Přejít na obsah


Fotka

Picodas Topo50 v3 prvni dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
236 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 18:33

Zdravicko, jak jsem jiz uvadel jinde http://www.geocachin...o.aspx?id=13282 zakoupil jsem dnes v Mountfieldu na Cernym Moste CZ Topo50 v3 od Picodas. V odpolednich hodinach (cca 15h) jsem mapu registroval pro svou Vistu Cx o hodinu pozdeji mi prisel klic.

Dojmy z akce:
U Travnicka sezenete jen Legend (pri koupi s kolem nejlevneji za 4590), Mapu s kabelem pro Legend (za 1490), drzak na kolo pro Legend (prodejce me celkem presvedcil, ze to nejde pouzit na Vistu Cx) za 399. V nekterych kramech udajne odmitaji prodat mapu zvlast, u me na CM se to nestalo (odpoledne jim pry, ale dosli v3 CDcka). Pri koupi mapy je treba dbat zvysene opatrnosti, zda-li kupujete v3 (je to uvedeno v krabicce na seriovem cisle, a na krabicce zvenci =). Kabel k Legendu je navic zdarma. Co s nim to nevim =) Je to seriovy RS232... =) Kompatibilni i s dalsimi produkty (GEKO 201, GEKO 301, eTrex, eTrx Camo, Summit, Venture, Legend, Vista). Po registraci vam dojdou dva odemykaci kody, jeden pro Mountfield Mapu a jeden pro TopoV3 mapu. Kod pro Mountfield mapu se da pouzit i pro odemknuti starsi Topov2 mapy (takze ted mam odemknutou topov2 i pro svou vistu - ne ze by to k necemu bylo =))

Dojmy z mapy:
* Na CD je dodavan Mapsource cesky v obstarozni verzi 6.7 a angl. 6.8 (na netu je k dispozici 6.10.2)
* U mapy je jedno seriove cislo
* Na CD je mimo Topo V3 jeste Mountfield mapa v1 (pry se vejde do 8MB, tj. idealni pro Legend)
* Mapa nema oddelene vrstevnice a polohopis
* Mapa umi routovat i v pristroji i v MapSource
* Mapa zabira na disku cca 60.9MB (v2 ma u me 42.3MB)
* Jednotlive znacky nejsou barevne rozliseny, ale jsou podobne jako ve v2
* V3 i V2 lze provozovat obe najednou
* Mountfield mapa nahrazuje Topo v2, Kod z mountfield mapy lze pouzit pro topov2 mapu
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 19:24

* Routing mi prijde ponekud zbesily a za vsech okolnosti preferuje cyklostezky (i po nastaveni na Car)... zajimave. Navic je fialova routovaci cara asi 1-1000m od spravne cesty! Zde Picodas ponekud zklamal.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 21:36

Tak jsem také neodolal a zakoupil v Ostravském Mountfieldu v3. Mile mě překvapilo že registrovat lze i po pracovní době, očekával jsem odezvu až zítra.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 22:23

Kromě cyklostezek mě docela zklamala úroveň poi. Člověk by řekl, že na rozdíl od volně dostupných databází dostane ověřená data, ale není tomu tak. některé poi jsou na naprosto nesmyslných místech, kde ani v minulosti nikdy nic nebylo. Dokonce se poi, které byly ve v2 správně, přesunuly ve v3 někam mimo, nebo úplně zmizely (nebo se přesunuly tak daleko, že jsem je nedohledal), což je podle mého mnohem větší chyba, než když tam ten bod není uveden vůbec. A to je v místech, kde to znám. Jestli je to takhle i jinde, tak bych je raději oželel a mapy mohly zabírat méně místa. Možná měl picodas jít místo slučování polohopisu a výškopisu opačnou cestou a udělat mapu ještě z více vrstev (výškopis, poi, silnice, turistické stezky, cyklostezky,...). Člověk by si pak poskládal v gps mapku podle svých požadavků s ohledem na velikost, přehlednost, rychlost, nevyhovující údaje by mohl nahradit jinými zdroji.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 22:32

Zdravicko, jak jsem jiz uvadel jinde http://www.geocachin...o.aspx?id=13282 zakoupil jsem dnes v Mountfieldu na Cernym Moste CZ Topo50 v3 od Picodas. V odpolednich hodinach (cca 15h) jsem mapu registroval pro svou Vistu Cx o hodinu pozdeji mi prisel klic.

Dojmy z akce:
U Travnicka sezenete jen Legend (pri koupi s kolem nejlevneji za 4590), Mapu s kabelem pro Legend (za 1490), drzak na kolo pro Legend (prodejce me celkem presvedcil, ze to nejde pouzit na Vistu Cx) za 399. V nekterych kramech udajne odmitaji prodat mapu zvlast, u me na CM se to nestalo (odpoledne jim pry, ale dosli v3 CDcka). Pri koupi mapy je treba dbat zvysene opatrnosti, zda-li kupujete v3 (je to uvedeno v krabicce na seriovem cisle, a na krabicce zvenci =). Kabel k Legendu je navic zdarma. Co s nim to nevim =) Je to seriovy RS232... =) Kompatibilni i s dalsimi produkty (GEKO 201, GEKO 301, eTrex, eTrx Camo, Summit, Venture, Legend, Vista). Po registraci vam dojdou dva odemykaci kody, jeden pro Mountfield Mapu a jeden pro TopoV3 mapu. Kod pro Mountfield mapu se da pouzit i pro odemknuti starsi Topov2 mapy (takze ted mam odemknutou topov2 i pro svou vistu - ne ze by to k necemu bylo =))

Dojmy z mapy:
* Na CD je dodavan Mapsource cesky v obstarozni verzi 6.7 a angl. 6.8 (na netu je k dispozici 6.10.2)
* U mapy je jedno seriove cislo
* Na CD je mimo Topo V3 jeste Mountfield mapa v1 (pry se vejde do 8MB, tj. idealni pro Legend)
* Mapa nema oddelene vrstevnice a polohopis
* Mapa umi routovat i v pristroji i v MapSource
* Mapa zabira na disku cca 60.9MB (v2 ma u me 42.3MB)
* Jednotlive znacky nejsou barevne rozliseny, ale jsou podobne jako ve v2
* V3 i V2 lze provozovat obe najednou
* Mountfield mapa nahrazuje Topo v2, Kod z mountfield mapy lze pouzit pro topov2 mapu

Tak jsem to dnes poptával na Picodasu coby jejich prodejce a řekli mi, že verze V3 je zatím udělaná jen pro Bédu Trávníčka ve verzi 8MB. Verze TOPO V3 bude pro prodej mimo Mountfield hotová až za jeden až dva měsíce. Stále se na ni pracuje a tudíž asi ani nemůže být zatím použitelná.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2006 - 17:53

z picodasu mi napsali, ze mam vyckat na novou verzi, kde bude problem cyklostezka vyresen - tak teda cekam, vypocetni cas trva pry 200h =)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2006 - 13:19

Když jsme u těch nepřesností... V Plzni hnedka za ZČU (pro ty co to znají...) je v té mapě "tok / řeka" - která začíná a končí zničehonic (samozřejmě tady takovou nemáme :-) )
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 17:20

Jo a taková perla. Už 6 hodin čekám na reg. číslo od PICODAS a nic !!!!!Zdravicko, jak jsem jiz uvadel jinde http://www.geocachin...o.aspx?id=13282 zakoupil jsem dnes v Mountfieldu na Cernym Moste CZ Topo50 v3 od Picodas. V odpolednich hodinach (cca 15h) jsem mapu registroval pro svou Vistu Cx o hodinu pozdeji mi prisel klic.

Dojmy z akce:
U Travnicka sezenete jen Legend (pri koupi s kolem nejlevneji za 4590), Mapu s kabelem pro Legend (za 1490), drzak na kolo pro Legend (prodejce me celkem presvedcil, ze to nejde pouzit na Vistu Cx) za 399. V nekterych kramech udajne odmitaji prodat mapu zvlast, u me na CM se to nestalo (odpoledne jim pry, ale dosli v3 CDcka). Pri koupi mapy je treba dbat zvysene opatrnosti, zda-li kupujete v3 (je to uvedeno v krabicce na seriovem cisle, a na krabicce zvenci =). Kabel k Legendu je navic zdarma. Co s nim to nevim =) Je to seriovy RS232... =) Kompatibilni i s dalsimi produkty (GEKO 201, GEKO 301, eTrex, eTrx Camo, Summit, Venture, Legend, Vista). Po registraci vam dojdou dva odemykaci kody, jeden pro Mountfield Mapu a jeden pro TopoV3 mapu. Kod pro Mountfield mapu se da pouzit i pro odemknuti starsi Topov2 mapy (takze ted mam odemknutou topov2 i pro svou vistu - ne ze by to k necemu bylo =))

Dojmy z mapy:
* Na CD je dodavan Mapsource cesky v obstarozni verzi 6.7 a angl. 6.8 (na netu je k dispozici 6.10.2)
* U mapy je jedno seriove cislo
* Na CD je mimo Topo V3 jeste Mountfield mapa v1 (pry se vejde do 8MB, tj. idealni pro Legend)
* Mapa nema oddelene vrstevnice a polohopis
* Mapa umi routovat i v pristroji i v MapSource
* Mapa zabira na disku cca 60.9MB (v2 ma u me 42.3MB)
* Jednotlive znacky nejsou barevne rozliseny, ale jsou podobne jako ve v2
* V3 i V2 lze provozovat obe najednou
* Mountfield mapa nahrazuje Topo v2, Kod z mountfield mapy lze pouzit pro topov2 mapu


  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2006 - 19:07

Kdyby to nekoho zajimalo:

Dobrý den,
omlouvame se Vám za zpoždění, se kterým odpovídáme na Váš mail. Mapa
TOPO50 v.3 je produkt určený pro akci prodje GPS v Mountfieldu.
Plnohodnotný update mapy TOPO50 bude dostupný zhruba za 3-4 týdny.
Update bude placený, cena zatím není stanovena.

S pozdravem

Karel Vinš
> Dobry den,
>
> poslal jsem tento mail 18.5., zatim bohuzel bez odpovedi. Poslal jsem jen
> na spatnou adresu?
> S pozdravem
>
> Vit Svarc
>
> ----------------------------- Původní zpráva -----------------------------
> Předmět: CZ topo v3
> Od:
> Datum: 18 Květen 2006, 14:10
> Komu: picodas@vol.cz
> --------------------------------------------------------------------------
>
> Dobry den,
>
> jsem vlastnikem GPS Garmin Vista C s CZ Topo 50, v2.
> Videl jsem, ze je k dispozici jiz verze 3. Je mozne upgradovat na tuto
> novejsi verzi?
> Tesim se na odpoved, s pozdravem
>
> Vit Svarc

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 19:34

* Routing mi prijde ponekud zbesily a za vsech okolnosti preferuje cyklostezky (i po nastaveni na Car)... zajimave. Navic je fialova routovaci cara asi 1-1000m od spravne cesty! Zde Picodas ponekud zklamal.

Legend stejne myslim routovani neumi, nebo jo?
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 19:46

* Routing mi prijde ponekud zbesily a za vsech okolnosti preferuje cyklostezky (i po nastaveni na Car)... zajimave. Navic je fialova routovaci cara asi 1-1000m od spravne cesty! Zde Picodas ponekud zklamal.

Jestli to neni proto, že pro cyklostezky použili nějaký element původně určený pro dálnici nebo něco podobnýho. Aspoň podle toho co kreslí gps to tak vypadá. A tenhle typ silnice pak dostává přednost. těžko říct, zakódovanou mapu v mapeditu neotevřu, abych se podíval, co přesně to je.
A ještě k barevnému turistickému značení. barevný turistický cesty to možná nemá proto, že chtějí zachovat kompatibilitu se staršími přístroji. A u grafických elementů, ze kterých se mapa skládá, pak není, jak se má kreslit, ale co je to za typ. takže ne "tenká světlešedá přerušovaná čára", na kterou by se dala naroubovat nějaká zpětná kompatibilita pro "červená čára", ale "pěšina", "silnice 3. třídy" a pod. a mezi typy nic pro barevný turistický značení neni. Alespoň pro čb přístroje určitě ne. Možná by se daly najít nějaké typy elementů, které se budou zobrazovat barevně, ale u čb přístrojů se to pak bude zobrazovat zběsile, protože červená třeba znamená silnice 3. třídy, zelená dálnice (jen příklady).
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 20:18

* Routing mi prijde ponekud zbesily a za vsech okolnosti preferuje cyklostezky (i po nastaveni na Car)... zajimave. Navic je fialova routovaci cara asi 1-1000m od spravne cesty! Zde Picodas ponekud zklamal.

Souhlas, cyklostezky jsou docela zběsilý. V místech, kde jsem se na ně díval vůbec nesledují existující cesty a jdou nějak mimo. Jako by je někdo jen tak od oka naklikal podle jiné mapy.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 22:00

Takovej dotaz, ty mapy se daj dokoupit v Moutfieldu ikdyž jsem tam tu GPS nekoupil, nebo chtěj vidět nějakej doklad?
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2006 - 22:32

Tak jsem také neodolal a zakoupil v Ostravském Mountfieldu v3. Mile mě překvapilo že registrovat lze i po pracovní době, očekával jsem odezvu až zítra.


Tak to jsme je tam museli koupit těsně po sobě, já taky registroval po.
Svůj názor jsem napsal na Pandoře, teď jen zopakuji:

Routuje, ale jde o routing pro kola či pěší turistiku, ne pro auto, po cyklostezkách a turistických cestách ale neroutuje. Patrně v datech nejsou jednotlivé cesty nějak odlišeny. Cyklostezky jsou možná až příliš výrazně modré. Na mapě je znát, že je dělaná především pro cykloturistiku. Metroguide ci Atlas10R to asi nenahradí. Občas je v routingu nějaká chybka (nerespektování zákazu odbočení doleva apod.), ale na druhou stranu tam nejsou chyby v jednosměrkách, které jsou v Metroguide. Chtělo by to porovnat s Atlas10R. Routuje ale i po cestách, kde je zákaz vjezdu.

Silnice, které byly ve v1, pak chyběly ve v2, teď ve v3 už jsou. Přibylo jich.

Mapa by se mohla místo TOPO 50 V3 jmenovat alespoň CZ TOPO 50 V3, TOPO 50 je nicneříkající název pro cizince či lidi, kteří mají více map.

Jsou uvedeny asi názvy všech ulic, ne jen některých.

Lze vyhledávat adresy.

Je to vypalované CD, ne lisované, v tom bude asi rozdíl oproti ostré verzi. Naštěstí bylo použito velmi kvalitní medium Taio Yuden, což je špička mezi CD-R medii.

Celkově hodnotím mapu jako MNOHEM lepší než V2. Díky kluci pikodasáčtí, patrně půjde o v současnosti o špičku v komerčních mapách pro Garmina vedle amerických národních parků. Jen ty cyklostezky jsou fakt moc výrazné, chtělo by to jak říká pan Kaplan "ubrat píďu".

  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2006 - 18:53

Tak jsem také neodolal a zakoupil v Ostravském Mountfieldu v3. Mile mě překvapilo že registrovat lze i po pracovní době, očekával jsem odezvu až zítra.



Tak to já stále čekám. Už 8 hodin a stále nic ! Volal jsem tam a stejně nic nepřišlo. Takže se za 1500,- zatím koukám na lesklý kolečko..... Nějak to nezvládají.

  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 0:06

Kromě cyklostezek mě docela zklamala úroveň poi.


Pro spoustu POI změnili ikony, některé jsou tam několikrát atd. Ale já se tomu moc ani nedivím, řekl bych, že pobrali, co bylo k dispozici, nacpali to tam a bylo. Popravdě jak taky jinak by to měl člověk dělat, když to nelze vše v mapě zkontrolovat. Takové věci se dělají dávkově, dostanu nějaká data a ty zkonvertuji, to není ruční práce. Kdyby to byla data, která jsou přesná a ověřená, tak by to zase stálo mnohem více.
Ale s těma modrýma cyklostezkama to nezvladli. V GPS jsou červené. Tteď obrazovku zapráskají vedle turistických tras i cyklostezky. Ale chápu to, paleta možností u Garminu je nechutně malá, a to především u ikon waypointu. Ale spořitelně ikonu foťáčku fakt dávat nemuseli :-). A těm cyklotrasám bych dal stejnou úroveň a čáru jako značeným trasám. Ale je fakt, že jde o mapu turistickou a ne o automapu.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2006 - 9:07

Může mi někdo říct jestli je mapa V3 z Mountfieldu v černobílém Legendu použitelná nebo je to jen chaos různých čar a polygonů?
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 0:49

tak se dela ksefty, vypusti se do sveta zmetek za 3500Kc, a pak se za "opravu" pozaduje zaplatit, a tak to jde stale dokola. ja si pockam 5 let nejmene a mozna bude topo50 OK, a este usetrim. pozadovat penize za pridani novych vybudovanych silnic a obektu je vporadku, to chapu. ale pozadovat penize za opravu chyb je prasarna.nevim za co chcou ty penize. divim se ze mi jeste funguje ten Legend kdyz byl "zadarmo" :-) mam vubec pravo pozadovat zaruku kdyz byl darovan k tomu kolu? nebo si budu muset take dokoupit zaruku? 2. pikodase vubec nema co zajimat zakolik si to prodal mauntfield ten si ma delat svou praci,a poradne. i kdyby ta mapa stala treba 100 tak nema obsahovat chyby. pikodas neumi udelat poradne ani tu 8Mb mapu pro mauntfield co ja na CD, ta se VUBEC neschoduje z tou co je nahrana v Legendu kde je vic silnic.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2006 - 14:42

[quote]Každopádně tady došlo k obchodní chybě. Kdyby Picodas žádnou verzi V3 nevydal a s těma Legendama bylo dodáváno jenom CD s tou 8 MB mapou (zadarmo, co by opravné CD) nazvanou jakoliv a připravil se upgrade V2 ve dvou fázích a to fáze: 1. oprava chyb (zdarma) a 2. upgrade routování (placené) tak je ticho po pěšině. Kdo by chtěl pouze zpřesnění map, má ho. Kdo by si chtěl pořídit routování, tak by si ho zaplatil jako nadstandart. Protože routování něco stojí a V2 nikdy nebyla prezentována jako routovatelná.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 11:15

Jestli to neni proto, že pro cyklostezky použili nějaký element původně určený pro dálnici nebo něco podobnýho. Aspoň podle toho co kreslí gps to tak vypadá. A tenhle typ silnice pak dostává přednost.

Tak pro zajímavost, ten typ pro cyklostezky se normálně používá pro major highway.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama