Přejít na obsah


Fotka

Velkokříž Řádu Bílého lva GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
290 odpovědí na toto téma

#1 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 18:52

Dobrý večer, přátelé.
Zhruba před rokem jsme tu začali za Vaší pomoci připravovat geocoinu, postavenou jako repliku vojenského Řádu bílého lva Za vítězství. Víte, že jsme plánovali další sérii mincí z české historie a na této sérii se nic nemění. Ještě předtím však...

Dnes, 28. října, ve sváteční den, bych Vám rád oznámil, že jsme zahájili přípravy k vytvoření mince, jejímž vzorem je největší a nejslavnější český řád, Řád Bílého lva, konkrétně jeho nejznámější součást - velkokříž. Za vzor jsme si vzali první verzi řádu z let 1921 - 1960, která má na rubu označení všech historických československých zemí - Čech, Moravy, Slezska, Slovenska a Podkarpatské Rusi.
Uprostřed je kruh s nápisem RČS, obehnaný heslem "Pravda vítězí".
Prostě tak, jak je to vidět na obrázcích.

Mám na Vás tyto dotazy:
- co si o tomto nápadu myslíte
- kam umístit trackovací číslo a oficiální větu "trackable at..."

Přiložené miniatury

  • bily_lev.jpg

  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 18:55

Ach jo. První kříž byl porod a už jsem se zapřísahal, že nikdy více... ale tohle je nádhera. To chci... ... kam dá trekovací číslo a text? Na hranu kříže. Proboha, nekazit vzhled té krásy.
  • 0

#3 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 18:56

Jen se přidávám k Sobíkovi , který má rychlejší klábosnici.
  • 0

#4 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 18:59

Porod? Proč porod? Já myslím, že vše běželo dobře. Ano, byly zádrhele na úplném konci, ale bylo to poprvé, co tady s Vámi coinu někdo připravoval od samého začátku, viděli jste všechno, co se děje, všechno jste mohli okomentovat, ovlivnit. To za to přece stojí, ne? :) Jinak ale chápu, všechny připomínky, které jste k předchozí minci měli, mám poznamenané a vezmu si z nich ponaučení.
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 19:03

carramba66 napsal/a:

Neřešto, jinak tady bude spousta flame co bylo a nebylo... Tahle série GC je opravdu povedená. Je krása připomínat tradice...
  • 0

#6 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 19:04

sobikovi napsal/a:
Ach jo. První kříž byl porod a už jsem se zapřísahal, že nikdy více... ale tohle je nádhera. To chci...
... kam dá trekovací číslo a text? Na hranu kříže. Proboha, nekazit vzhled té krásy.


No když se tak koukám na fotku, tak na hranu půjde dát asi těžko.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 19:07

Bo.T.L. napsal/a:
No když se tak koukám na fotku, tak na hranu půjde dát asi těžko.

Ten text nemusí být v celku, může se rozpadnout na víc ramen kříže. Kde je psáno, ze musí být v celku....
  • 0

#8 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 19:08

Obávám se, že ta mince bude dost drahá vzhledem k jejímu vzhledu pokud bude i u mince zachován.
  • 0

#9 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 19:10

sobikovi napsal/a:

Bo.T.L. napsal/a:
No když se tak koukám na fotku, tak na hranu půjde dát asi těžko.

Ten text nemusí být v celku, může se rozpadnout na víc ramen kříže. Kde je psáno, ze musí být v celku....


Já jsem ten kříž nikdy neviděl ve skutečnosti, ale podle fotky usuzuji, že nemá klasickou plochou hranu, takže tam to půjde obtížně.
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 19:13

Myslím si, že pokud by bylo třeba kříž vyproduktovat z hranou tak, aby se tam dal zasadit text a kod, tak to bude větší zlo, než ho narvat někam na plochu a pokazit celkový vzhled.
  • 0

#11 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 19:14

Bo.T.L. napsal/a:

sobikovi napsal/a:

Bo.T.L. napsal/a:
No když se tak koukám na fotku, tak na hranu půjde dát asi těžko.

Ten text nemusí být v celku, může se rozpadnout na víc ramen kříže. Kde je psáno, ze musí být v celku....


Já jsem ten kříž nikdy neviděl ve skutečnosti, ale podle fotky usuzuji, že nemá klasickou plochou hranu, takže tam to půjde obtížně.


Nevím, jak je přesně licence, nicméně myslím, že je tam psáno, že to musí být jednolitý text. To ale není podstatné, text na hranu jsme chtěli dát už u první mince, ale nešlo to, výrobce to tam nebyl schopen vyrazit. A pokud jde o přesný tvar, zřejmě se nám nepodaří, stejně jako u prvního typu, na 100% postihnout všechny záhyby a v rámci schůdného zjednodušení budou hrany zkoseny, jak je tomu na některých verzích originálního řádu, či jeho replik.

Např. zde - http://www.michal-vi...e/insignie3.jpg
  • 0

#12 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 19:16

určitě na hranu, souhlasím se sobikem je to opravdu nádhera a byl by to hřích a svatohrádež to zkazit nějakým textem a ještě k tomu Anglickým, kdyby to šlo celá mince by musela být jen v češtině
  • 0

#13 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 13:50

Kamarád zde neregistrovaný kačer navrhl udělat jeden (dva) z lístečků z jedné strany plochý(é), ale obávám se, že tam bude nedostatek místa. Další varianta je udělat blánu po celé délce mezi 2 paprsky. Tam umístit text i TN. A ten lístek by v tom případě mohl být plastický z druhé strany.
  • 0

#14 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 14:09

Řád Bílého lva jsem měl možnost vidět na vlastní oči v jednom krámečku když jsem kupoval album na coiny. Je opravdu nádherný a jeho cena závratná. :P U předchozího řádu, když pominu problémy s distribucí, mi nejvíce vadí horší kvalita výroby což řád trochu degraduje. Pominu nepatrné otřepy odlitku za pár kaček, ale mrzímě špatné vybarvení - je nerovnoměrné a místy úplně prosvítá na kov. Dále originální řády jsou krásné i tím že mají nad barevnými plochami tvrdou plyskyřici - i na výše uvedené fotce je patrné jak je mírně vypouklá. Možná by stálo za zvážení změnit výrobce coinu za jiného podle referencí co již vyrobil.
  • 0

#15 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 14:11

Hlavně ať ty coiny posílá jiný distributor než ten předchozí... To byl posledně ten největší problém ze strany koncových zákazníků...
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 14:12

Jen takový šťouravý dotaz: nemá na tohle někdo náhodou výhradní autorská práva?
  • 0

#17 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 14:17

A co se držet toho že je to řád a připojit k němu "stužku" (vím že má svoje pojmenování, ale ted si zaboha nevzpomenu) trokoloru a na její druhý konec upevnit tabulku ve vhodném designu s textem a trackovacím číslem? Popřípadě text i číslo přímo vetkat nebo vyšít na tu "stužku"?
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#18 carramba66

carramba66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 17:34

Maxinoha napsal/a:
Řád Bílého lva jsem měl možnost vidět na vlastní oči v jednom krámečku když jsem kupoval album na coiny. Je opravdu nádherný a jeho cena závratná. :P

Nebylo to v Korunní? :) Budete se divit, ale uvažuju, že na aukci, která bude na začátku prosince, jeden tenhle drahý exemplář koupím, abychom to nedělali podle fotek, ale podle skutečného řádu.

U předchozího řádu, když pominu problémy s distribucí, mi nejvíce vadí horší kvalita výroby což řád trochu degraduje. Pominu nepatrné otřepy odlitku za pár kaček, ale mrzímě špatné vybarvení - je nerovnoměrné a místy úplně prosvítá na kov. Dále originální řády jsou krásné i tím že mají nad barevnými plochami tvrdou plyskyřici - i na výše uvedené fotce je patrné jak je mírně vypouklá.

Ano, toho jsme si vědomi a uvažujeme, jak to vyřešit. Řešení jsou dvě, buďto zvýšit vrstvu emailu, tedy té zákryvné barvy, nebo ji udělat "měkkou", případně oboje dohromady. Myslíme na to a nějak to vyřešíme, slibuju.

Kamarád zde neregistrovaný kačer navrhl udělat jeden (dva) z lístečků z jedné strany plochý(é), ale obávám se, že tam bude nedostatek místa. Další varianta je udělat blánu po celé délce mezi 2 paprsky. Tam umístit text i TN. A ten lístek by v tom případě mohl být plastický z druhé strany.

Ne, to ne, ta blána by vypadala špatně. Ten lísteček není špatný nápad, zkusím zjistit, jestli by to nešlo udělat tak malé, že by se to tam vešlo, díky!

Hlavně ať ty coiny posílá jiný distributor než ten předchozí... To byl posledně ten největší problém ze strany koncových zákazníků...

Ne všechna negativa, která se přes krásu první série projevila, byla vinou distributora, něco byla i vina návrhu a výroby. Přesto jednáme s větším počtem distributorů, předchozí zkušenost nám dala návod na jistá pravidla, která bude muset dodržet každý, kdo ty mince bude chtít prodávat. Odpověď tedy je - je možné, že distributor zůstane, je možné, že ne. Rizika ale budeme minimalizovat.

Jen takový šťouravý dotaz: nemá na tohle někdo náhodou výhradní autorská práva?

Řešili jsme už před první sérií, právní problém jsme nezjistili.

A co se držet toho že je to řád a připojit k němu "stužku" (vím že má svoje pojmenování, ale ted si zaboha nevzpomenu) trokoloru a na její druhý konec upevnit tabulku ve vhodném designu s textem a trackovacím číslem? Popřípadě text i číslo přímo vetkat nebo vyšít na tu "stužku"?

Uvažovali jsme o tom, že to necháme udělat celé, i s tím zlatavým vrškem, který to drží a na něm stuhou. Ovšem je zde řada negativ - složitější výroba, přestane to být klasická geocoin (řád je super, ale jde pořád o geocaching) a hlavně - asi by se dost zvýšila cena a to mi příjde jako negativum. Chtěl jsem nechat udělat alespoň pár výjimečných kousků se stuhou, ale zatím jsem to zavrhl. Bylo by to super, ale bylo by to složité a drahé. I když nikdy neříkám nikdy... ;)
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 17:52

Pokud to tento výrobce neumí dát na hranu kříže, tak možná hledat jiného ;) Text i trekovací číslo na hraně mince jsou dnes již běžná záležitost... Na ty lístečky to bude asi hodně malé.... Snad na tu zlatou hranu ramene kříže, hodně miniaturně ;) Stejně mám dojem, že tyhle "mince" nikdo moc do světa neposílá.
  • 0

#20 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 19:58

i já jsem pro hranu, nebo přidat stužku...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama