Přejít na obsah


Fotka

Nove, (skoro) trampske wherigo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 15:30

Zajímavý místa na Brdech? V tom lesoparku? B) Jsouz akorát tak dvojí: a) pozůstatky po vojácích b ) něco co je po trempsku památné - a tam civily tahat nebudou... navíc, pro jejich voko to bude "šutr u potoka". Co tam vymyslíš? Rozvodí potoků? Hřebenovku? nějakej starej strom? Lom???
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#42 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 15:53

Anebo "partyzáni". Jsou tam sem tam pomníky, včetně toho bojiště u Písku (a tam keška je)... ale to by nakonec vedlo k Trempské zimní brigádě a na Zlatý dno bych jistě, ale jistě civily nevodil...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#43 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 16:45

No tak já chápu, že na kempy na pěkných místech stranou od hlavního ruchu si trempové žádný mastňáky tahat nechtějí. Nebo na nějaké hodobóžové superposvátné místo, které by nedostatečně zeleně oblečený civil svým okem znesvětil a které je určené jen pro oko nejskalnějšího a nejpravověrnějšího trampa, který umí vlajku odříkat i mongolsky a pozpátku a je prověřený aspoň třemi komisemi :-) Na druhou stranu, jestli ta trasa bude dostatečně dlouhá a náročná a neprojetelná na kole a nezkrátitelná autem, tak se na ni asi davy nenahrnou a ti, co se na ni vydají, budou asi svým chováním a svým vztahem k přírodě blízcí tomu, jak to cítí trampové. Mně se třeba hodně líbilo místo na hřebeni Hradce, kam žádná značka nevede (ale dřív kdysi snad vedla a zase se možná chystá). Přivedla mě tam finálka nějaké Groulovy kešky a teď už tam snad přímo nějaká tradička taky je. Nebo, dál od Brdů, u Hudlic, mě velmi zaujalo místo v západní části hřebene Krušné hory, staré duby a buky, zvláštní atmosféra, čekal jsem, kdy se zjeví druidové. Na zajímavém místě nemusí být zrovna rozhledna, nebo jeskyně, nebo kdovíjaká atrakce. Ale nemám rozhodně obavy, že tahle připravovaná "Kapsářská" záležitost bude nezajímavá. P.S. A nechci tu rozvášnit flame trampové vs. netrampové, jen jsem z Citeckova příspěvku cítil trochu pohrdání těmi, kdož nepatří do kasty těch "správných kamarádů" :-)
  • 0

#44 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 16:51

Citecka napsal/a:
Na Zlatý dno bych jistě, ale jistě civily nevodil...


Já jsem na jedno, řekl bych až mystické místo v mém protrampovaném regionu hledače nakonec po velké úvaze zavedl GC1RGBP. Po roce a půl jsem zajel na údržbářskou návštěvu a mohl jsem s úlevou kešku ponechat, neboť místo nijak netrpí a ohlasy jsou pěkné. Kdybych tam našel plochu rozrytou jak od kňourů, asi bych archívoval. Je to daleko od lidí, návštěvnost nijak dramatická, mám tenhle typ keší sám moc rád.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#45 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 16:53

A vidím, že mi je i RoKro pochválil! Díky za návštěvu! :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#46 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 18:06

A nechci tu rozvášnit flame trampové vs. netrampové, jen jsem z Citeckova příspěvku cítil trochu pohrdání těmi, kdož nepatří do kasty těch "správných kamarádů" :-)


A kde, prosimich, pane Kohn? Ve slově "civilové"? Nejsou voni krapet cimprlich, vašnosto? B)

Hele, muhamedán si taky turistu nepozve do Meddíny; a myslim, že žádnej kluk, co pro něj ještě nějaký ty vyprávěnky mají nějakou cenu, nestojí o to, aby na Zlatým dnu, stejně už značně zdevastovaným, stály party houbařů a koukali na vlaječky a kejvali hlavama... když stejně jim to nic neřekne.
Co je na obavách z rozpliznutí zbytku posvátna ;) namyšlenýho???

PS: ono těch "míst" už nám moc nezbejvá, příteli... posledních dvacet let udělalo neskutečnou čistku :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#47 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 19:05

V pohodě, mír, já to chápu. Všímám si, a nejsem tomu jevu rád, že rok od roku je všude víc a víc lidí a i v zastrčených a dříve klidných koutech je rušno. Hlavně, aby se Kapsovi kešule vyvedla a dlouho těšila kačery a tím zpětně i jeho.
  • 0

#48 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 20:40

Citecka napsal/a:
Zajímavý místa na Brdech? V tom lesoparku? B) ....


Tuhle poznámku jsem nepochopil. Nevím kterou část máš na mysli. Nebo co podle tebe není u nás lesopark?
  • 0

#49 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 21:25

Vidíš toho smajlíka? lesopark se běžně říká Brdům i mezi pražskejma trempama :) a jak chceš říkat něčemu, co přejdeš kerýmkoli směrem za den, a kde z jakýhokoli místa jseš za hodinu v hospodě, co? :P :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#50 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 22:01

Jeden můj kamarád se přestěhoval z Prahy na Dobříš (nebo se říká do Dobříše?) a přestal na Brdy (přesněji Hřebeny) jezdit, páč si prý připadá, jako by si vyrazil s báglem do Stromovky.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#51 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 8:11

Trhac napsal/a:Já jsem na jedno, řekl bych až mystické místo v mém protrampovaném regionu hledače nakonec po velké úvaze zavedl GC1RGBP. Po roce a půl jsem zajel na údržbářskou návštěvu a mohl jsem s úlevou kešku ponechat, neboť místo nijak netrpí a ohlasy jsou pěkné. Kdybych tam našel plochu rozrytou jak od kňourů, asi bych archívoval. Je to daleko od lidí, návštěvnost nijak dramatická, mám tenhle typ keší sám moc rád.

Tak, tak - u nas na Oslavce treba vede primo stredem jednoho kempu (my jsme tomu tak teda nikdy nerikali) turisticka znacka a je tam vychozi bod multiny GC1GA5N a nikdy nam to nijak nevadilo a ja osobne s tim nemam zadnej problem. Naopak, je to pekna multina a jsem rad, ze tam je.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#52 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:34

Citecka napsal/a:
Vidíš toho smajlíka?
lesopark se běžně říká Brdům i mezi pražskejma trempama :) a jak chceš říkat něčemu, co přejdeš kerýmkoli směrem za den, a kde z jakýhokoli místa jseš za hodinu v hospodě, co? :P :D


No znovu se ptám, co tedy dle této definice není v ČR lesopark?
A nic proti, ale Brdy se táhnout v délce asi 70 km, a kolik že těch "pražskejch trampů" to dá za den?
Jako nic proti, jsou to dobré kopce, zalesněné a místy hluboké, chápu, že ve světovém měřítku je do směšné, nicméně lesopark bych to fakt v rámci ČR nenazval, tak mě to jen překvapilo. Asi znám Brdy nějaké jiné.
A navíc už jsem několikrát zaslechl názor, že leckde jsou velmi podobné nejhlubším lesům na Šumavě.

Ale jinak je mi to úplně jedno, jde jen o to, že jsem tento názor nikdy neslyšel a jen mě překvapil ;) - nic víc, užívat si je i nadále bude stejně.
  • 0

#53 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:41

Šmarjá Loftin, neber to tak vážně - to je stejný, jako když svejm oblíbenejm kanadám říkáš křusky, potomkovi parchant a manželce stará... teda, až na ten poslední příklad, les ti nedá studenou večeři a hadrem po tlamě :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#54 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:45

Citecka napsal/a:
Šmarjá Loftin, neber to tak vážně ....


Šmarjá, to tak vážně neberu, jen mě to překvapilo, že jsem to ještě nikdy neslyšel :)

(btw "stará" je příšerný výraz :P)
  • 0

#55 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 11:43

Stará je milý starověký přežitek, tehdy tak nazýval muž svoji manželku, když ji ukrýval před násilnými nájezdníky. Označil ji tak proto, aby byla nezajímavá. Prostě klamal slovem. :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#56 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 12:07

Nejen jedním opozitem pyšní se jazyk český... Skutečně je to starověký přežitek, nikoli ovšem ve smyslu skrývání své ženy před sasíky, leč ve smyslu námluvném, tedy nějak jako "doma mám tu starou manželku, a tady u vás se dívám po nějaké nové." Vzniklo tuším za husitských spanilých jízd k Baltu. Ehm... tolik tedy ke keši na Brdech :( B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#57 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 14:56

Za WIGo dík, nemám to daleko a na jaře si ho určitě dám. Pokud bude i nějaký v Brdech, budu jen rád a až se zase dostanu do Dobříše k Lidkovi, tak si ho rádi projdeme. Jinak co se týče campů přestal bych si dělat jakýkoliv iluze o dnešních trampech. Když už je jim zatěžko dojít ze Lhotky do campu na Plešivci pěšky a trápí tady do kopce po lese stařičkou stodvácu, tak jim pár nějakých bláznů, kteří po lese pochodujou s GPS na krku nemůže absolutně vadit... Jo už to není, co to bejvalo :(
  • 0

#58 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 15:09

REVIZ napsal/a:Jo už to není, co to bejvalo :(

On taky neni tramp jako tramp, ja treba na vandr nepotrebuju ani ty kempy, natoz auto .... ;)
Jinak diky, budu se tesit na navstevu.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#59 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 8:20

Tak jsem se byl v neděli cournout po Brdech a při návratu do Řevnic se mi při pohledu z údolíčka moc líbil ten skalní ostroh Pišťák, tož ho předkládám jako další tip na možnou zastávku při wigo. On tam asi taky bude nějaký kemp nebo určitě aspoň ohniště, ale tady snad nejde o nějaké tajné místo, vždyť se tam poflakovali už Keltové :-)
Mimochodem, jedna z Citeckových reakcí výše byla spolu s knihou Toulání po Brdech od Jana Čáky impulsem k té mé předvčerejší trochu delší procházce, při níž jsem mimo jiné zabrousil i na samo dno, a to ještě s chemickou značkou Au :-)
http://rokroblog.blo...dleden2011.html
  • 0

#60 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 8:43

RoKro napsal/a: Tak jsem se byl v neděli cournout po Brdech .... http://rokroblog.blo...dleden2011.html

A ze jsi nedal vedet, bych se pridal a mohli jsme rovnou na miste naplanovat aspon cast trasy ....
Podle fotek koukam, ze bylo celkem hezky.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama