Přejít na obsah


Fotka

Šílenství zvané FCPT


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
112 odpovědí na toto téma

#1 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 11:47

Ahoj, včera jsme se nechali zlákat počasím a vidinou odzkoušet si jak vypadá "geokombajn". Bylo to zajímavé a od cca 60-té schránky docela únavné;). Ale mnohá "hromadná logování" kdy se nás u jedné keše sešlo i 12 :pstála za to, potkali jsme tým až ze Sokolova, mnoho Pražských i okolních. Styl lovu byl od popojíždění autem, jízdy na kole až po pěší kešery. Myslím že tato série asi těžko unikne pozornosti "mudlíků" a musím smeknout klobouk před tou kupou práce co za tím vším stojí, jen nezávidím ownerům tu údržbu.;) Má někdo i jiné zážitky z této jediné série u nás?
  • 0

#2 vlcice.pavlina

vlcice.pavlina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 12:17

I nas tym Night Ducks (ja, QuoX, Zoffka a Spadi) se nechal touto serii zlakat a vydali jsme se ji vyzkouset. Na jednu stranu smekam klobouk pred autory - tu kupu prace musim ocenit, ale na druhou musim konstatovat, ze tento druh Geocachingu neni nic pro mne ... Pri parkovani jsem byla priposr... strachy z klickujicich aut a pozitek z prostredi veskery zadny ... snad jen to ze budu mit o sto bodu vice. Nastesti jsme si pritom udelali par dalsich kesulek pri cese a jednu dokonce v blizkem Polsku - tim jsem si spravila naladu. Takze muj verdikt - dalsi takovato serie zrejme jiz beze mne :-)
  • 0
Na Geocaching jsem narazila náhodou a byla to ta nejkrásnější náhoda, která mne kdy potkala Garmin Oregon 300, Vodafone 845 + GeOrg

#3 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 12:53

I já jsem se včera nechal zlákat a nelituju... zkušenost s něčím jiným... první kešky jsme lovili sami, pak nás po prohlídce Jiráskovi chaty a Dobrošovské pevnosti dojeli speedyGT a tak jsme se vzájemně hecovali a závodili, aby jsme dohnali auto mladíků (nicky jsem zapomenul), kteří zkusili držet krok, ale nevychytané logovaní po jednom je odsoudilo k odpadnutí a následně i Vk Š´táhlavy, kteří se zas neudrželi pro focení každého logbooku... následně jsme někde u čísla 72 ztratili i speedyGT, když část jejich týmu, která šla pěšky napřed zapomenula zahnout na správnou silnici... U poslední čekáme, pokecáme, uděláme foto a jedeme společně na HIS... Bylo to docela zábavné a díky hecování a spolupráci ani ne tak nudné, jak jsem čekal... Původně jsem si chtěl něco zkusit v zahraničí, takže jsem rád, že tato šílenost vznikla i u nás... No vícekrát asi ale nic podobného nemusím...
  • 0

#4 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 03 říjen 2010 - 13:38

Kdyby to náhodou četl někdo teprve chystající se na FCPT, vyslyšte prosím prosbu o pomoc: v keši Orlická elektrárna GC21T33 zůstal předmět k [tb]TB3E5WA[/tb] magické oko (modré, skleněné), prosím o jeho přesunutí k Ústí nad Orlicí nebo k ownerce ku Praze. Díky za případnou pomoc.
  • 0

#5 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 13:45

Jelikož mám tuto "sérii" zhruba 20 km od HC, tak se na ní v brzké době snad dostanu a také zkusím co obnáší kombajn.
  • 0

#6 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 18:51

já z celé serie mám odlovených 60 keší mě se to líbilo kdybych jel někde z daleka tak bych to dal všechno ale já tuhle serii mám když počítám první keš asi 11km od HC takže jsme si zbytek nechaly na lepší počasí jinak taky plno geokolegů se kterými jsme se setkaly či jsme si vzájemně vypomohly. Docela obdivuju Ownerovu trpělivost s přípravou a lituju jeho email na který deně musí přijít několik set emailů. Doufám že tato serie dlouho vydržía nebude podlehát vymudlení.
  • 0

#7 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 19:04

Já jsem byl na sérii v sobotu a musim říct, že až ná pár menších problémů to bylo OK. Nejlepší na odlov této série je ale kolo nebo motorka. Jinak dle infa od autorů, mají teď aktuálně celkem 15584 found it logů v mailu ;)
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#8 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 19:48

Na tuhle sérii jsme vyrazili s Kolfolíkama. Vyjížděli jsme z Prahy před 5hod a v 7:25 jsme logovali 00. Vzali jsme to od zadu a až u 50 keše jsme potkali první kačery. Cestou k vytouženému cíli 01 jich notně přibývalo )pěšky, na kole nebo autem. Poslední log byl ve 12hod. Po obědě jsme se ještě vrátili na dvě kešky, které se nám nepodařilo díky mudlům dopoledne odlovit. Série je to brutální a kombajn - mega kombajn, něco jiného než Smajlík u Ivančic, ale v mnohém podobný, jen trošku větší. Jsem pro každou geošílenost a tohle mezi ní rozhodně patří. Díky ownerům za nevšední zážitek.
  • 0

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 20:06

Protože to mám z domu blízko, byla by mi blbé mít 100 kešek neodlovených, tak i já jsem na sérii vyrazil. Domluvili jsme se ještě se Sovicem, vzali jsme kola a udělali si okruh z Nového Města n. Metují. Osobně si myslím, že kolo je na plnění podobných sérií ideální a to i přestože zrovna tahle série je i docela kopcovitá. Celý okruh i s návratem k do NM měřil 45 km a dali jsme ho za 5,5 hodiny a to i s hledáním několika dalších kešek. Sérii jsme hledali teď v sobotu, kdy jsme na cestě potkali nejméně 50 dalších kačerů o kterých jsme si byli jistí, že to kačeři skutečně jsou. Po cestě jsme se celkem hecovali i s dalšími nálezci a některé motorizované kačery jsme dokonce i předjížděli. Osobně jsem si myslel, že podobné série jsou nic moc, ale tahle mě docela bavila, díky potkávání se s dalšími kačery, hlavně se spoustou známých, s kterými jsme si i pokecali. Ovšem kdyby další podobné série nevznikaly, vůbec by mě to nemrzelo. Přece jen tato má velkou výhodu - vede krásnou přírodou, kterou jsme si mohli teď o víkendu docela užít. Jinak mě spíše trochu mrzí chování některých kačerů, kteří neberou ohled na ostatní. Podle diskuze s autory jsme některé kešky nacházeli úplně někde jinde, než byly původní. Pak taky se trochu bojím, že díky tomuto chování budou mít kačeři trochu špatnou pověst u místních lidí. Hlavně když někteří zastaví s autem co nejblíže kešky, jen aby měli celou sérii co nejdříve a je jim jedno, že to je třeba v zatáčce, to se mi prostě nelíbí. Bohužel si to asi v zápalu hry člověk často asi neuvědomí, nebo si asi někteří říkají "no a co, kašlu na ostatní, hlavně když trhnu rekord". Při odskočení ke kešce Orlická elektrárna" jsme viděli dokonce 2 auta, jak jedou až na místo, i když souřadnice parkoviště byly kus od elektrárny... Takže podle mě jedna série bohatě stačí. Doufám, že nebudou vznikat podobné jen kvůli tomu, že jsou "v módě".
  • 0

#10 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 20:17

Jak už psala Vlcice, byli jsme tam v sobotu a byl to masakr. Záležet to na mě, tak to po půlce zabalím a ani mi těch bodů není líto :-) Jediné, co mě na to bavilo, bylo potkávání mnoha a mnoha kačerů cestou a odhadování, zda okolo či naproti projíždějící auto či cyklista jsou taky kačeři, nebo ne :-) Jinými slovy, něco podobného již nikdy více!!! To ovšem nic nemění na tom, že před autory a prací, kterou do projektu vložili a zřejmě musí vkládat i nadále, protože sobotním tempem musí být logbook plný tak každé 3dny, opravdu smekám. Zvlášť smekám před tím, že do toho vůbec šli. Klobouk dolů. Jinak by mne zajímala Vaše strategie - zkoušeli jsme se vysazovat a nabírat a docházet ke keším pěšky, a i strategii zastavovat u každé jednotlivě, a zdá se, že ta druhá mohla být trochu rychlejší (o nic jiného ani nejde :) ). Jakou strategii považujete za lepší, nebo jakou jste zkoušeli vy?
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#11 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 20:37

No my jsme zastavovali u každé keše, jen v případě, že se tam nedalo zastavit, tak se řidič vrátil pro auto a ostatní mezi tím došli k další keši.
  • 0

#12 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 22:05

My jsme s manželkou nejdřív vždy hledali místo na parking a potom si pro ni došli, ale to tak do 15-té keše. Pak to probíhalo tak, že jsem co nejblíž u kešky zastavil, mamina provedla výsadek a já se s geoautem uklidil na co nejlepší místo, kde jsem až tak nepřekážel.....:P:p:p Tak že vlastně skoro celou sérii odlovila ona?!?;):D:D týýýjo... Ale kdepak ty na značkách mi přenechávala, bo je jak ustřelený kecky:D:D:D.
  • 0

#13 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2010 - 22:28

Já bych to celé poslal do archivu a byl by klid :D Mám už odloveno a jsem rád, že tato série vznikla. Je to brutus lovit autem, jeli jsme ve 2 a asi by bylo lepší jet ve 3, z pohledu policie by za každý odlovený bod měl jít min. jeden z konta řidiče. Vyplatilo se, že Ivan připravil samolepky, jinak bysme se ulogovali :) Dnes, kdy jsou ke každé keši geodálnice, by byl nejlepší způsob vzít kolo, těch cca 30 km se dá dobře objet. A GPS nechte klidně doma, aspoň zároveň za odpoledne uděláte BF platinum mastra :)
  • 0

#14 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 7:22

Já to vezmu z pohledu přihlížejícího ... Moe nově vzniklá PSOV touto sérií dost trpí..nebo možná spíš můj e-mail :-D Bohužel ty logy už ani skoro nečtu, protože kvalita je někde jinde. A tak nějak mě ty logy nudí. Ale asi to i chápu. Sám jsem takovouhle serii už zažil - autem to je teda děsnej voser. Tohle pojedu..kolo, nebo skůtr..uvidíme, každopádně až vody utichnou a bude tu větší klid:-D Jen teda nevim proč to pojedu..
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#15 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 7:32

Qnik napsal/a:
Jen teda nevim proč to pojedu..

Proč? Pro body přece! Ne?! ;)
  • 0

#16 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 7:50

Qnik napsal/a:
Já to vezmu z pohledu přihlížejícího ...

Moe nově vzniklá PSOV touto sérií dost trpí..nebo možná spíš můj e-mail :-D Bohužel ty logy už ani skoro nečtu, protože kvalita je někde jinde. A tak nějak mě ty logy nudí. Ale asi to i chápu.

Sám jsem takovouhle serii už zažil - autem to je teda děsnej voser. Tohle pojedu..kolo, nebo skůtr..uvidíme, každopádně až vody utichnou a bude tu větší klid:-D

Jen teda nevim proč to pojedu..

Abys vypomohl autorům s údržbou a vyměnil logbooky? Jinak ta tvoje keška byla balzámem kdy člověk musel chvilku hledat, než našel...
  • 0

#17 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 12:21

Paullow napsal/a:
Já jsem byl na sérii v sobotu a musim říct, že až ná pár menších problémů to bylo OK. Nejlepší na odlov této série je ale kolo nebo motorka.
Jinak dle infa od autorů, mají teď aktuálně celkem 15584 found it logů v mailu ;)


Ujišťuji Tě, že motorka bude pěknej "voser" :-/ Přes vesnice 50 a mimo se ani nerozjedeš. Nemluvě o tom jak bude vypadat baterka a po padesáté nejspíš nenastartuješ.

Kolo by šlo.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#18 JKLD

JKLD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 13:48

Ahoj všem šílencům, kteří se na tuto sérii také vydali. Na víkend jsem měl prakticky pracovní cestu do Náchoda a po zjištění, že poblíž je 100 krabek, jsem si vzal s sebou i kolo a dobře jsem udělal. Lepší než auto. Jedině snad přes vesnice, kde krabky umístěné nejsou. Jinak je kolo výhodnější, podle mně, než jezdit autem nebo na motorce. Dokonce bych řekl, že i rychlejší. Osobně se mi příliš nelíbilo chování některých kačerů, kteří dokonce nebyli schopni vrátit krabičky na svá místa a nacházel jsem je spadené okolo. Celkem by mě zajímalo, kolik kačerů se vlastně dostalo až ke krabičce. Nejdříve jsem celou sérii zvládl v sobotu sám a pro velký úspěch jsem si více než třetinu v neděli zopakoval s dcerou ještě jednou. Cestou s námi jeli dva kačeři, kteří se navzájem logovali vždy ob jednu krabičku. Je tento způsob logu, když některou krabičku ani neviděli, uznatelný? Pro někoho asi ano. V každém případě doporučuji vydat se za hezkého počasí a vychutnat se projížďku. Po zdolání Smajlíka 1, Za šipkou, Smajlíka 2, I, kompetního Valašského klobouku, I love geocaching, Pentagramu, Kapra a FCPT se těším na další šílenost. Díky všem ownerům za zážitek.
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 15:48

JKLD napsal/a:
...Celkem by mě zajímalo, kolik kačerů se vlastně dostalo až ke krabičce...
...Cestou s námi jeli dva kačeři, kteří se navzájem logovali vždy ob jednu krabičku. Je tento způsob logu, když některou krabičku ani neviděli, uznatelný? Pro někoho asi ano...

Já můžu s naprosto klidným svědomím prohlásit, že jsem opravdu odlovil všech 100 kousků sám osobně (protože se mnou nikdo jiný nejel). Všechny krabičky jsem měl v ruce, do všech (!) logbooků jsem napsal vlastnoručně datum, čas a poděkování (!) a otiskl razítko. B)
"Kdo z vás to má?" :D
[ironie] BTW nejede někdo na nějakou velkou serii? Mně se to teď nehodí, ale třeba že by mne napsal do logbooků...abych tam nemusel, to je přeci stejný jako lovit ob jednu [/ironie] :D
  • 0

#20 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 16:00

Jením slovem NÁŘEZ !!! Jeli jsme to ve čtyřech a dopředu jsme se domluvili na koordinaci odlovu. Řidič měl za úkol stavět co nejblíže u kešky, Na místě spolujezdce seděl navigátor, který instruoval řidiče kolik metrů je to k další kešce, a dva na zadním sedadle jsme se střídali s odlovy. Doporučuji si vytisknout samolepky a lepit je logbooků !!! Je to jednodušší a podstatně rychlejší ;) Díky autorům za celou sérii ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama