Přejít na obsah


Fotka

Dakota nebo eTrex


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 Thomaso89

Thomaso89

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 16:51

Zdravím, chtěl bych znát názor někoho zkušenějšího v navigacích, hledám nějakou navigaci na geocatching a pro tůry v přírodě, koukal jsem, že by nejlíp vyšla nějaká z řady eTrex nebo Dacota, tak maximálně do cca 7 000kč a chtěl bych se o nich něco dozvědět abych nevyhodil peníze oknem popřípadě i který model z uvedených řad je asi nejlepší. Díky za odpovědi. ;)
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 17:09

Jdi na Garmin a porovnej si je technicky... Jdi na szbozi.cz a porovnej si je cenově... Projdi si zdejší vlákna o Dakotě a o eTrexu... Záleží na tom, co od navigace očekáváš. Za mne rozhodně Dakota 20 :D
  • 0

#3 Thomaso89

Thomaso89

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 22:34

Koukal jsem na to a už vybírám mezi eTrex Vista HCx PRO a Dakota 20, cenově to výjde tak na stejno, chtěl bych aby byla nějak "přátelská" na ovládání a hlavně aby ukazovala přesně! Takže bych chtěl znát víc zkušeností ze strany majitelů :)
  • 0

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 22:37

verze PRO je jen o podrobnější mapě, takže porovnávej adekvátní modely, tzn bud "obyč" nebo oba PRO
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 22:41

I přesto, že jsem spokojeným majitelem Visty HCx tak bych nyní asi šel do něčeho co umí zobrazit listing přímo v sobě, není to nejnutnější ale v hodně věcech to hledání keší ulehčí.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#6 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 0:39

Já jsem novým majitelem Visty HCx a listingy mám všechny v mobilu. Takže jsem ušetřil cca 3 tisíce. Navíc mi Dakota a spol nepřijdou tak odolné pádu kvůli velkemu displayi. A nižší čitelnosti na slunci, jezdím převážně na kole a Vista byla jasná volba ;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#7 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 6:33

Ano, presne mezi temito dvema zarizenima jsem se rozhodoval loni po prazdninach ... A nakonec jsem vybral Vistu HCx - kvuli kolu, vetsi odolnosti ... Listingy mam v PDA/Androidim tel. online ... Na vikend, pokud na mne kolega nezapomene, budu mit Dakotu pujcenou, tak mozna pak strohe srovnani napisu ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 8:26

vidíš... a já bych zase bral Dakotu, protože nemám PDA ani "chytrý" mobil
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 8:46

fremen.cz napsal/a:
vidíš... a já bych zase bral Dakotu, protože nemám PDA ani "chytrý" mobil


Jj, co clovek to nazor.... jako u vseho a se vsim.. ;o)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#10 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 11:23

fremen.cz napsal/a:
vidíš... a já bych zase bral Dakotu, protože nemám PDA ani "chytrý" mobil


Nepotřebuješ chytrý mobil.
Předtím jsem měl SE K750 a ted mám c510.
Stačí hloupý telefon ;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#11 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 11:24

Gorole napsal/a:
Nepotřebuješ chytrý mobil.
Předtím jsem měl SE K750 a ted mám c510.
Stačí hloupý telefon ;)


mám SE V630i, už jen ta K750 je technicky jinde
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#12 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 15:06

Thomaso89 napsal/a:
Zdravím,
chtěl bych znát názor někoho zkušenějšího v navigacích, hledám nějakou navigaci na geocatching a pro tůry v přírodě, koukal jsem, že by nejlíp vyšla nějaká z řady eTrex nebo Dacota, tak maximálně do cca 7 000kč a chtěl bych se o nich něco dozvědět abych nevyhodil peníze oknem popřípadě i který model z uvedených řad je asi nejlepší.

Díky za odpovědi. ;)


Mám etrexHCX a Oregon550.
Výhody etrexu: menší, výdrž akumulátorů Sanyo 2000 mAh cca 25 hodin při 50% podsvícení,perfekntně čitelný display, názvy obcí zobrazuje výrazným hůlkovým písmem, při routingu se nekouše. Nevýhody: ovládání tlačítky je pomalejší, ale někdy výhodnější než dotykáč, Na kole a v autě je dotykáč mnohem lepší. Pomalejší procesor, ale stíhá, menší display -takže je potřeba papírová mapa pro globálnější pohled.
Výhody Oregonu: jednodušší ovládání přes dotykáč (hlavně na kole a v autě), i když někdy je přístup přes tlačítka přímější. rychlejší procesor, větší display, takže většinou stačí i bez papírové mapy, přímý přístup do navigace jako na flešku, display se nechá zamknout takže ani v kapse se omylem nepřepne.
Nevýhody Oregonu: špatně čitelný display ve dne i při plném podsvícení, ale když potřebujete zjistit polohu a kam máte jít, tak se nechá. Grafika je celkem vidět dobře vč. turist. cest. Výdrž aku cca 13 hodin. Při routingu se v češtině seká tak, že vypnout jde jen vyndáním aku (vyzkoušeno na více FW), přepnutí na Angličtinu to eliminuje. Názvy obcí jsou malým písmem, názvy ulic je většinou přebíjí -psal jsem to Garminům, slíbili nápravu, ale zatím nic.
Takže většinou kvůli většímu displayi, používám častěji Oregon, ale když chci jen pořídit záznam cesty apod., dám do kapsy ETREX. Asi se nerozloučím ani s jedním.
Volba, rovněž s přihlédnutím k ceně je to těžká, přeju šťastnou ruku.
  • 0

#13 Thomaso89

Thomaso89

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 15:29

Zatím nejsem tak zkušený, ale myslím, že na listing by mi bohatě stačil mobil co mám (Samsung Monte) a k tomu bych potřeboval právě nějakou spolehlivou GPS :) na kole jí nevyužiju, protože kolo ani nemám :D ale do auta by se občas taky hodila i když to není podmínka. Plánuju začít i s Dogtrekingem, což jsou dlouhé závody, třeba na dva, na tři dny a nechtěl bych sebou tahat třeba 10 baterek :) Ještě to nechám chvilku uležet a potom se buď rozhodnu nebo si hodím mincí :) Jinak zatím díky za názory ;)
  • 0

#14 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 21:36

Ahoj, já osobně používám Dakotu 20 a myslím, že je hodně user-friendly. Výdrž baterek je taky docela v pohodě. Ideálně doporučuji zajít do shopu a tam si je porovnat jak sedí v ruce a na co se ti bude lépe koukat :)
  • 0

#15 Thomaso89

Thomaso89

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 21:57

Jj, mám v plánu zítra zajet do Futura, jestli je tam mají na tom stánku (jestli ne, tak to zkusím někde jinde) a zkusit si je, ale jinak se zatím už víc přikláním taky k té Dakotě 20 PRO, přece se asi vyplatí si trochu připlatit, než potom nadávat :)
  • 0

#16 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 22:25

mám Dakotu cca 14dnů, na denním světle bez podsvícení v pohodě, zatím jsem tam dával jeté baterky, takže nemůžu nabídnout dobu výdrže. Jsem s ní maximálně spokojený.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 22:32

No nevím... mám taky iPhone i mobil s neomezeným datovým tarifem, takže online stahovat listing kdekoliv není problém... ale! Má to hromadu nevýhod a jednu maličkou výhodu.. - další nabíječka - vybité baterie - ztráta signálu - omezená kapacita - pomalé načítáni a maličké písmo = když to nejmíň potřebuješ, tak se ti něco porouchá a jsi v prkvančicích. Loni jsem se snažil lovit s mobilem a hromadou programů v zahraničí a vždy něco nefungovalo. Jediné co bylo 100% bylo to vytištěné na papíru a to co bylo v navigaci... Proč jsem se rozhodl následně pro Dakotu bylo právě to, že je to všechno v jednom. Dřív jsem po kapsách tahal autonavigaci, mobil, navigaci, CWG, věci na trade, tužku, vytištěné listingy a hromadu dalších blbostí... dneska místo 3 zařízení s GPS stačí jedno! Ano, jde to, ale komfort je komfort. Dle mého názoru (ale chce si to ideálně na nějakém eventu nebo v obchodě vyzkoušet) je čitelnost Dakoty naprosto vyhovující za všech světelných podmínek, funkčnost dotykáče jak by smet a odolnost odpovídá turistické navigaci. Pro Dakotu se dají koupit různá pouzdra, držáky, folie... ale dle mého je to zbytečné.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 22:34

Jinak k té ceně, dá se sehnat i Dakota bez map a koupit si pak mapy solo... ale jinak kombinace Dakota 20 a Czech Pro je vyhovující. Doporučuji.
  • 0

#19 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 23:07

Thomaso89 napsal/a:
Jj, mám v plánu zítra zajet do Futura...


Moc tam slečny neotravuj, jsou to fajn holky ;) :D Oregano i Dakotu tam mají, jestli mají "rozjeté" HCx nevím...
Jo a odlov si rovnou krabku, když tam budeš ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#20 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 5:38

Souhlasím se Sobíkem až na toto: - listingy s "češtinou" (entitami) jsou prakticky nečitelné (Nebo se něco změnilo? Už jsem dlouho do listingu v Dakotě nekoukl.) - přesnost čipu je horší oproti HCx - čitelnost displeje na slunci je naprosto tristní. Je pro Garmin ostuda vydávat tyto přístroje za turistické přístroje. Nebo se turistika odehrává v místnosi? :) S HCx se to nedá vůbec srovnávat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama