Přejít na obsah


Fotka

garmin oregon vs garmin dakota


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
127 odpovědí na toto téma

#21 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 14:00

fremen.cz napsal/a:
připomíná mi to "flame" jaký je mezi "Nikonisty" a "Canonisty"... :D


Ty války mám taky rád, zejména jako "Minoltista", dnes tedy spíž již bohužel "Sonista" :D, jsem se při nich vždycky dobře bavil.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#22 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 14:04

Tak takove valky jsou vsude - benzin/nafta, intel/amd, nvidia/ati, nikon/canon, iphone/htc, apod. Doma ty fotaky resime tak, ze ja mam zrcadlo od Nikonu a polovicka od Canonu :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#23 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 14:07

Citecka napsal/a:
Benjo, tos ujel, to byl typickej fanatickej zamilovanej výlev :)

Kazdy at si lovi, s cim chce :P. Ja jsem leta pouzival GPSky dve - Oregona jako zdroj informaci a autonavigaci, 60Csx primo na hledani kesek. Od predposledniho cervence, kdy jsem si poridil 62s, nosim sebou Oregona jen jako efektni futral na nahradni baterky :D. Ta 62 opravdu kombinuje to nejlepsi z obou a ma jeste neco navic - napriklad tlacitka In a Out funguji na scrollovani po strankach, coz v Oregonu chybi dodnes...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#24 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 14:27

takze mam to pochopit tak ze oregon dejme tomui 550 ma vyhodu fotáku loveni toho wheriga a večiho lepšího displeye uplně stejny jako dakota 20 ? to mi příde jako docela málo vyhod na to že to stojí o půlku víc
  • 0

#25 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 14:32

Já tady nikomu nechci říkat, at zahodí svůj skvělý Oregon. Když už si to člověk koupí, tak si na kteroukoli GPSku zvykne bez ohledu na její objektivní kvalitu. Jenom jsem tady chtěl na základě zkušeností s Oregonem a 62kou zakladateli vlákna naznačit, že pokud striktně nechce volit mezi Oregonem a Dakotou, tak tady má za cenu Oregonu prostě o třídu lepší alternativu.
  • 0

#26 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 14:34

Benjo5 napsal/a:
Já tady nikomu nechci říkat, at zahodí svůj skvělý Oregon. Když už si to člověk koupí, tak si na kteroukoli GPSku zvykne bez ohledu na její objektivní kvalitu. Jenom jsem tady chtěl na základě zkušeností s Oregonem a 62kou zakladateli vlákna naznačit, že pokud striktně nechce volit mezi Oregonem a Dakotou, tak tady má za cenu Oregonu prostě o třídu lepší alternativu.

Promin ale nevím co je 62ka :-( :(:(:(:(
  • 0

#27 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 14:43

http://www.garmin.cz...psmap-62-serie/
moderni nastupce historicky nejlepsi gpsky garmin 60csx ;)

  • 0

#28 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 14:45

Je to pokračování po mnoho let legendární 60ky, kterou přesností nic nepředčilo. Letos v létě udělal Garmin tuto novou stejně přesnou verzi, která podporuje listingy a záznamy pokusů, stejně jako Oregony. Jsou dvě verze GPSMap 62s a 62st s mapou Evropy: http://www.garmin.cz...psmap-62-serie/
  • 0

#29 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 14:47

Dain a Olik napsal/a:
http://www.garmin.cz...psmap-62-serie/
moderni nastupce historicky nejlepsi gpsky garmin 60csx ;)

a to je teda lepší jak oregon 550? muzu se zeptat v čem?
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 14:53

Benjo5 napsal/a:Jenom jsem tady chtěl na základě zkušeností s Oregonem a 62kou zakladateli vlákna naznačit, že pokud striktně nechce volit mezi Oregonem a Dakotou, tak tady má za cenu Oregonu prostě o třídu lepší alternativu.


O tridu lepsi? Tim, ze ma i mene funkci znamena, ze je o tridu lepsi?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 15:05

WinD3 napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
http://www.garmin.cz...psmap-62-serie/
moderni nastupce historicky nejlepsi gpsky garmin 60csx ;)

a to je teda lepší jak oregon 550? muzu se zeptat v čem?


citelny displej (i kdyz o fous mensi a mene jemny) - to je u oregonu to nejhorsi, lepsi navigace, vetsi vydrz baterek, pro nekoho prijemnejsi ovladani treba i v rukavicich pomoci tlacitek.
jo a nepada tomu 30krat za den wigo, pac to nastesti wigo neumi :D a ja bych jim radil, aby i nikdy neumelo, at je to proste navigace a ne hracka "100 v jednom, ale neumim nic" ;).

proste jak pise paba, s oregonem se hleda, ale s 60kou se opravdu naviguje :)

ale jinak na druhou stranu ke kesi te to odnaviguje vsechno, i ten nejlevnejsi pristroj ;) cimz padem cele tohle je jen "svata valka" :D. zajdi do kramu, vem si obe do ruky a prohlidni si je, ochmatej a jednu si vyber a bude to. pak se zaradis do jednoho z taboru a budes spokojeny :).
  • 0

#32 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 15:05

S474N napsal/a:

Benjo5 napsal/a:Jenom jsem tady chtěl na základě zkušeností s Oregonem a 62kou zakladateli vlákna naznačit, že pokud striktně nechce volit mezi Oregonem a Dakotou, tak tady má za cenu Oregonu prostě o třídu lepší alternativu.


O tridu lepsi? Tim, ze ma i mene funkci znamena, ze je o tridu lepsi?

kdyz to chytnes za antenu, tak se s tim da nouzove padlovat
na louskani orechu to taky asi bude padnejsi

ale jako jo, proc ne, presnejsi bude, ale jestli mi to ukazuje presnost 2 metry nebo 5 metru nehraje pri kesovani roli. Ale neberme jim ten pocit nadrazenosti ;)
  • 0

#33 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 15:18

Parkis napsal/a:

S474N napsal/a:

Benjo5 napsal/a:Jenom jsem tady chtěl na základě zkušeností s Oregonem a 62kou zakladateli vlákna naznačit, že pokud striktně nechce volit mezi Oregonem a Dakotou, tak tady má za cenu Oregonu prostě o třídu lepší alternativu.


O tridu lepsi? Tim, ze ma i mene funkci znamena, ze je o tridu lepsi?

kdyz to chytnes za antenu, tak se s tim da nouzove padlovat
na louskani orechu to taky asi bude padnejsi

ale jako jo, proc ne, presnejsi bude, ale jestli mi to ukazuje presnost 2 metry nebo 5 metru nehraje pri kesovani roli. Ale neberme jim ten pocit nadrazenosti ;)

Navíc né každý owner ukládá kešky s 62kou... Takže ta přesnost je výsledně trochu zbytečná :D Ale uznávám, že kdybch neměl dakotu, která je za cena/výkon bezprostředně nejlepší, tak si koupím 62ku..
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#34 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 15:25

Snøw napsal/a:

Parkis napsal/a:

S474N napsal/a:

Benjo5 napsal/a:Jenom jsem tady chtěl na základě zkušeností s Oregonem a 62kou zakladateli vlákna naznačit, že pokud striktně nechce volit mezi Oregonem a Dakotou, tak tady má za cenu Oregonu prostě o třídu lepší alternativu.


O tridu lepsi? Tim, ze ma i mene funkci znamena, ze je o tridu lepsi?

kdyz to chytnes za antenu, tak se s tim da nouzove padlovat
na louskani orechu to taky asi bude padnejsi

ale jako jo, proc ne, presnejsi bude, ale jestli mi to ukazuje presnost 2 metry nebo 5 metru nehraje pri kesovani roli. Ale neberme jim ten pocit nadrazenosti ;)

Navíc né každý owner ukládá kešky s 62kou... Takže ta přesnost je výsledně trochu zbytečná :D Ale uznávám, že kdybch neměl dakotu, která je za cena/výkon bezprostředně nejlepší, tak si koupím 62ku..


ja zakladal kešky s modulem nokia LD4W a celkem přesně:) a stoji to 1000 kč :-D .. takze ja funguju s timhle a handygeocaching zatim takze kdyz koupim co koupim tak to bude nebe a dudy.. ale jsem student tak se asi priklonim k dakote 20 ale i kdyz mozna pride sponzoring od našich tak nevim nevim:-):D zas v tom nevidim takovej rozdil abych platil o tolik víc
  • 0

#35 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 15:25

Reálná přesnost jakéhokoli komerčního přístroje jsou tři metry, ne dva. Což u rozumných navigací je u všech. Pokud se v tom chce někdo vrtat víc do hloubky, musí už do čipsetů a jejich vlastností. Důležitější je dle mého schopnost nalézt signál ve ztížených podmínkách (hustý les, déšť, zástavba, sněžení, skály) a pak ho udržet. Udržet ho je o něco snazší, ale to "nalézt" je rozhodující. Což Dakota i 550 dělají. Pravda, subjektivně Dakota o pár vteřin rychleji, ale za to bych neručil. V porovnání s jiným starým "buldozerem" signálu eTrexem H obě dvě zaostávají, o chloupek, včetně přesnosti u keše. Na druhou stranu jsou tu nepřesnosti řádově kolem metru dvou, po ustálení si oba nové přístroje tvrdě stojí za svým (Háčko se vlastně nikdy "neustálí", pořád reaguje na změnu kvality signálu - typické "keš ode mne utíká rychlostí 30cm/s" :D ) Prostě, Dakon i Oregáno keš najdou bez problémů a s obrázkama. Máte ještě nějaký jiný požadavky? Jestli ne, jde o individuální oblibu toho kterýho typu. Čímž nijak nezpochybňuju naprostou skvělost 60tek.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#36 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 15:27

62ka je oproti Oregonu lepší kvalitou signálu a příjemnějším ovládáním: 1. Kvalita signálu - To železo, které z 62ky vyčuhuje, dělá rozdíl v tom, že když půjdeš do hustšího lesa, tak tam budeš mít přesnost 3-5 metrů narozdíl od Orgeonu, který bude v lepším případě tak někde kolem osmi. Pamatuju jednu keš za všechny, kdy jsme hledali keš v hustším lese s Coloradem a Oregonem, kdy jsem byl s Coloradem (to mělo taky vnější anténu) u keše, zatímco Oregon měl nulu o 18 metrů vedle. A 62ka je přesnější než Colorado. 2. Mezitvář (interface) - Nemám nic proti dotykovým displejům, ale mám hodně proti nekvalitním dotykovým displejům. Ta velká tlačítka trefíš v pohodě, ale trefit se v mapě na waypoint je docela opruz, zvlášt když reaguje ten displej třeba o něco níž a tak podobně. Jednou to člověk přežije v pohodě, ale mít z toho každodenní záležitost je prostě masochismus. 62ka se dá ovládat šipkami, kurzor jezdí svižně, takže v pohodě. Druhou věcí je struktura menu, která mi přišla v 62ce prostě intuitivnější a příjemnější. Chybí nadměrné počtu prokliků mezi jednotlivými menu, které si z Oregonu pamatuji. 62ka to taky sice nemá úplně dokonalé, ale lepší než Oregon to je určitě. 3. Jediná vada na kráse je, že to neumí to Wherigo. Nicméně Oregon je známý tím, že to na něm padá víc než málo, toho jsem slyšel od lidí opravdu hodně. Z osobní zkušenosti jsem viděl hraní Wheriga s Oregonem dvakrát a v obou případech to spadlo. Na Wherigo bylo bohužel nejlepší už nevyráběné Colorado, ted asi nejlíp s PDAčkem. P.S. Těm uživatelům Oregonu, které urazilo, že jsem napsal, že je 62ka o třídu lepší: To neberte jako urážku, ale jako kompliment. Něchtěl jsem vám to totiž urážet výrazy jako neporovnatelně lepší. :D
  • 0

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 15:48

Benjo5: zajimave, s WIG mam opacne zkusenosti - ze vsech peti co jsem nalezl pouze 1x WIG spadlo a to jeste tak, ze se odemykaci kod ulozil, takze nebyl zadny problem. Jestli on totiz nebude problem spise na strane tech, co to "programuji". Lesu jsem uz par prolezl a na tebou zminovane problemy jsem tedy nenarazil. A co se ovladani tyce, tak mi rozhodne vyhovuje dotykovy displej, takze jak vidis, je to znacne subjektivni. Naproti 62 Oregon zase nabizi WIG, fotoaparat a prohlizec obrazku. Pro me rozhodne uzitecnejsi veci, nez subjektivni nazory na ovladani pres tlacitka ;) BTW jenom pro poradek, kdybych byl jakkoliv presvedcen, ze 62 je lepsi nez O550, tak jde Oregon hned v te minute z domu ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#38 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 15:50

Benjo5 napsal/a:
P.S. Těm uživatelům Oregonu, které urazilo, že jsem napsal, že je 62ka o třídu lepší: To neberte jako urážku, ale jako kompliment. Něchtěl jsem vám to totiž urážet výrazy jako neporovnatelně lepší. :D


Ona 62 není "o třídu lepší" než Oregon. Ona je to jiná třída. Ani lepší, ani horší.

Chodil jsem s Oregonem 450, teď mám 62s. Každý má něco:

Oregon
+ příjemné intuitivní dotykové ovládání
- které mne osobně značně sere, protože posunutí mapy občas zasekne waypoint; občas to nezareaguje na první dotyk a po chvilce čekání si člověk uvědomí, že musí kliknout znovu
+ menší rozměry a váha, kompaktnější provedení
+ vyšší rozlišení displeje

62
+ daleko čitelnější displej (a to fakt o hodně) - např. bez problémů použitelný v autě, to Oregon rozhodně není
- menší rozlišení displeje - má to horší rozlišení než mobily před čtyřmi lety, to nechápu -- a větší rozlišení by se hodilo
(ale zase díky tomu daleko rychlejší překreslování mapy :-) )
+ podstatně vyšší odolnost - prohledej si zde fórum na téma "rozbitý displej oregon / dakota" vs. stejné téma pro 60/62
+ podstatně lepší ovladatelnost za extrémních podmínek (mráz - rukavice - sníh - hustý déšť)
+ větší výdrž na baterie
- větší rozměry a váha
? možná o malinko lepší citlivost, ale objektivně to změřeno nemám

Subjektivní conclusion:
Kdybych kupoval GPS jen na geocaching s manželkou / malými dětmi, šel bych do Oregonu (ovládání je pro ne-hardcore uživatele intuitivnější, lepší).
Jenže já chtěl GPS na vysokohorskou turistiku. Na to je potřeba 62.
Vadí mi malé rozlišení displeje, ne že ne. Přímo mne sere. Ale přístroj, který by měl všechno, neexistuje.

PS: Stejně tak je subjektivní preference O550 vs O450 - vzhledem k tomu, že z batohu nevybaluji Nikon D80 (nosím ho s sebou i do práce) a na telefonu mám taky foťák, nepotřebuju další foťák v GPS. Timestampy mám ve fotce taky :-) a GPS souřadnice se tam z tracklogu samy doplní - kde je tedy výhoda? Já bych si za foťák v GPS nepřiplácel.
  • 0

#39 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 16:24

S474N napsal/a:BTW jenom pro poradek, kdybych byl jakkoliv presvedcen, ze 62 je lepsi nez O550, tak jde Oregon hned v te minute z domu ;)

Asi tak...

hrouda napsal/a:
62
+ podstatně vyšší odolnost - prohledej si zde fórum na téma "rozbitý displej oregon / dakota" vs. stejné téma pro 60/62
+ větší výdrž na baterie

PS: Stejně tak je subjektivní preference O550 vs O450 - vzhledem k tomu, že z batohu nevybaluji Nikon D80 (nosím ho s sebou i do práce) a na telefonu mám taky foťák, nepotřebuju další foťák v GPS. Timestampy mám ve fotce taky :-) a GPS souřadnice se tam z tracklogu samy doplní - kde je tedy výhoda? Já bych si za foťák v GPS nepřiplácel.


Prosím tě a jakou má odolnost anténa, která u 62-ky leze ven? Už to někomu na ni spadlo? - a co na to říkala?

Výdrž na baterie asi nemá cenu řešit, když za skoro celej den lítání po keškách je není potřeba v Oregonu měnit - 2 sady v pohodě i s obrovskou rezervou budou stačit a na vícedenní trek ti ta trocha o kterou žere míň stejně bude nanic.

No a když mám ruce jako prase, protože u keše je mokro, tak je potom opravdu velice příjemný si šahat do kapsy pro mobil abych si ofotil tracking nr.. Oregon omyju i s rukama v první trochu čistější kaluži, zajímalo by mě, jak umyješ ten svůj mobil...

Vidíš, záleží jen na úhlu pohledu...
  • 0

#40 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 18:08

S474N napsal/a:
Tak takove valky jsou vsude - benzin/nafta, intel/amd, nvidia/ati, nikon/canon, iphone/htc, apod. Doma ty fotaky resime tak, ze ja mam zrcadlo od Nikonu a polovicka od Canonu :)


Aspoň se netáhate o příslušenství, jako já s dcerkou…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama