Přejít na obsah


Fotka

Symbian3 (Nokia N8) a mapy na geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#21 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 18:47

Mám dotaz k Mapám TOPO --http://rapidshare.com/#!linklist|3H93JR||| ...TOPO 1:15000 CZ existují k ní vysvětlivky? co je třeba hnědá čára v lese (nemyslím vrstevnice) nebo tmavě zelené šrafování nebo světle zelené čáry v lese?
  • 0

#22 geopavkateam

geopavkateam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 21:43

tenhle telefon jsem si pořídil před nedávnem a jsem dost spokojen. rozchodil jsem na něm live, HG, i geocaching navigator a openWig. takže vše co jsem měl na n95. gpska je výrazně citlivější a výdrž baterky o málo větší. stejně jedu na záložní zdroj.
  • 0

#23 kivals

kivals

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2011 - 10:36

S N8 jsem maximálně spokojen. Používám HG + Smartcomgps (hlavně kvůli mapám, potřebné teritorium si doma stáhnu), oba programy mám spuštěné současně, přepínám podle potřeby přes Volby-Otevřené aplikace. S výdrží baterky jsem dosud ještě neměl problémy a to pořizuji při hledání kešky dost fotek i clipů. Výdrž baterky je jistě podmíněna i základním nastavením. Když je cesta jasná, či při prolézání křovisky, nepotřebuji osvětlený displej;):) ...a to, že z vozu vystupuji s nabitou N8 je snad samozřejmé:D , ale celý den navigovat určitě nevydrží:(
  • 0

#24 martyEF

martyEF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2011 - 18:51

geopavkateam napsal/a:
tenhle telefon jsem si pořídil před nedávnem a jsem dost spokojen. rozchodil jsem na něm live, HG, i geocaching navigator a openWig. takže vše co jsem měl na n95. gpska je výrazně citlivější a výdrž baterky o málo větší. stejně jedu na záložní zdroj.


tak toto je super info, alespoň pro mě, lze tedy přepokládat že na nokii C7 to bude stejné jelikož jede na shodném OS, ten mám totiž vyhlídlej tak jsem rád že to na něm pojede :)
  • 0

#25 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2011 - 11:02

S kamošema chodíme, o funkci Nokie C7 se dá mluvit různě. Oproti normální GPS je to slabota, ale oproti normálnímu telefonu je to síla. Já mám nokii 5230 a v ní je integrovaný GOS modul. Používám: SmartGPX, OVImaps, Garmin, HG a OpenWIG. To stejné jede i na C7, mohu ji jen doporučit. Navíc má funkci kompasu (nutno stáhnout aplikaci), takže když se někde píše běžte pod azimutem 36° tak sebou enmusíte táhnout buzolu... Bohužel, vyšší přesnost GPS se podepíše na spotřebě, takže na celodenní lov ssebou záložní zdroj...
  • 0

#26 martyEF

martyEF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2011 - 16:14

Valicek1 napsal/a:
S kamošema chodíme, o funkci Nokie C7 se dá mluvit různě. Oproti normální GPS je to slabota, ale oproti normálnímu telefonu je to síla. Já mám nokii 5230 a v ní je integrovaný GOS modul. Používám: SmartGPX, OVImaps, Garmin, HG a OpenWIG. To stejné jede i na C7, mohu ji jen doporučit. Navíc má funkci kompasu (nutno stáhnout aplikaci), takže když se někde píše běžte pod azimutem 36° tak sebou enmusíte táhnout buzolu...
Bohužel, vyšší přesnost GPS se podepíše na spotřebě, takže na celodenní lov ssebou záložní zdroj...


jj díky za další informace, na kešování mám Dakotu 20 a jsem s ní více než spokojen, ale jelikož jsem zatoužil po smartphonu od nokie kde mě lákají zejména ovi maps a další aplikace, jsem rád že tyto aplikace (HG, openwig atd) podporuje i "nový" Symbian3 :)
  • 0

#27 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2011 - 12:20

Tak to zase pozor, ovi maps jsou dobré, ale na ježdění autem. Nejsou v nich moc turistické trasy, ale zase někde jsou tam i úplné polňačky. Je lepší používat to synchronně s nějakou jinou navi (Garmin), pak se člověk dostane určitě kam bude chtít...
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#28 SmartMaps

SmartMaps

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 14:03

Valicek1: to už je snad lepší si do toho telefonu nahrát naše SmartMaps, když už na to člověk má vhodný přístroj, než se tahat (nebo dokonce pořizovat) další krabičku:)
  • 0

#29 martyEF

martyEF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 14:27

Valicek1 napsal/a:
Tak to zase pozor, ovi maps jsou dobré, ale na ježdění autem. Nejsou v nich moc turistické trasy, ale zase někde jsou tam i úplné polňačky. Je lepší používat to synchronně s nějakou jinou navi (Garmin), pak se člověk dostane určitě kam bude chtít...


jj s tím počítám, chybí mi navigace do auta a s dakotou mi to někdy příjde nebezpečné zvlášť když k ni nemám držák :D ...., ovi maps určitě spíše do auta, co jsem sledoval různá fóra a testy, jen je dobré vědět že Symbial3 podporuje vše ostatní a jako nouzovka lze využit i smartphone od nokie ke kešování/wherigo
  • 0

#30 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2011 - 16:49

Já mám garmina /Garmin Mobile XT/ ale načerno. Nad SmartMaps jsem uvažoval, možná k tomu i dojde (ty bych si ale koupil) :D
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#31 SmartMaps

SmartMaps

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 8:44

No na GC ta aplikace není významně upravována, nicméně import GPX/LOC zvládá, vykreslit GC do mapy, navádění, info o GC umí, tak jako podporu digitálních kompasů pro rotaci mapy/naváděcí šipky, takže se dá. Samozřejmě, nejvyšší hodnota stojí a padá na mapových podkladech. Co lidí za námi chodí, jestli je mohou nahrát do svých Garmin zařízení:-), což bohužel nejde.
  • 0

#32 datli1

datli1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2011 - 21:32

Mám C7 a oproti Nokii 5230 se mi teď nezobrazují ve vyhledaných nebližších keších ty,které jsem už našla.Dá se to nějak přenastavit?
  • 0

#33 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 15:17

Záleží v jaké aplikaci
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#34 dendy50

dendy50

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2011 - 18:56

Nedávno vyšla konečne aplikácia aj na Symbian 3. Osobne používam a môžem len odporučiť.

CacheMe v0.7.2
http://www.plunder.c...-da80bf6472.htm

Aplikácia je už podpísaná
  • 0

#35 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 10:47

dendy50 napsal/a:
Nedávno vyšla konečne aplikácia aj na Symbian 3. Osobne používam a môžem len odporučiť.

CacheMe v0.7.2
http://www.plunder.c...-da80bf6472.htm

Aplikácia je už podpísaná


Ze zvedavosti jsem vcera vyzkousel na N8 a muzu potvrdit funcnost navigace i prijemne a prehledne zobrazeni kesi na mape. Jen dodavam ze pred instalaci je potreba pripadne provest update Qt installer na verzi 4.7.3 a Qt mobility na verzi 1.1.3
  • 0

#36 tachmude

tachmude

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 11:05

dendy50 napsal/a:
Nedávno vyšla konečne aplikácia aj na Symbian 3. Osobne používam a môžem len odporučiť.

CacheMe v0.7.2
http://www.plunder.c...-da80bf6472.htm

Aplikácia je už podpísaná

Vyzkoušeno taky na N8 a paráda.Jak bude počas jdu na lov.
  • 0

#37 martyEF

martyEF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 15:44

tachmude napsal/a:

dendy50 napsal/a:
Nedávno vyšla konečne aplikácia aj na Symbian 3. Osobne používam a môžem len odporučiť.

CacheMe v0.7.2
http://www.plunder.c...-da80bf6472.htm

Aplikácia je už podpísaná

Vyzkoušeno taky na N8 a paráda.Jak bude počas jdu na lov.


ještě jsem to moc netestoval, ale je to zajimavé, ovšem pro offline lovení z pocket query mi tam chybí nějaké možnosti, třeba hint :(
  • 0

#38 rypadlo

rypadlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 14:45

malin napsal/a:

dendy50 napsal/a:
Nedávno vyšla konečne aplikácia aj na Symbian 3. Osobne používam a môžem len odporučiť.

CacheMe v0.7.2
http://www.plunder.c...-da80bf6472.htm

Aplikácia je už podpísaná


Ze zvedavosti jsem vcera vyzkousel na N8 a muzu potvrdit funcnost navigace i prijemne a prehledne zobrazeni kesi na mape. Jen dodavam ze pred instalaci je potreba pripadne provest update Qt installer na verzi 4.7.3 a Qt mobility na verzi 1.1.3



Jó kdybych tak věděl jak na aktualizaci Qt installeru a Qt mobility.
Můžu poprosit o radu?
  • 0
Garmin Etrex 30 Samsung Galaxy S II+c:geo

#39 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 16:39

rypadlo napsal/a:

malin napsal/a:

dendy50 napsal/a:
Nedávno vyšla konečne aplikácia aj na Symbian 3. Osobne používam a môžem len odporučiť.

CacheMe v0.7.2
http://www.plunder.c...-da80bf6472.htm

Aplikácia je už podpísaná


Ze zvedavosti jsem vcera vyzkousel na N8 a muzu potvrdit funcnost navigace i prijemne a prehledne zobrazeni kesi na mape. Jen dodavam ze pred instalaci je potreba pripadne provest update Qt installer na verzi 4.7.3 a Qt mobility na verzi 1.1.3



Jó kdybych tak věděl jak na aktualizaci Qt installeru a Qt mobility.
Můžu poprosit o radu?


nekde jsem to nasel volne na netu, jsou to tusim exe soubory takze instalujes z pc , kdy musis mit pripojen telefon v rezimu pripojeni pres nokia ovi nebo jak se to jmenuje. ja kdyztak mrknu este vecer doma if nenajdu odkazy
  • 0

#40 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2011 - 22:19

rypadlo napsal/a:
Jó kdybych tak věděl jak na aktualizaci Qt installeru a Qt mobility.
Můžu poprosit o radu?


tak jsou to nakonec klasicky sis soubory, poslal jsem ti je na mail, kterej mas uveden v profilu na gc.com.

jinak v nekterych diskusich jsem cetl ze nektere aplikace instalovane pod starym qt bude mozna potreba instalovat znovu, ale ja se s tim zatim nesetkal
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama