Přejít na obsah


Fotka

Koupím Garmin eTrex Legend za rozumnou cenu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 JaromirM

JaromirM

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 20:58

Dobrý den, jsem zde na stránkách úplný nováček a chtěl bych si vyzkoušet "kešování" a podle různých článků a fór jsem si vyhlídl pro začátek Garmin eTrex Legend. Chci jej pro sebe a mé malé děti na "hledání pokladů", takže podstatné je, aby tam byla šipka, která je bude navigovat na to správné místo. Na Aukru jsem propásl jednu prima aukci za Garmina s kabelem a mapama za nějakou ticícikorunu, byla to navigace z Moutfieldu, takže rád bych koupil třeba tuhle včetně toho příslušenství za rozumnou cenu. Děkuji za nabídky, rád si případně nechám poradit od zkušených "kačerů", jestli to třeba už není starý typ, nevhodný pro děti.atp.. Je to nárazuvzdorné? Kdyby s tím děcka zakopla, tak jestli to něco vydrží?... Jaromír
  • 0

#2 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 23:50

Pokud si chceš vyzkoušet "kešování" tak začni s mobilem. Je to nejjednodušší a i nejlevnější.
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + nokia E51

#3 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 1:30

velkou šipku která tě navede na místo má tato GPS
http://www.garmin.cz...ps/etrex-h.html
dá se koupit nová v obchodě a se zárukou
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#4 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 1:32

Mobil je sice na vyzkoušení dobrý, ale bohužel není nárazuvzdorný :) Pro začátek doporučuju vytisknout mapu a jít podle ní. Nebo si od někoho půjčit navigaci. Pokud si i tak chceš navigaci rovnou koupit, jediná možná rada je sledovat aukro a toto fórum. Legenda používalo a chválilo si dost lidí, takže bude asi ok a rozhodně odolnější než mobil :)
  • 0

#5 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 7:21

JaromirM napsal/a:
Dobrý den,
jsem zde na stránkách úplný nováček a chtěl bych si vyzkoušet "kešování" a podle různých článků a fór jsem si vyhlídl pro začátek Garmin eTrex Legend.
Je to nárazuvzdorné? Kdyby s tím děcka zakopla, tak jestli to něco vydrží?...
Jaromír


Klidně do toho jdi. Ten přístroj je poměrem cena/výkon pro začátek fajn volba, ale pokud jde o obavy z poškození, spíš radím zajistit si displej proti škrábancům, než se si dělat obavy z pádu. Možná jsem měl zatím jen štěstí, ale z vlastní zkušenosti soudím, že nárazuvzdornost "Trávníčka" je slušná. Párkrát už sebou o beton/asfalt/kámen/led třísknul a nezdá se, že by se tím nějak porouchal. Dokonce při tom většinou zůstane v chodu (Garmin 12, taková trochu předpotopní mašinka, kterou jsem používal předtím, sice nárazy o silnici taky dobře přežíval, ale jeho "vědomí" bylo na géčka monohem citlivější - asi měl měkčeji uložené baterie či co - takže byl K. O. po každém i poměrně nenásilném pádu, třeba i svalení se s pařezu do jehličí).
  • 0

#6 JaromirM

JaromirM

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 11:41

Díky za Vaše reakce a podněty. Garmina eTrex H jsem zvažoval, ale je nemapový a ten rozdíl není v ceně moc velký ve srovnání s Legendem z druhé ruky, tak bych už vyzkoušel spíš tenhle typ. Přeci jen, přestože chci tahat děcka povenku, tak mě samotného takové hry baví ještě z dob dětství a puberty ve skautském oddíle:-), takže myslím, že geocaching mě asi chytne :-) Aukro sleduji, sleduji fórum, uvidím, včera večer jsem narazil na Garmina Legenda za 790,-, ale kluk ho prodal během odpoledne od uveřejnění inzerátu. Takže pokud se najde někdo, kdo ví o nějakém volném, budu rád.
  • 0

#7 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 11:49

Já měla Legenda cca rok na kešování, předtím jsem podle toho jezdila na kole (jsem hračička). Nemůžu si na něj stěžovat, jen občas v lese a husté zástavbě ztrácí signál. Ale jinak přežil všechny pády s kolem, nárazy, displej je doteď v pohodě... myslím, že na vyzkoušení ideál. Časem ale stejně zjistíš, že potřebuješ něco jinýho a výkonnějšího (s listingama a větší pamětí).
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 12:18

nenech se poplíst, rozdíl mezi Legendem a Háčkem není v ceně, ale v čipu - Legend ukazuje "když chce" a "tak nějak tady to je" a Háčko ukazuje tak přesně a svižně, jak jen to podmínky dovolí. A teď bez ironie: s legendem budeš hůř hledat signál v zástavbě a v lese, při troše vlhkosti na listí stromů ho nenajdeš vůbec. Šipka bude pomaleji reagovat a stane se ti, že u "cíle" si nebudeš jist na ploše cca 15 m na všechny strany... při horších podmínkách. Garantuju ti, že zdlouhavější hledání děti akorát otráví. A nemyslím si, že děti potáhneš tak daleko do "divočiny", abys užil mapu v GPS (a papír je papír). S Háčkem nebudeš mít mapu, ale na druhou stranu není zatím běžná navigace, která by ukazovala přesněji a rychleji. Jen srovnatelně stejně dobře. A nenech se zmást výkladem veteránů s Legendem, jak jim na všechny ty stovky "stačil". Samosebou že stačil. Trabant tě taky doveze. A nikdo ho nepomlouvá, jen s nostalgií chválí. Teda nikdo, kdo ho měl :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 12:21

prosím prověřte IP uživatele JaromirM, jestli to není opět garmin99, děkuji
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 12:31

fremen.cz napsal/a:
prosím prověřte IP uživatele JaromirM, jestli to není opět garmin99, děkuji


Ouč... mě naivku nenapadlo :( si tady otloukám klábosnici :o
B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 12:37

I z tohoto důvodu jsem doporučoval mobil.;)
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + nokia E51

#12 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 12:57

Citecka napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
prosím prověřte IP uživatele JaromirM, jestli to není opět garmin99, děkuji


Ouč... mě naivku nenapadlo :( si tady otloukám klábosnici :o
B)


mno já doufal že není, ale to okecávání kolem a dokola proč zrovna jen a pouze jedině eTrex Legend "modrák" mi prostě nedalo...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#13 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 14:20

IP stejnou nemá a piš příště prosím takovéhle věci přes soukromou zprávu mně nebo adminům. Děkuji. Garmina99 sice podporovat nehodlám, ale hony na čarodějnice taky ne.
  • 0

#14 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 14:25

alkes napsal/a:
...ale hony na čarodějnice taky ne.


tak víš jak... člověk z toho už má cukání, když tu někdo sveřepě shání jedině modrého Legenda a o ničem jiném nechce slyšet, ještě k tomu, pokud má "nula" postů na foru... :|
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 14:58

... a nemá profil pod jménem na gc.com.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 kulek

kulek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 18:02

ahoj, jen chci přidat, že jsem si tuhle GPS vyaukrovala zhruba před měsícem a také s geocachingem začínám, takže moc zkušeností nemám. Ale zatim mě dovedla všude, našla jsem, ale je pravda, že je jak je ošklivý počasí, všude mokrý listí, tak kolem stromů a vysokých budov se mi ztrácí signál nebo mě to jednou žene tam a ukazuje, že jsem 1,5 m a pak zjistím, že mě to zase žene jinam, takže to občas ukazuje nesmysly. Ale tak zhruba do 10 m okolo to dovedlo vždycky a pak prohledat terén. Na některý místa mě to ale dovedlo úplně přesně, jen jsem šáhla a bylo to :-) takže zatim spokojenost.;)
  • 0

#17 JaromirM

JaromirM

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2010 - 21:17

Citecka napsal/a:
nenech se poplíst, rozdíl mezi Legendem a Háčkem není v ceně, ale v čipu - Legend ukazuje "když chce" a "tak nějak tady to je" a Háčko ukazuje tak přesně a svižně, jak jen to podmínky dovolí.

A teď bez ironie: s legendem budeš hůř hledat signál v zástavbě a v lese, při troše vlhkosti na listí stromů ho nenajdeš vůbec. Šipka bude pomaleji reagovat a stane se ti, že u "cíle" si nebudeš jist na ploše cca 15 m na všechny strany... při horších podmínkách. Garantuju ti, že zdlouhavější hledání děti akorát otráví. A nemyslím si, že děti potáhneš tak daleko do "divočiny", abys užil mapu v GPS (a papír je papír).
S Háčkem nebudeš mít mapu, ale na druhou stranu není zatím běžná navigace, která by ukazovala přesněji a rychleji. Jen srovnatelně stejně dobře.

A nenech se zmást výkladem veteránů s Legendem, jak jim na všechny ty stovky "stačil". Samosebou že stačil. Trabant tě taky doveze. A nikdo ho nepomlouvá, jen s nostalgií chválí. Teda nikdo, kdo ho měl :)


Díky za tip Garmina eTrex H, díval jsem se na to a tenhle typ navigace bude asi to co hledám, protože mám představu, že nejprve děckám připravím nějaký bod v našem lese, uložím ho do GPSky a oni vlastně budou tou GPSkou navigováni na místo. Mě ten Legend zaujal, že je všude citován a tak rozšířený, tak jsem dal požadavek na legenda. K mojí smůle je tu nějaký záškodník, který s tím kšeftuje a má stejné téma jako já. Profil na gc.com zatím nemám, protože jsem se k tomu ještě neprokousal a jak jsem psal, chci zatím takové pomyslné "kešky" vytvářet děckám v okolí sám.
Takže pokud byste někdo měli za rozumný peníz i ten Garmin etrex H, tak bych měl zájem.
No a co se týče Trabanta... :) to je voda na můj mlýn, jsem bývalým majitelem tří Trabíků a nemůžu si stěžovat... žádný komfort, ale vždycky posloužil, bohužel to není na vožení dětí.
.. no a nechci se brát tak vážně, jen jsem chtěl, aby někdo reagoval na můj dotaz a neměl mě hned za toho garmina99 nebo geolvice a kdovíkoho ještě. IP určitě bude jiné :-) Tímto ujišťuji všechny přispěvovatele, že svou radou neztratili čas zbytečně ale pomohli, dík.
Jinak jsem z okresu Opava, tady máme lesů habaděj a osobně to mám do lesního terénu 50m:D
Ještě jednou díky za Vaše podněty a případně nějakou nabídku navigace
  • 0

#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 7:10

http://aukro.cz/item...rmin_etrex.html

http://aukro.cz/item...rex_legend.html

http://gps-navigace....CFQsL3wod_RGVoQ

atd...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 JaromirM

JaromirM

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 8:42

díky, už je mám od počátku ve sledování :-)
  • 0

#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 12:01

Nejsem mimozemšťan, ale tahle akce asi stojí za zvážení: http://www.alza.cz/n...-hcx-d88592.htm.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka