Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výběr navigace - zkušenosti / názory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#1 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 10:49

Ahoj, Chci se domluvit s Ježíškem aby nám nadělil novou navigaci, ale potřeboval bych poradit s výběrem. Chtěl bych už něco "lepšího" a chtěl bych zkusit wherigo. Zatím můj výběr směřuje k Oregonu 450t. Můžete sem dát vaše osobní zkušenosti s tímto modelem, případně doporučit něco jiného? Nemám takový přehled co trh nabízí a tabulkovým údajům až tak nevěřím :-)
  • 0

#2 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 11:01

...devět z deseti kačerů nic jiného nedoporučuje :D
  • 0

#3 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 11:35

550t?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 11:46

Gleep: proc ta "t" verze? Vzdyt si kup klasickou. Citecka: ten samy dotaz, proc "t"? Co se me tyce, tak pokud bych se rozhodoval, tak bych zvolil verzi 550.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 11:50

To záleží na tom, jak má Ježíšek hluboko do kapsy. :D Nebo jestli jsi byl hodný!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 12:09

No nevím, můj názor je, že je to jednoúčelový přístroj! Raději mám chytrý mobil, ze kterého můžu volat, posílat sms, surfovat po netu, na kterém mám excel, word, navigaci pro řízení, na kterém mohu sledovat video, poslouchat rádio či písničky, popř. hrát hry a ve kterém používám GeoScout na hledání keší a openWIG na Wherigo. Je levnější než Oregon a můžu si do něj nahrát jakýkoliv software, který budu později potřebovat. Tak proč kupovat jednoúčelový přístroj?
  • 0

#7 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 12:13

Or_Mi napsal/a:
No nevím, můj názor je, že je to jednoúčelový přístroj! Raději mám chytrý mobil, ze kterého můžu volat, posílat sms, surfovat po netu, na kterém mám excel, word, navigaci pro řízení, na kterém mohu sledovat video, poslouchat rádio či písničky, popř. hrát hry a ve kterém používám GeoScout na hledání keší a openWIG na Wherigo. Je levnější než Oregon a můžu si do něj nahrát jakýkoliv software, který budu později potřebovat. Tak proč kupovat jednoúčelový přístroj?

vpodstatě jsem měl stejný názor jako ty, ale víceméně z pohodlnosti jsem si pořídil i toho oregona, hlavně kvůli výdrži baterek.
  • 0

#8 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 12:17

Or_Mi napsal/a:
No nevím, můj názor je, že je to jednoúčelový přístroj! Raději mám chytrý mobil, ze kterého můžu volat, posílat sms, surfovat po netu, na kterém mám excel, word, navigaci pro řízení, na kterém mohu sledovat video, poslouchat rádio či písničky, popř. hrát hry a ve kterém používám GeoScout na hledání keší a openWIG na Wherigo. Je levnější než Oregon a můžu si do něj nahrát jakýkoliv software, který budu později potřebovat. Tak proč kupovat jednoúčelový přístroj?


To poznáš až pořádně zmokneš, a telefon bude na odpis. ono ani nemusíš zmoknout. Stačí větší vlhkost. ;c)
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 12:45

No a nebo kdyz mu nekde uklouzne noha, pripadne kdyz bude mit ruce od blata :D :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 13:12

no a když je ta řeč tady tak správěn rozjetá, tak se taky zeptám: proč 550 a ne 450 (rozdíl je jen ve foťáku, ne) - pokud ne, prosím o co je lepší?
  • 0

#11 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 13:38

Kdepak pánové, i to mám ošetřené. Do mobilu mám dokoupené další dvě náhradní baterie a při hledání kešek nosím mobil v nepromokavém pouzdu, které používám na motorce a které si pověsím na krk. Takže mám výdrž baterií i ochranu před deštěm a pádem. B)
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 13:40

Ja se pripojim a doporucim taky 550ku. Driv jsem taky zastaval nszor, ze ten fotak je zbytecny a dneska beru gpsku sebou vsude jen kvuli tomu fotaku. Neprosazujte porad ty mobily atp kdyz nekdo chce navigaci!
  • 0

#13 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 13:46

mam 450t, v dobe kdy nic jinyho (lepsiho) nebylo. Dnes bych si poridil 550ku, jedno v jake verzi. Fotacek obcas postradam a telefon obcas necham v aute a pod. ... M.
  • 0

#14 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 13:54

myspsb napsal/a:
no a když je ta řeč tady tak správěn rozjetá, tak se taky zeptám:
proč 550 a ne 450 (rozdíl je jen ve foťáku, ne) - pokud ne, prosím o co je lepší?


Pokud já vím, tak je rozdíl fakt jen ve foťáku. Nicméně foťák se občas hodí - např. Earth keše (nutnost pořízení fota), někdo si fotí logbooky atd.

Více o rozdílu mezi 450 a 550 zde: http://www.geocachin...thread_id=14465
  • 0

#15 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 14:13

Díky za názory :-) Navigace je do rodiného týmu a ne vždy lovíme společně. Já mám HTC HD2, něco jsme s ním i ulovil, ale nějak mi to nevyhovuje. Přesnost navigace je mizerná a rozchodit některé programy je nadlouho... Jestli je rozdíl v 450 a 550 jen ve foťáku, tak to nepovažuju za podstatný. To bych radši viděl verzi s baterkou :-) btw, jak ty fotky z 550 vypadaj? Ještě ty písmenka zatím jsou jen o verzi map a nic jinýho? A jak to tu vidím, to fakt Garmin nemá konkurenci (neberu různé telefony)?
  • 0

#16 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 14:18

fotky odpovídají použité optice, za dobrých světelných podmínek jsou koukatelné, za šera nepoužitelné. Na ofocení číska travelbugu nebo típnutí fotky k virtualce dostatečné, i celkem pěkné krajinky se občas dají vyfotit, ale to už je spíš o rukách než o foťáku. Pro mě je hlavní přínos že fotky jsou georeferencované, takže když si vyfotím turistický rozcestník, doma pak přesně vím kde a jakým směrem byl vyfocený a můžu podle toho malovat do OSM ;)
  • 0

#17 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 14:45

No já jenom, že dáte přes 9 tisíc za jednoúčelový přístroj, když můžete za menší peníze mít nadupaný mobil, který má spoustu jiných funkcí. sobikovi: v mobilu ale navigace je, ale se samotnou navigací si nezavoláš! :P
  • 0

#18 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 14:52

VendulaCZ napsal/a:
... Nicméně foťák se občas hodí - např. Earth keše (nutnost pořízení fota), někdo si fotí logbooky atd.


Hmm, a jak uděláš foto s GPSkou která je povinná u většiny EC? ;)
  • 0
www.povetrnik.cz

#19 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 14:59

Or_Mi: "V mobilu navigace je" - hezké prohlášení. Pojď mi ji v jednom z těch asi pěti mobilů, co se nachází u nás doma, ukázat :P Nicméně... slabostí víceúčelových přístrojů je, že nelze používat těch několik funkcí ZÁROVEŇ. Ať už jak zmínil weselka vyfotit GPSku, nebo navigovat k finálce mysterky či několikáté stage multiny a zároveň číst listing. Případně navigovat ke stagi, číst listing a zadávat čísla do kalkulačky :) Nosím s sebou dva mobily a Oregona a už jsem zároveň pracovala i na všech třech přístrojích ;)
  • 0

#20 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2010 - 15:01

Or-mi: je to vec osobniho vkusu. Osobne jsme priznivcem jednoucelovych pristroju-pro navigovani davam prednost jednoucelove navigaci (bezesporu prinejmensim vyssi odolnost), na foceni fotaku (zcela jiste kvalitnejsi, nez ten v mobilu) a na volani a SMS multifunkcnimu mobilu. Nevim jak ostatni, ale vetsinu nabizenych funkci mobilu stejne nepouzivam (telefon, SMS, adresar, nekdy poznamky). Gleep: Garmin myslim v Cechach relevantno konkurenci v oboru turistickych GPS nema. Jak se mi to tak jevi zde ve Skandinavii, tak taky prevazuje, ale ani potkat zde Magellan neni vzacnosti. Jak je to v Americe si netroufam odhadnout.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama