Přejít na obsah


Fotka

garmin oregon vs garmin dakota


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
127 odpovědí na toto téma

#1 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 19:16

Dobrý den. Přemýšlím o koupy jedné z těchto GPSek. Boužel se v tom moc nevyznám jen v tom vidím ceny. Tak bych se chtěl zeptat o co víc nabízí oregon oproti dakotě? co kdo má a doporučuje smiley děkuji.
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 19:23

Zkus pouzit hledani, uz se to tu x-krat resilo.

Tady mas porovnani i v recenzi:
http://navigovat.mob....asp?ari=114320
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 20:37

Dakota neumí Wherigo. Podle toho jak lidem koukám do rukou mi nejlepší a nejvíc vyhovující připadá z v současnosti prodávaných Oregon 550 PRO. Z praktického hlediska samozřejmě, dále už rozhodují finance.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#4 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 21:02

Wherigo mě štve, musím si na to půjčovat oregona, ale jinak sem pro dakotu. Krásná, malá, dobře čitelná... Nicméně doporučuji vyzkoušet obě navigace. Každému sedne něco jiného. Já osobně bych Oregona nechtěl, ale jak říkám: Každému padne do ruky něco jiného. Mě padnula dakota.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 22:08

Pokud mohu radit, tak Dakota 20. Wherigo keší je 1.5% keší, což je zlomek a kvalita na debatu... Vždy se někdo najde, kdo tě na ten zázrak vezme sebou. V nejbližších dnech připravuji mini srovnání Dakoty a Oregona.... B)
  • 0

#6 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 22:15

Hlavně Wherigo player je skoro pro každý trochu chytrý mobil co jsem koukal. (krom iP) Jinak na srovnání se moc těším :)
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#7 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 22:27

Co by bývalý uživatel Oregona 400vky a současný uživatel 550ky doporučuji tu druhou. Ta první již není na trhu, a ta druhá má všech 5P, kdybych si měl vybírat znovu, tak jdu do té stejné. EDIT: Levný je dvakrát placený....
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 23:00

Pokud nevíš co s penězma, tak souhlasím 550ka. Jestli chceš cena/výkon, pak Dakota 20. Měl jsem Dakotu 20 skoro rok a kdybych nevyhrál Oregon 550, neměnil bych... D20 je stále dle mého Best Off.
  • 0

#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 23:18

Inu. Takhle ti tu neporadime. Idealne si vem do rukou obe, porovnej si technicke udaje (jestli ti staci mensi rozliseni displaye treba, jestli ti nevadi wig, jestli ocenis mensi velikost) a ono ti to nakonec vyjde :) // hehe, to "Best Off" je vtipne.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#10 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 23:26

imho horší rozlyšení displaye bych nepovažoval za mínus. Na mapy bohatě stačí a díky tomu rozlyšení a hrubosti je krásně čitelnej za každého svitu.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#11 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 23:41

Snøw napsal/a:
imho horší rozlyšení displaye bych nepovažoval za mínus. Na mapy bohatě stačí a díky tomu rozlyšení a hrubosti je krásně čitelnej za každého svitu.

Na mapy??? IMHO Když si všechny keše nachystáš do detailu doma a pak jen chodíš za šipkou, stačí.
Když stáhneš po hrubém prostudování X desítek keší (třeba Klobúk) a až v terénu k nim hledáš nejvhodnější přístupovou cestu vzhledem k vrstevnicím, cestě za šipkou, nebo po nějakých lesních cestách okolo - pak je i displej Oregonu nic moc :-( Uvažoval jsem také o Dakotě 20 (na kolo je menší) po 2 měsících v terénu (180 found) jsem rád, že mám Oregon 450. :o Na fotky jsem přece jen mírně náročnější a nosím foťák se zoomem, ne 550ku.

PS a co se týče čitelnosti - na poloviční podsvícení mi s GP2100 ReCyko+ vydrží v pohodě celej kešovací den, takže NO problem :D
  • 0
Favet (dříve FaVeTteam)

#12 spajda team

spajda team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 9:43

Používám dlouho Oregony. Aktuálně 550ku. Oproti Dakotě je o dost jinde. Dakota je určitě pokrok oproti Vistám (tedy hlavně díky dotykovému ovládání). Velkou nevýhodou je displej s malým rozlišením - tohle vidím jako zásadní a proto bych do Dakoty nešel. Další omezení, jako WG je opravdu škoda. Takže je to takový očesaný Oregon za cenu, která se podle mne moc nevyplatí. Keškám zdar!
  • 0

#13 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 10:04

Pokud bys měl dost peněz i na 550ku, tak nevyhazuj peníze za křáp a kup si radši pořádnou GPSku 62ku. Ta má jednak lepší ovládání (tlačítka oproti dotykovému displeji příšerné kvality) a pořádnou externí anténu, takže narozdíl od Dakoty i Oregonu máš hodně dobrou přesnost. Wherigo to sice neumí, ale to ani Dakota a Oregony, které jsou svým padáním Wherigo vyhlášené. Ono už principiélně je GPSka bez pořádné externí antény tak trochu protimluv a vzhledem k tomu, že superpředražený a nepovedený Oregon 550 (na ten displej nezapomenu, byl to nejhorší dotykový displej, co jsem kdy na jakém zařízení zažil) se prodává za stejnou cenu co ta 62ka, tak nechápu, kdo to ještě kupuje.
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 10:19

Benjo5: no vidis to, ja uz O550 mam nejakej ten patek a nejak jsem nepozoroval, ze by mi neco chybelo. A ze bych "upgradoval" na 62? To fakt ne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 10:26

Benjo5

62ka ma taky interni antenu... jen jineho typu. (Teda predpokladam, ze nechodis kesovat jeste s antenou pripojenou pres ten konekturek vzadu, ta by skutecne externi byla.)
Co se presnosti tyce, uplne jednoznacne bych to ve vsech pripadech nevidel a na silu signalu si u Oregonu myslim zatim nikdo nestezoval.
  • 0

#16 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 10:30

alkes napsal/a:

Benjo5

62ka ma taky interni antenu... jen jineho typu. (Teda predpokladam, ze nechodis kesovat jeste s antenou pripojenou pres ten konekturek vzadu, ta by skutecne externi byla.)


uhm... to by nebylo špatné, si na batoh přidělat externí antenu ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 11:32

Benjo, tos ujel, to byl typickej fanatickej zamilovanej výlev :) Jinak bych diskutovat nemoh, páč tu 60kovou řadu jsem netestoval. Oregon i Dakotu máme doma (někdy chodíme zvlášť), takže porovnání je z první ruky. Asi takhle: obojí slouží. Ostatní viz výše. A znova, pořád dokola: foťák v 550 NENÍ na focení. Je to záznamový vyfikund, zmáčkneš a máš čas, místo, souřadnice i waypoint v mapě. Značně šikovné a značně návykové. Jdeš lesem, městem, vidíš něco zajímavýho, cvak. Když pak hledáš stage pro multinu a přemejšlíš, KDE jsem to jen viděl... Prohlížeč fotek pak slouží k uchování různých pomůcek a tabulek a k schraňování spoilerů (když je nezapomeneš stáhnout).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 11:37

Citecka: ono hodne zalezi na tom, co pro tebe znamena slovo "foceni" ci "fotka".
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 12:02

Imho idealni na waymarky treba.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#20 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 12:02

připomíná mi to "flame" jaký je mezi "Nikonisty" a "Canonisty"... :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama