Přejít na obsah


Fotka

Premium cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#61 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 15:14

Tak mi tam vyklouzlo asi 7 tisic kesi a znova se dotazovat na stav 40 tisic kesi nebudu. Pokud mi nekdo posle teda ten seznam aktualnich GC kodu, budu vdecen.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#62 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 17:07

Takze zase par statistickych dat. K 11.3.2012 bylo 267 PMO kesi. Ke dni 24.7.2012 jich uz mame celkem 662. Z tohoto poctu je celkem 19 archivovanych.

http://wiki.geocaching.cz/wiki/PMO
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#63 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 21:37

Nějak se to rozrůstá. :@
  • 0

#64 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:55

Já už jinou než premium neudělám.
  • 0

#65 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:08

B-LeV team napsal/a:
Já už jinou než premium neudělám.


Já mám jednu BM a další už budu taky dělat jen PM. Takových kačerů znám víc.
  • 0

#66 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:09

Smrk napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Já už jinou než premium neudělám.


Já mám jednu BM a další už budu taky dělat jen PM. Takových kačerů znám víc.

A co vas k tomu vede?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#67 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:17

Lanc napsal/a:

Smrk napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Já už jinou než premium neudělám.


Já mám jednu BM a další už budu taky dělat jen PM. Takových kačerů znám víc.

A co vas k tomu vede?


Uplně jednoduchá věc. Pixlu najdou nejdříve PM kačeři s okolí a nedostanou se k ní nováčkové.
No a pak už je to vlastně jedno. Ty pro které jsem keš dělal jí mají odlovenou a pak už je mi to šumák .
Zvedající se vlna PM keší nejspíš na něco ukazuje, na to že nejsem sám kdo takhle uvažuje.
  • 0

#68 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:21

Lanc napsal/a:

Smrk napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Já už jinou než premium neudělám.


Já mám jednu BM a další už budu taky dělat jen PM. Takových kačerů znám víc.

A co vas k tomu vede?


70% nálezců mé keše jsou kačeři, kteří mají kolem padesáti nálezů. A podle toho keš i okolí rychle vypadá.
  • 0

#69 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:21

Smrk napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Já už jinou než premium neudělám.


Já mám jednu BM a další už budu taky dělat jen PM. Takových kačerů znám víc.


Tento přístup nepochopím. Šmahem dělat jen PM keše.
Chápu, že keš se občas udělá jako PM, když někdo má nějaký důvod (jako že se keš ztrácí).
Ostatní kastování mi přijde zbytečné, vždy jde udělat keška tak, aby nevadil zvýšený výskyt kačerů přírodě či památce, které je věnovaná. To raději dám kešku na dostupnější místo a ukážu ji všem, než abych to takhle kastoval podle toho, zda někdo zaplatil či nezaplatil GS.
  • 0

#70 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:22

Roman_Jaromer napsal/a:

Smrk napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Já už jinou než premium neudělám.


Já mám jednu BM a další už budu taky dělat jen PM. Takových kačerů znám víc.


Tento přístup nepochopím. Šmahem dělat jen PM keše.
Chápu, že keš se občas udělá jako PM, když někdo má nějaký důvod (jako že se keš ztrácí).
Ostatní kastování mi přijde zbytečné, vždy jde udělat keška tak, aby nevadil zvýšený výskyt kačerů přírodě či památce, které je věnovaná. To raději dám kešku na dostupnější místo a ukážu ji všem, než abych to takhle kastoval podle toho, zda někdo zaplatil či nezaplatil GS.


Nejde o to, kolik lidí keš navštíví, ale jak se ke keši chovají. Aby vydržela nájezd některých nových takykačerů, musel by to být vyřazený tank.
  • 0

#71 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:28

B-LeV team napsal/a:

Lanc napsal/a:

Smrk napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Já už jinou než premium neudělám.


Já mám jednu BM a další už budu taky dělat jen PM. Takových kačerů znám víc.

A co vas k tomu vede?


Uplně jednoduchá věc. Pixlu najdou nejdříve PM kačeři s okolí a nedostanou se k ní nováčkové.
No a pak už je to vlastně jedno. Ty pro které jsem keš dělal jí mají odlovenou a pak už je mi to šumák .
Zvedající se vlna PM keší nejspíš na něco ukazuje, na to že nejsem sám kdo takhle uvažuje.


Hmm, a já myslel, že kešky děláme pro radost nás všech, nejen pro radost skupiny vybraných...
Jednou jsi taky začínal a je to jen dva roky, jak by se ti líbilo, kdyby tenkrát byly samé PM keše?

Zrovna včera jsem přijel ke kešce, předjeli jsme cestou prarodiče s třemi vnoučaty. Nováčci... Když jsem viděl, jak je to baví, tak jsem měl z toho radost. Děda je hlídal, kluci nadšeně hledali kešku, my už ji měli nalezenou a tak jsme je z dálky pozorovali... Podle mě z té kešky měli daleko větší radost, než většina PM členů, kteří honí body... Není lepší dělat kešky pro všechny?
  • 0

#72 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:30

Roman_Jaromer napsal/a:

Smrk napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Já už jinou než premium neudělám.


Já mám jednu BM a další už budu taky dělat jen PM. Takových kačerů znám víc.


Tento přístup nepochopím. Šmahem dělat jen PM keše.
Chápu, že keš se občas udělá jako PM, když někdo má nějaký důvod (jako že se keš ztrácí).
Ostatní kastování mi přijde zbytečné, vždy jde udělat keška tak, aby nevadil zvýšený výskyt kačerů přírodě či památce, které je věnovaná. To raději dám kešku na dostupnější místo a ukážu ji všem, než abych to takhle kastoval podle toho, zda někdo zaplatil či nezaplatil GS.


Romane sám víš že to není o kastování, je to přirozená ochrana, i když částečná, před lidskou blbostí a českou v......í .
  • 0

#73 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:33

B-LeV team napsal/a:
Romane sám víš že to není o kastování, je to přirozená ochrana, i když částečná, před lidskou blbostí a českou v......í .

Z jiného vlákna cca před půlrokem na podobné téma vylplynulo, že charakterové vlastnosti lovců jdou, takříkajíc, napříč stranami.
  • 0

#74 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:35

poohDA napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Romane sám víš že to není o kastování, je to přirozená ochrana, i když částečná, před lidskou blbostí a českou v......í .

Z jiného vlákna cca před půlrokem na podobné téma vylplynulo, že charakterové vlastnosti lovců jdou, takříkajíc, napříč stranami.


Vystihl jsi to lépe než já. ;) Máš bod, prémiový. :)
  • 0

#75 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:38

Roman_Jaromer napsal/a:

Hmm, a já myslel, že kešky děláme pro radost nás všech, nejen pro radost skupiny vybraných...
Jednou jsi taky začínal a je to jen dva roky, jak by se ti líbilo, kdyby tenkrát byly samé PM keše?


Nic ti nebrání být v té skupině taky. A to, že někdo začíná, neznamená, že si nemůže koupit PM, tak drahé není. Kdyby byly jen PM keše, koupím si PMko. Pokud ale bude raketově růst počet kačerů, kteří se chovají jako hovada, bude raketově růst počet PMkeší, protože tato hovada nebudou do geocachingu investovat ani korunu. Na keše se podívají v telefonu a už vyrážejí. Pak v logbooku nacházím přes celou stránku logy typu "Nazdar úchyle, našli jsme to" a podobně. Naopak nenacházím CWGčka, která jsem do keše nasypal a ani nic jiného, za co by je kdo vyměnil. Nenacházím coiny, které tam někdo zalogoval, ale už neodlogoval... Návštěva takových kačerů mě stojí několik stovek při opravě schránky. A když takoví přijdou dvakrát do měsíce, může mě trefit šlak. Takové věci se na PM keších sice dějí taky, ale v pětinové míře. Pro mě je prostě PM známkou toho, že to dotyčný myslí s geocachingem vážně a bude si vážit práce jiných. Ne že by taková nebyla i většina BM, ale jestli je debilů mezi PM členy dvě stovky, tak mezi BM to budou dva tisíce.
  • 0

#76 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:40

Smrk napsal/a:
Nejde o to, kolik lidí keš navštíví, ale jak se ke keši chovají. Aby vydržela nájezd některých nových takykačerů, musel by to být vyřazený tank.


Vše je o lidech, i PM mohou udělat kolem keše stejný nepořádek...

Někdy si říkám, že u kešky, která je ve složitém terénu by stačila prostě přesnější nápověda, aby se předešlo rozhrabávání spousty míst, u kešky u skály terénu 4, aby nebyla 20 m pod skalou, kam je složitý přístup, když nahoru vede normální cestička a ke kešce se musí scházet po suťovišti, kudy když člověk projde, tak se prostě neubrání a nějakou tu erozi způsobí...

Samozřejmě, mezi nováčky se najde asi o něco větší procento těch, kteří nedbají na pravidla. Ale nelíbí se mi tato diskriminace...
I když sám jednu keš v současné době jako PM mám, protože se často ztrácí, abych mohl sledovat, kdo ji otevřel, ale obávám se, že ani to nepomáhá. Po přečtení diskuze tady a po kontrole ji asi raději přeměním na BM... Stejně ji naposledy našel někdo před 3 měsíci a od té doby tam nikdo nebyl...
  • 0

#77 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:41

Myslím že to tady rozhodně nevyřešíme. Čas ukáže, která cesta byla správná.
  • 0

#78 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:43

B-LeV team napsal/a:
Myslím že to tady rozhodně nevyřešíme. Čas ukáže, která cesta byla správná.


Myslím, že to časem dopadne tak, že ty obyčejné v pařezu zůstanou BM a ty finančně a časově náročné schránky budou PM. Málokdy se mi stane, že by PM krabička byla fujtajblová.
  • 0

#79 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:45

Z celkových, dejme tomu, 30 000 keší je jich PM tak 700. Sice mám odloveno sotva přes 1000, ale ani s pětinásobkem úlovků bych neměl strach, že nebudu mít co hledat. A pokud někomu vadí jedna či dvě PM keše v blízkosti HC, owner mu jejich listingy na žádost určitě rád poskytne. PS: Nejsem PM, a přesto mě GC baví :)
  • 0

#80 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:55

Ono se taky musí říci B. Před dvěmi lety to bylo na začátku dnešního stavu. Smrk má pravdu, keš do které investuji finanční prostředky a nemálo času, tak mám právo na ni uvalit PM. Ale jak říkám je to můj osobní názor, nikomu ho nevnucuji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama