Přejít na obsah


Fotka

Šílenství zvané FCPT


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
112 odpovědí na toto téma

#21 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2010 - 23:03

Já mám z toho lovu asi trošku traumatizující zážitek. Dnes v noci se mě zdál sen, jak lovíme sérii 25-ti microšek. Ty jsou připevněné k tyčím tvořící slalom na sjezdovce...... Bylo to někde u České kamenice, ta mapa byla hodně hrubá a už tam bylo dost sněhu. :)
  • 0
VSA

#22 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 2:45

Tak jste strávili den tím, že jste popojížděli a logovali, no a co z toho? Jen jste získali body, ale co jste se dozvěděli z listingu, co vás ty keše naučily, na jaké zajímavé místo vás přivedly? Ty keše ani nemají listing, jsou jen podél silnice a mě jen překvapuje kolik lidí se za nimi honí jen proto, aby si nabrali body. Copak je geocaching o bodech, o množství bodů? Nebo je to hlavně o zážitcích. Nabrali jste sice sto bodů, ale z celého dlouhého únavného lovu máte pouze jediný zážitek. A to je myslím ztráta času. Podle mého názoru je to jen kešová bulimie. Je tolik krásných a zajímavých kešek někde v přírodě či ve městě, které mají nápad, zajímavý listing, jsou na krásném či zajímavém místě a lov každé jednotlivé kešky je každý jedinečný zážitek. A vo vo vo tom je.
  • 0

#23 Forsyte

Forsyte

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 6:03

zazitek mas uz z toho, jak takovy poradny kombajn vypada (a uvidis, zda to chces opakovat nebo ne) dalsi zazitek je z toho, ze tady potkas radu kolegu, a nekterymi chvili zavodis, s jinymi si vymenis razitko, par rad. kazdopadne geocaching je predevsim o svobode. nekdo si chce tento typ lovu zkusit, jineho to nelaka. a to je super.
  • 0

#24 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 05 říjen 2010 - 6:49

Or_Mi: Jsi si odpověděla. Je to o zážitcích. A měli jsme jich spousty :)
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#25 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 6:59

Nedá mi to, nenapsat malou poznámku. Nechápu, proč pořád někdo něco kritizuje, odsuzuje? Přece má každý svou hlavu, svůj rozum, nikdo mě přece nenutí jít na keš, nebo keše, na které jít nechci. Ale chtějí jiní, tak proč jim to brát. V tom je má svoboda, že se mohu rozhodnout, vybrat si z možností. A čím více těch možností je, tím lépe si mohu vybrat a tím jsem svobodnější a spokojenější. A to neplatí jen pro geocaching...
  • 0

#26 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 05 říjen 2010 - 7:51

Tuto serii jsem dal na kole - cas 4:25. Kolo je idealni dopravni prostredek pro lov tohoto druhu. Nez dojedes k dalsi kesi, stacis akorat tak na Oregonu vse poprepinat. Trasa je dlouha 28.9 km. Nektere kesese se daji ulovit treba i za minutu. Clovek jede od kese ke kesi a ani mu nevadi kopec na Dobrosov. Cyklolov chce jen lepsi pocasi nez dest a zimu, kterou jsem si uzil az az. Serii jsem dal ze zvedavosti a protoze ji mam za humny. Beru ji spis jako geohec a zkousku vytrvalosti. Tady ma kolo dalsi vyhodu pokud v pulce zjistis, ze uz kesi bylo dost, trasu stejne musis dojet. Kese hned u silnice zas tak moc neznemozni zakladat dalsi kese u zajimavych mist kolem tehle silnice. FCPT je zpestreni a i o tom je geocaching. Tvary jsou zase o tvarech a v tom je ten jejich napad, jako tady - hodne kesi a hodne kaceru kolem, se vselijakou taktikou. Schvalne jsem jel tuto nedeli trasu autem znovu a bavil se, jak kaceri maskuji sve umysly. Dik autorum za zizalu a hlavne, aby vydrzela nebot nektere schovky jsou primo geohumorem a zkouskou hlouposti mudlu. Udelejte te zizale jeste nejakou bonusovou hlavicku. Wetu
  • 0

#27 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 9:52

to Forsyte: Na setkání s kolegy a výměny razítek jsou myslím určeny eventy. ;) No, nějak fakt honění se za body a závodění v počtu bodů nerozumím. Asi proto, že mám dost stresu v práci a u GC si chci hlavně odpočinout. :D Fakt nechápu, že někdo může popojíždět autem každých 300 metrů a i přiznat, že vlastně u těch kešek vlastně ani nebyl, ale má je odlovené. To mi připomíná kešku na jednom ostrově kam jsem si musel doplavat a pak jsem u keše našel log, že dotyčný tam byl s partou kačerů, čekal na ně na břehu, ani nevlezl do vody, logblok ani kešku neviděl a přesto si logoval nalezeno. No, když to někoho baví... to XiXi_team: Co máš, jsem chlapeček. :P Vážně jste měli spousty zážitků? Tak co mi povíš konkrétně o keši č. 37, nebo třeba 52 či 67? Myslím, že máte jen jeden zážitek ze sto keší, které se vám slily dohromady a to je podle mého názoru neúměrné. to marekd: Pozor! Nikoho z vás nekritizuji. Je tady diskuze, pouze jsem tady napsal svůj názor. Chceš lovit keše podél silnice, kde nic není a sbírat denně 100 bodů, je to tvá věc. Budeš mít brzy tisíce bodů, ale co z toho? Chtěl jsem jen napsat, že v mnoha oblastech činností jsou lidé zaměření na množství namísto na kvalitu a to o něčem vypovídá. Je to vaše věc, máte svobodnou vůli. Jen kvůli tomu, že jste za den ulovili sice sto bodů vám unikly jiné krásné keše na krásných místech, ze kterých byste měli hlubší zážitky a které třeba v životě neulovíte. Napsal jsem to pouze pro zamyšlení.
  • 0

#28 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 9:59

marekd napsal/a:
Nedá mi to, nenapsat malou poznámku. Nechápu, proč pořád někdo něco kritizuje, odsuzuje? Přece má každý svou hlavu, svůj rozum, nikdo mě přece nenutí jít na keš, nebo keše, na které jít nechci. Ale chtějí jiní, tak proč jim to brát. V tom je má svoboda, že se mohu rozhodnout, vybrat si z možností. A čím více těch možností je, tím lépe si mohu vybrat a tím jsem svobodnější a spokojenější. A to neplatí jen pro geocaching...

Moje řeč.
Každý ať z geocachingu vezme co jeho vlastní jest. A pokud se mu nelíbí nějaké keš, ať na ně nechodí a prudí ostatní.
  • 0

#29 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 10:05

Or_Mi:

Když už píšeš pro zamyšlení, tak se nejdřív sám napřed zamysli. On někdo loví POUZE kombajny, znáš někoho takového? Já teda ne. Tak proč by jim měly utíkat nějaké zajímavé keše v lese kvůli tomu, že jeli na kombajn? Život je dlouhý, člověče. A nejlepší je na něm, že se dá trávit každou chvíli jinak, a přesně to je nejlepší i na geocachingu - je hodně možností, jak to pojmout, a jednou z možností je i vyzkoušet všechno, co se vyzkoušet dá. Jednou se vydám na celodenní výlet za jednou špatně přístupnou krabkou, podruhé jdu na sérii, jednou lovím městské zaokapovky, podruhé lezu v lese po stromech. Jednou pěšky, podruhé na kole, potřetí autem. Jednou v Česku, jindy v zahraničí. Jednou obejdu snadné tradičky, jindy luštím dny a noci obtížné mysterky. Ty něco z toho vyloženě odmítáš. A komu že tady utíkají zážitky? ;)
  • 0

#30 Martin-cz3

Martin-cz3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 10:07

Chci tuto serii odlovit na kole jen ze zvědavosti. Sice to mám sem cca 120 km, ale chci se také podívat na pevnosti v okolí. Tak že další důvod, proč tuto serii navštívit. Jinak odlov obrazců v lese je super. Potkal jsem pár kačerů co tyhle serie dávají na čas. Je to taky sportovní zážitek a 100x vylez z auta a nasednout to bych já asi nedal. Martin-cz3
  • 0

#31 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 10:12

Chryseis napsal/a:
...

Tak tento příspěvek je asi ten nejlepší za posledních několik dní na tomto fóru.
Tesat do kamene. ;)
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#32 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 10:36

Chryseis napsal/a:
Or_Mi:

Když už píšeš pro zamyšlení, tak se nejdřív sám napřed zamysli. On někdo loví POUZE kombajny, znáš někoho takového? Já teda ne. Tak proč by jim měly utíkat nějaké zajímavé keše v lese kvůli tomu, že jeli na kombajn? Život je dlouhý, člověče. A nejlepší je na něm, že se dá trávit každou chvíli jinak, a přesně to je nejlepší i na geocachingu - je hodně možností, jak to pojmout, a jednou z možností je i vyzkoušet všechno, co se vyzkoušet dá. Jednou se vydám na celodenní výlet za jednou špatně přístupnou krabkou, podruhé jdu na sérii, jednou lovím městské zaokapovky, podruhé lezu v lese po stromech. Jednou pěšky, podruhé na kole, potřetí autem. Jednou v Česku, jindy v zahraničí. Jednou obejdu snadné tradičky, jindy luštím dny a noci obtížné mysterky. Ty něco z toho vyloženě odmítáš. A komu že tady utíkají zážitky? ;)


Nádherně napsáno, děkuji a podepisuji.


PS1: Někdo holt zkouší vše co mu život nabídne a někdo ne. Jen je smutné, že někdy prostě někdo na něco nemá (finance, sílu, vybavení, čas, chuť) a řeší si tento komplex z nedosahnutelnosti pliváním či odsuzováním těch co to nějak dají.

PS2: Pokud Vám nebo vašemu majetku svým chováním škodím, klidně mne nakopejte do zadku. Ale pokud prostě pouze činím věci jinak než by bylo ideálno pro Váš vytříbený vkus a nosík, pak si laskavě polibte zadek vlastní a své názory si strčte pod ten polibek. HOWGH
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#33 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 10:51

Chryseis napsal/a:
Or_Mi:

Když už píšeš pro zamyšlení, tak se nejdřív sám napřed zamysli. On někdo loví POUZE kombajny, znáš někoho takového? Já teda ne. Tak proč by jim měly utíkat nějaké zajímavé keše v lese kvůli tomu, že jeli na kombajn? Život je dlouhý, člověče. A nejlepší je na něm, že se dá trávit každou chvíli jinak, a přesně to je nejlepší i na geocachingu - je hodně možností, jak to pojmout, a jednou z možností je i vyzkoušet všechno, co se vyzkoušet dá. Jednou se vydám na celodenní výlet za jednou špatně přístupnou krabkou, podruhé jdu na sérii, jednou lovím městské zaokapovky, podruhé lezu v lese po stromech. Jednou pěšky, podruhé na kole, potřetí autem. Jednou v Česku, jindy v zahraničí. Jednou obejdu snadné tradičky, jindy luštím dny a noci obtížné mysterky. Ty něco z toho vyloženě odmítáš. A komu že tady utíkají zážitky? ;)


To jsou zajímavé argumenty k zamyšlení. Nicméně nikdo nemůže lovit kombajny proto, že tady tolik těch kombajnů není. Zaplaťpánbů.
Já nic neodmítám, jen rozlišuji mezi kvalitními kešemi s dobře udělaným listingem, které něco člověku dají a mezi kešemi o ničem, které jsou jen na nahnání bodů.
  • 0

#34 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 10:58

Nádherně napsáno, děkuji a podepisuji. PS1: Někdo holt zkouší vše co mu život nabídne a někdo ne. Jen je smutné, že někdy prostě někdo na něco nemá (finance, sílu, vybavení, čas, chuť) a řeší si tento komplex z nedosahnutelnosti pliváním či odsuzováním těch co to nějak dají. PS2: Pokud Vám nebo vašemu majetku svým chováním škodím, klidně mne nakopejte do zadku. Ale pokud prostě pouze činím věci jinak než by bylo ideálno pro Váš vytříbený vkus a nosík, pak si laskavě polibte zadek vlastní a své názory si strčte pod ten polibek. HOWGH[/quote] Za 1. nikoho jsem tady neodsuzoval a rozhodně jsem na nikoho neplival. Napsal jsem svůj názor a v něm vyjádřil i vaše právo se rozhodnout jak chcete. Spíš je smutné, že hrotíš diskuzi tím, že podsouváš člověku s opačným názorem, že na tebe plive. Život člověku nabízí všelicos - chlast, cigára, drogy, nezávazný sex, obžérství, podvádění, honba za prachy za každou cenu - myslíš, že každý kdo se těchto věcí nechce zúčastnit má komplex z nedosahnutelnosti? Nebo prostě zjistil bez toho, aniž by ty věci zkusit, že některé věci v životě jsou prostě zbytečné...
  • 0

#35 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 05 říjen 2010 - 10:59

Chryseis napsal/a: ...


Trefa do středu ... souhlas.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#36 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 11:04

souhlas se Zeggou. Pokud jste nezazili opravdovy kombajn nekde v zahranici (podotykam se spravnou partou lidi), tak tady placate o nicem. Zabavne to bylo. Diky kombajnu jsem poprve letela letadlem, poprve jsem byla nekde "sama", podivala jsem se do krasnych severskych koncin a zazila spoustu zabavnych veci. To, ze jsem behem tehle jizdy vzala i 500 krabicek je prijemny bonus a nebyt jich, tak nikdy na sever neletim a to by byla veeeelika skoda.
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#37 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 11:05

Chryseis napsal/a: ...

souhlas

Or_Mi napsal/a:
Já nic neodmítám, jen rozlišuji mezi kvalitními kešemi s dobře udělaným listingem, které něco člověku dají a mezi kešemi o ničem, které jsou jen na nahnání bodů.


Trochu mimo původní téme - Docela kvalitní keše s dobře udělaným listingem a série pro nahnání pár bodíků může být jedno a totéž viz. série Kapr na jihu Čech ;) :D B)
www.jihokapr.ic.cz tedy alespoň podle ohlasů logujících.

FCPT už je zase o něčem jiném... kdybych se na tuto sérii vydala, pokud by měla zpracované listingy, nevím jestli by mě vůbec bavilo pak to číst... ale zážitek to může být parádní.
každý to dělá pro něco jiného a i série může být zážitek s kvalitními krabkami, ale na FCPT se asi nevydám.
  • 0

#38 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 11:20

Or_Mi napsal/a:


add 1: Potrefená husa kejhá, nebo snad někde bylo oslovení nebo jakékoli přímé směrování na Tvou osobu a citace Tvých vět? Jejikož ne a přesto sis to na sebe vztáhl, zřejmě ses v tom našel. Odpověz si sám.

add2: Samozřejmě, leč posouzení a výběr toho co a jak zkusím či co a jak identifikuji jako pro mne nevhodné přísluší výhradně každému jedinci zcela privátně. Tvé věty však neříkají že pro tebe kombajn vhodný není, tvé analyzují špatnost a duševní chudobu o zážitky těch co ho absolvují.

Příklad: "Masožrout, leč k syrovému masu odpor mající nám tu dělá přednášku jak je Tatarský biftek příšerný, jak maso musí být tepelně upraveno a ty topinky na přepáleném tuku jsou fuj. No a někteří si prostě nedají a spousta jiných spokojeně mlaská, aspon nám zbude víc." ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#39 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 11:20

ZuZu napsal/a:
souhlas se Zeggou. Pokud jste nezazili opravdovy kombajn nekde v zahranici (podotykam se spravnou partou lidi), tak tady placate o nicem. Zabavne to bylo. Diky kombajnu jsem poprve letela letadlem, poprve jsem byla nekde "sama", podivala jsem se do krasnych severskych koncin a zazila spoustu zabavnych veci.
To, ze jsem behem tehle jizdy vzala i 500 krabicek je prijemny bonus a nebyt jich, tak nikdy na sever neletim a to by byla veeeelika skoda.


Takže jsi jela na sever, abys tam zhltla 500 krabiček? ;) No a ty krabičky byly taky jen podél nějaké silnice a odlovila jsi je za den či za dva? Takže z toho mi vychází, že jsi z celého severu viděla jen jednu silnici s 500 krabičkami, zatímco spousty krásných keší v krásné přírodě ti zůstalo utajeno. :P
  • 0

#40 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 11:25

Or_Mi: a je to snad tvuj problem, co videla nebo nevidela? Stalo to tebe korunu nebo tvuj cas? Pokud ne, tak proc ti to trha zily? Chces tu diktovat, co kdo a jak ma lovit?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama