 brzozin family

brzozin family

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2011 - 20:31

Jak to tady tak čtu, asi si raději koupím klasickou papírovku :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama