Přejít na obsah


Fotka

koupim


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
107 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2006 - 10:21

a jak je na tom tenhle pristroj s kvalitou? Rozhoduji se nad koupi nemapoveho (nepotrebuju mapovy) pristroje GPS60. Vim ze tady je jeste darek :o), ale za kazdou cenu kupovat "horsi" se me nechce.
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2006 - 23:01

Verze 3? Co jsem viděl já, tak všude v instalátoru i dokumentaci se píše o verzi 2. Že by prodávali dvě rozdílné verze, nebo nějaké nedorozumění?

Mam krabici pred sebou a je to opravdu verze3, rok 2006, 40 MB. Jinak rozdil mezi tou Mountfield (8MB) mapou a Plnou Topo50(40MB) je hlavně v absenci vrstevnic u te prvni a dale mensim poctem POI (26000) oproti 70000 u plne Topo50.
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2006 - 20:00

1) To teda asi vyplňuje celou paměť a když tam budu chtít nahrát mapu s cachema tak ji budu muset smazat, nebo ne? Je tam jenom nahraná nebo ji v základní ceně dostanu na nějakém médiu abych ji tam moh případně vrátit? Dá se nahraná mapa načíst ven?
2) Jak je to s programem na nahrávání map - je v ceně, nebo ho musím koupit zvlášť, nebo je k dispozici nějakej zdarma?
3) Legend má hranatej konektor, takže se dá použít stejný kabel jako pro Geko, je to tak?



Nahrana mapa 8MB je upravena Topo50 a zabira celou pamet Legendu. V zakladni cene nedostanes nic dalsiho. CD s Topo50 si musis prikoupit (1490), stejne tak datovy kabel (550) a pripadne drzak na kolo(395). Jinak takto zakoupena Topo50 zahrnuje pouze 1 licenci, ktera je vazana na zakoupeny Legend. Celkova cena vseho, pokud si vyberu nejlevnejsi kolo (4590) je tedy cca 6500,- Kc. Pozor, abys dostal Topo50 Verze3.
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2006 - 14:01

Myslím že toto není zrovna dobrý příklad. Jen by mě v té souvislosti zajímalo, zda-li tím "bohem" myslíš sebe...?
Myslel jsem spíš něco jako terracaching, něco co není pro masy.

Tak to bude chtít dělat cache dále od parkovišť a cest, aby tam kola od Bédi Trávníčka nedojela :-D
Ale koukejte na to i z té lepší stránky, rozvinutý trh v GPS znamená i lepší ceny a služby.
A prodat GPSku i "bábě s nůší", to umí spíš Béda Trávníček, než Pikodas :-)
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2006 - 15:55

Myslím že toto není zrovna dobrý příklad. Jen by mě v té souvislosti zajímalo, zda-li tím "bohem" myslíš sebe...?
Myslel jsem spíš něco jako terracaching, něco co není pro masy.

Proč to není dobrý příklad? Protože ty na ni nedosáhneš? Je to filtrace podle schopností, neznám spravedlivější. Žádné "my hoši co spolu mluvíme" nebo "my co jsme si to zaplatili". Přijď a ukaž co dokážeš, je to jenom na tobě.
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 0:00

Obe mapy (8MB)Legend a starouTopo50V2 jsme meli pres vikend moznost porovnat. Stary atlas CR sice nezname, ale na teto mape jsou znacene turisticke trasy jako na Topo50 V2 a navic i cyklotrasy, ktere na stare Topo50 nejsou vubec zaznamenane. Vyskopis na 8MB verzi neni. Novou plnou Topo50V3 jsme jeste nazaregistrovali.



Vynatek z popisu na CD: Mapa Mountfield je optimalizována pro nahrání do paměti Garmin eTrexLegend (8 MB). Data vychází z digitálních podkladů Autoatlasu CR 1:150000 a turistického podkladu 1:50 000, příčemž jednotlivé prvky mapy jsou generalizovány. Tento fakt, spolu s požadavkem na turistickou tematiku mapy,ovlivnil výběr a zjednodušení mapových prvků.
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 10:50

Novou plnou Topo50V3 jsme jeste nazaregistrovali.

Tak jak je to tedy s tou novou Topo V3, uz se to nekomu povedlo zaregistrovat ? Na neco jineho nez akcniho Legenda ?
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2006 - 10:33

a jak je na tom tenhle pristroj s kvalitou? Rozhoduji se nad koupi nemapoveho (nepotrebuju mapovy) pristroje GPS60. Vim ze tady je jeste darek :o), ale za kazdou cenu kupovat "horsi" se me nechce.

Garmin eTrex Legend je prostě legenda ;-) Mapová GPSka bez větších problémů za provozu. Snad jen trochu více žere baterky (ale když má člověk 4 sady nabíjecích akumulátorů, není problém). Mám jí už skoro rok (jetou, před rokem nově zaizolovanou) a nemohu si ji vynachválit.
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2006 - 7:29

Mam krabici pred sebou a je to opravdu verze3, rok 2006, 40 MB. Jinak rozdil mezi tou Mountfield (8MB) mapou a Plnou Topo50(40MB) je hlavně v absenci vrstevnic u te prvni a dale mensim poctem POI (26000) oproti 70000 u plne Topo50.

Jaké soubory *.exe s jakými časy a velikostmi jsou na tom cd?
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2006 - 14:15

Tak to bude chtít dělat cache dále od parkovišť a cest, aby tam kola od Bédi Trávníčka nedojela :-D
Ale koukejte na to i z té lepší stránky, rozvinutý trh v GPS znamená i lepší ceny a služby.
A prodat GPSku i "bábě s nůší", to umí spíš Béda Trávníček, než Pikodas :-)

Hehe, a vysvetlit ji, ze takle si muze poznacit misto, kde naposled kosila a kde rostou boruvky, kdyz ma tu sklerozu:)))))))Toz teta, to pak podete tady za to sipkooo:)))
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2006 - 20:11

Celkova cena vseho, pokud si vyberu nejlevnejsi kolo (4590) je tedy cca 6500,- Kc. Pozor, abys dostal Topo50 Verze3.

MNo my si koupili TOPO 50 V3 za 1490,- včetně kabelu. Legenda máme doma. Jedinej problém je, že Picodas neordinuje mimo všední dny. Tak s registrací budeme čekat do úterý :o(. Jinak spokojenost, málem jsme si koupili TOPO před týdnem za plnou cenu.
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 1:28

Vynatek z popisu na CD: Mapa Mountfield je optimalizována pro nahrání do paměti Garmin eTrexLegend (8 MB). Data vychází z digitálních podkladů Autoatlasu CR 1:150000 a turistického podkladu 1:50 000, příčemž jednotlivé prvky mapy jsou generalizovány. Tento fakt, spolu s požadavkem na turistickou tematiku mapy,ovlivnil výběr a zjednodušení mapových prvků.


Musej se ty mapy nějak registrovat, aby šli nahrát do GPS? Jestli by to šlo nahrát do GPS bez registrace, tak bych si to docela rád od někoho přepálil. Teď mám Autoatla ČR 1:150000, ale ty turistický značky a ciklotrasy by se mi hodily :-) Pochybuju, že toto půjde někde koupit :-(
btw TOPO v názvu mapy znamená, že má vrstevnice, pokud mapa nemá vrstevnice, v žádnem případě se nejedná o TOPO mapu...

  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 11:12

Takze jestli jsem to pochopil spravne, Mountfield dava ke GPS-ce CD s orezanou podrobnejsi mapou (8MB), kterou je treba pres picodas zaregistrovat. Pokud ma nekdo naroky vyssi, muze si zakoupit za akcni cenu 1500,- CD s TOPO 50 + RS232 kabel. Je tak? PS. Kolik je tada SKUTECNE k te TOPO 50 V3 licencnich kodu? Jeden nebo dva? Dikec
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 14:05

Tak jak je to tedy s tou novou Topo V3, uz se to nekomu povedlo zaregistrovat ? Na neco jineho nez akcniho Legenda ?


ja jsem trochu risknul a ted to zkousim na legenda c. zatim nic, no snad to vyjde.
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2006 - 9:04

Jaké soubory *.exe s jakými časy a velikostmi jsou na tom cd?

Podle info, co jsem dostal, mají kromě V3 i pár kusů s V2. Tak kdybyste někdo další kupoval, raději si to ověřte.
  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2006 - 14:44

Hehe, a vysvetlit ji, ze takle si muze poznacit misto, kde naposled kosila a kde rostou boruvky, kdyz ma tu sklerozu:)))))))Toz teta, to pak podete tady za to sipkooo:)))

No, já si loni dával do GPS místa, kde rostou praváky hřiby :-)

  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2006 - 20:19

MNo my si koupili TOPO 50 V3 za 1490,- včetně kabelu. Legenda máme doma. Jedinej problém je, že Picodas neordinuje mimo všední dny. Tak s registrací budeme čekat do úterý :o(. Jinak spokojenost, málem jsme si koupili TOPO před týdnem za plnou cenu.

Stihnul jsem jim zavolat jeste dneska a rekli mi, ze je ta registrace vazana na v akci zakoupeny Legend (Chtel jsem puvodne taky registrovat na jinou GPS.) Tak nevim..
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2006 - 23:13

MNo my si koupili TOPO 50 V3 za 1490,- včetně kabelu. Legenda máme doma. Jedinej problém je, že Picodas neordinuje mimo všední dny. Tak s registrací budeme čekat do úterý :o(. Jinak spokojenost, málem jsme si koupili TOPO před týdnem za plnou cenu.

Ta cena je myslim opravdu prijemna, kdyz jsem se dival co stoji jen kabel pro geko, bylo to malem 1000Kc ... u legenda asi nebude o moc levnejsi. A jen pro predstavu, vi nekdo, kolik stoji TOPO v plne cene? samozrejme si to muzu vygooglit, ale jsem zrovna nejak linej :]
  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 12:46

MNo my si koupili TOPO 50 V3 za 1490,- včetně kabelu. Legenda máme doma. Jedinej problém je, že Picodas neordinuje mimo všední dny. Tak s registrací budeme čekat do úterý :o(. Jinak spokojenost, málem jsme si koupili TOPO před týdnem za plnou cenu.

Registrace TOPO 50 V3 na námi vlastněný Legend starý dva roky a zakoupený přímo od Picodasu proběhla úspěšně. Vede mne to k závěru, že se mapový produkt neváže na zakoupení přístroje v Mountfieldu (tedy zakoupení kola s GPS). Ostatně to na produktu ani letáku není uvedeno. Na CD je opravdu natištěno V3 - 2006.
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 7:29

Musej se ty mapy nějak registrovat, aby šli nahrát do GPS? Jestli by to šlo nahrát do GPS bez registrace, tak bych si to docela rád od někoho přepálil. Teď mám Autoatla ČR 1:150000, ale ty turistický značky a cyklotrasy by se mi hodily :-) Pochybuju, že toto půjde někde koupit :-(
btw TOPO v názvu mapy znamená, že má vrstevnice, pokud mapa nemá vrstevnice, v žádnem případě se nejedná o TOPO mapu...

Obe mapy se musi registrovat - jak osekana Mountfieldacka, tak TOPO50 (mne dali verzi 2). TOPO50 by mela mit vrstevnice, ale vzhledem k provadeni registrace jen v pracovni dni si ji prakticky vyzkousim az dnes. Jinak i ta "Mountfield CR" mapa, co ma 7.1MB a je v gpsce od zacatku nahrana, je docela pouzitelna.
Tady je vypis rozdilu obou map zkopirovany z instalacniho CD:
Popis rozdílů mezi předehranou mapou Mountfiled Czech Republic a TOPO 50Rozdíly v obou mapách se dají rozlišit do dvou skupin. Jednak jde o rozdílv zastoupení datových vrstev a mapových prvků v nich a dále rozdíl ve funkčnosti.
1. Mapa TOPO 50 obsahuje navíc:
- uliční zákresy ve městech spolu s názvy hlavních ulic,
- plnou databázi polních a lesních cest,
- kompletní výškopis - vrstevnice s krokem 50 m a výškové body a kóty (cca56.000 bodů),
- více kategorií POI (bodů zájmu), konkrétně v mapě TOPO 50 je kompletní síťčerpacích stanic, dále divadla, kina a letní kina, některé sportovní POI jakojsou fotbalové stadiony, jezdecké kluby, golfová hřiště, některé kulturnípamátky – basiliky, katedrály, chrámy, kláštery, dále (abecedně řazeno)nemocnice, polikliniky, letiště, police a městská policie (jen větší města),letiště, odpočívadla a parkoviště, pomníky, přírodní zajímavosti, propasti,restaurace, rozhledny, sportovní areály a stadiony, místa s vyhlídkou a stanicezáchranné služby.
- pro srovnání: celkový počet bodů zájmu (POI) u mapy Mountfield je 26.000, umapy TOPO 50 skoro 70.000

Ta mapa mountfield je taky na CD s TOPO50 za 1500,- a kablikem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama