Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Určení bodu pomocí výchozích souřadnic, azimutu a vzdálenosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 parman16

parman16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 13:44

Zdravím, určitě tu již někde podobný dotaz je, ale já jsem ho nemohl najít, takže se předem omlouvám. Mám souřadnice a od nich se má ujít určitou vzdálenost pod určitým azimutem. Nemám problém toto udělat pomocí buzoly nebo GPSky v terénu, bohužel nyní nemám ani jedno a tak potřebuju tento bod určit doma. Pod těmito pojmy google vyhledá převod souřadnic z různých formátů nebo návody k AutoCadu. Víte někdo jak na to, popř. máte nějaký program, který provede výpočet za mě? Děkuji za jakoukoliv radu.
  • 0

#2 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 13:46

zkus geoget, ten to urcite umi
  • 0

#3 GEkOn-cz-

GEkOn-cz-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 13:48

Mě hodně pomohl geocaching tools http://www.rrota.cz/?id=6
  • 0

#4 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 13:50

nebo tady http://archaikum.cz/...ching_tools.zip
  • 0

#5 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 13:53

Já se zase ujíždím na http://www.movable-t...ts/latlong.html
:D:D
  • 0

#6 parman16

parman16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 13:58

Děkuji za rady, souřadnice vypočítány pomocí geocaching tools, což je zatraceně dobrej prográmek :D
  • 0

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 14:34

parman16: pokud pouzivas nejaky program na spravu kesi, napriklad Geoget, tak ten tyto projekce umi - sam jsem se to naucil pouzivat asi pred tydnem a je to velmi jednoduche. Driv jsem to delal v MapSource od Garmina.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 15:04

Když už jsme u toho, tak bych se zeptal, čím mohu udělat v nějaké mapě z výchozího bodu kružnici o daném poloměru (potřebuji k vyluštění jedné mystery, kde protnutí několika kružnic dá místo uložení finále). Myslím, že jsem slyšel o MapSource, ale v něm se mi to nepodařilo resp. nepřišel jsem na to jak.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 15:11

Sloup napsal/a:
Myslím, že jsem slyšel o MapSource, ale v něm se mi to nepodařilo resp. nepřišel jsem na to jak.


Dej si do stredu kruznice trasovy bod a dej mu editovat vlastnosti. je tam i polozka Proximity/Blizkost... a tam dej polomer.
  • 0

#10 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 15:16

HaLuMa napsal/a:

Sloup napsal/a:
Myslím, že jsem slyšel o MapSource, ale v něm se mi to nepodařilo resp. nepřišel jsem na to jak.


Dej si do stredu kruznice trasovy bod a dej mu editovat vlastnosti. je tam i polozka Proximity/Blizkost... a tam dej polomer.


BINGO - HaLuMa - díky za info. O této funkci jsem nevěděl a kolikrát jsem ji už potřeboval. DÍÍÍK ;)
  • 0

#11 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 15:51

HaLuMa napsal/a:

Sloup napsal/a:
Myslím, že jsem slyšel o MapSource, ale v něm se mi to nepodařilo resp. nepřišel jsem na to jak.


Dej si do stredu kruznice trasovy bod a dej mu editovat vlastnosti. je tam i polozka Proximity/Blizkost... a tam dej polomer.


Kde to pěkně prosím najdu v Mapsource? Nikde tam nikde najít jak udělám kružnici.Dík
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 15:57

vzdyt to pisu.... zadej si bod a podivej se n jeho vlastnosti. zvlase na polozku blizkost.
  • 0

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 16:24

dOBRÁ WEBOVÁ SLUŽBA PRO TAKOVÉ HRANÍ je zde: http://www.gpsvisual...com/calculators
  • 0

#14 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 16:41

Haluma: špatně jsem Tě pochopil. všechno funguje tak jak má. dík
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#15 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 18:36

nebo to umí GPSmaps 60csx tam dáš bod a zadáš projektovani bodu zadáš azimut a vzdálenost a bod se ti přepíše na nový kam potřebuješ. EDIT: aha, sorry za spam... viz příspěvek pode mnou.
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 18:38

take prosim, opravdu pouzivejte tu vec na krku, a nez dam radu do vlakna, tak si alespon prectu uvodni prispevek, ve kterem se pravi, cituji: "Nemám problém toto udělat pomocí buzoly nebo GPSky v terénu"

:P
  • 0

#17 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 19:26

V MoZiGo su na zalozke "Pomocky geokesera" k dispozicii zakladne operacie s bodmi, azimutom, uhlom, alebo vzdialenostou. Kruznicu opisanu okolo bodu so zadanym polomerom vygeneruje v podobe kml suboru a ukaze ho v google earth. Takto je mozne vygenerovat postupne aj viac krusnic a v GE je vidiet ich priesecniky...
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#18 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2010 - 20:05

Umí to i OziExplorer.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#19 suzhor

suzhor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 14:28

Vzoreček jsem našel na Wikipedii pod heslem Ortodroma
  • 0
suzhor

#20 suzhor

suzhor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 17:32

Na kouli o průměru R=6378 kilometrů stojím na souřadnících N radiánů severní šířky, E radiánů východní délky. Přesunu se o L metrů pod azimutem A . Jaký zaznamenám přírůstek souřadnic? V severo-jižním směru se pohybuju po kružnici o poloměru R=6378 kilometrů. V západo-východním směru se pohybuju po kružnici o poloměru r=R*cos(N) . K navýšení souřadnice E tedy potřebuju ujít kratší vzdálenost než k navýšení N . Jako vzorek mapy vybírám sídliště Praha-Vinohrady s jeho orientací ulic podle světových stran. A na mapy.cz v sekci "Plánování a měření trasy" vidím, že. 1. V severo jižním směru posun o tisícinu minuty je 1.855 metru (pí/180/60*6378) 2. V západo-východním směru posun o tisícinu minuty je 1.193 metrů (1.855*sin(severní šířky))
  • 0
suzhor




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama