Přejít na obsah


Fotka

Chyť nás, když to dokážeš!


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
83 odpovědí na toto téma

#21 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2011 - 23:58

Benjo5 napsal/a:
Společně s Bud připraven GC24V6K se jedná o jediné dvě pražské 5/5ky. Po jejím odlovu mi to nedalo a ozval jsem se jak tam, tak i tady u Bud připraven, protože postupující trend nesmyslného nadhonocování keší v Praze, aby si všichni honili triko, jak náročné keše ulovili, mi už přišel trochu trapný.

Mě to taky nedá a podíval jsem se na tuto 5/5 keš Mi-8 GC1X6KP. Co se týče terénu je to bez debat - je pod vodou a je nutná potápěčská výbava, ale za co je ta druhá pětka když k tomu geoobjektu je natažený provaz a nemusí se nic složitě luštit, cituji z listingu:

JAK KEŠ NAJDETE: Jedná se o Letterbox, takže GPSku nebudete potrebovat. Stací najít oranžovou bojku v levé cásti lomu. Od ní až k vrtulníku vede provaz, pomocí nehož ho asi v 6 metrech najdete.


  • 0

#22 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2011 - 23:59

Benjo5 napsal/a:
A že mám trošku přehled o tom, co je i za hranicemi Prahy? Tak to se fakt omlouvám, že jsem tím někomu šlápl na kuří oko.


Ale ono je to obráceně, Ty možná máš přehled co je za hranicemi Prahy, ale netušíš jak se do Prahy kouká Pepa z Dobrušky. Pro něj je při víkendovém výletu do Prahy odlov dost složitý. Stejně tak pro studenta co bydlí na koleji a nemá auto. Obtížnost by se měla posuzovat objektivně, a ne podle toho, že někdo měl kliku a auta chytil před fitkem u metra obě najednou, protože kluci šli cvičit spolu.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#23 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 0:00

Maxinoha napsal/a:
Mě to taky nedá a podíval jsem se na tuto 5/5 keš Mi-8 GC1X6KP. Co se týče terénu je to bez debat - je pod vodou a je nutná potápěčská výbava, ale za co je ta druhá pětka když k tomu geoobjektu je natažený provaz a nemusí se nic složitě luštit

Když odhlédnu od toho, že všechny 4 české potápěčské keše byly vedeny jako 5/5, stejně jako jsou potápěčské keše hodnoceny za hranicemi, a v jednom směru díky frekvenci návštěv oproti jiným T5kám je jasné, že jsou potápěcí keše organizačně náročnější než horolozecké, tak je ta D5 za to, že musíš mít certifikaci a pak především za to, že i když to všechno máš, tak tu keš třeba vůbec nenajdeš. Stačí se mrknout na logy. O tom by totiž Difficulty obvykle měla být, jak náročné je keš najít, ne? ;)
Ale vím, že se asi neshodnem, když zrovna právě celá Enigma série je zcela účelově ohodnocená neodpovídajími vzácnými D/Tčkovými kombinacemi zase jenom kvůli tomu umělému honění statistik. Holt ten dnešní vývoj.
Slovy klasika: Důležitý jsou ty statistiky, a je jedno jak už. Dyt ono se to neudělá samo... B)
  • 0

#24 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 0:01

Maxinoha napsal/a:
Fór je v tom, že kdyby ta keš byla od začátku 3,5/5 tak by ji lovil jen zlomek kačerů z těch co ji lovili kvůli tomu že je 5/5. Takže mi to příjde vůči nim nefér ze strany ownera.
Upřimně kvůli 3,5/5 by asi nikdo do těch Benátek nad Jizerou nejel hledat to druhé auto.

No do Benatek nad Jizerou hledat nejake auto bych taky nejezdil :)
Fakt si podle techhle cisel nekdo planuje lov?

Benjo5 napsal/a:
Dříve byl 5/5 rating známkou určité prestiže. Tak sorry že mi vadí, když ted v Praze začaly vznikat keše, které ho nedosahují ani náhodou.

Ne, 5/5 muze znamenat bud, ze je to prekomplikovana mysterka nebo dlouha multi s odpovidajicim terenem, nebo ze byl owner presvedcen, ze umistil nejobtiznejsi cache siroko daleko, tak nechtel kazit petkovy teren nizkou obtiznosti, viz treba GCKWQY nebo GC1CNG1. Je to tak subjektivni hodnoceni, ze nema smysl s nim nejak pocitat, maximalne nahrubo: teren 1 = vhodny pro vozickare, >3 = nevhodny pro male deti, 5 = jisteni nutne.
  • 0

#25 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 0:10

haggaeus napsal/a:

Benjo5 napsal/a:
Dříve byl 5/5 rating známkou určité prestiže. Tak sorry že mi vadí, když ted v Praze začaly vznikat keše, které ho nedosahují ani náhodou.

Ne, 5/5 muze znamenat bud, ze je to prekomplikovana mysterka nebo dlouha multi s odpovidajicim terenem, nebo ze byl owner presvedcen, ze umistil nejobtiznejsi cache siroko daleko, tak nechtel kazit petkovy teren nizkou obtiznosti, viz treba GCKWQY nebo GC1CNG1. Je to tak subjektivni hodnoceni, ze nema smysl s nim nejak pocitat, maximalne nahrubo: teren 1 = vhodny pro vozickare, >3 = nevhodny pro male deti, 5 = jisteni nutne.


Z tohoto ovšem vyplývá, že Chyt nás byla 5/5 oprávněně. A nyní je na základě subjektivního pocitu jedince podhodnocená.

PS: Ano, občas se tak plánuje. Znám jednoho co si přes Lysou zajel cestou do MB na Event na kole, kvůli jednomu autu.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#26 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 0:12

Benjo5 napsal/a:
tak je ta D5 za to, že musíš mít certifikaci a pak především za to, že i když to všechno máš, tak tu keš třeba vůbec nenajdeš.


A jaký je rozdíl mezi tím udělat si certifikaci a udělat si řidičák, kromě toho že řidičák si dělá mnohonásobně více lidí.
Ja si myslím, že je to naprosto stejné, kdo má řidičák jako ty tak to neřeší a zdá se mu to snadný, kdo má certifikaci tak to taky neřeší.
Jediný rozdíl mezi těmi dvěmi kešemi je opravdu v tom terénu, prostě vylézt na stožár po žebříku do výšky 6m je snažší než se potopit do hloubky 6m.

Benjo5 napsal/a:
Ale vím, že se asi neshodnem, když zrovna právě celá Enigma série je zcela účelově ohodnocená neodpovídajími vzácnými D/Tčkovými kombinacemi zase jenom kvůli tomu umělému honění statistik. Holt ten dnešní vývoj.
Slovy klasika: Důležitý jsou ty statistiky, a je jedno jak už. Dyt ono se to neudělá samo... B)


A zrovno tobě, pokud vím, ti bodla jedna enigma 5/3,5 :D
  • 0

#27 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 0:16

Nějak tady z toho nemůžu, jen mám na Zeggu jednu jedinou otázku a budu spokejený: Jak jsi to prosímtě dovedla, poslouchat očima??:-) Podle mě to tady stejně nemáte šanci vyřešit. Ve finále je jen a jen věcí ownera, co s keší udělá a koho při tom poslouchá, nebo neposlouchá... To už je zas jen a jen jeho blbost,nebo moudrost.
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#28 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 0:18

Zegga napsal/a:
Obtížnost by se měla posuzovat objektivně.

No právě, to si taky myslím. To je ten důvod, proč jsem se ozval proti tomu neustálému nadhodnocování všeho, jen aby to mělo co nejvíc hvězdiček .
Mimodhodem zrovna ta první pražská už archivovaná The Rock GCKWQY pravděpodobně neodpovídala, leda že by to bylo nano v nenápadné spáře. V porovnání s výše zmíněnými je to prostě úplně jiná obtížnostní liga.
Nemělo by to být totiž právě o tom, nekazit T5 nízkým D-hodnocením, ale o tom, aby to hodnocení bylo objektivní a aby to bylo nějak aspon zhruba porovnatelné i s tím cím, co je jinde.
  • 0

#29 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 0:24

Anupev napsal/a:
Jak jsi to prosímtě dovedla, poslouchat očima??:-)
Podle mě to tady stejně nemáte šani vyřešit. Ve finále je jen a jen věcí ownera, co s keší udělá a koho při tom poslouchá, nebo neposlouchá... To už je zas jen a jen jeho blbost,nebo moudrost.


Ty neumíš odezírat? :-)))

A jinak, proč myslíš že tu něco řešíme? Je to jen obyčejný pokec kde si každý může říct své.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#30 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 0:29

A tak já si tedy taky řeknu svoje. Já jsem nejlepší, měl jsem tu čest vézt Benja autem...jupííííí :-)
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#31 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 0:32

Benjo5 napsal/a:... zcela účelově ohodnocená neodpovídajími vzácnými D/Tčkovými kombinacemi zase jenom kvůli tomu umělému honění statistik. Holt ten dnešní vývoj.

Přiznám se, taky nechápu. Ty vyplňování tabulek... Ale ať má každý svoje.


Máme v Brně jednu kešku. Honí se tu tři auta.
Jejich poloha není streamovaná.

A má D3.5. Jen pro srovnání.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#32 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 0:55

Zegga napsal/a:

Anupev napsal/a:
Jak jsi to prosímtě dovedla, poslouchat očima??:-)
Podle mě to tady stejně nemáte šani vyřešit. Ve finále je jen a jen věcí ownera, co s keší udělá a koho při tom poslouchá, nebo neposlouchá... To už je zas jen a jen jeho blbost,nebo moudrost.


Ty neumíš odezírat? :-)))

A jinak, proč myslíš že tu něco řešíme? Je to jen obyčejný pokec kde si každý může říct své.


To sice ano, ale zvukové vlny v tom roli nehrají:-)
Obyčejný pokec, to ano, ale všichni dobře ví, že ani jedna strana neustoupí a povede si svou a ve finále to skončí do ztracena. Takže snad jen z té radosti z porafání? PARDON - z pokecu a debaty:-))
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#33 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 1:07

No boze, tak ma ted kes nizsi obtiznost. Nechapu, jak nekdo muze kvalitu kese hodnotit podle D/T. Takovi jedinci uz jsou pravdepodobne mimo jakoukoli hru. S tim nadhodnocovanim D/T je to bohuzel trend, ktery me ale nijak netrapi. I kdyz me hodne prekvapila moje prvni 5/5 kes, ktera se ukazala byti jednim chlastacim 10years eventem. Dotycny holt potreboval asi vyplnit tu tabulku, tak si zmenil po publikaci D/T na 5/5. Blbost, ale abych se nad tim rozciloval me ani nenapadlo. Urcitym resenim by bylo znemoznit zmenu D/T po publikaci, maximalne s reviewerem, ale to by zbytecne meli zase hodne prace. Spis me prekvapilo, ze si v listingu diktuji podminku "Pro uznani logu je treba zalogovat oba vyse uveden TB. Jinak tento log bude smazan." Ne ze bych odmitl zalogovat TB, ale podminovat tim online log uz nejde.
  • 0

#34 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 8:55

Ja myslim, ze tahle debata nema zadneho reseni. 1. Hodnoceni D/T vzdycky bylo, je a bude vice ci mene subjektivni. Pro nekoho je treba 15km pohodova prochazka, pro jineho znicujici streka. Nekdo vyleze i na vysoky strom nebo skalu bez jisteni a ani se u toho nezadycha, pro jineho to zase bude zazitek na cely zivot .... 2. V mnoha pripadech se taky podminky prubezne meni. Benjo5 mel proste stesti, ze byl ve spravnou dobu na spravnem miste, coz mu odlov vyrazne usnadnilo a v tomto konkretnim pripade to asi opravdu bylo jednoduche. Kus pravdy ma ale i Zegga, protoze to, ze to Benjovi takhle vyslo jeste neznamena, ze je to tak snadne vzdycky - vztahnu to sebe, nebydlim v Praze a nemam ani ridicak, pro me to tedy rozhodne je 5 jak vysita ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#35 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 9:13

kapsa napsal/a:Kus pravdy ma ale i Zegga, protoze to, ze to Benjovi takhle vyslo jeste neznamena, ze je to tak snadne vzdycky - vztahnu to sebe, nebydlim v Praze a nemam ani ridicak, pro me to tedy rozhodne je 5 jak vysita ....


Děkuji. Přesně to mám totiž na mysli. Obtížnost by neměla být nastavována podle hrstky jednotlivců, která má jakési individuální výhody, k čemuž v tomto případě došlo.

BTW: Já jedno auto našla po dvou dnech, první den bylo na druhém konci města, když jsem ho hledala musela jsem projít 3 plná patra podzemního parkoviště. Druhé auto mne dvakrát těsně minulo, jednou bylo v koloně díky zpoždění lokalizátoru asi minutu přede mnou, a zmizelo u Vltavské směrem Palmovka, všelijak si nadjíždějíce ucpané ulice, pak jsem jej potkala ráno na magistrále...v protisměru :-). Napotřetí zaparkovalo na mě známém místě a tak jsem místo domů jela pro TB. Byla to svým způsobem zábava a nejezdila jsem moc navíc mimo běžných cest.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#36 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 9:35

Zegga napsal/a:
...Obtížnost by neměla být nastavována podle hrstky jednotlivců, která má jakési individuální výhody, k čemuž v tomto případě došlo.
...

Do kamene tesat, platí obecně!
  • 0

#37 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 9:50

Zegga napsal/a:

Děkuji. Přesně to mám totiž na mysli. Obtížnost by neměla být nastavována podle hrstky jednotlivců, která má jakési individuální výhody, k čemuž v tomto případě došlo.


Individualni vyhody jako je prehled, zkusenosti a socialni inteligence..? No ja bych to teda do kamene netesal.

Osobne kdyz me zkuseny kolega upozorni na nejakou nesrovnalost, tak se nad tim zamyslim a po logicke uvaze upravim - to se stalo v tomhle pripade a klobou dolu pred autory. To ze se potom nekdo treti postavi na zadni a zacne placat neco o celebritach a byt prisprostly - to je vazne smutne.
  • 0

#38 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 9:51

kapsa napsal/a:
.... - vztahnu to sebe, nebydlim v Praze a nemam ani ridicak, pro me to tedy rozhodne je 5 jak vysita ....


Jestli pro tebe je to pětka, potom by Zegga měla být spokojená s trojkou :P
Mmch, zajímalo by mě jestli by se takhle prala za spravedlnost i u kešek který nejsou v její tabulce :)
  • 0

#39 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 10:09

Smogeo napsal/a: Jestli pro tebe je to pětka, potom by Zegga měla být spokojená s trojkou :P
Mmch, zajímalo by mě jestli by se takhle prala za spravedlnost i u kešek který nejsou v její tabulce :)

Ja myslim, ze nejde ani tak o jeji tabulku, jako spise o princip. Na trojku to podle me neni ani nahodou, protoze auto sice asi nelze povazovat za specialni vybaveni (i kdyz taky jak pro koho) ale mobil s pristupem na internet uz jednoznacne ano.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 10:15

LukasX napsal/a:
Individualni vyhody jako je prehled, zkusenosti a socialni inteligence..? No ja bych to teda do kamene netesal.

Jako že bydlím ve stejné ulici/městě, pracuju ve stejném podniku, chodím s oběma pravidelně na golf, vím do které hospody chodí na jídlo a tam si můžu ty auta v klidu opsat? Mám auto s neomezeným přísunem benzínu zdarma (služební) a můžu si vyjet kdykoliv se mi zachce?
To by byly individuální výhody, které by se neměly brát v úvahu při stanovení D. Stanovení by se mělo odvíjet od průměrného cachera. Terén asi neposoudím, odloveno nemám.

LukasX napsal/a:
Osobne kdyz me zkuseny kolega upozorni na nejakou nesrovnalost, tak se nad tim zamyslim a po logicke uvaze upravim - to se stalo v tomhle pripade a klobou dolu pred autory.

Hmmm a že to neudělal hned, když to benjo5 napsal poprvé, ale až někdy po půl roce a napsal to jako jediný? Na základě jednoho osamělého názoru se plašit nebudu. Každopádně by bylo slušné, aby owner k té změně připsat nějaké vyjádření do listingu a to hned, když to udělal.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama