Přejít na obsah


Fotka

Paříž letecky na vikend (prodlouzeny)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 7:50

Mate nekdo nejakou osobni zkusenost, jako treba s kym letet nebo kde se ubytovat,kam se urcite podivat? Neni v planu se prizpusobovat kesim,kese se prizpusobi nam,takze bud budou kam pujdem nebo maji smulu a zustanou neodloveny :) dik za tipy
  • 1
Xperia TIPO,oregon 450

#2 gherkin.cz

gherkin.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 10:34

Doporučuji letět s Wizzair na letiště Paris-Beauvais a ubytovat se v hotelu Hôtel Du Roule (rezervace přes booking.com) - rozumné ceny a hlavně kousek od stanoviště busu, který jezdí právě na to letiště. Vyzkoušel jsem a možná zopakuju :-)
  • 1

#3 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 11:19

gherkin.cz napsal/a:
Doporučuji letět s Wizzair na letiště Paris-Beauvais a ubytovat se v hotelu Hôtel Du Roule (rezervace přes booking.com) - rozumné ceny a hlavně kousek od stanoviště busu, který jezdí právě na to letiště. Vyzkoušel jsem a možná zopakuju :-)

nejak nemuzu najit moznost dopravy s touto spolecnosti z CR do Parize,ale ten hotel vypada pekne
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#4 TerezaK

TerezaK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2010 - 13:18

Já letěla ze skyeurope, ale ty už myslím nefungujou, takže taky doporučuju wizzair a bydleli jsme v hotelu, který byl hned u metra a asi dvě zastávky od Moulin Rouge, takže paráda všude nebyl problém se dostat. Hotel se jmenoval: Auberge Internationale des Jeunes 10 rue Trousseau Paris, France, 75011 bookassist@aijparis.com (přes to jsme to asi objednávali, nevím už)
  • 0

#5 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2015 - 9:02

Tak jsem se manželky zeptal, jestli ví kam pojedeme letos na dovolenou. Asi někam na kešky, ne?

No jasně do Paříže, to jsem jí dostal. Pojedeme autem na 7-10 dnů. Chtěl bych se na vaše zkušenosti:

  • květen, červen nebo prázdniny?
  • levné ubytování jen na přespání - v F1, dá se to? případně v soukromí
  • jak jste na tom s luštěním francouzských mysterek

Předem děkuji za příspěvky :) .


Tento příspěvek byl upraven od mirecek7: 24 únor 2015 - 10:56

  • 0

#6 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2015 - 9:52

Ahoj,

v Paříži jsem byl několikrát a tak můžu něco málo napsat.

Co se týče termínu, tak záleží na vás, v Paříži jsem byl v létě, v zimě, pořád je to pěkné město. Vždy je tam hromada turistů, tak se jim prostě nevyhnete.

S ubytováním bych to nějak extra neřešil, jezdil jsem do F1 a je to v pohodě. Pokoje čisté, za levný peníz a dají se najít i blízko metra, takže jste za chvilku v centru.

Mysterky jsem nikdy neluštil, na to prostě nemám, když neumím francouzsky, ale mohu doporučit moc pěkný letterbox západně od Eiffelovky, který se luští doma.


  • 1

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#7 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2015 - 10:20

je to uz sedm let....a Pariz mi od te doby chybi. Leteli jsme s skyeurope na Orly na prelomu kvetna a cervna. Pocasi super (i v lehkem rannim desti je Pariz nadherna) doslo i na cachtani ve fontane na Trocaderu. Bydleli jsme pod MontMartrem v hotylku co jsme nasli pres booking.com (http://www.caravelle...s-hotel.com/en/). Kazde rano jsme zacinali snidani v trave pod Montmartrem. V te dobe jsem jeste nekesoval, takze kesky nemuzu posoudit, ale vim ze jsme si koupili tydenni listek na MHD a dosyta ho vyuzili. parizske metro je nadherne. Jako pruvodce jsme pouzivali reflex tipy od Jana Smida http://www.jansmid.cz/pruvodci/  https://www.google.c...3U.kXc2a-T5jycE


  • 0

tarmara.png


#8 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2015 - 12:27

Mate nekdo nejakou osobni zkusenost, jako treba s kym letet nebo kde se ubytovat,kam se urcite podivat? Neni v planu se prizpusobovat kesim,kese se prizpusobi nam,takze bud budou kam pujdem nebo maji smulu a zustanou neodloveny :) dik za tipy

 

Ja tam byl na vikend s kamosem na kesky asi 3 roky nazpatek. Kesek jsme moc nenasli, tradicek tam moc nebylo (nevim jak ted) a kdyz byly, tak nak stejne nebyly :-) Letenky jsme kupovali dost v predstihu u Student Agency a vysly asi na 1400 na hlavu. Ubytovani jsme byli v Saint Denis (jezdi tam metro do centra, asi 20 min). Samej cernoch, ale pohoda. To ubytovani stalo asi 300kc na noc(se snidani), ale taky jsme ho platili kartou dost dopredu. Na miste mely ceny 3x vetsi. No a jestli chcete na vez, tak doporucuji rezervaci predem (ikdyz zase nevis jake bude pocasi), alespon nemusite stat frontu a ta v lete o vikendu byla nekolikahodinova. Stejne jako fronta do Louveru...    http://www.eurohotel...aint_denis.html


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 23 únor 2015 - 12:31

  • 1

#9 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2015 - 14:01

Díky za odpovědi,

vypadá to, že nejlepší bude rezervace dopředu, F1 nebo podobné budou stačit.

A jak to luštění, nikdo to nezkusil?


  • 0

#10 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2015 - 14:55

lusteni bude stejne jako v jakemkoli jazyce kteremu nerozumis....bud si sezenes nekoho kdo ti listing prelozi, nebo ho hodis do google translatoru. Zacal bych u tech mysterek/multin, ktere maji nizke D. Vystup z translatoru chce obcas trochu predstavivosti, ale celkem to jde....pokud maji byt vystupem cisla tak je to v pohode (az na to zatracene francouzske pocitani - 80 je 4*20), pokud to maji byt slova tak to bude horsi....


  • 0

tarmara.png


#11 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2015 - 14:58

to pocitani viz https://translate.go.../ devadesát pět


  • 0

tarmara.png


#12 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2015 - 15:16

K vyhledani letenek za dobrou cenu po Evrope je asi nejlepsi tento nastroj http://airixo.com/cs  - jedna se o cesky web. Lze si nastavit ruzne parametry a prubezne sledovat vyvoj cen letenek.


  • 1
mikisi.png

#13 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2015 - 23:42

Kdysi jsme měli v Paříži v květnu 6°C, pršelo a foukalo. Moc "příjemné" na běhání po městě, obzvlášť, když máš s sebou oblečení vhodné pro květen.  :)  V červenci a srpnu by se mohla Paříž trochu vylidnit, stejně tak jak většina velkých měst. Nejlepší počasí je samozřejmě v září. Kdysi jsme také spali v Saint Denis, ale teď bych se té čtvrti (kromě návštěvy kostela) vyhnula. 

Jednou jsme spali přímo naproti Mouline Rouge v http://www.goldhotel-montmartre.com/ . Dobrý je pouze na přespání a snížit nároky na komfort. Ideální volba bez snídaně (je hrozná) a tu si zařídit po cestě v nějaké kavárně. Vlastně jsme tehdy opravdu minimálně využívali mdh, protože se všechno dalo oběhnut pěšky. Pokud jedete autem, rozhodující pro vás bude možnost parkování, takže stejně hledat přes booking.com. Není to škoda brát si do centra auto? Pokud bych jela do těchto končin autem, tak spíš objedu všechno zajímavé okolo Paříže (což jsme čtvrtým rokem opět nestihli) a centrum si nechám, až tam poletím. Ubytování v F1 je v pohodě po celé Francii. Louvre má první neděli v měsíci vstup zadarmo, pokud by tě to zajímalo. Do všech muzeí, kde bývají po ránu strašné fronty se vyplatí jít odpoledne, protože fronty jsou minimální. Případně si koupit vstupenku dopředu online, pak je odbavení rychlejší. Např. na http://www.ticketmaster.fr/

Pokud jsem někde v cizině, lovím většinou tradičky (na rozdíl od ČR), protože se nedá stihnout všechno památky+luštění a málo který národ má listing i v angličtině, natož Francouzi! 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama