Přejít na obsah


Fotka

Problém s Garmin GPSMAP 60csx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 sojka

sojka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2010 - 13:42

Zdravím! Prosím vás poraď te. Mám gps map60csx počeštěnou us verzy,koupenou z druhé ruky. A cca půl roku šlapala bezproblémů,až nedávno jsem vyrazil na kole na kešky. Zapnul garmina a vyrazil na cestu a asi po 20.min jsem zjistil,že se navigace nemůže najít.Furt byl na mapě otazník v mém místě bydliště. Tak jsem začal v navce listovat a zjistil jsem,že na stránce kde mají být znázorněny družice,se žádné aktivní nenacházejí.Pouze nápis hledání družic a kruhový kompas s červenou tečkou ukazující sever a tot vše. Jinak ostatní funkce,které nejsou závislé na připojení na družice fungují. Nemáte někdo představu,co se mohlo přihodit,že se tohle stalo??? Já osobně si myslím,že nefunguje anténa,ale nevím. Prosím o radu. Předem díky,za jakékoliv reakce.
  • 0

#2 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2010 - 14:31

Prehraj firmware na cipu (neni to same co fw v gps!), taky se mi to jednou stalo a pekne vydesilo..
  • 0

#3 TeaPeter

TeaPeter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2010 - 17:10

Ještě bych měl jednu radu. Než začneš s FW zkus na stránce hledání satelitů dát MENU-NEW LOACATION (česky asi Nové umístění) - je to čtvrtá položka v menu. Už mi to párkrát pomohlo, když se GPS neuměla najít.
  • 0

#4 sojka

sojka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2010 - 20:47

maaaca napsal/a:
Prehraj firmware na cipu (neni to same co fw v gps!), taky se mi to jednou stalo a pekne vydesilo..



Promiň,ale mohl by si být trochu konkrétnější. Moc jsem to nepobral. Mohl by si my napsat jak to mám udělat,prosím. Jsem bez navigace jak bez ruky,nemůžu keškovat. Díky.
  • 0

#5 sojka

sojka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2010 - 20:48

TeaPeter napsal/a:
Ještě bych měl jednu radu. Než začneš s FW zkus na stránce hledání satelitů dát MENU-NEW LOACATION (česky asi Nové umístění) - je to čtvrtá položka v menu. Už mi to párkrát pomohlo, když se GPS neuměla najít.


Díky moc,ale bohužel nepomohlo to.
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2010 - 8:34

sojka napsal/a:

maaaca napsal/a:
Prehraj firmware na cipu (neni to same co fw v gps!), taky se mi to jednou stalo a pekne vydesilo..



Promiň,ale mohl by si být trochu konkrétnější. Moc jsem to nepobral. Mohl by si my napsat jak to mám udělat,prosím. Jsem bez navigace jak bez ruky,nemůžu keškovat. Díky.


Připoj ji k PC a pomocí Garmin Updateru přehraj oba FW, sice Ti asi zmizí čeština, ale mohlo by se to chytit. Hlavně jde o tem FW pro chip GPS.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2010 - 15:06

Mě se to také stalo u zcela nové navigace hned druhý den. Prostě žádné satelity. Pomohlo, jak říká Kolombo přehrání firmware přes Garmin updater. ;)
  • 0

#8 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2010 - 22:19

U toho firmwaru pro GPS cipset si dej pozor na to, ze je jiny cipset ve starich (Sirf III) a novejsich (tusim, ze Mediatek) 60CSx. Nevim, jestli to jde zkazit a nahrat omylem firmware k nespravnemu chipsetu.
  • 0

#9 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 9:59

Zkazit to nejde, aktualizace probíhá s připojeným přístrojem online. Jen je potřeba zadat oba kroky pro aktualizaci. Firmware chipsetu se aktualizuje až ve druhém kroku.;)
  • 0

#10 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 10:09

WebUpdater si typ GPS cipsetu ohlida, to je jasne. Ja spis myslel, kdyby nahraval firmware GPS cipsetu primo pomoci nekde stazeneho instalatoru. To by melo smysl, kdyby nechtel prijit o ceske menu. Kazdopadne je v tomto pripade lepsi zkusit GPS nejdrive rozchodit a v pripade uspechu pak resit upravu na ceske menu. Takze nainstalovat firmware pristroje i GPS cipsetu pomoci WebUpdateru.
  • 0

#11 task

task

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 9:38

Poslední dobou mám problémy s propojením Garmín GPSmap 60CSx s počítačem.Propojimpřes USB a chvíli je spojen a pak odpojen. Ale dobýtí jde pořád. Nemůžou to být ovladače pro spojení????? Pomůžete????
  • 0

#12 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 10:04

Používáš stejný propojovací kabel? Někdy bývá problém s tenkými kablíky a napěťovou ztrátou na nich, což USB protokol nevydýchá.
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#13 task

task

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 12:43

Jo používám pořád stejný kabel.Originál.
  • 0

#14 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 17:26

Zkus přeinstalovat ovladače.
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#15 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 20:25

Ja mel na dovolene trochu jiny problem. Najednou se GPS rozhodla, ze nemam zadne mapy. Adresar Garmin s mapami byl opravdu nahrazen nejakym novym, zcela prazdnym. Samozrejme, ze karta mela puvodni prostor obsazeny a pomohlo az jeji formatovani. Nahrani map nepomahalo, stale tvrdila, ze nemam mapu, i kdyz tam nejaka byla. Musel jsem prehrat FW na 3.90 a pak zpet. Updater nedelal nic, protoze uz tam byla pocestena 4.00. Ted mam 4.00 En a uz asi u ni zustanu.
  • 0
GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC SE K320i, SE K810i, evolve touchTraxx Trekbuddy, HandyGeocaching, OpenWIG, Locify, vlkGPS, BarcodeReader, BeeTagg, GoogleMaps, i-nigma, Kaywa Reader, NeoReader, ScanLife, TagReader, ...

#16 Skyd

Skyd

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 9:44

Chtěl jsem se zeptat majitelu 60Csx. Vzhledem k tomu že se u nás starší 60 nějak neobjevují, nebo je nikdo nechce prodat jsem si vymyslel, že bych je vydražil na ebay z německa. Je možné německou GPS nějak počeštit ? Na zumo 550 mám z výběru asi 7možností jazyků je nějaká taková i u gpsmap 60, nebo je to trošku nějak jinak díky za info !
  • 0

#17 Bublina6

Bublina6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 11:19

Skyd napsal/a:
Chtěl jsem se zeptat majitelu 60Csx. Vzhledem k tomu že se u nás starší 60 nějak neobjevují, nebo je nikdo nechce prodat jsem si vymyslel, že bych je vydražil na ebay z německa. Je možné německou GPS nějak počeštit ? Na zumo 550 mám z výběru asi 7možností jazyků je nějaká taková i u gpsmap 60, nebo je to trošku nějak jinak díky za info !


http://mobily.aukro....1825555855.html
  • 0

#18 task

task

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 16:52

Potřeboval bych poradit.Neni náhodou ještě jiný vlákno na 60????
  • 0

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 17:01

Ahoj. Určitě nepočítaně. Zkus vyhledávání v pravém sloupečku. Když odpověď na svou otázku nenajdeš a jedná se o nějaký specifický problém, klidně založ nové vlákno, nebo se zeptej tady. Pro prohledávání fóra se dá použít i google... do vyhledávacího řetězce je potřeba přidat: site:geocaching.cz
  • 0

#20 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 21:54

Já jsem také dnes zaznamenal na svojí GPSmap 60CSx jiný problém: byl jsem dneska v Liberci a při obyčené navigaci se mi vůbec nezobrazovala šipka. Navíc se moje pozice na mapě skoro neměnila. Může na to mít vliv okolní teplota (držela se okolo nuly)? Díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama