Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak na mystery cache -tipy pro zacatecnika


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
18 odpovědí na toto téma

#1 texis

texis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 13:38

Ahoj, rad bych zkusil nejakou tou mystery cache nebot jich mam v okoli celkem dost (vic nez klasik) - ale zatim se vubec nechytam - napr. u takove GC1MDFE to celkem chapu ale zajimala by me aj GC1WJXF. Potreboval bych nejak nakopnou jak zacit - nechcu samozrejme navod krok za kroky - spis jen jestli existuji nejake rady jak zacit a co a jak zkouset. Diky T.
  • 0

#2 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 13:43

V první řadě je teď disablovaná, to znamená, že i kdyby si šifru vyluštil, tak nic nenajdeš, s šifrou si už pohrávam.
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#3 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 13:46

Poslána SZ
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 13:48

Hele, to je jednoduchý. Nikdo nemusí mít všechny keše na světě ani v okoli HC. Takže když na to prostě nemám a hlava to nebere, tak jdu dál a třeba jednou to hlava vezme a zadaří se. Osobně bych neměl radost z mysterky, kde by mi někdo prozradil jak na to.
  • 0

#5 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 13:53

No, když už, tak bych se nechal nakopnout od autora, nebo bych se mrknul, kdo z mých známých už má danou mysterku odlovenou, a zkusil bych z něj vytáhnout nějaké rozumy. Případně se vyplatí občas dobře poslouchat, co se povídá na eventech... ;) Ale nenech si vykecat celé řešení, to pak z toho člověk nemá tu radost, jako když na to přijde sám. Myslím, ža většina autorů ráda postrčí správným směrem...
  • 0

#6 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 14:34

Když jsem začínal, tak jsem i na celkem jednoduchý mystery koukal jak tele na nový vrata. Ale průběžně jsem zkoušel luštit a přicházel jsem na různý fígle a finty :-) Teď už je to lepší, teď už čumím jak tele na ty těžší keše :-D Ale třeba časem povolej... Jo a hlavní je se smířit s tím, že prostě nebudeš mít všechno. Stejně mám furt pocit že některý mysterky řešení prostě nemaj :-)
  • 0

#7 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 14:47

Gleep napsal/a:
Stejně mám furt pocit že některý mysterky řešení prostě nemaj :-)

Ano. A že jich je ... :D:D:D
  • 0

#8 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 15:39

venca68 napsal/a:
Případně se vyplatí občas dobře poslouchat, co se povídá na eventech... ;)

A pak jít na BF v případě znalosti místa :D.
  • 0

#9 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 15:49

na internetu existují různý návodníky, jaký všechny šifry existují, např: http://dakota.skautk...eznam_sifer.htm Jinak to chce čas, taky na většinu mysterek koukám jak puk, ale některý už se zadařily. A dost často mi pomohly logy předchozích :-)
  • 0

#10 daliborf

daliborf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 16:41

Neni lusteni jako lusteni. Nekdo je dobry v matematice, nekdo rad lusti krizovky, ... pro zacatek si vyber temata, ktera Te budou bavit. A nenech se hned odradit. Ja si vzpominam na jednu kes, ktera mi lezela mezi rozpracovanymi dele nez rok ... a pak to najednou docvaklo a za chvili bylo vylusteno. Hodne stesti.
  • 0

#11 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 479 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 16:52

Dobrá metoda je luštit v týmu (aspoň dva). Myšlenky každého se ubírají různým směrem a díky vzájemné konzultaci se dá očekávat plodné křížení myšlenek :)
  • 0

Chystá se Geokalendář 2016.
Můžete posílat fotky na vianney@volny.cz
www.facebook.com/geokalendar


#12 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 17:18

Stejně mám furt pocit že některý mysterky řešení prostě nemaj :-)
To je ještě v pohodě. Daleko horší jsou ty, které mají několik desítek řešení a je třeba uhodnout, která z myšlenek se zrovna autorovi honila hlavou. Právě kvůli takovým jsem na mysterky víceméně rezignoval a šifry si užívám na šifrovacích hrách, kde je solidní kvalita zaručena.
  • 0

#13 klocna

klocna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 22:10

Vláček napsal/a:
Stejně mám furt pocit že některý mysterky řešení prostě nemaj :-)
To je ještě v pohodě. Daleko horší jsou ty, které mají několik desítek řešení a je třeba uhodnout, která z myšlenek se zrovna autorovi honila hlavou. Právě kvůli takovým jsem na mysterky víceméně rezignoval a šifry si užívám na šifrovacích hrách, kde je solidní kvalita zaručena.


Mno, proto je to MYSTERY, že? :D

Ale jinak, ty nápady pro mysterky se víceméně opakují. Stačí nespěchat, okouknout co je v okolí a ono se nějaké to řešení časem ukáže. ;)
  • 0

#14 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 23:20

Vláček napsal/a:
Daleko horší jsou ty, které mají několik desítek řešení a je třeba uhodnout, která z myšlenek se zrovna autorovi honila hlavou.


Toto taky nesnáším. Pokud mi nic nevijde, zkouším luštit dál. Pokud vyjde něco rozumnyho, tak jdu na keš. Ale jinak to je peklo :@
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#15 Frog33

Frog33

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 18:42

Jsou přece i mysterky,kde se hned nepočítají nějaké šifry;)Ale je fakt,že ten pocit,když se povede řešení,to se hned tak s ničím porovnat nedá
  • 0

#16 texis

texis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 21:07

No treba ted silim z http://www.geocachin...aspx?wp=GC2F9QX :( Jedine co me napada je ze na stage 1 se nachazeji souradnice finalky - tak ze jsou normalne videt bez jakehokoliv hledani. Ale fakt nechapu jak na nejakem verejnem miste muzou bejt uvedene souradnice? Leda by je autorka napsala napr. kridou na zed nebo tak neco.
  • 0

#17 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 21:20

texis napsal/a: Jedine co me napada je ze na stage 1 se nachazeji souradnice finalky - tak ze jsou normalne videt bez jakehokoliv hledani. Ale fakt nechapu jak na nejakem verejnem miste muzou bejt uvedene souradnice? Leda by je autorka napsala napr. kridou na zed nebo tak neco.

Pokud je stage typu SoM, budou souřadnice finálky (nebo indicie k nim) schované v krabičce. V případě že stage je typu QtA, budou souřadnice/indicie viditelně napsané, třeba na jízdním řádu. A nebo typ uveden není, pak to znamená že je na stage zařízení, které souřadnice/indicie vydá po stisku tlačítka (něco jako jízdenkový automat se spc jízdenkami) ]:-)
  • 0

#18 texis

texis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 21:36

No vidim ze na takoveto kesky sem jeste mooc velkej zacatecnik - asi si zas projedu seznam zkratek ;-) Kazdopadne tedy pokud v listingu nekdo pise ze posvitil baterkou a zapsal finalku - je muz predpoklad ze souradnice finalky jsou nekde zapsany spravny?
  • 0

#19 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 21:59

Můj všeobecný návod jak na mysterky: 1. přečíst pořádně listing vč. WP, hvězdiček D/T i atributů 2. prohlédnout si fotogalerii a nezapomenout na obrázek pod listingem, pokud tam je. 3. přečíst si logy ostatních, často v nich najdeš nějaké spoilery 4. podívat se v jakém tvaru souřadnice vlastně luštíš. Jednodužší bývá, pokud jsou zašifrované i stupně, protože ty jsou v 99 případech stejné jako výchozí, pak už stačí je v šifře objevit a máš vyhráno. 5. neupínat se k jednomu nápadu (to, že něco vypadá jako morzeovka ještě neznamená, že to morzeovka doopravdy je, klidně to může být binární kód nebo cokoliv jiného)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama