Přejít na obsah


Fotka

Málo tradičních keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
159 odpovědí na toto téma

#1 slovan

slovan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 12:18

Zdravím, nevím jaký má na to názor širší kačerská společnost, ale myslím si, že je u nás málo tradičních keší (v porovnání třeba s Německem nebo Anglií) na úkor multinek a přehnaně komplikovaných mysterek. Baví vás víc složité řešení rebusů, počítání a luštění hádanek s nejistým výsledkem, kdy nalezení keše mnohdy nevyváží námahu a čas strávený nad mysterkou? Nebo raději stáhnete souřadnice, které kačera zavedou hned na zajímavé a pěkné místo za ukrytou kešku? Osobně si myslím, že třeba Brno je zbytečně "přemysterkováno" na úkor tradiček. Tak hrrr do mě...jaký na to máte názor. Raději komplikovanou mysterku s multinou, nebo příjemnou a časově mnohem méně náročnou tradičku??
  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 12:22

výborně - další tradiční stokrát omílaný námět na FLAME :D Mě to baví ;)
  • 0

#3 ALTEMOJA Team

ALTEMOJA Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 12:27

Já osobně mám radši tradičku nebo multinu , které je někde na zajímavé místě v přirodě a celý lov se pojme jako turistický výlet.Chodíme s georobotkama a to znamená čím menší krabka tím horší. V malých krabkách není co vyměnovat a roborky takový nález těší o to mín.Nemám rád tradiční městké keše kde je lov pouze o tom bodu.Ale za to taková pěkná multina po městě byt i s malou krabkou taky přijde vhod. Aspon se něco nového dozvíme.Pěkné Wherigo mám taky rád .
  • 0
Oregon 450 +Samsung Galaxy mini

#4 slovan

slovan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 12:30

dr.vota napsal/a:
výborně - další tradiční stokrát omílaný námět na FLAME :D
Mě to baví ;)


Sorry, kamaráde. Uznávám, že nemám přehled co se kdy v minulosti zde už probíralo...do diskuse se mohou zapojit začínající kačeři a i ostřílení, kterým to nevadí;)
  • 0

#5 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 12:35

Při publikaci nějaké unknown obvykle proběhne sborové "další zkurvená mystera". Takže tak. // Tím spíš, je-li to nějakej nesmysl.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#6 black.susi

black.susi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 13:03

Mě mysterky až tak nevadi, pokud to neni nějaka uplna šilenost, nebo nepochopitelna blbina stylu uhadni co jsem si myslel. Navic si myslim, že tradiček neni zas tak malo, aby sis nemohl vybrat co si zrovna chceš odlovit, pravě o tom to je, že si to mužeš udělat jak chceš, chci nějakou rychlovku, tak jdu na jednoduchou tradičku, chci delši prochazku vydam se na multinku, bavi mě luštit šifry, tak si nějakou vyluštim. Ale jinak taky raději vyrazim spiš někam do přirody, než sedět několik hodin u kompu a luštit šilene mysterky ;)
  • 0
Půjdeme zkratkou, je to sice dál, za to horší cesta...

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 13:10

honny napsal/a:
Při publikaci nějaké unknown obvykle proběhne sborové "další zkurvená mystera". Takže tak.


Právě mi dvě píply. A nic - ani jedna není můj šálek čaje.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 13:13

Nemáme rádi složité mysterky na opravdu atraktivních místech, na která bychom se podívali, i kdyby tam keš nebyla (ale když už tam je, tak je nám samozřejmě líto, když nejsme schopni ji odlovit). Jinak nám mysterky nevadí, jen jaksi není moc času na jejich luštění (snad za 30 roků v důchodu, aspoň si člověk bude tím udržovat mozek v použitelném stavu ;)). Ale multinky máme rádi, rádi si uděláme procházku nebo projížďku na kolech.
  • 0

#9 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 13:16

Naprostý souhlas... Vrchol je třeba Lysá nad Labem - v centru je 7 mysterek a 2 multiny.. tradička žádná... jediná tradička je až za kolejema.. ale kdo tam jde, když jede na skok do Lysé?
  • 0

#10 rosnicka70

rosnicka70

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 13:23

Geocaching provozuju s dětma a hlavně lovíme tradičky. Slyšela jsem, ale že nejzábavnější je lovit eventy :-) Budeme to muset zkusit.:D
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 13:26

Já mám nejraději tradičky a earthky. U multin často narazím na nejednoznačné zadání a nic pak nenajdu. Mysterky lovím zřídka, většinou se mi nechce trávit hodiny u počítání čehosi na internetu, radši jdu ven.
  • 0

#12 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 13:38

Souhlasím s autorem ... tradiček je málo a někde je to opravdu přemysterkovaný, pokud jdu s dráčetem tak téměř výhradně na tradičky :-) a někde jich je poskromnu... osobně se mi ani mysterka zakládat nechce zatím mám jen tradičky a multinu a u toho repertoaru zatím asi zůstanu je jich prostě méně... sám si rád vyluštím i dobrou mysterku ale těch dobrejch zase tolik není a ten zbytek je typu kdy se snažím přijít na to co tím básník myslel... :-) protože vžít se někdy do autorova myšlení není jednoduché...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#13 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 13:49

Taky mám radši tradičky a multiny, pokud dovedou člověka na nějaké zajímavé místo. Ale nesmí se to s tím ukrýváním přehánět, protože pokud je vymakaný úkryt, pak by mi neměl překrýt dojem ze zajímavého objektu nebo cesty, kterou jsem prošel. Je na nic chodit půl hodiny, sbírat indicie a na konci půl hodiny hledat. Takže pokud vymakaný úkryt, tak jedině na tradičku k něčemu obyčejnějšímu.
  • 0
GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC SE K320i, SE K810i, evolve touchTraxx Trekbuddy, HandyGeocaching, OpenWIG, Locify, vlkGPS, BarcodeReader, BeeTagg, GoogleMaps, i-nigma, Kaywa Reader, NeoReader, ScanLife, TagReader, ...

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 13:54

honny napsal/a:
Při publikaci nějaké unknown obvykle proběhne sborové "další zkurvená mystera". Takže tak.

// Tím spíš, je-li to nějakej nesmysl.


Kde to mohu podepsat? :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 14:08

honny napsal/a:
Při publikaci nějaké unknown obvykle proběhne sborové "další zkurvená mystera". Takže tak.

// Tím spíš, je-li to nějakej nesmysl.


Jo, ale pak si tam stejně všichni jedou pro FTF. :D
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#16 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 14:11

Já osobně lovím / luštím podle času a aktuální nálady. Buď to na mě přijde hodinu před setměním, tak si vytipnu pár tradiček v okolí a rychle to oběhám. Jindy mám zas chuť potrápit mozkový závity, tak se pustím do nějaký mysterky. A jindy mám zase chuť si projít nějaký zajímavý areál nebo zajímavé město, a tak jdu na multinu B) Osobně ale, pokud už zakládám mysterku, tak se snažím, aby nebylo řešení úplně jednoduché (za 20 vteřin mám souřadnice), ale ani složité (po 10 probdělých nocích nic..), snažím se držet někde mezi ;)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#17 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 14:17

Naprostý souhlas se všemi výhradami! A "nejlepší" je, když autor zpestří svoji mysterku typem multiny a jednotlivé stages opatří krabičkami, čímž "odepíše" značnou část zajímavé oblasti. To hrabosata: máte pravdu, že v důchodu se najde více času na lámání si hlavy mnohdy přiblblými mysterkami, ale na druhou stranu právě proto, že je na luštění čas, je člověk na zbláznění, když to nejde a nejde!:D To Michalowic: zkus si Sobotku (GC18KRD), na tu Ti ani 10 nocí nebude stačit!:D
  • 0
1.

#18 blatoplaz

blatoplaz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 14:33

Není mystery jako mystery, statistiky trošku zkreslují i pravidla. Když jsem dělal Rybáře GC27WXV tak jsem stavěl multinu, ale rewier mi to vrátil s tím, že pokud je odlov podmíněn přinesením předmětu (pumpa na kolo) musí být keš označena jako mystery. U další keše kterou připravuji to bude podobné.
  • 0

#19 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 14:52

Je pro nás určitě lepší se sebrat a vyrazit na místo. Hlavně v týhle zimě... To se člověku nechce někde lozit moc dlouho nebo s nejistým výsledkem. Jen, se prostě málokdy dostaneme z města, takže spíš teď lovíme filmovky a vpravdě už těch ač tradiček, ale mikro začínáme mít plný zuby... Jinak centrum Prahy je taky samá mystery:@
  • 0

#20 Franbrok

Franbrok

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 15:37

Já si myslím že to vvůbec není tak strašné. Podle mne je tradičních keší dost. V přírodě na všech zajímavých místěch co jsem byl, jsem vždy narazil na tradičku. Je jasné že ve městech autor "tlumí" návštěvnost své keše právě mysterkou. Poradím autorovi tohoto tématu. Udělej si tradičku třeba na sídlišti kdekoliv v Praze a obden budeš měnit logbook!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama