Přejít na obsah


Fotka

Prosím o rady zkušenější kačery - jakou koupit GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#1 sadlos79

sadlos79

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 14:34

Asi před měsícem nás chytnul geocaching, při kterém nám doposud pomáhala manželčina nokia s gps, ja ji na telefonu nemám a proto jsem se rozhodl pro koupi navigace (zřejmě od garminu), Prosím tedy zkušenější kačery o rady kterou koupit , kamarád vlastní oregon 450t - od toho mě odrazuje horší výdrž baterií a vyšší cena, uvažuji tedy o: eTrex Vista HCx nebo Dakotě 10 či 20, dále prosím o radu jestli pořídit gps s mapou TOPO Czech 1:25000 nebo připlatit a pořídit 1:10000. Případné další rady rád uvítám. ( např. kde koupit - dodání nejlépe včera) Předem děkuji a přeji ať se daří...
  • 0

#2 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 14:44

Kamarád Ti zapomněl sdělit, že si s eTrexem ano Dakotou si nezahraješ Wherigo. S Nokií také nic moc. Takže za mě OREGON 450 nebo 550. Podotýkám, že sama ho nemám. Mám jen okoukáno a osaháno. PS: To bude zase debata :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#3 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 14:47

sadlos79 napsal/a:od toho mě odrazuje horší výdrž baterií

odpovídající displayi a výkonu

sadlos79 napsal/a:vyšší cena

tak řekni maximum. :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#4 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 14:48

Záleží na tom, jak moc chceš navigaci využívat. Jasně, eTrex nebo Dakoty vyjdou levněji. U eTrexu ale musíš počítat s případným horším signálem při ne ideálních podmínkách, ne tak komfortním, velkým a ostrým displejem, Wherigo si na něm taky nezahraješ, nahrávání cache z PC je oproti novějším Oregonům/Coloradu taky někde jinde, zobrazení listingů v GPS si na nich taky neužiješ. Pokud to myslíš s geocachingem aspoň trochu vážně a nebudeš chodit na jednu krabičku za měsíc, přemýšlel bych minimálně o Oregonu 300. S výhledem do budoucnosti 450...bez foťáku z 550 se asi obejdeš, jiný rozdíl mezi nimi není. Mapy se určitě vyplatí podrobnější PRO. Pokud se ti za ně nechce připlácet...je více možností, jak si mapy obstarat. Čímž k ničemu nenavádím...jen konstatuji ;)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#5 sadlos79

sadlos79

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 14:50

honny napsal/a:

sadlos79 napsal/a:od toho mě odrazuje horší výdrž baterií

odpovídající displayi a výkonu

sadlos79 napsal/a:vyšší cena

tak řekni maximum. :)


řekněme do cca 6000,- ale možná si doma ještě něco prosadím, když to manželce rozumně zdůvodním...
  • 0

#6 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 15:04

Paja.V napsal/a:
U eTrexu ale musíš počítat s případným horším signálem při ne ideálních podmínkách

Toto tvrzeni bych si dovolil v pripade Visty HCx (o ktere autor vlakna uvazuje) rozporovat. Mas nejakou konkretni osobni zkusenost?
  • 0

#7 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 15:16

Mám velice neblahou zkušenost z husté městské zástavby v Brně, kdy rozdíl oproti Coloradu (a realitě) byl propastný.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#8 m.a.r.k.a.l.

m.a.r.k.a.l.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 15:22

Ja se po dlouhém zvažování a vybírání nakonec rozhodl pro Dakotu 20, vzhledem k funkcim a ceně.
  • 0

#9 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 18:33

minimálně Dakotu 20...už jsem jí měl málem koupenou, ale vyhrál to Oregon 450 - ten větší display je prostě větší a ještě je ve vyšším rozlišení. Dakota 20 má o trošičku méně funkcí, ale zato má na druhou stranu delší výdrž a o trochu lepší čitelnost na přímém slunci (ale zase nižší intenzitu podsvícení). U obou si můžeš dát satelitní snímek vybrané oblasti z Google Earth. Což bylo pro mě taky důležité vědět...
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#10 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 18:57

Debat na tohle tema je tu povice. Ja to take resil, rozhodoval se mezi Vistou HCx a Dakotou 20. Nakonec vyhrala Vista. Dakotu jsem mel pujcenou na vikend ... ano, bude to moje dalsi GPS, ale v tuto chvilli ma pro mne vice zaporu nez Vista ... treba v huste zastavbe v Praze horsi signal nez Vista HCx. A na wherigo, az se k nemu nekdy dostanu, mam Android nebo Win mobile PDA ... ktere stejne pouzivam pri kesovani. Ve win pda mam pocketdrake - tim padem kompletni db z geogetu... V androidu diky c:geo mam online geocahing nastroj ... logovani, inet ... co potrebuju. A ted si vyber... ;)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#11 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 19:46

Pokud oželíš WIG, tak Dakotu, jinak osobně se mi te´dka líbí 62, ale vadí mi tam právě absence WIGa...
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 19:53

Teď dobíhá akce Garminu (ale svezl se např. Sunysoft) Oregon450 bez kabelu a karabinky s TOPO 2010 pod 7000.
  • 0

#13 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 20:27

mpik: to jsem mohl taky napsat. Přesně tuhle akci a obchod jsem využil !!! 6895 ,- a žádné poštovné! To už je skoro minimální rozdíl...
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#14 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 20:43

tez jsem vyuzil a najezil si O450 :)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#15 sadlos79

sadlos79

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 21:32

elmarees napsal/a:
mpik: to jsem mohl taky napsat. Přesně tuhle akci a obchod jsem využil !!! 6895 ,- a žádné poštovné! To už je skoro minimální rozdíl...


opravdu super nabídka, asi do toho pujdu, jaka je spokojenost s tou dodávanou mapou Topo Czech v3 bez PRO ???
  • 0

#16 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 21:38

sadlos79: v balení je na SD kartě a ještě na CD (Topo Czech 2010). Ale vůbec jsem ji nezkoušel...mám verzi PRO od "jinud"
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#17 sadlos79

sadlos79

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 23:01

elmarees napsal/a:
sadlos79: v balení je na SD kartě a ještě na CD (Topo Czech 2010). Ale vůbec jsem ji nezkoušel...mám verzi PRO od "jinud"


Tak všem moc děkuji za rady - JE JIŽ OBJEDNÁNO - vyhrála ta 450tka!!!
  • 0

#18 zz-som

zz-som

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 23:33

Ahoj, opravdu není rozdíl v HW ve verzích 450t, 450Pro a 450? A která je vlastně úplně NEJ GPS? S ohledem na přesnost a geokešing. Foťák apod u mne nejsou podstatné.
  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2011 - 23:46

Liší se mapami. Jak už se zde řešilo, lze Mapsource stáhnout i s mapami a odemknout v demo modu. Můžeš si je porovnat. Nesmíš je pak ale nahrát do GPS, nebo si ji zamkneš taky do demo modu (čili vypne se ti přijímač družic). Jak potom zprovoznit mapsource s legálními mapami se tu řešilo také. Hledej.
  • 0

#20 sovul

sovul

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2011 - 8:09

Přidám se s dotázkem, hledám navigaci do auta, kterou chci využívat i na geocaching. Rozmýšlím se mezi Oregonem 450 a autonavigací GARMIN 1390T Lifetime. Na kešky je lepší Oregon, do auta ta 1390...dilema :) Potřebuji i mapu Evropy, hlavně okolní státy !
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama