Přejít na obsah


Fotka

Šílenství zvané FCPT


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
112 odpovědí na toto téma

#61 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 14:26

Or_Mi napsal/a:A teď si představ, že je tady skupina lidí, která se rozplývá nad tím, že v jedné restauraci dávají k obědu 100 párků za stejnou cenu.


No a tys to neochutnal, zato víš co jedli. :D

Ony to totiž nebyly párky, ale SUŠI, takové ty malinké japonské dortíčky, všechny stejné a přece každý jiný. Moc velká dobrotka, ale denně by mi nechutnala. :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#62 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 14:31

PaWcz napsal/a:Snad nejsem sám, koho víc než teoretizování zajímají spíš pozitivní, vtipné, negativní, smutné, zkrátka jakékoliv zážitky z odlovu?


OK. :D

Nejlepší hláška výpravy:

"Mám vubec zavírat ty dvere?"
"No, vlastne si ani nemusíš sedat"
"Já bych potreboval vzadu takový stupátko za autem"
"Myslíš jako mají popelári?"
"Jo, presne, nastoupit, praštit do strechy a jedem"

Takže na tuto serii nejlépe s KUKA vozem :-)))
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#63 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 14:33

Zegga napsal/a:
(...)
Takže na tuto serii nejlépe s KUKA vozem :-)))

:D
Tomu říkám tip na odlov.
Takže otázečka - není mezi kačery nějaký kolega popelář, který by do toho šel? :D
  • 0

#64 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 14:39

[quote]Kocovina napsal/a:

No jo, pokud píšeš tohle, tak jsi zřejmě mé příspěvky do diskuze nepochopil. No nic....
  • 0

#65 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 14:43

hplus napsal/a:
chci si proste jen pohodove vyjet do prirody na kole...


hele a co kolobezka :)
  • 0

#66 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 14:43

[quote]Zegga napsal/a:

Jen jsem napsal svůj názor na tyto keše a jejich lovení. Nic víc, nic míň. Jestli se ti nelíbí můj názor - ok. Už jsem to několikrát opakoval a znovu budu opakovat, ať si každý loví co chce. :P Já svůj názor na tyto keše napsal, víc se k tomu nebudu vyjadřovat a nenechám se zatahovat do zbytečné osobní debaty. Diskutuji bez emocí věcně. Je mi líto, že spousty lidí to neumí.
  • 0

#67 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 15:28

Or_Mi napsal/a:Jen jsem napsal svůj názor.


"Tak jste strávili den tím, že jste popojížděli a logovali, no a co z toho? Jen jste získali body, ale co jste se dozvěděli z listingu, co vás ty keše naučily, na jaké zajímavé místo vás přivedly? Ty keše ani nemají listing, jsou jen podél silnice a mě jen překvapuje kolik lidí se za nimi honí jen proto, aby si nabrali body. Copak je geocaching o bodech, o množství bodů? Nebo je to hlavně o zážitcích. Nabrali jste sice sto bodů, ale z celého dlouhého únavného lovu máte pouze jediný zážitek. A to je myslím ztráta času. Podle mého názoru je to jen kešová bulimie. Je tolik krásných a zajímavých kešek někde v přírodě či ve městě, které mají nápad, zajímavý listing, jsou na krásném či zajímavém místě a lov každé jednotlivé kešky je každý jedinečný zážitek. A vo vo vo tom je."

Čistě technicky: otevřeně hodnotíš počínání jiných, jejich pocity a dojmy, jejich únavu i prožitek, stanovuješ o čem to je a co je ztrátou času. Navíc tam máš spoustu otazníků, na které jsi dostal odpovědi.

Tato debata by nikdy neproběhla, pokud bys napsal toto:
Nechci strávit den popojížděním a logováním, co z toho. Jen bych získal body, ale nic bych se nedozvěděl z listingu, nic by mne ty keše nenaučily, na žádné zajímavé místo mne nepřivedly. Ty keše ani nemají listing, jsou jen podél silnice a mě jen překvapuje kolik lidí se za nimi honí. Pro mne není geocaching o bodech, o množství bodů. Pro mne je to hlavně o zážitcích. Nabral bych sice sto bodů, ale z celého dlouhého únavného lovu bych měl pouze jediný zážitek. A to je myslím ztráta času. Pro mne by to byla jen kešová bulimie. Je tolik krásných a zajímavých kešek někde v přírodě či ve městě, které mají nápad, zajímavý listing, jsou na krásném či zajímavém místě a lov každé jednotlivé kešky je každý jedinečný zážitek. A vo vo vo tom to pro mne je.

Pak to to vyjádřilo osobní názor, bez rýpavých otázek, arogance a povyšování.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#68 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 15:32

Zegga a Or_Mi: Nemohli byste si to, prosím, dovysvětlit na nějakém jiném kanále? Tady jste silně OT a obávám se, že už to nikoho (kromě vás) nebaví. Díky.
  • 0

#69 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 15:43

[quote]Zegga napsal/a:

Jen slovíčkaříš. Napsal jsem jinými slovy to samé. Debata by určitě byla, protože jak jsi psala, kejhající husy se vždycky ozvou. Tím končím neplodnou diskuzi, své jsem k tomu řekl.
  • 0

#70 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 16:07

Někdo celé hodiny sbírá pixličky, jednu jako druhou, někdo celé hodiny píše příspěvky, jeden jako druhý. Myslím, že si vzájemně nemáte moc co vyčítat. :-))
  • 0

#71 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 16:36

Opravdu nechápu, že se vždy najde nějakej dement kterej musí do všeho rejt. Pokud se někomu nelíbí obrazce, FCPT a podobné keše tak proboha na ně nemusí lézt ne? Většina lidí umí opravdu jen remcat. Místo toho raděj jděte ven a odlovte/založte nějakou kešku! Mš se taky nelíbí moda unknown keší a filmovek a zakládám kvůli tomu téma kde si stěžuju na krutý svět?
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#72 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 17:14

Or_Mi napsal/a:
Tím končím neplodnou diskuzi, své jsem k tomu řekl.


Tak to je nejlepsi prispevek v teto diskuzi, ktery jsi napsal. :D:D
  • 0

#73 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 19:41

Hmm tak jsem si nemyslel že se tady strhne takováhle "řež" kvůli 100 bodíkům....:( Ale to stím KUKA vozem je dost dobrý, já litoval že nejedeme ve Willysu tam by to taky bylo docela rychlý. Ještě jeden, podle mého názoru, dobrý nápad který aplikoval jakýsi rodinný team. Táta s klukama jeli na kolech a v závěsu je jistila mamina s vozidlem který měl plnou střechu nosičů na kolo. ;)
  • 0

#74 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 21:21

Sérii jsme odlovili tento víkend a opravdu to stálo za to a předčilo i mé očekávání. V minulosti jsem tu četl o Dánsku a také mě celkem překvapil počet odlovených kešek za den a tak jsem byl sám zvědav kolik keší se dá za hodinu odlovit. Hlavně mě zajímal celkoý průběh a dojem z celé akce. Prostě jde o něco jiného než běžné odlov kešek (ať už v přírodě nebo ve městě). Dojem? Důležitá je dobrá parta spolu-lovců, což se nám opravdu povedlo a tak jsme si užili po cestě dost srandy. Nejvíc mě překvapilo kolik dalších kačerů jsme potkali. U první zastávky jsme zastavili a nikde nikdo. U druhé jsme už dojeli první auto kačerů a u třetí kešky jsme už tvořili třetí vůz "vláčku" :D Naštěstí měl každý své tempo a tak se to rozjelo a většinu keší jsme logovali samy. Tento druh kešek asi není pro každého, ale je to něco naprosto jiného. Je to o logistice, o spolupráci, plánování a hlavně o změně oproti běžnému hledání. Osobně se mi to líbilo a po nějaké době bych si to klidně zopakoval. PS: tato série není závod a tak není pravda, že se nejde "kochat" krajinou. Potkali jsme kolegy, kteří jeli svým tempem, vše si fotili a užívali. Možná to jeli celý den, možná to ani neprojeli všechno, ale našli si tam to svoje. A o tom to je ;)
  • 0

#75 Betmeni

Betmeni

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2010 - 21:29

Tak si tu tak pročítám ten ten krásný flejm k sérii, o které bych se asi nebýt fóra ani nedozvěděl a nedá mi to nenapsat alespoň pár slov. Tento typ kešování nás nijak moc neláká a na sérii asi jen tak nevyrazíme, nicméně čeho si na geocachingu ceníme nejvíce je svoboda, kterou tahle hra poskytuje. Když má někdo ten elán tohle udržovat a když jsou kešeři, kteří ocení 100 rychlých nálezů, tak proč ne. :) Vždyť geocaching je především o zábavě a podle logů, tohle pro spoustu kešerů zábava byla. Komu to nepříjde jako námět na dobře strávený půlden (jako třeba nám), nechť prostě vyrazí jinam. ;)
  • 0

#76 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 6:43

Betmeni napsal/a:
Tak si tu tak pročítám ten ten krásný flejm k sérii, o které bych se asi nebýt fóra ani nedozvěděl a nedá mi to nenapsat alespoň pár slov.

Taky se o větších seriích dozvím až tady na fóru díky lidem, kteří na ně nadávají.
Proto díky jim. :)
  • 0

#77 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 7:41

A mě, ačkoliv jsem kešolesní a nejvíc si cením keší v Alpách, pro který lezeš celej den, zrovna tohle třeba taky láká. Představoval bych si odlov ve třech lidech na výdrž a rychlost, pěšky, navigátor, hledač a logovač-schovávač, při určitý rotaci, a mezi keškama pěkně během. Po první hodině to bude už pomalu na krev. Čili jo, láká mě to :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#78 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 9:12

Dain a Olik napsal/a:

hplus napsal/a:
chci si proste jen pohodove vyjet do prirody na kole...

hele a co kolobezka :)

Daine, jak rikam - trosku to tam znam a kolobezku bych na Dobrosov fakt tahnout nechtel.
Planuju jet pekne rano vlackem (asi zase poslu SMSku minarjovi, jako kdyz jsem jel posledne) :D, tam se kolo vejde.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#79 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 9:24

nebud srab. ;) kdyztak vedle kolobezky se moc dobre jde do kopce, lepsi nez se do nej rozjizdet na kole :D
  • 0

#80 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 17:10

Na dopuručení někoho bych si rád na tuto serii vyrobil samolepky kde by bylo datum nicky a podobně. Můžete mě tedy někdo doporučit rozměry samolepek? dík moc.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama